Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 622
  • 351
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 760
Сребърен облак, аз отдавна разсъждавам по този въпрос. Голям почитател съм на здравословното хранене (на теория  Laughing), особено на разделното хранене. Смятам, че несъвместимостта на млякото и млечните продукти с каквото и да било друго НЕ се отнася за кърмата. Тя не само, че е високо усвоима, но и съдържа внушителен набор от ензими подпомагащи усвояването на всяка храна, вкл. месото. Така че не съчетавай кисело мляко, сирене и пр. с останалите храни  Peace
П.С. Не съм чела изследвания по въпроса, но това е логично!

# 211
  • Мнения: 8 242
микки, тц, не е цикъл.. И при мен при цикъл намалява, но за няколко дни се оправя.. А туй вече нещо глобално  Confused

# 212
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Духи пухи, не може ей така от нищото... някакви промени в твоя живот? Физически, емоционални?

# 213
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Духи пухи, а бременност? Laughing

# 214
  • Мнения: 481
Здравейте и от нас със Стела. От известно време, хвърлям по някой поглед на темичката, но едва сега реших да се включа. Преди 9 дена Стела стана на 1 год., но е по-голям бозайник от бебока, който ни дадоха в родилния дом  Laughing. Като ви чета, установявам, че по-големите кърмачета като че ли се пристрастяват. При нас поне е така - Стела почти не яде друга храна, не иска и вода и суче по 100 пъти през деня и ноща. Аз не виждам начин да заместя кърмене и досега не ми се е случвало да спи цяла нощ непробудно. Вчера бяхме на село с брат ми и снаха ми и тяхното детенце, което е на 7 мес. По килограми вече отдавна е задминал Стела (тя е 8 кг в момента), но да знаете само как яде това дете  #Crazy. Друг е въпросът, че (според мен) те прекаляват с храненето. Детето яде следното : 6 ч. - 200 мл АМ, 10ч. - 200 гр. попара, 1 ч. - 150 гр. манджа от детска кухня с хляб и крем за десерт, 17 ч. - кисел или крем - 200г., после супа с хляб и за приспиване - кисело мляко или АМ. И спи от 8 вечерта до 6 часа сутринта без да се буди. Отделно му даваха от нашата храна и кроки  #Crazy. Леле, нашето дете тази храна не може да я изяде за 1 седмица. друг е въпросът, че аз не и давам крокита, вафли и всякакви такива чудесии и не бих и предложила толкова храна за 1 ден.
Направо не знам вече с какво да я храня, хубаво да не се замества кърмене до 1 год. ама тя като суче по цял ден и не иска да яде друго. Освен това вече ми рови в деколтето и ми вдига блузата, все още ми е смешно, но не знам до кога ще е така  Simple Smile.
От всичко прочетено и от моя личен опит, стигам до извода че кърмачетата (особено по-големите) са друга порода бебоци  Joy

# 215
  • Мнения: 3 926
Всъщност това количество храна, което описваш Сияна не може да го изяде, а вече е на почти 2 годинки. Потресена съм как може да се дава толкова храна на толкова малко дете.
Относоно пристрастеността на твоето - така е в тази възраст. Уж нещата трябва да вървят към заник, а те изгряват с пълна сила Laughing Не се тревожи след два месеца и малко упоритост от твоя страна (просто леко отклоняваш вниманието от сукането с любима играчка и т.н.) нещата ще влязат в норма Grinning

# 216
  • Мнения: 8 242
Духи пухи, не може ей така от нищото... някакви промени в твоя живот? Физически, емоционални?

Ми нищо особено не е ставало.. знам ли и аз  Rolling Eyes Приела съм, че е период и чакам да отмине  Crazy

Духи пухи, а бременност? Laughing

ЪпсурТ  Mr. Green

# 217
  • Мнения: 2 282
....просто леко отклоняваш вниманието от сукането с любима играчка и т.н.....
Ти нали знаеш кои са любимите играчки на нашите деца? Wink

# 218
  • Мнения: 3 926
Знам, знам Mr. Green Ама на есен, като застудее и мама тури боди, та да не й простине кръстчето Mr. Green и като затърси малкият динозавър... рови, рови... ама то дрех, то чудо... и хоп - мама поднася цветна, дрънкаща топка с фигурки за подреждане. Е, струва ли си да се заровиш в пластове дрехи, като срещу теб стои ТОВА ЦВЕТНО ЧУДО Wink hahaha

# 219
  • Мнения: 481
Добре, а вие кога започнахте да отклонявате мераците на вашите бебоци. Сега в тази жега като не яде и не пие вода, душа не ми дава. Не знам дали да чакам да пропие вода и да прояде други неща и тогава да поразредя кърменията или това ще стане само ако разредя кърменията.  newsm78

# 220
  • Мнения: 3 926
Лейди, на есен му е майката
В жегите нищо не става Wink Те нещата са навързани Grinning

# 221
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Ами аз и досега не съм отклонявала мераци, макар че понякога ми идва в повече и се опитвам някакси да го излъжа.
За сега ми се иска да запазя ако може поне един или два пъти дневно, защото от вчера тръгнана ясла и се надявам с кърмата даго предпазя, ако е възможно.
Асинка, а какво стана с вас. Нали бяхте разделени с малката, върна ли се и как продължихте с кърменето.

# 222
  • Мнения: 3 926
Дааа, съвсем прилично си поиска детето веднага щом ме видя Laughing Е, на следващата сутрин, де, че тя вече си знае - само сутрин Naughty

# 223
  • Мнения: 481
Асинка, вие от кога сте само сутрин? Ние сме на цица около 20 пъти през деня и ноща, не искам за сега да я ограничавам драстично, просто ми се иска да прави по-голяма пауза от 2-3 часа, особено нощем  Sad

# 224
  • Мнения: 481
Имам едно питане и реших да не пускам отделна тема. Детенце има леко разстройство, но няма други симптоми като при грип. Днес ми дойде мензиса и както винаги съм леко разстроена. Та се чудех, възможно ли е да се отрази и на бебка по този начин?

Общи условия

Активация на акаунт