Крадете ли от хотелските стаи?

  • 3 128
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Има хора, на които това им е хоби. Случвало ли ви се е да си тръгвате от някой хотел с част от обзавеждането - картина от стената, чаша, хавлия или нещо друго? newsm78 Да си го отмъкнете така да се каже...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, взех си веднъж една хавлия, но после я изгубих. Явно не е трябвало да  я вземам  Grinning

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Не, взимам си само шампоанчето за спомен. Ако не съм го доизхабила.  Grinning

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 21:52 от Грушенка

# 3
  • Мнения: 398
Не!
Не ползвам хавлийте,нито сапуните им и през ум не ми е минавало да си ги присвоя.

# 4
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
тц нищо не вземам Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Глей как се изложих  Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
Не, най-малкото съм шубе. Даже шампоанчета не взимам (за кво са ми).
Бившият ми приятел си крадеше кърпи от всеки хотел/станция/дупка, където отседне - един вид вместо сувенири. Много се дразнех (за какво, в края на краищата?)

# 7
  • Мнения: 6 417
Шампоанчетата не се броят. Спомням си, че някой от известните холивудски звезди си колекционираше халати от хотелите, ама кой беше? newsm78

# 8
  • Мнения: 253
По принцип не. Ама преди няколко години от един хотел в Дубай, за малко да не си тругна с халата от памучно кадифе... Ама ме  Embarassed И май така се чувствам по добре!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно винаги си отмъквам онова мъничко нещо с безопасна игла, няколко кончета и копче. Колко колежки съм спасила от резил с това, че във всяка моя чанта има по едно такова нещичко Laughing

# 10
  • Мнения: 2 759
          Сакън, не съм  Naughty... Колкото до шампоаните/балсамите и прочие дреболии - те затова са там и не се брои кражба. Както и листовете за писма, хотелските пликове, шивашки китчета, кибрити, кошници с плодове и т.н.т...

# 11
  • Мнения: 3 423
От един хотел в Кушадасъ си откраднах гъбички.
Щото хавлиите бяха недоизсъхнали, недоизгладени...
Чудя се как на някои им харесва тоя джендем.

# 12
  • Мнения: 6 417
Абе, Лисо, хората крадат от хотелите картини, тв-та, dvd-та, а ти...гъбички. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 965
От един хотел си откраднах няколко декоративни молива - много ми харесаха - дълги, шарени, стояха в някаква ваза и много ме изкушиха. Замалко да взема всичките, но свих само 4. И досега се търкалят из шкафовете вкъщи - ще има и внуците ми чак да пишат с тях - все се глася да измеря колко са дълги Laughing.

# 14
  • Мнения: 6 164
Не.
Но като ви чета, явно не съм била в толкова готин хотел, че да се изкуша.
Grinning

# 15
  • Мнения: 467
Не. Само шампоанчетата, сапунчета, тва с копченцата. Най-много тоалетната хартия... и ме е срам:-)Ама тва във времето когато, носните кърпички не бяха толкоз разпространени и човек на път си носеше ценното руло Joy

Признавам обаче 2 свити чашки за текила от "Текилата" в Созопол!  Embarassed Embarassed EmbarassedВ оправдание ще кажа, че ако бях сама нямаше да им се случи случката, но мъжО и "подпийнала" компания ме направиха съучастник. После същите се упражнявахме доста време в ексове с въпросните чашки. Сега са нейде в неизвестност из бездънните свекърски шкафове Joy Joy

# 16
  • Мнения: 1 393
Да, веднъж.  Embarassed
Откраднах си една "сребърна" лъжичка от хотела, в който бяхме за сватбената ни нощ.
Нямаше как, исках си спомен и "това с копченцата" или нещо подобно някакси не влизаше в представите ми за такъв. И всъщност като се замисля, даже не ме е срам, че я откраднах тая лъжичка- имам си извинение, поне за себе си.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 167
Спомням си едно първо мое пътуване до Япония преди 100 години, когато в БГ нямаше нищо.
За пръв път виждах шампоанчета, гребенчета, сапунчета, шапки за баня - бях в екстаз и си ги пестях, за да си ги донеса и да ги подарявам на приятелки!
Бях дете(16г), някои други деца замъкнаха едни дебели бели хавлии, кимоно, но мен ме беше страх да не ме хванат и да се изложа.

После много се разлигавих - по едно време хотели, самолети за нищо ги нямах - стана ми плебейско да ги взимам, вече съм над тия неща  Grinning

Не, не крада. По принцип не крада - от хотели също.

# 18
  • Мнения: 1 544
Почти не ми се е случвало защото майка ми е манячка на тема хавлий и в нас имаме купища та по скоро бих оставиля някоя да се отърва  Mr. Green отколкото да взема. Сапуните и шампоаните обикновенно не ми харесват и не ги ползвам .....абе незнам май веднъж един гребен си бях взела за спомен и шапка за баня ама нали тези не се броят така ,че ЧИСТА съм  Joy

# 19
  • Мнения: 1 732
Да си призная и аз - само дреболийки, със сантиментална стойност  Embarassed

# 20
  • Мнения: 15 619
Не. И сапун не вземам даже. #Crazy
Много дребнаво ми се струва. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 063
Не. Но когато има шампанско за нас, което не сме консумирали си го вземам.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 14:21 от Ив

# 22
  • Мнения: 1 284
Не нищо

# 23
  • Мнения: 6 910
Абсолютно винаги си отмъквам онова мъничко нещо с безопасна игла, няколко кончета и копче. Колко колежки съм спасила от резил с това, че във всяка моя чанта има по едно такова нещичко Laughing
Е то това не се брои. Иначе и аз го прибирам обикновено. И шампоанчетата и сапунчетата, за една приятелка, която си ги събира.
Не крада, не ми е минавало през ума, а и обикновено като съм на хотел някъде едвам успявам да си затворя куфара с моите неща, пък камо ли и от хотела да прибавям "сувенири".

# 24
  • Мнения: 1 427
Не съм се сещала да си отмъкна нещо...Разните там сапунчета и шампоанчета не се броят-те ти се полагат!

# 25
  • Мнения: 4 473
Като малка колекционирах мини сапунчета. Такива в България все още нямаше, та си попълвах колекцията от хотелските стаи извън Родината. За други неща - не, не съм прибирала. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 502
Не. Е , вземам си някой път сапунчето ако е с интересна форма/ а, не тези стандартните/.Но нали те не се броят ,а ти се полагат.Така че -не.

# 27
  • Мнения: 14 490
вземала съм само едни два пъти шампоани, защото не съм ги използвала пък са ми се виждали хубави, и веднъж кутийката с иглите и кончетата /щото е удобна за дамска чанта/. пък и има разлика между нещата които хотелът ти дължи и които не. за справка мога да предложа една обучителна серия от "приятели" - 9 сезон 19 епизод Sunglasses

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не съм като, 4ели, даже хавлии не ползвам в хотел то4но поради при4ината на лиска, гнус  и това е!

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преди повече от 10 год. ходех в командировки в Русе с шофьора на фирмата- много тъпо парче. Той отвинтваше крушки, прибираше пепелници... голяма простотия ми се вижда сега.

# 30
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Нищо не ме е впечатлило толкова, че да го открадна. Явно не съм попаднала в точния хотел newsm78

# 31
  • Мнения: 262
Признавам обаче 2 свити чашки за текила от "Текилата" в Созопол!  Embarassed Embarassed EmbarassedВ оправдание ще кажа, че ако бях сама нямаше да им се случи случката, но мъжО и "подпийнала" компания ме направиха съучастник. После същите се упражнявахме доста време в ексове с въпросните чашки. Сега са нейде в неизвестност из бездънните свекърски шкафове Joy Joy
От хотел не съм взимала нищо ...... но чаши от Текила. Където съм пила Текила, след това чашката отиваше в чантата  Laughing Laughing Вкъщи имам сигурно десетина.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Да, понякога си взимам сапунче за спомен

# 33
  • Мнения: 1 313
Аз също си взимам комплектите за шиене - изключително полезни са. Също и найлоновите шапки за баня - така и не намерих от къде да си купувам Embarassed

# 34
  • Мнения: 2 631
Е те сапунчетата си влизат в цената дето плащаш, дет се вика...
Simple Smile Кво им е откраднатото Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 891
Това с консумативите не се брои. Когато работех в Шератон, върнаха 1 група от границата, защото бяха свалили дори и контактите от стените Simple Smile Ето това е кражба!!!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Това с консумативите не се брои. Когато работех в Шератон, върнаха 1 група от границата, защото бяха свалили дори и контактите от стените Simple Smile Ето това е кражба!!!
Shocked Shocked Shocked #Crazy

# 37
  • Мнения: 1 616
Никога от хотелите нищо не вземам - няма и какво да ме поблазни. Даже не ползвам приготвените хавлии, сапунчета и шампоанчета - нося си моите.

# 38
  • Мнения: 1 311
Не. Нося си хавлии, гребени, сапуни и шампоани. Хотелските не ги ползвам - за какво ми е да ги взимам?!?

# 39
  • Мнения: 2 229
Само шампоанчетата и това с иглите понякога...но така или иначе и да не ги вземеш, ги хвърлят после...
А и шампоанчетата си ми остават за спомен, ако хотелът е от по-хубавите. Grinning

Имаше един много готин епизод на Приятели с Рос и Чандлър - прецакаха ги с ужасно скъпа хотелска стая и решиха да си "избият" парите с хавлии, шампоани, крушки от лампи, безплатни плодове от фоайето... Laughing

# 40
  • Мнения: 2 550
Не крада, не ми е минавало през ума, а и обикновено като съм на хотел някъде едвам успявам
да си затворя куфара с моите неща, пък камо ли и от хотела да прибавям "сувенири".

Хъх, и аз така. Последно се наложи да скачам върху куфара за да се затвори...щеше да се пръсне по шевовете  Laughing

# 41
  • Мнения: 53
Ааа,не.Шубе съм голямо #Crazy

# 42
  • Мнения: 464
Е, шампоанчета и сапунчета се полагат, тоест не е кражба. На въпроса- не, не крада...за какво са ми хавалии и тем подобни, използвани от стотици хора преди мен??

# 43
  • Мнения: 560
 smile3512 smile3515 smile3514 newsm61 fight fight
САМО ДА МИ ПАДНЕ НЕКОЙ КЛЕПТОМАН В ХОТЕЛ ЦАРСКО СЕЛО......

Аз работя с хотел.Крадат ни:кърти,възглавници,юрганчета,килимчета,дистанционни за телевизор,батерии от дистанционните,нощни лапми,мини бар....

# 44
  • Мнения: 2 897
Абсолютно винаги си отмъквам онова мъничко нещо с безопасна игла, няколко кончета и копче. Колко колежки съм спасила от резил с това, че във всяка моя чанта има по едно такова нещичко Laughing

Не.Не ме влече нещо.
Обаче Белинда ми даде хубава идея Mr. Green

# 45
  • София
  • Мнения: 4 294
Не - защо ми е някакво си сапунче или шампоанче, или още по-малко използвана хавлия от друг?

# 46
  • Мнения: 7 112
Остава да започна да разтоварвам хотелите от техните вещи. И после ще си посипвам главата с пепел къде да ги дяна в дома си. Нема нужда.

# 47
  • Мнения: 1 100
Аха. Всеки път си крада бонбонките или каквото са ми 'аризали камериерките върху леглото.  Joy Да са живи и здрави.  Grinning

# 48
  • Мнения: 560
Е, шампоанчета и сапунчета се полагат, тоест не е кражба. На въпроса- не, не крада...за какво са ми хавалии и тем подобни, използвани от стотици хора преди мен??
И не само.
Значи всичко това:козметика в банята+шапката за къпане,обувалката в гардероба,тампона за полиране на обувки,комплекта за шиене,химикалката и тефтерчето на бюрото,цялата папка с листа,пощенски пликове,рекламни брошури и картички на хотела и други рекламирани от него,презерватива в нощното шкафче,комплекта за бръснене,четката и паста за зъби и бонбончето на възглавницата СА ЗА ВАС.
От презерватива нататък се слагат обикновено в хотели 5 звезди.
Друго е обаче да повлечете телевизора и да убеждавате охраната,че това е "монитора" на джобния ви лап-топ /шега-не ми се е случвала такава наглост/.

# 49
  • Мнения: 5 539
Ние сме много добри клиенти на хотелите, които посещаваме, и персоналът и собствениците обикновено остават доволни Peace
Освен това съм работила на рецепция и знам какво е. Никога не би ми хрумнало да отмъкна нещо от хотел, някакси не ми се връзва #Crazy

# 50
  • Мнения: 2 759
Аз... си взимам... и найлоновите шапки за баня - така и не намерих от къде да си купувам Embarassed
        Като писах, че повечето неща 'не се броят' за кражба, нямах предвид, че си ги прибирам, а че са калкулирани в цената на стаята и ако е нарушена цялостта на опаковката така или иначе се изхвърлят. От друга страна шампоаните/балсамите в 99% от случаите са с доста ниско качество.

      Но точно тези еднократни шапки за баня ми вършат чудесна работа при всички маски, които си правя, затова си ги вземам... Опитвала съм се да си купя от козметични магазини, но ми казаха, че жената, която ги прави не е ходила отдавна поради което така и не намерих.

# 51
  • Мнения: 1 043
 Mr. Green ох и сол пиперчетата от самолета си взимам даже  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 043
човещинка - явно ни е заложено на повечето жени да сабираме разни нещица за гнездото  Joy

# 53
Абсолютно винаги си отмъквам онова мъничко нещо с безопасна игла, няколко кончета и копче. Колко колежки съм спасила от резил с това, че във всяка моя чанта има по едно такова нещичко Laughing
Joy Joy Joy  Peace и аз така с конците  Joy

# 54
  • Мнения: 7 112
Значи всичко това:козметика в банята+шапката за къпане,обувалката в гардероба,тампона за полиране на обувки,комплекта за шиене,химикалката и тефтерчето на бюрото,цялата папка с листа,пощенски пликове,рекламни брошури и картички на хотела и други рекламирани от него,презерватива в нощното шкафче,комплекта за бръснене,четката и паста за зъби и бонбончето на възглавницата СА ЗА ВАС.
От презерватива нататък се слагат обикновено в хотели 5 звезди.
Нещата трябва да се променят - Шапката да стане с едногодишна употреба.
Презервативите си имат хотелски модел за многократна употреба. Някакъв вулканизиран вид гума.
Може и самобръсначките да са нееднократни. Да се въведе в действие старото обурудване от бръснарниците.
Бобончето само се облизва и обратно в опаковката.
 hahaha
 

# 55
  • Мнения: 4 734
Не, никога. Падам си по дебелите хотелски хавлии, но само съм им се възхищавала на място.

# 56
  • Мнения: 4 176
Никога! Никакви сувенири, никакви сантименти. Мразя дрънкулки и ненужни вещи.
Вярвам в снимките на любими места. Останалото е простотия. Лично мнение.
Имаше навремето тема за това дали крадем от заведенията. Мисля, че и това е гранде простотия.

# 57
  • Мнения: 5 468
Нищо не съм взимала от хотели. А сега не ходя. И да ида, не вярвам нещо толкова да ме изкуши... А и съм малко параноичка и все си мисля, че отнякъде някой ще ме види. Предпочитам да не пипна, отколкото да ме спрат на вратата - "Дай сега сапунчето!!! А хавлията, а?" Joy Embarassed Ще пукна от срам.

# 58
  • Мнения: 1 424
Взимала съм само по някое шампоанче и веднъж  едни хавлиени чехли за след баня  Mr. Green Ама това е дребна работа,не е кражба за мен.... а картини,хавлии и т.н. не ми е хрумвало дори да взема  Naughty

# 59
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Веднъж от една командировка във Франция се завърнах с хотелски сапуни, салфетки и шампоани  Mr. Green ама много сладки сапуни бяха - на цветя и така си и миришеха - розите - на рози, лилиите - на лилии и тн .......
Много яки!

# 60
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Е, шампоанчета и сапунчета се полагат, тоест не е кражба. На въпроса- не, не крада...за какво са ми хавалии и тем подобни, използвани от стотици хора преди мен??
И не само.
Значи всичко това:козметика в банята+шапката за къпане,обувалката в гардероба,тампона за полиране на обувки,комплекта за шиене,химикалката и тефтерчето на бюрото,цялата папка с листа,пощенски пликове,рекламни брошури и картички на хотела и други рекламирани от него,презерватива в нощното шкафче,комплекта за бръснене,четката и паста за зъби и бонбончето на възглавницата СА ЗА ВАС.
От презерватива нататък се слагат обикновено в хотели 5 звезди.
Друго е обаче да повлечете телевизора и да убеждавате охраната,че това е "монитора" на джобния ви лап-топ /шега-не ми се е случвала такава наглост/.
Joy

# 61
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Просто не съм била в такива хотели... Да отмъкна хавлия от някой семеен хотел - срамота ми се види, все едно хавлия си нямам у дома...
Иначе да, не ми е чужда идеята, ама да видим кога ще почна да спя и аз по такива хотели, дето хем да има какво да се краде, хем да си струва...
Чела съм (Хейли), че за хотелите е въпрос на престиж, ако им откраднеш нещо - нали са щамповани хавлиите, примерно, после някой у вас като я види щампата - оп, рекламка Simple Smile

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не.
Такава кражба окачествявам като долна, жалка и кокошкарска... Sick

# 63
  • Мнения: 2 759
Чела съм (Хейли), че за хотелите е въпрос на престиж, ако им откраднеш нещо - нали са щамповани хавлиите, примерно, после някой у вас като я види щампата - оп, рекламка Simple Smile
        Което ми напомни, че от ранно детство все се каня да си направя хавлиите и бельото с монограм  Peace. Много ме кефи идеята. Само да сте ми ги краднали - убивам  Mr. Green!!!

# 64
  • Мнения: 216
е,чак пък кражба НЕ,но често завличам обувалки и се немам?! и често почти си тръгвам с карта за стаята, ма най-късно на вратата се сещат да си я поискат?!(много сетени тия, не като мен)

Общи условия

Активация на акаунт