Пътуване до Истанбул съвети?

  • 137 961
  • 588
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 224
Здравейте момичета!
Искам да попитам, някой от вас насочил ли се е за Нова година към Истанбул. Аз само гледам разни оферти, но не мога да се ориентирам кой знае колко добре. Ако някой има опит, бих се радвала да го сподели.

# 211
  • Мнения: 3 094
и тази тема ще я изчета скоро, предстои ми командировка. Благодапя за информацията , дами!  bouquet

# 212
  • Мнения: 3 695
моя колежка миналата нова година я посрещна в Истанбул и е много доволна, та много се замислям за този вариант  Thinking

# 213
моя колежка миналата нова година я посрещна в Истанбул и е много доволна, та много се замислям за този вариант  Thinking

аз също Peace можеш ли да препоръчаш агенция?

# 214
  • Мнения: 3 695
моя колежка миналата нова година я посрещна в Истанбул и е много доволна, та много се замислям за този вариант  Thinking

аз също Peace можеш ли да препоръчаш агенция?
аз съм пътувала в Истанбул с Бохемия и съм доволна от нея, но може да разгледаш офертите на всички туристически агенции  Peace

# 215
моя колежка миналата нова година я посрещна в Истанбул и е много доволна, та много се замислям за този вариант  Thinking

аз също Peace можеш ли да препоръчаш агенция?
аз съм пътувала в Истанбул с Бохемия и съм доволна от нея, но може да разгледаш офертите на всички туристически агенции  Peace

мерси, аз си знам само две агенции - Бохемия и Руал, но исках да се ориентирам дали няма по-добро предложение. Пуснала съм специална тема за НГ в Истанбул. Чудех се например дали след като там сме на 31ви и 1ви, има какво да се разглежда... сигурно ще е много пусто и затова търсех вариант, който да е за повечко дни  newsm78

# 216
  • Мнения: 3 094
много добри агенции са Оданс и 2мко.мисля , че са по-добри от Бохемия и Руал. Peace

# 217
  • Мнения: 940
Мъжа ми си дойде вчера от 3 дневен тийм билдинг в Истанбул, очарован е. Само хотела не е много стока. За 4 звезди е направо мизерен, но са били на Таксим.
През пролетта мислим да отидем сами без организирани екскурзии. Ще изчета темата, за да видя  кои хотели препоръчвате.
Иначе смятам, че ще се оправим сами, мъжа ми каза, че с всички е комуникирал на английски. В Солун се оправихме, дето никой не говореше английски....та в Турция ли няма Simple Smile С питане до Цариград се стига дето са казали хората Simple Smile
Иначе за агнеции съм чувала добри отзиви за Метро Травъл.

# 218
  • Мнения: 480
Ееее осъмнах тук, но прочетох всичко  Grinning

На мъжа ми му предстои командировка (началото на декември) в приказния град, пък аз ще бъда "придружаващите го лица"  Mr. Green, та всяка информаиция ми беше полезна.

Продължавам да чета по темите и чакам с нетърпение да го видя и аз. Благодаря за всичко, което сте споделили   bouquet

# 219
  • Бургас
  • Мнения: 6 255
Здравейте на всички.
На Нова година ще бъдем в Истанбул и от темите ви досега съм си спретнала една чудесна програма. Бихте ли ме ориентирали само къде се намира подземното водохранилище "Еребатан" - до кои забележителности е близо, защото само него не мога да намеря по картите. Ако някой може да ми даде акъл и какво друго да съчетая с него, за да пестим време. Ще бъдем там само от сутринта на 30 до вечерта на 1-ви и искам да използвам пълноценно времето.
Благодаря!

# 220
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
Водохранилището е срещу Света София. Можеш да го комбинираш със Синята джамия и Хиподрума ( Колоната на Константин, Египетския обелиск, Фонтанът на Вилхелм ІІ). Дворецът Топкапъ е зад Света София.

# 221
  • Мнения: 11 747
Ето карта, аз съм я давала много пъти
http://www.goreme.com/istanbul-map.jpg

Дано по нея да ти е по- лесно да се ориентираш, за това което ти е описала fros.
Йеребатан на картата е обозначен с цифра 4 и надписа му е Underground cistern
с цифра 1 е Света София St. Sophia; с цифра 2 е Синята джамия Султан ахмед на картата пише Blue mosque; с цифра 3 е Хиподрума, което е горе долу един площад с няколко колони, които без екскурзводо ще разгледате много бързо, защото няма да има кой да ви говори Hippodrome; и т.н. и т.н. Разгледай червените цифри и надписите на английски, някои намименования са доста различни на български но се досеща човек кое какво е.


Извинявай, сега прочетох, че ти си открила вече всичко, питаш само за Еребатан. То на турски е Йеребатан сарънджъ, на бг му казваме водохранилище Еребатан, а на английски са го кръстили подземни цистерни, та затова вероятно не си го намерила. Дано сега вече да си го видяла. На живо е само една малка бутка, невзрачно и малко е, но като влезеш в нея се слиза надолу и там е много голямо, под земята.

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 08:12 от pina

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 6 255
Благодаря, сега разгледах и видях всичко. Наистина не бих се сетила, заради английския надпис.

# 223
  • Мнения: 275
                   Привет на всички пътешественици!

  И ние ще пътуваме за нова година към Истанбул, но този път ще вземем и голямото дете  и аз се питам  да ли ще му бъде интересно,  водят  ли се  по принцип на такива екскурзии  деца?

# 224
  • Мнения: 746
може ли идейка за място за хапване на добри цени? да е някъде на по-централно място..

Общи условия

Активация на акаунт