ДЕКЕМВРИ 2006 отмина и наш`та палава дружина бебенца вече си има

  • 17 391
  • 278
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 212
Да е жив и здрав на Жижи набора Wink Павел................../ и ние сме на 6 Декември родени /  и честито на мама kriska_kriska bouquet

Sarra, aбе явно мещо ни става със зъбите през бременноста...........чувствителни ли стават , какво незнам............ newsm78, ама и аз веднага като се прибрах  home  се заведох на зъбар....., но нищо  : 1 кариес и половина, а мен ме болят всички зъби! smile3506

С болничните : вярно голяма глупост - ще си видим "крупмите" суми за майчинство през крив макарон...в най - добрия случай със закъснение,,,,,,,
И аз днес бях за болничен....mama-shushi , нали и с вас сме в един ден .....ей , този Никулден ! Sunglasses Wink Laughing
На моя пише : "да се яви на работа на 27.07.2007  ......в болнични 63 дни "  , mama-shushi при теб така ли е ?
незнам, но на мен ми намирисва на грешка или просто не ги разбирам нещата.... newsm78

# 226
  • Мнения: 101
Честит рожден ден Вержи (на патерици)   bouquet желая ти здраве и само положителни емоции с любимите хора
Ние вчера бяхме на консултация - биха ни ваксината и ни притеглиха - 1200 гр. за 1 месец  #Crazy храним се с кърма + АМ, което е преобладаващото и сме предимно на 6 хранения за денонощие, от време на време 7. Май трябва да й намаля малко АМ, но Бояна си го търси  Thinking
От известно време много се кокорим през деня и вече не спи толкова продължително. Е, нощното спане слава Богу е непробудно  Praynig и по-добре будна през деня, отколкото вечер - в сравнение с баткото е цвете в това отношение  Grinning
И на нас ни наближават 40-те дни и вече правя планове за гости, питка и т.н., но и аз взех да се притеснявам с този грип  ooooh! Дано сме здрави  Praynig
Иначе не пропускам ден за разходка и затова все не ми остава време да пиша, но поне ви следя, когато успея да се вредя от баткото или таткото на компютъра  Mr. Green

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 08:57 от mutsanka

# 227
  • София
  • Мнения: 888
Добро утро,
Добре дошла Криска- и нашето кисело лимонче е на 06.12- най- мн сме родили на тая дата, да ти е мн здраво детенце, че и със мн хубаво име Wink
Веролинка, Мама Шуши за крустите ще мажем с мехлем предписан от педи- то, тя също казва, че може да са мн и различни причини, не е задължително да е от добавката, но за всеки случай ще пробваме Нутрилон комфорт (до сега бяхме на Нутрилон 1)- мн го препоръчаха.Мама Шуши вие сега на какво АМ сте?
И ние сме от пъшкащите и гърчещи се насън, даже си и плачка в сънено състояние.
За болничните четох новата Наредба за раб. време, почивките и отпуските и ето моето тълкуване (ако някой се съмнява да си провери все пак допълнително):

Ние всички сме родили Декември 2006, т.е водим се заварено положение и според новите промени на нас ще продължи работодателя да ни плаща и остатъка до 315 дни.
Какво се изисква от нас?
Носим във местоработата си:
- последния болничен до 135 дни издаден от педиатъра;
- копие от акта за раждане на детето;
- молба (заявление) до работодателя (може в счетоводството да са си направили обеазц, а може според мен и в свободен текст) за ползване на остатъка от 315 дни- води се отпуск за раждане. Трябва датата на ползване да е съобразена с този последен болничен, там където пише "да се яви на работа", ето от тази дата продължава отпуска.
- Попълва се и ето това Приложение 2 към Наредбата:



ДО
ДИРЕКТОРА НА РАЙОННОТО/СТОЛИЧНОТО
УПРАВЛЕНИЕ “СОЦИАЛНО ОСИГУРЯВАНЕ”
ГР. …………………………………………………….


МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ
за
 изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание
чл. 50 и 51 КСО за остатъка от 135 до 315 календарни дни

От ...
(име, презиме и фамилия на лицето)

ЕГН/ЛНЧ ....................................................,
адрес за кореспонденция...
...
(град/село, ПК, община, област, улица, №, ж.к., бл., ет., ап.)
телефон ...................................
осигурен при осигурител / като самоосигуряващо се лице ......................................................................
...
(наименование на осигурителя / посочване на дейността като самоосигуряващо се лице)


ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) ДИРЕКТОР,

Моля в качеството ми на ...
(майка/баща/баба/дядо/осиновител/настойник)
да ми бъде отпуснато парично обезщетение за бременност и раждане, считано от .................. 20....г.

Декларирам следните обстоятелства:
1.   Осигурен/а съм по безсрочно/срочно правоотношение до .......................................... 20... г.
2.   Осигурен/а съм като самоосигуряващо се лице с безсрочна/срочна регистрация до ........................... 20... г. Към датата, от която искам да ми бъде отпуснато обезщетението - ............... 20.... г., съм осигурен (а) за съответния риск – да/не (ненужното се зачертава) и имам 6 месеца осигурителен стаж като осигурен/а за всички осигурени рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица, за всички осигурени социални рискове без безработица – да/не (ненужното се зачертава).
Към ден .......... месец ........... година ............. придобивам изискуемия се стаж.
(данните се попълват, когато осигурителният стаж се придобива през периода, за който се иска отпускане на обезщетение)
3.   Правоотношението/осигуряването ми е прекратено, считано от .................... 20.....г.
4.   Детето ......................................................................................, родено на ............. 20... г. е живо
(име, презиме и фамилия на детето)
и е ............................................................... дете.
(първо, второ, трето, четвърто и т.н.)
5.   Детето не е дадено за осиновяване.
6.   Детето не е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка.
7.   Детето не е настанено за отглеждане в семейство на роднини или близки или в приемно семейство по реда на чл. 26, ал. 1 от Закона за закрила на детето.
8.   Не съм лишен (а) от родителски права и родителските ми права не са ограничени.
9.   Ползвам отпуск за раждане по чл. 45, ал. 1, т. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските, считано от ...................... 20....г.

Забележка: Там, където е необходимо, се попълват съответните данни.

Прилагам следните документи:
1.   Заверено от осигурителя копие от заповед за разрешаване на отпуска.
2.   Заверено от осигурителя копие от заповед за прекратяване на правоотношението в случаите на ликвидация или прекратяване на осигурителя.
3.   Оригинал (за справка) и копие от удостоверението за раждане на детето – за самоосигуряващо се лице.
4.   Заверено от осигурителя копие от удостоверението за раждане на детето – за осигурено лице.
5.   Копие от акта на кмета на общината или на определено от него длъжностно лице за назначаване на настойник.
6.   Копие от протокол на ЛКК за тежко заболяване на майката в случаите по чл. 167 КТ.
7.   Копие от препис-извлечение от акта за смърт на майката и/или бащата на детето в случаите по чл. 167 от КТ.
8.   Декларация за изплащане на обезщетението, приложение № 7 към чл. 8 от наредбата.
9.   Удостоверение за размера на дневното парично обезщетение при бременност и раждане за периоди преди 1 януари 2007 г. – за случаите по чл. 49, ал. 2 КСО.
10.   Други документи...

Забележка: С ограждане на съответната цифра се отбелязва кои от изброените документи са приложени.

ИЗВЕСТНО МИ Е, ЧЕ:
В 7-дневен срок от промяна в декларираните обстоятелства се задължавам да подам декларация за промяната. Ако не изпълня това задължение, извършвам административно нарушение, за което нося административнонаказателна отговорност по реда на чл. 349 КСО.
Следва да възстановя неправомерно полученото обезщетение по моя вина заедно с дължимата лихва съгласно чл. 114, ал. 1 КСО.
За деклариране на неверни данни нося наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.


Дата .......................................               Подпис: ..................................
гр. (с.) ....................................


Данни от осигурителя:
1. Към деня на разрешения отпуск за раждане лицето е осигурено за съответния риск да/не; (ненужното се зачертава).
2. Към деня на разрешения отпуск лицето има 6 месеца осигурителен стаж като осигурено за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица, за всички осигурени социални рискове без безработица – да/не; (ненужното се зачертава).
3. Към ден .............. месец .............. година .............. лицето придобива изискуемия се стаж.
(данните се попълват, когато лицето придобива осигурителния стаж през периода на разрешения отпуск)

Дата .......................................            ..............................................................................
гр. (с.) ....................................                                   (име, фамилия, подпис и печат)

Хайде до скоро и извинете, че е толкова дълго Wink

# 228
 Честито малък бебо Павел на kriska_kriska !   bouquet
Да е жив и здрав!  Peace

Sarra  може от нерви или притеснения да те наболяват зъбите. Минават ако се успокоиш. Поне така съм чувала.

# 229
  • Мнения: 669
добро утро!днес ставаме на 4о дни!!!поръчахме питка и мислех да идем до църквата но в тази мъгла ми достраша а и с този грип тука просто не ми се рискува и сега само занесохме питката в църквата!!! newsm78

# 230
  • Мнения: 3 326
Мамо Шуши, не бой се и ние не правихме питка.
Мацко откъде го вземаш това приложение 2? От работодателя или....
и тази декларация за изплащане на обезщетението?
удостоверение за размера на дневното парично обезщетение?
Сара, за родилите по рано - се изчислява от излизане в болничните до датата на раждане - примерно 35 дни + 42 след раждането = 77 и остатъка до 135 се издава болничен.

# 231
Да, macko много правилно го е обяснила. И нашите счетоводители казаха че сме заварено положение и за нас получаването на парите за майчинство е по стария начин - т.е. от работодателя.
А молба за периода от 135-тия до 315-тия ден има ето тук:
http://www.noi.bg/content/laws/07/Pril.2.doc
Това е текста, който macko е дала, просто е във вид на бланка и може да си го разпечатате и да си го попълните.

# 232
  • Мнения: 361
здравейте и от нас,днес навършваме един месец,честитим и празника на Вела на Косе Босе да са ни живи и здрави мъниците. newsm38  ura Tada

най-накрая детенце се пребори с изхождането и сама свърши тази работа и сега спи като "баба меца зимен сън".Днес ни се случи и нещо друго повръщахме само вода,без мляко или мл.остатъци - на някой друг случвало ли се е?

Момичета донесоха ни от САЩ някакви капки за колики GAS RELIEF DROPS - RELIEVES GAS FAST  на "GERBER" - някой чувал ли ги е,ползвали ли сте ги,че съм много недоверчива?

# 233
  • София
  • Мнения: 721
shrew, ние освен всичко, което си изброила сме и с наднормено тегло Rolling Eyes Joy

Сериозно, кажете ми - 7 хранения на денонощие не е ли добре - какво повече да направя та да не наддава така, направо се притесних!

Ние утре ставаме на 40 дни и ще правим погача, поканила съм си приятелките да го видят бебока. За църквата - кога се ходи? Предварително нещо записва ли се или така си отиваме и търсим поп?? Моля за отговор, че утре сутрин да знам какво да правя!

А, и още нещо - като се дава водичка също ли трябва да е топличка или със стайна температура?

Честито бебче на kriska_kriska !!

# 234
  • Варна
  • Мнения: 144
Аз на църква водих беболината на самия ден когато правеше 40 дни , но понеже беше вторник погачата я правих в неделя . Сега обаче незнам какво да правя с парчето , което отчупих и го вързах в кърпата . Накой може ли да ми помогне ?  Praynig Благодаря Ви !

# 235
  • София
  • Мнения: 888
Ох одеве писах писах и се затри:-)
Цвети за размера на дневното обезщетение не е необходимо нищо от нас, колегите счетита ще си тормозят главите или програмките Wink

# 236
  • Мнения: 333
Ina_nk, не съм ги чувала, но лично аз съм много доверчива относно нещата закупени от Щатите - контрола там е много голям. Това са мои наблюдения  Hug.
Понтес, май трябва да отидете на 6 хранения, а  newsm78. А има и друг вариант - що не ни дадете малко кърмичка  Mr. Green да ги гласиме млечни братя- в къщи и без това мъжа ми забеляза прилика от снимката на Алексис с нашия юнак  hahaha. ох, сериозно, не знам какво да ти кажа, никоя крайност не е " убава newsm78.
Днеска си мисля как ние с вас ще си откараме така, от тема в тема, до завършването на девойките и юнаците, колежанското имам предвид разбира се, а после ще се преместим в подфорум " Родили им се внучета през 2036"  Joy. отивам да спя докато съм укротила тигърчето сладко на мама и татко....

# 237
  • Мнения: 376
Аз пак ли съм бляла в облаците, защото за обещетенията разбрах да попълваме приложение 7, а не 2.
Честити рождени дни и имени дни на всички празнуващи, които съм пропуснала тези дни. Но малката спря да се храни и да ака.  #Crazy Слава богу прояде, но все още не ака (изхожда се само с термометър).  cry

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Добре Дошла на kriska_kriska и честито бебче. И аз съм от Свищов Хм ше излезе май че се познаваме.
Термин???

Нашия юнак тая нощ би рекорда по рев. От 21,00 до 03,00 и майка му с него. Свива крачета милото, проплаква леко след това надава един вой, почервенява целия.... изплаши ни всички. Днес и през деня е така, с тази разлика, че се успокоява от време на време и заспива, а като го отпусне коремчето даже почваме да си гукаме и да се кокорим, но свие ли го отново, направо се побърквам. И ние сме от пубертетите, имаме пъпчици по лицето, челото, главичката взе да ме притеснява обаче, че днес имаше една-две и по крачетата. Педи каза да не ги барам, ама на мен ми се струва че се разпространяват и по тялото. В понеделник ще искам с нещо да ги мажем, че ни отиде хубавото личице, няма да ни искат вече за модел Simple Smile Най-много за реклама на Лептен да ни вземат  Mr. Green

# 239
  • Мнения: 4 971
Pontes, ние днес бяхме на Чиста молитва. Отиваш в църква и просто търсиш свещеника и толкова. Нищо не се носи, не се записваш предварително и т.н.
Пък ние също питка няма да правим, не заради грипа, а просто така. Аз и с баткото не правих, нещо не си падам много по тая точно традиция. Пък и сега с тоя грип хич не е подходящо така или иначе.

Общи условия

Активация на акаунт