Бои за текстил

  • 149 997
  • 397
  •   2
Отговори
# 60
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
 Peace

# 61
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, имам нужда от помощ - дадоха ми боя на Марабу - за цялостно боядисване е, не за рисуване, но го няма опътването. Някой знае ли как се боядисва с нея - за боядисване в пералня е, вътре са 4 пакетчета - 2 по 2 са скрепени- май са 2 двойки от по 1 пакетче боя и 1 фиксатор newsm78 . Знам само, че се слагаше и 1 кг сол, но друго не помня от това, което бях питала в Слънчоглед. Някой може ли да ми помогне, че искам да боядисвам едни дрешки на беба. Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 983
Ето това намерих:
http://www.marabu-creative.com/ Кликваш на Products, от там избираш for Textiles, Silk Painting и от падащото меню кликваш на Fashion Color
Дано ти свърши работа.

# 63
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Благодаря ти, дъждец!  bouquet
Само не ми стана ясно едно - в сайта пише, че опаковката съдържа общо 3 пакетчета - 1 боя и 2 фиксатор, а при мен са общо 4 пакетчета,-2 боя и 2 фиксатор, та сега се чудя как да процедирам. newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 983
Ей тука пише за какво количество дрехи, колко боя и фиксатор се използват:
http://www.marabu-creative.com/gb/02mfarben/produkte/anleitungen/anl_fashioncolor_ergiebigkeitstabelle.htm

А това май е таблица с ориентировъчното тегло на някои дрехи и други текстилни изделия:
http://www.marabu-creative.com/gb/02mfarben/produkte/anleitungen/anl_fashioncolor_gewichtstabelle.htm


Пък после да се похвалиш с резултата  Hug

# 65
  • Мнения: 531
Малко извън темата, но отдавна се каня да споделя какви чудни щампички правех с белина, когато имах повече време.Правя шаблони на хартия, която има найлон от едната страна,с ютия я залепям за плата и за кратко потапям в белината.По желани е някои места издухвам с пулверизаторче.Така си направих много арт полакоято в момента хич не ми става,и разни панталони с бордюри на цветчета на дъщеря ми.На дявам се ,че ще съм полезна с тази идея.

# 66
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
soft били показала нещо направено по този начин?

# 67
  • Мнения: 531
hготово, снимам и публикувам!Само полата, обаче остана у мен, другите съм ги подарила на племенницата си, но пак ще поровя.Аз май доста неточно съм описала техниката.Всъщност, кто се сложи шаблончето, се издухва с пулверизатор,и с потапяне може да стане, но тогава се търси друг ефект.Експерименти всякакви.Аз първо правя проба на парче, за да видя как ще се промени цветът, после следя в зависимост от наситеността на разтвора и т.н.То това е май за темата "от нищо-нещо" Joy, като нямаш условия за багрене, избелвай!

# 68
  • София
  • Мнения: 983
soft, специална някаква ли е тая хартия(за шаблоните) и къде евентуално би могла да се намери?

# 69
  • Мнения: 531
Айде пак, ами като все тука стоя!
Та, хартията-едно време с такава опаковаха сирене, салами и други подобни, тъй като едната и страна е найлонова.А аз използвах едни остатъци от наистина специална хартия за кроене в големите шивашки фирми.Честно казано, не знам откъде си я набавяха, но напоследък все повече се използва обикновена хартия за тази цел.Не се сещам какво може, не, сетих се ,по-скъпо ще излезе, но може с рекламно фолио да се опита...
Наистина, само това намерих:



А това е префасонираният стааар компютърен стол-с четка и белина:

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 18:55 от soft

# 70
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
много добре се е получило Peace

# 71
  • Мнения: 2 271
Вместо такава специална хартия може да се използва и еднократно чаршавче против подмокряне(в аптеки и сан.аптеки ги продават)те също са с найлон отдолу и добре ще се получи.
А софт нещата ти са много ефектни!

# 72
  • Мнения: 4 392
soft , събра ми очите!!! Grinning

petia47 , импрегнираната хартия, за която soft говори, беше съвсем тънка. Еднократните пелени са доста плътни. Няма да се получи фин разрез, мисля. Thinking

# 73
  • Мнения: 531
soft , събра ми очите!!! Grinning


Хайде,ти пък сега!Знаеш, че ги показах, за да споделя опит за ситуации, когато искаме да разнообразим тъканта, а нямаме условия за багрене.

# 74
  • Мнения: 4 392
soft , събра ми очите!!! Grinning


Хайде,ти пък сега!Знаеш, че ги показах, за да споделя опит за ситуации, когато искаме да разнообразим тъканта, а нямаме условия за багрене.

Аз мисля да си направим един ден за багрене. Grinning Само татитата да се навият да станат детегледачи за малко. Мисля да ти изпробвам технологията с белината. Пулверизатор си приготвих от един лосион за коса във формата на спрей. Има ли значение , какъв ще е платът?

Общи условия

Активация на акаунт