Предучилищници -2 /Набор 2000/

  • 14 719
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А нас все още не са ни викали. На 8ми ще имаме родителска среща, но тя ще е по повод тържеството за завършване на предучилищната група.

# 286
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Миналата седмица подадохме молба за записване в 1-ви клас. Казаха ни, че родителската среща ще е на 7-ми юни и тогава ще се разбере и говори за класове, класни ръководителки и т.н.

# 287
  • Мнения: 37
Аз подадох молба в кварталното училище. На 05.06 ще има тържество на което ще се представи училището, децата ще се запознаят с госпожите и ще разгледат класните стаи.

# 288
  • Мнения: 2 282
Съвсем е затихнала темичката. Как сте, тресе ли ви предучилищна треска? планирахте ли семейна лятна почивка?

Аз май най-сетне реших в кое училие ще запиша щерката Simple Smile Малко, квартално, но не баш нашето, а на 10 минути път пеша. Неприятното е, че май няма да има така предварителна родителска среща, за каквато съм чувала от вас (и не само), а вече ме гони яко нетърпение.

Записах Катето на зелен градски лагер към "Родни балкани", така поне 2 седмици ще си изкара добре. Освен това се надявам от детската градина пак да направят лагер високо в планината, да подиша чист въздух и да прекара още малко време с учителките и децата... И тъй като не знам кога ще е лагера, няма никакъв начин да планирам семейна ваканция. Но все пак ми се иска да отидем някъде (пак в планината), където има и оградено място за игра, и повечко деца (демек семеен хотел не става), и прилични условия. Събирам идеи, така че, казвайте, моля! Ще ни е много приятно, ако там, където почиваме, има и други деца на нейната възраст.

 А можеби е време да направим и нова темичка, с линк в тази...

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 10:05 от Сребърен облак

# 289
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тресе ни и още как ooooh!
На 29 им е празника за завършването и край. Обаче в групата има скарлатина, карантината е към края, никой засега не е болен. Обаче знам ли, да вземе някой да се разболее сега, ще са разочаровани...

# 290
  • Мнения: 533
Здравейте  Hug
И нас ни тресе предучилищната тресна, че пушек се вдига  Wink
На 2 юни ще ни е тържеството за завършването, на 5 юни ще празнуваме 25г от създаването на ДГ, а преди това имаме няколко други изяви, въобще празник, до празник  Hug, децата са радостни и много ентусиазирани  Laughing
И аз съм записала Билянка на зелен лагер към "Родни балкани", ще ни е за първи път тази година и много се надявам да и хареса. Семейната почивка и ние я планираме на планина, нали морето ни е на близо  Wink, искаме малко планински въздух, може би в родопите, нямам ясна идея още  newsm78

# 291
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Тържеството в градината трябваше да е снощи в двора на градината. Заради дъжда всичко се отложи за другата седмица.
Нашата лятна програма е ясна и вече организирана. При двете баби по за 3 седмици, после на море в Бяла 1 седмица и 3 дни на Шипково. След това ще си се гледаме в къщи и ще подготвяме първолака за училище. Малкия и тази година няма да го пускам при бабите с батко си.

# 292
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Нашата предварителна родителска среща мина.Водеща беше директорката на у-щето,а г-жите ,които ще поемат първите класове ги бяха изтипосали прави до стената. Mr. Green Най-важното за мен беше,че поне успяхме да се запознаем и да добием ,някакво впечатление,макар и бегло за бедещата ни учителка.Другите подробности за СИП, ЗИП  и пр.вече съм ги слушала тъй като имам по-голям син и не беше нещо ново за мен.Официалното записване ще започне на 31.05.Тогава ще ни бъде и тържеството от градината.Нашите вълнения са свързани с тоалета на г-цата.

# 293
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
На Саши тържеството в ДГ беше вчера. Впечатленията ми са смесени. Не виждам особен смисъл да карат децата да наизустяват разни стихчета и да рецитират като роботчета без да вникват особено в смисъла. Опитаха се да ни покажат колко много са научили децата през годината, но им задаваха някакви страшно елементарни въпросчета: "Преброй от едно до десет и обратно"; "Кои са годишните времена?", "Какви плодове/зеленцуци обичаш?" - според мен въпроси за 4-ри годишни. Накрая директорката  /иначе много сърдечен и добър човек/ прочете някаква реч, която сигурно чете от години в такъв ден и не успя да бръкне в душата на никой. Много по-просто щеше да е да каже няколко думи, но от от сърце.
Правили са им и някакъв тест за училищна готовност - също супер лесен според мен, а и според Саши. Трябва да го приложа на 5-годишната си дъщеря, да видя дали е готова за училище  Thinking

А за лятото смятам да пратя дечица за една седмица на лагер от ДГ до Велинград. Но имам нелеката задача да убедя баща им, че там няма да им се случи нищо ужасно  Stop. Останалото време на село при баба и дядо  Hug, в къщи на самоотглеждане, и на морееее, надявам се.

# 294

Общи условия

Активация на акаунт