За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2

  • 25 941
  • 426
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 947
  Ами моята Малена вече се научи да седи, но не приема гърнето като място за пишкане - е, вярно, че не
сме правили упорити опити, но го приема като играчка, макар, че е най-обикновено. А и аз не държа на
гърнето - свикнахме много добре така с държане, но се замислих за това, че може да отказва да пишка
навън (тук е още малко студено, за да я събличам навън) и смятам тия дни да се пробваме над тоалетната,
че тоалетните чинии поне изглеждат еднакво навсякъде. Grinning
  Иначе, напоследък започна да не пиша никак навън и чака да се приберем, а и у дома прави по-големи
паузи. Май расте... Simple Smile

# 136
  • София
  • Мнения: 12 250
   Ние нямаме проблем с пишкането навън в градинката, а за пишкането над тоалетната дори Ваня повече го уважава. В стаята обикновенно е лудница и не може да се съсредоточи понякога.

# 137
  • София
  • Мнения: 5 787
Привет от нас! Hug
Благодаря ви за топлия прием! Simple Smile И за това, че прокарвате една малко по-различна и трудна за приемане гледна точка! Peace
Ние нямаме напредък, дори обратното - пробвах с легенче, опъва се и гледа странно Rolling Eyes Освен това и нещо не мога да намеря удобната поза и ми тежи - ние сме бая шишкави.  Blush За сметка на това пък на отворен памперс пишка много охотно. Пробвах и по гащички - опикахме всичко, но не забелязах да се чувства неприятно. Не знам, момичета... Няма да се отказвам, но като гледам че нещо не се приема от него... Дали съм почнала късно?  Rolling Eyes
Може би се запалих така, защото имам една приятелка с 9м бебе, която започна от 4м, без въобще да знае за метода, просто ей така - ми, в момента хваща почти всичко и са сухи. Това ме убеди съвсем, че има смисъл, защото го видях с очите си. Най-старнното е това, което тя каза за начина по който улавя мига - че Ели я гледа настойчиво - т.е. - дава знак детето.  Shocked Кой знае още колко неща биха могли да се научат в бебешка възраст, пък ние мислим че те нямат достатъчно акъл за тях...
 Hug и  Heart Eyes от нас!

# 138
  • Мнения: 1 947
  Elwing, не се отказвай. Чете ли това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0 за бебета над 6 месеца?
  Не е късно, трябва малко повече упорство. Simple Smile
  А за настойчивото втренчване в майката - точно така е. Simple Smile Вглеждай се във всичко и прави връзките. Simple Smile

# 139
  • Мнения: 60
най после и при нас потръгнаха нещата ,пишете ме и мен в отбора Grinning от няколко дни хващам пиш като се сабуди  newsm44 много време мина откакто все пробвам,отказвам се ,пак почвам ...докато установих че не иска да пишка нито в лигенче или кофа или гърне,а само на пода в банята Crazy

# 140
  • Мнения: 462
най после и при нас потръгнаха нещата ,пишете ме и мен в отбора Grinning от няколко дни хващам пиш като се сабуди  newsm44 много време мина откакто все пробвам,отказвам се ,пак почвам ...докато установих че не иска да пишка нито в лигенче или кофа или гърне,а само на пода в банята Crazy

 Peace

# 141
  • Мнения: 1 947
   Снощи тържествено, най-после, си легнахме по гащички и пижамка. Simple Smile Купих чудни
подложки - благодаря, Пепеляшке, за съвета да търся в e-bay!  bouquet Надявам се детето
да се чувства по-добре така нощем. Върху чаршафа постелих меко поларено одеалце
(не пропуска много влагата). Рано сутринта съм изтървала един пиш, но нито съм я чула
да мрънка, нито съм се събудила навреме. Сменихме гащите и долнището и пак поспахме.
Така намаляваме разхода на памперси до един дневно за разходка. Mr. Green Прави ми впечатление,
че вече (след 2 месеца от началото на опитите) се опитва да го махне и мрънка, докато и
го слагам. Това ме радва, но и ми е малко гузно, но не виждам как да я изпишкам навън,
сваляйки 3 слоя дрехи. Aila, ти как го правиш? Моля, дай съвет! Simple Smile

# 142
  • Мнения: 972
Здравейте,
и аз мисля да пробвам с ЕБХ. За акото вече го усещам, но виж пишото  newsm78 ще ме затрудни. Досега само два-три пъти ми се е изпишквал извън памперса (ние сме с памучни пелени), когато го оставя голичък да си рита.
Каката беше по-лесна - в момента в който я оставя по голо дупе и свършваше работата.
Но и ние сме от дебеланковците, та няма дълго да издържа да му мия дупето. Много по-лесно е да го забършеш  Hug

# 143
  • Мнения: 132
Здравейте, невероятни мами!!!
Ани, поздравявам ви искрено за постиженията - от тук нататък все така!!! Уеспехи и прегръдки за всички!!!

# 144
  • Мнения: 2 829
Ани, специално се включвам да ти кажа-браво! Аз моя го изпишквам навън, ама само като е топло-тогава нарочно му обувам анцуг, яке и чорапи-така само смъквам анцуга и памперса и е готов. Иначе ако е с коснмонавт, чорапогащник или пък боди ми идва трудничко.
Дано продължиш да ни радваш с добри новини!
Целувки на мадамата от нас!

# 145
  • Мнения: 1 947
   BlushДано не са напразни радостите ми!
   А за събличането - сигурно трябва непременно и пейка под ръка? Нали още не могат да стоят прави дребосъците. Simple Smile
   Мислех си за гърнето - колебаех се кога действително е удачно да започне да ползва детето гърне -
когато се научи да сяда или след навършване на 1 годинка. И за себе си реших - когато започне да ходи
и да кляка. Защо - защото не мога да и обърша дупето без да се намокрят и изцапат крачетата. Mr. Green
Тъй че - продължаваме с държането, макар и над гърне вече.
   Поздрави на всички бебешори! Heart Eyes

# 146
  • София
  • Мнения: 12 250
  Еми навън точно със сваляне на три ката дрешки действам... Няма никаква тънкост, но вече това събличане и обличане не ми прави впечатление.. Само чакам  с нетърпение да стане топло  Simple Smile За пейка не ми трябва, просто ги събличам в количката и после ги хващам в позата за изхождане в някоя градинка. Добре че е само пиш, акото е сутрин в къщи. Но трябва да не  е адски студено, тогава не правя нищо...
  За гърнето аз ще се опитам да го въведа  като почнат да сядат защото туку що Ники не ме изчака отново да свърша с Ваня и почна да пишка преди това. По-лесно ще ми е поне едната да е на гърне в този случай. Напоследък общо взето се изчакват стига да не им се пишка много.
   Вечер понякога Ники я оставям без памперс, но не рискувам и с двете защото наистина все още изпускам понякога пиш а с двете като се събудят става пълна лудница и ако трябва и чаршафи и дрехи и на двете да сменям съвсем ще откача...
 

# 147
  • Мнения: 1 043
Много ми е интересно да си начешат езиците ли взлизат всички тези противници на ЕБХ  newsm78, вярно е че всеки сам определя как да гледа детето си - но пък след като споделяме че има много полужителен резултат от цялата "хамалогия " както си мислят - те явно даже не четат темите просто ей така да кажат нещо за отчет ....
Аз вчера се опитах да убедя една приятелка че не е толковас трудно и нощем да се изпишкват - тя практикува също ебх от малки - вече са на 10 месеца и гордият мъж вече знае каде какво да върши и си показва с гордост каде му се намирало пишито на човека  Mr. Green ,
само че тя си мисли че нощем след като е мнооого препълнен памперса му нямала да успява да го изпишква ...

# 148
  • Мнения: 972
Влизам да се похваля с резултатите ни от един ден практика  Mr. Green
Вчера колкото пъти го сложих на гърнето все се изпишкваше, и два пъти свърши голямата работа. В крайна сметка вчера използвах 3 памперса, а не 7-8 както обикновенно. На младежа също му хареса  Mr. Green
Мъжа ми като му разказах какво съм решила ме погледна много скептично - каза първия път е случайност, да не се разочароваш после. Но вечерта и сутринта като видя как си пишка над гърнето се ококори Shocked и каза това вече не е случайнст. А и сутринта се размрънка и като си свърши всичко се ухили.  Mr. Green
Момичета благодаря Ви за популязирането на концепцията.   bouquet  bouquet  bouquet

# 149
  • София
  • Мнения: 2 162
Абе аз ли си внушавам или с момчетата става по- лесно? Някой срещал ли е по литературата да се говори за нещо подобно?

Общи условия

Активация на акаунт