За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2

  • 25 961
  • 426
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 132
Здравейте мои любими мами!!!
Аз пък за сега съм спряла с ЕБХ-то. Не че съм се отказала, но и аз като Яна много бързо залитам, а и вече имам злополучния опит отбаткото, който е едно малко нерваче, понеже майка му е перфекционистка. Ей, момичета, вярвайте ми, това с пишкането и акането е най-малкия ви проблем, гушкайте и много обичайте децата си и колкото това да изглежда и да звучи естествено и лесно, понякога така се пързаляме по наклонената повърхност с идеята да дадем най-доброто на детето си и не усещаме как грешим. Просто трябва да слушаме децата си, а не те нас!!! Аз сега на това съм се посветила и само си повтарям , че за Исенце аз съм света и той ще бъде такъв какъвто му го разкрия - ето защо гледам да го гушкам колкото мога повече и сега се гледаме в очите и се хилим като луди докато той си се оаква. Е, не върви нещо при нас ЕБХ-то и затова взех това трудно, но според мен правлно решение. Има време, да сме живи и здрави пак ще се върнем към това. А за батито - с много любов и търпение, че там ми е много по-трудно!!!
Успех ви желая, мили мами и правете всичко с усмивка!!!

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 14:37 от Ваниша

# 121
  • Мнения: 132
Емем, аз слагам Исето да легне на бедрата ми отгоре,а дупето му придържам с ръка над легенчето, като част от дланта ми е пред чурката му, че много хвърчи като пиша. В смисъл, за да си го представиш по-добре - аз съм седнала на леглото, от лявата страна на краката ми има малко столче ( такова детско), а върху него слагам легенчето, Иси  лежи върху моите крака с голо дупе над легена, а аз му придържам само гъзеца и краката. Така той въобще не се опира в легенчето и пак всичко отива вътре, много рядко сме опишвали отвън. А и на него така му  е особено удобно, защото на практика си е легнал. На мен също ми беше малко трудно с тази поза при по-големите бебета, но вече му хванахме цаката (ама само на позата). Успех  във всичко!!!

# 122
  • София
  • Мнения: 12 278
  Това че не трябва да се вживяваме прекалено много отдавна и аз го отрих, от личен опит и благодарение на споделеното от вас. Когато не се старая толко дори успеха е по голям и всички сме доволни. Постигнатото дотук според мен е повече от достатъчно за момента и съм страшно доволна.
   А напоследък гушкането и игрите стават все повече защото ставаме  по-големи и вече не сме бебета а едни малки забавни дечица Simple Smile

# 123
  • Мнения: 2 829
Емем, честито и от мен!
Ние продължаваме да го даваме по-полека-повечето аи са в легенчето, а за изпишкването го опитвам само като се събуди. През нощта засега не го следя въобще, но сега вече, след като се преместихме на нашия си етаж вчера ще почакам да посвикнем и може би ще започна пак поне поняога да го изпишквам и през нощта.
Много се радвам ако съм ви била полезна с постинга си-на мен идеята ми беше да знаете, че не съм толкова перфектна аз-то ато чета темата излиза че съм някава супер майка, а то въобще не е така- аз пък ви се възхищавам на вас!
Но сега определено сме по-спокойни и двамата с бебко!
Емем, аз определено ти завиждам за педиатърката-ударила си джакпота с тази жена! Верно, че и аз съм добре-верно, съвети не ми дава, но и не се налага да лъжа-не знам дали ще ми повярвате, но все още не е отворила и дума за захранване-може би забрави последния път Grinning
Желая ви много спокойствие, здраве и приятни мигове с малчовците! Heart Eyes  bouquet

# 124
  • Мнения: 155
Здравейте мили мами,
не съм се включвала в темичката отдавна (очевидно защо  Mr. Green ),но ви следя с интерес и набавям "опит".

Искам да ви помоля за помощ. След ден два ще ходим на пазар за бебето и искам да ви попитам - на мое място какви дрешки бихте купили, имайки пред вид, че искате да практикувате ЕБХ. (в тази светлина например смятам горните бодита за малко непрактични) Имайте пред вид, че мойта мама е шивачка, така, че приемам съвети и за ушиване. Термина е 24 март, а климата е Пловдивски

Много съм ви благодарна предварително   Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 12 278
   РадоМит виждам че четеш темичката  Simple Smile Как са малките сладури. Може да пробвате и вие, става и с близнаци  Wink
   МамаЕжка за дрехите и аз все още умувам... По принцип доскоро бях фен точно на бодита и гащеризончета, но вече тотално ми писна с това събличане и обличане. За теб обаче ще е от полза че когато започваш вече ще е доста по-топло. В момента предпочитам вкъщи да ги оставям често голички защото така ми е най-лесно или възможно с най-малко дрешки и лесно свалящи се. Май с панталонки вече ми е най- лесно. Иначе после мисля да останем само по блузка и гащички.
   Похвалих ли се че вече две сутрини се събуждаме сухи  Wink

# 126
  • Мнения: 1 947
  Ежка, предполагам, че и за новородено бебе с гащички и блузка, а може и с панталонче, ще е по-лесно
(през март-април няма да е чак толкова топло). Аз вече захвърлих бодитата - на доизживяване са по-големите,
за разходка - обмислям да ги отрежа на блузки. Grinning Гащиризоните се явяват най-непрактични, особено пък без
копчета отдолу. Язък за един куп подарени дрешки, май ще трябва да предупреждавам хората. Simple Smile

   Aila, ще влезете в крак, вие, знам!! Wink И вземи си сложи по-розова лентичка в подписа! Laughing

# 127
  • София
  • Мнения: 5 794
Привет, мили мами! Hug
От няколко дни ви чета и се надъхвам да опитам - дори само ей така - от любопитство. И мога да се похваля, че вчера имахме 2 хванати акита и няколко пиша Laughing Но знаци не съм усетила - май просто налучках или ме споходи късмета на начинаещия Wink Всъщност не правим май точно ЕБХ - не го "изхождам" над легенче, а просто оставям памперса отворен и викам "пишшш", но което той отговаря и с двете работи hahaha Честно казано не смея да махна още папмерса, дори и за през деня. Нощем пък явно пишка много - като гюлета са папмерсите и сменям поне 1 път. А мрънка доста често насън и ставам да го гушкам или дам бибка, но не смея да го пробвам да пишка, за да не го събудя.
Иначе мога да ви кажа за нас, че не сме кърмени за мое съжаление, захранени сме отскоро.
Поздрави от нас!  bouquet

# 128
  • Мнения: 875
здравейте и от мен,
отдавна не съм писала просто защото нещата при нас са си все така. искам да се похваля, че откакто започнахме да практикуваме ЕБХ не сме изпускали ако. иначе с пишкането също сме добре, стига аз да не забравям понякога за това  Rolling Eyes
относно дрешките, и на мен не са ми никак удобни гащеризончетата. като се пооправи времето смятам да сме само по гащички и тениска.

анна както може би си видяла от другата темичка, слинга ми пристигна, а инструкциите на dydimos си ги свалих от един торент сайт  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 1 947
  Еlwing, късметът на начинаещия е важен за мотивацията! Grinning Пробвайте с легенче - позата е за по-лесно
изхождане. Simple Smile А за през нощта - не се притеснявай, че ще го събудиш - пробвай, пък ще се види дали се буди
детето и дали ще заспи после.

   momo, чудесно! Все пак, ако има нещо, питай! Ще се радвам да помагам.

# 130
  • Мнения: 541
Ехххх момичета да знаете колко ви търсих в кърмене и захранване, кога сме се преместили тук, не съм разбрала, то покрай проблемите човек може доста неща да пропусне.

За протокола да отбележа вече си имаме два кътни зъба които ни даваха много голям зор, Борко беше забравил и за ЕБХ, но бързо сега наваксваме. Нощното пишкане си ни остава проблем номер 1 за сега, но и аз като другите ще поизчакам по топло време и Борко поне малко по спокоен да е.

Радвам ви се на всички Laughingна успехите. Добре дошли в отбора на всички нови и на тези които още не са се престрашили и само четат за сега. Laughing

С гащички и анцузи отдавна съм се запасила само чакам сгоден момент, поне за нашите килограми лесно се намират, а и нали си имаме голям битак тук, голям избор даже има.

Това е за сега. Дано скоро има с какво да се похвалим.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 11:08 от estrella

# 131
  • Мнения: 3 161
Привет, мили мами! Hug
От няколко дни ви чета и се надъхвам да опитам - дори само ей така - от любопитство. И мога да се похваля, че вчера имахме 2 хванати акита и няколко пиша Laughing Но знаци не съм усетила - май просто налучках или ме споходи късмета на начинаещия Wink Всъщност не правим май точно ЕБХ - не го "изхождам" над легенче, а просто оставям памперса отворен и викам "пишшш", но което той отговаря и с двете работи hahaha Честно казано не смея да махна още папмерса, дори и за през деня. Нощем пък явно пишка много - като гюлета са папмерсите и сменям поне 1 път. А мрънка доста често насън и ставам да го гушкам или дам бибка, но не смея да го пробвам да пишка, за да не го събудя.
Иначе мога да ви кажа за нас, че не сме кърмени за мое съжаление, захранени сме отскоро.
Поздрави от нас!  bouquet

Спокойно, и ние започнахме с отворен памперс; по-лесно и удобно е в началото, докато и ти, и бебето се настроите и схванете, че работите се правят на отворен памперс; от седмица вече сме с легенче, и то не всеки път, а когато се сетя. Не всеки път ме възмаграждава с пиш или ако, но повечето ако са в легена, така че се радвам и на това.

yanast, това не е моята педиатърка - за моята има още много какво да се желае - а много добър специалист неонатолог от МА, която познавам покрай кърменето и от време на време се чуваме, та това случайно го засегнахме като тема и се оказа, че тя е много в час и ме изненада.

Мама Ежка, с ританки става лесно, но пък моето бебе много рита и често си ги смъква до колената, та не са ми най-любими. Но и копчетата на бодито не са чак такъв проблем, иначе пък пазят кръстчето да не се отвива. А и не бива чак толкова да се вживяваме, както се каза вече - в началото едва ли само с ЕБХ ще се занимаваш и без това, достатъчно е при смяна на памперса да доизпишквах и доизакваш бебо (със съответния звук), за да е по-дълго чист до следващата смяна и да свиква с идеята за пишкане/акане на отворен памперс.

# 132
  • Мнения: 485
Duol, мерси за новата темичка. Аз нарочно не съм се разписала там-ще го направя като отиде на по-заднастраница, и аз като Ани смятам, че трябва по-дълго време да ги задържим на предна страница.


Момичета, моля ви!!! Нека да се опитаме да задържим темите-статии на първа страница!!!
Наистина вярвам, че е важно да ги видят колкото се може повече хора, че така ще предпазим мамите и децата от проблемите на късното приучаване към гърне! Линковете към тях са дадени в началото на темата, но ето пак:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163152
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158110.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162198.0

От мен добре дошли на всички нови мами в темичката   bouquet Много ви се радваме и ще помагаме с каквото можем  Hug

# 133
  • София
  • Мнения: 12 278
   Аз пък да се похваля, че днес се справяхме идеално до вечерта. Дори веднъж се изпикахме навън и въпреки че ме изгледа странно мамата която беше с нас мисля че по скоро се замислят, а не смятат че съм луда.
   За сметка на това свекървата която е на гости ми се зарадва  Simple Smile
   Сега ще отида да драсна нещо и в другите темички. Опитвам се в нашите отчетни да прокарам идеята, но повечето се замислят за гърне... Кажете има ли наистина някаква причина да не се почне направо с гърне ако малките могат да седят?

# 134
  • Мнения: 485
Няма никаква причина, стига бебето да се чувства комфортно. Но все пак мисля, че в ръцете на мама е най-добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт