За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2

  • 25 985
  • 426
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 875
и при нас нещата вървят много добре. от няколко дни (и след като прочетох преведеното от анна) реших да се доверявам повече на интуицията си и наистина действа. просто нещо в гърдите ми се свива и знам, че му се пишка. може да е свързано и с това, че вече може би съм се настроила на времевите му интервали, но каквото и да е съм много въодушевена.
емем, и аз не разбирам какво точно имаш предвид под това да не му е студено. и аз не го докосвам до легенчето  newsm78.

# 106
  • Мнения: 1 947
   Я ме "светнете", моля Ви, как да постъпя с тези гащи - пера напишканите на ръка,
но от сапуна вече ми се захабява кожата на ръцете. ooooh! А не са толкова много, че да ги
събирам и да пускам пералнята. Чудя се да купя ли ...найсет чифта и да пускам в
пералнята с другите неща...?? newsm78

  Shtrudi, с времето ще си намерите най-удобната поза.  Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 2 162
аз действам на принципа с ...найсетте гащи, дето ги събирам и ги пускам в пералня Grinning

# 108
  • Мнения: 3 161
Ами н мен ми е по-удобно да му подпра гръбчето на стената на легена, ама ми се струва, че не му е много приятно това, и затова сложих памперса и беше ок. А докторката имаше предвид след 6 м, когато бебето вече сяда на гърне, да има нещо мекичко. Ако  и без него се справяте - ок, не си го слагайте на сърце.

# 109
  • Мнения: 875
аз го подпирам в собственото си тяло, за да му е уютно и топличко. така прочетох от форума и мисля, че е добре.

# 110
  • Мнения: 1 947
  Да, така с гръбче на корема сякаш е и по-сигурно. Понякога ми се изхлузва, ако не я подпра на себе си. Simple Smile
А сега, като попорасна малко Маленката, разкрачвам я на бедрата си като на тоалетна - много е сладка. Simple Smile
 
  п.п. днес разбрах, че и баба ми е "изчишквала" (както тя се изрази) майка ми и и имам едно голямо
"Бррраво!" от нея. Само дето, тогава са го правели, защото са искали по-бързо да свършват с
прането, а не, за да "спасят" децата си от запарващите памперси. Wink Някак, по-естествено е било.

# 111
  • Мнения: 3 161
Аз също го подпирам на гърба си, но ми тежи (може би има значение, че е на 2 м. и не може сам да стои, а е още като дробче). Освен това гледам легенът да е точно под дупето, за да не пръска, като пишка. Така че отчасти се обляга на мен и отчасти - на стената на легена. Може и да не го правя правилно, съвсем отскоро пробвам и с леген. Вече 2 пъти обаче пищи, дърпа се дори и като предлагам гърдата - и като го сложа на легена, се изпишква и му олеква. Което ме обнадеждава, че съм на прав път!

# 112
  • Мнения: 875
ох, и на мен ми тежи, а е 5 килца някъде.
вчера бяхме на гости на стринка ми и поисках легенче да го изпишкам, а тя каза "не е ли още много малък. аз моите ги започнах ЧАК от третия - четвъртия месец"   Shocked  при това братовчедите са на по 18 и 12 години, тоест не е било толкова отдавна.

# 113
  • Мнения: 2 829
Здравейте момичета,
Не съм писала от няколко дни, понеже бях се изнервила ужасно. Няма причина, май просто прекалих с ЕБХ и собствените си амбиции. Докато преди 2 дни дребния ми показа че нещо бъркам-отказа да пишка и ака в легена, плаче, извива се, а като го обуя-пишка и ака веднага. Оказа се, че в този момент малкия не желае да го занимавам, или начина по койтого правя не му харесва. Сложих му памперс, поревах си малко и помолих таткото за помощ. Той пое част от грижите тзи дни, за да мога аз да се наспя и да си почина. Резултата е, че в момента малкия е повечето време с памперс, но ака пак в легена, част от пишканията са в легена, оставям го и по гащи понякога. Мисля да продължа с ЕБХ, но по-бавно, без да пришпорвам нещата. Смятам че избързах с махането на нощния памперс-ами постоянно съм на тръни и не мога да се наспя, изпускам понякога някое напишкване и след това на малкото му е доста неприятно както е сънен да го преобличам.
Сега и двамата сме по-спокойни, надявам се че ще намеря правилния баланс, така че ЕБХ да бъде удоволствиее и за двамата.
Много се радвам за вашите малки и големи постижения.
Исках да споделя това не за да ви се оплаквам, а за да знаете че не бива да бързате прекалено, да се амбицирате и да гоните постижения, моля ви, на първо място гушкайте бебоците, играйте си с тях, а дали и кога ще спрат да се напишкват и наакват-това не е важно  bouquet

# 114
  • Мнения: 172
Здравейте на всички!

Ние започнахме ЕБХ отскоро, но нищо настроени сме позитивно. Още втория ден имахме значителен напредък, поне според мен. Пишкаме в легенче, като в началото му давах да пийне малко водичка и така се изпишквахме. Сега вече това не е нужно. Изпишкваме се след ядене и спане, но основно сме с памперс. Чакаме топлите месеци, за да го махнем и него и да го оставя само по гащички.
Ами май това е засега от нас.

# 115
  • Мнения: 1 947
  Яна, не се притеснявай! Simple Smile Мисля, че много общо имат моментите, когато децата учат нещо ново.
Моят мъж много книги за възпитание не е чел, обаче все ми напомня, не знам откъде му е хрумнало,
че да растеш боли - 'представяш ли си', казва, 'с цял милиметър за един ден!! Не може да не боли!' Simple Smile
Може и така да е... И да се учиш да пълзиш е по-интересно, отколкото да викаш мама за пиш. Simple Smile
При нас това сега е "на дневен ред". Simple Smile
  Мама Дидка, здравейте с бебе Влади! Пожелавам ви успех!

# 116
  • Мнения: 172
анна в. много благодаря!
А вашия тати така ме разсмя (в добри смисъл на думата разбира се)!!!

# 117
  • София
  • Мнения: 12 304
   Яна мерси че споделяш. Както винаги си права, аз също започнах да го давам по полекичка и съм сигурна че именно това е правилния начин   Simple Smile
   Мама Дидка на бебе Влади добре дошла и от мен. Надявам се още мами от отчетните да се заинтригуват. Аз отдавна се каня да споделя в темичката, но донякъде се притеснявах от реакцията . Съжалявам обаче, че не го направих, защото колкото по-рано се започне толкова по-лесно се научаваш да разбираш бебчетата.

# 118
  • Мнения: 3 161
Здравейте момичета,

Исках да споделя това не за да ви се оплаквам, а за да знаете че не бива да бързате прекалено, да се амбицирате и да гоните постижения, моля ви, на първо място гушкайте бебоците, играйте си с тях, а дали и кога ще спрат да се напишкват и наакват-това не е важно  bouquet

Yanast, много добре си го казала. Наистина важен е комфортът на бебето, а не постиженията - иначе минаваме в другата партия, на родителите, дето изхождат децата по часовник, под натиск, и заради които се е стигнало до обратното - отказа от ранното приучване. А последствията там ги знаем - неврози, по-късно напикаване... Докторката, с която говорих по темата и която също е практикувала това с децата си, каза: бавно, полека, и към годинката вече детето е напълно готово.

Аз пък вчера хванах първото ако в легенче (досега - само в отворен памперс), след това и 2-3 пиш, но не съм готова още да отделя цял ден и да наблюдавам и мисля само за това.

# 119
  • София
  • Мнения: 12 304
  Честито Емем   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт