За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2

  • 25 957
  • 426
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 829
Здравейте другарчета,
Да се разпиша само-продължаваме да си носим гащите, и продължаваме да си пикаем на рзанообразни места- в легена, на корема на мама, на корема на татко, на канапето, в леглото, върху баба......
Но, така ще е. На моменти и аз като Айла се отчайвам, ама после си мисля-ако няма друга полза поне не му е запарено дупето в памперса и му е по-удобно на дребното- а нали това ми е най-важно-сменям гащите и панталона, пера и продължаваме напред. Интересното е, че повечето аварии стават сутрин и вечер-може би ще схвана все пак навиите на дребното.
Нощите ни са различни-понякога сухи, понякога с доста напишкване.... Започнах да му постилам по няколко пелени една в/у друга-всякакви други постелки запарват. Е така има доста за пране в мокрите нощи...това да ми е проблема Grinning
Много ви се радвам на всички, много съжалявам, че няма да мога да дойда на срещата...
Целувки от мен на всички вас Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 12 270
  Аз пък ги изпишквах няколко пъти навън, а когато сме на гости се държат много по-прилично отколкото вкъщи. Дори една мама беше много заинтригувана колко лесно и бързо се е изпишкала Ваня  Simple Smile

# 92
  • Мнения: 61
Момичета, разкажете как се запалихте по ЕБХ. Аз прочетох случайно преди 2-3 месеца (в най-подходящия момент за започване с бебето) "деца без памперси". Набързо. Бях озадачена от негативното отношение на мамите към този "революционен" подход - памперсите бяха на почит (неслучайно). После загубих темата, с търсачката не я открих, а тъкмо бях решила да попитам дали някой все пак е пробвал, преди всички да се втурнат да отричат... и така, останах си само с двете американски статии, опитах се да изпишквам Елена според описания начин, ама нищо. Реших - айде някой друг път, още е малка... И така до преди около месец, когато пък попаднах на настоящата тема... отново случайно и малко късно. И ме "заля" като свежа вълна  Mr. Green Предисторията е, че съм оставала втрещена от майки, които спокойно твърдяха, че е нормално децата им да са с памперси на две години, че и отгоре. А моя спомен е (имам доста по-малък брат), че в "лошите" времена на памучните пелени децата около 1-годишна възраст вече бяха "отворени" към тоалетната.

# 93
  • Мнения: 462
shtrudi , страхотен въпрос!

Аз самата се каних да го задам и са ми интересни отговорите.

Имам едно делово предложение: би могла да пуснеш отделна тема-въпрос в "Майки", нека да диференцираме малко нещата!

Моят отговор вече съм гу публикувала, но ще ти отговоря отново в новата темичка.

# 94
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Момичета, разкажете как се запалихте по ЕБХ. Аз прочетох случайно преди 2-3 месеца (в най-подходящия момент за започване с бебето) "деца без памперси". Набързо.
Аз го видях тук на практика от една майка в яслата на сина ми. Месеци по-късно се надигна голямата дискусия във форума, но то това нормално тук, или осанна или разпни го  Wink
Според мен е по-важен майчинския инстинкт, а не мнението на форумското или роднинското мнозинство  Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 12 270
  Аз лично от статията на Поли тук във форума прочетох за пръв път и то докато бях бременна. Все още съжалявам, че не започнах обаче от самото начало въпреки че знаех и се сещах понякога. Просто в началото ми беше приоритет да се справя с кърменето и чак след като се успокоих успях да се замисля и за статията. Винаги съм ги оставяла обаче често голички и да се изпишкат върху една памучна пелена когато ги преобувам.

# 96
  • Мнения: 875
здравейте и от мен!
аз се запалих по ЕБХ от форума, естествено. в 9 месеца, обаче, имаше статия за людмил и неговото семейство и там за първи път прочетох за това. спомням си, че тогава ми се стори страхотно, но и същевременно непостижимо за мен. а сега ми се струва по-естествено от всичко останало.  Peace

# 97
  • Мнения: 155
Аз доколкото си спомням четох една тема за слинга и там някой попита Поли (ако не се лъжа),  след като си носи детето в слинг, дали практикува и така нар. изхождане...Тогава Поли пусна статията за изхождането, закаляването и кърменето на поискаване, аз я прочетох на мъжа ми и той много се впечатли от идеята. На мен обаче ми се стори малко сложно това с едновременното кърмене и изхождане. После се зарадвах че имало и по-лесни начини Simple Smile

# 98
  • Мнения: 61
Поли.   bouquet, ето я, с малко закъснение:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164362.0
Пуснах набързо темата, може би съм се изразила малко объркано, със сигурност съм пропуснала някои неща, ще се радвам да се включите.  Hug

# 99
  • Мнения: 61
искам да ви попитам момичета, в една и съща поза и място ли изхождате малчуганите, или в различни, променят ли се с времето или са относително постоянни, поне за определен период... Аз лично откривам по-удобен начин за "издържане" всяка седмица  Mr. Green

# 100
  • София
  • Мнения: 12 270
   Днес има много да се хваля  Simple Smile
   Първо сутринта бяхме сухи и двете. После на разходка въпреки че Ваня се беше събудила от близо час, като се събуди Ники т.к беше топло ги изпишках и двете и се оказа че и Ваня е останала суха  Simple Smile След това вкъщи също свършиха каквото трябваше след хапване и сега за награда си стоят голички и им купих гащички. Малко са им големи, но са много сладки в тях. Пуснах ги да се изперат и утре ще ги пробваме.
    За позите аз използвам основно една и си ми е удобна, рядко пробвам различни  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 462
shtrudi , успях  Heart Eyes - отговорих ти! Хареса ми как си формулирала въпросчето Peace.

Момичета и аз много ще се радвам да се включите в темичката на shtrudi! На мен ми е много интересно и полезно Peace.

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 19:13 от Поли.

# 102
  • София
  • Мнения: 12 270
    В момента сме с гащички   Simple Smile Ура, Ура , Ура  Simple Smile
    Засега не мисля да минавам изцяло, но докато спят и после ако смятам че са си свършили стабилно работата също ги оставям. Изглеждат много сладички  Wink

# 103
  • Мнения: 3 161
Нашето малко постижение - за първи път изпишках Косето в легенче. Насука се, заспа, но се събуди и мрънкаше. Реших, че сигурно му се пишка, отворих памперса и го сложих над легена - и стана буквално за секунди, веднага разбра. Също така не беше на гърда (досега само с гърда съм успявала - в стария памперс и по краката ми, често ме подмокря). Една малка хитрост, която ми каза една докторка, на която имам огромно доверие - хубаво е да се слага нещо меко и топло, като възглавничка, за да не се стряска детето от студената пластмаса. Използвах памперса и се получи.

# 104
  • София
  • Мнения: 12 270
  Каква студена пластмаса? Аз както ги издържам те не се докосват до нищо и този проблем го няма.
  Или просто по легналата поза при малки бебчета сега като се замислих. Ние все още си имаме пропуски, но и доста голям напредък.
  Все още не мисля да махам памперса и ще продължаваме по същия начин спокойно и трите, но с нетърпение чакам по-топличко време. Въпреки че и вчера и днес си ги изпишках и навън  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт