За изхождането, закаляването и кърменето на поискване - част 2

  • 25 975
  • 426
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 947
 Wel  bouquet Страхотно!
 Не знам дали е по-лесно с момченца, но пък казват, че момиченца по-лесно
се гледат като бебета, а после идвало трудното - пубертет, мале-леле. hahaha

# 151
  • Мнения: 485
wel, браво на вас!

lilfi, по принцип с момченцата е по-трудно. По-късно и по-трудно се научават да остават сухи, независимо дали се практикува ЕБХ или се чака "да станат готови". Майка ми казва така: Ако не се използват памперси, момиченцата се научават на 1 година, а момченцата на 2.
При теб специално е по-трудно защото си започнала в такава възраст, когато е късно за ЕБХ, но пък рано за приучаване към гърнето. Преди да станат на 6 месеца (да слязат от ръцета на мама, да започнат да пълзят, да станат по-самостоятелни, да са им интересни куп неща) е много по-лесно. Но пък и вие се справяте страхотно  Hug

krissie, не се ядосвай! Много е хубаво, че има дискусия покрай ЕБХ и че толкова много хора се изказват, дори с негативни мнения. Така темите остават на първа страница и все повече майки се включват към нашия отбор.  Wink Не за това съм превеждала статиите - пет сектантки да ми кажат благодаря и да се затрият някъде из форума  Mr. Green Благодаря на анна в., Айла и всички други за убедителните и адекватни постинги в защита на ЕБХ.

# 152
  • София
  • Мнения: 12 291
    Благодаря на всички за положения труд и множеството интересни статии,които са преведени   bouquet Много се радвам, че толкова много нови мами се включват, ако знаех щях по-рано да изровя темичката  Simple Smile
   Вчера цял ден имахме само вечерта един два пропуска. Втора сутрин отново се будим сухи. Ваня със сух памперс, а Ники отново без памперс дори. За първа нощ Ваня се буди само веднъж и просто тогава се изпишка стабилно, така че не мисля че е трудно през ноща, дори на мен ми е много по - лесно отколкото през деня когато си играят  Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 09:34 от Aila

# 153
  • Мнения: 1 081
Здравейте:)И Честита Баба Марта-да са ви румени и засмени бебоците, и вие:)

Ами и аз се престраших да почна с ЕБХ...От 3 месеца само чета, и нищо не правя, все ме е страх, че няма да се получи. Обаче наскоро си намерих  мои снимки от бебе-на 5 месеца майка ми ме е сложила на гърне, а на 10 съм приключила със всички "бели" в гащичките. И си викам-едва ли на моя юнак му е много приятно постоянно с туй нещо на дупето(като знам аз колко е гадно с превръзки, ужас...). И така-нулев успех с пишкането-само таткото успя 2 пъти, ама то беше по необходимост-за изследвания. Обаче с акането май направих беля. Понеже винаги го усещам, явно се притеснява, и трябва да го оставя на леглото, да не го гледам, за да си свърши работата на спокойствие. И така го хванах преди два дни, свалих му памперса, и стана-обаче пак легнал, на плота за повиване, с кърпички под дупето. На другия ден пак го хванах, и реших да го "сгъна" над легенчето, и го секнах...И не ще да ака 3ти ден:(

И сега не знам какво да правя. Да не взема да го секна това дете, и без това с тоя запек голям зор докато се пооправи...
И един въпрос за пишкането-кажете някакъв признак, освен хленченето (моя постоянно хленчи)?Иначе признака му за след пишкане е да се изтръска като мокро куче:)

# 154
  • София
  • Мнения: 12 291
  Хм незнам какво да те посъветвам в случая.
  Малките особено за акото чакат да съм ги хванала в позата за изхождане и тогава го вършат. Мноого отдавна не сме имали наакан памперс и не си спомням в началото как е било, но мисля че не сме имали подобен на вашия проблем. Може би следващите няколко пъти го остави както първия път без памперс, но легнал както е свикнал без да го притесняваш и просто издавай ключовия звук които си избрала. Аз лично ползвам пиш все още и за двете работи....  По този начин ще свикне поне че се  прави и без памперс и ще асоциира звука с деиствието.
   Успех и сподели как се развиват нещата при вас  Simple Smile

# 155
  • Мнения: 1 161
Каня ви да се посмеете малко. Това е виждането на съвременната медицинска наука за ЕБХ:

" При възрастния човек ходенето по малка и голяма нужда се контролира от два центъра разположени в гръбначния мозък и два – в кората на главния мозък. При раждане на детето функционират само двата гръбначно- мозъчни центрове. Единият от тях контролира ходенето по малка нужда, а другият – по голяма. Те са рефлекторни и не се контролират от волята (желанието) на детето. Пикочният мехур и правото черво се дразнят механически при тяхното напълване и бебето се напикава, съответно изхожда в гащичките си. Волевото задържане на тези физиологически нужди е невъзможно. Joy

Постепенно през средата на първата година започва функционирането и на двата кортикални центрове, разположени в главния мозък. Те регулират работата на гръбначно-мозъчните центрове и осъществяват волевия контрол върху ходенето по малка и голяма нужда. Когато тези центрове започнат да функционират пълноценно, детето вече не се напикава и не се изхожда в гащичките си, а когато има нужда съобщава на майка си. Най-рано това става през третото тримесечие, а най-често – в края на първата година. Най-късно това умение следва да се овладее в края на третата година. #Crazy."

професор Величко Гатев, д-р мед. науки,
основоположник на физиологията на
детската възраст в нашата страна.
Неговите електрофизиологични работи
върху развитието и координацията на движенията
в детската възраст са известни и цитирани не само у нас, но и в чужбина.

Това, което прочетохте е мнение на светило в медицинската наука. Значи има два варианта -- Самуил, и много от бебетата тук, които успешно се справят с ЕБХ са световно изключение... или медицината греши. А дали е единствената й грешка?... newsm78

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 10:04 от Ludmil

# 156
  • Мнения: 1 043
може да ви се стори странно но се чудех каде да споделя с вас какво ми се случи тази нощ , сънувах как пада бебе и го нося към болница не моето просто някакво бебе беше и някакъв странен сюжет като цяло нищо общо с моята реалност -  сабудих се от някакво вътрешно напрежение - и видях бебка в ъгала на леглото аха да падне  #Crazy , стана ми много странно но се е случвало много пъти и преди с първатами дъщеря като се замислих - дори когато е била в съседна стая самичка съм ставала нощем сабудена от някакво чувство страно и примерно я виждам в момента как пада от леглото си / не винаги загрявам навреме явно  Mr. Green/

# 157
  • София
  • Мнения: 12 291
  Ехе браво на теб  Simple Smile Явно при теб вътрешния инстикт е добре развит. При нас след като няколко минути повтарях докато се занимавах с Ники на таткото да гледа Ваня че е на ръба и ще падне и той повтаряше гледам я, след две минути тя заби глава в пода... Така че браво на теб  Simple Smile

# 158
  • Мнения: 1 043
Е то  ное докато ни гледаше татко ни забихме глава в земята / добре че е на килима поне Rolling Eyes/ абе гледал я бил гледал я а тя изведнъж скочила и се измушила от люлката  #Crazy, предния ден точно ми се обърна количката - добре че беше със столчето за кола закопчана че нищо неразбра както спеше  Crazy, каката ми реши да я побута като детска играчка я имаше но вече май е по сериозна и знае че може да направи поразия - доста се поуплаши тогава и си е взела поука.... май  Rolling Eyes аз бях влязла в магазина и си застопорих количката но тя решила да я побута / малко по настрани имаше едно стъпало / и за няма половин минута ела да видиш само се чува силен вик мамоооо количката , и един рев падна едвам я успокоих  Crazy   тая тема към друга тема трябва да я отнесем май обаче - обещавам повече без отклонения  Whistling  Mr. Green

# 159
  • Мнения: 541
Ohhhhhh да се оплача ,от доста време вече това с изхождането не ни се отдава, освен сутрин след сън, всичко друго е провали, толкова много да съм разочарована че...... Rolling Eyes направо ме подлудява това положение.
Затова и толкова дълго време не съм писала. Опитвам се да се успокоя но забелязвам че все повече се ядосвам така. Тъкмо бяха потръгнали нещата и сега все едно сме в началото. Знам че сме големи и започнахме сравнително късно / на 10 и половина месеца беше/, но така ли поне няма и изкрица надеждица...
Чудя се дали да не махна памперса изцяло, нали е по топло тези дни? Аз съм готова да пера и бърша локвички/.
Иначе се изаква в памперса и после идва да ми каже или си носи гърнето, а за пишкането си е точно налучкване, или ако не се изпишка кпгато му дам сугнал, то го прави точно след минута в памперса. Казвам ви много съм разочарована. Cry

# 160
  • София
  • Мнения: 12 291
   Естрела, дано скоро отново потръгнат нещата.
   И при мен в момента има такъв спад след като имаше дни в които почти нямаше пропуски. След сън няма преблем, но докато си играят... Добре поне че акото е винаги в легенчето и пропуските са само пиш. Ако са в мен ги усещам ако им се прави нещо защото почват да се въртят и искат да се измъкнат, ако си играят обаче просто се завъртат по корем изпишкват се и продължават. Някакъв съвет какво да правя?

# 161
  • Мнения: 1 947
   ... Ако са в мен ги усещам ако им се прави нещо защото почват да се въртят и искат да се измъкнат, ако си играят обаче просто се завъртат по корем изпишкват се и продължават. Някакъв съвет какво да правя?
   Периодично им предлагаш да пишкат. Ама пак не работи 100% и при нас. Като се заиграеее... Simple Smile

# 162
  • София
  • Мнения: 12 291
  Правя го неискат и като ги оставя веднага се изпишкват като се завъртат по корем.
   Аз вече се замислям че проблема е че ги държа вкъщи често голички и те считат че тогава могат да пишкат. Ако ги държа с памперс чакат в разумни граници да ги съблека...

# 163
  • Мнения: 1 043
Никой не се оплаква от нищо , да разбирам ли че при вас безпроблемно минава всичко  Mr. Green, аз несмея да пиша че нямаме голям напредък освен че се пишка и ака като е голичка легнала - но упорито отказва да пишка в легенче и изчаквам без да я насилвам но .... Crazy 
намерих една фирма която прави много красиви подлоги за 2. 50лв.  си ги купих имаше и по малки като за количка на 1.80 лв.  сега поне не правим локвички навсякаде  Mr. Green че голямо пране падаше преди / и бащаткото като ме видеше как попивам с кърпа стъпала върху гарнитурата само преглъщаше  Rolling Eyes /

# 164
  • София
  • Мнения: 2 162
А! Аз вече се оплаках в другата тема- постоянно ги бъркам коя за какво беше Mr. Green Ама чакай и тук: моята калпазанка не иска да пика по друг начин освен да стъпи права вътре в гърнето и да се изпиша Shocked Направо ми писна от щурите й идеи. Добре, че поне последния път се преборих да й  сваля гащите, иначе и напикани гащи си имах в допълнение.

Общи условия

Активация на акаунт