Деца с увреден слух

  • 63 701
  • 896
  •   1
Отговори
# 135
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                 Здравейте всички! Ето ни и нас, върнали се, проходили, учещи всеки ден по нещо ново....Момичета, тази сутрин ми се обади Златанов, още в девет часа, нашата операция е определена за другата сряда, седми март. Трябва да отидем във вторник за изследванията. Аз приех разговора, после цял ден сама с Венци - баща му е на работа, очите ми на осем, че вече имаме едно падане с разцепване на венеца, храничка, памперси, и не успях нито да се уплаша, нито да се зарадвам, все едно не става дума за нас...А и детенцето днес направи някои неща за пръв път, расте като репичка, и само гледа да ме издебне и да иде при забранените зони! След обяд ми се обади една майка, на чието детенце правиха аудиограмата след нас, че днес са оперирали Ива и всичко е било перфектно като изпълнение (мамо Веси, ако четеш, страшно се радвам за вас!). Тя малко ме върна на крака, защото ние така и не успяхме да посетим Марги, а аз толкова разчитах на това пътуване...Чакахме, чакахме, а сега, когато е факт, аз съм като упоена. Таткото на Венци е, както винаги, по-уравновесен и хладнокръвен, с ясна преценка, на мен какво ми става?...А иначе Честита Баба Марта на всички и на дечицата, бъдете здрави и щастливи!

# 136
  • Мнения: 4 585
   Спокойно, Позор. Правиш точоно описание на екстремна ситуация и описваш два начина за действие в екстремна ситуация- мъжкият и женският. И по двата начина става. Т.е. няма лошо да вършиш нещата хладнокръвно, без емоции, все едно че се случва с други хора и се наблюдаваш от страни. И така става.

# 137
  • Мнения: 3 591
Вижте какво намерих - домашен аудиометър

http://www.goldsofts.com/soft/463/9681/Home_Audiometer.html

# 138
  • Мнения: 2 543
pozor, спокойно! Всичко ще е наред! Питай, ако има нещо!

Деси, аз имах предвид, че е редно специалистите да те насочат, а не ти да насочваш тях! Hug Иначе, знам го този аудиометър. Не  мисля, че може да е много от полза, освен за упражнения на децата, защото трябват специални настройки и т.н. И изобщо - това си е цяла наука, която няма как да се побере в толкова малка програма!  Simple Smile

Да ви кажа, ходих до АРДУС. Нямаше никой. Rolling Eyes

# 139
  • в края на града
  • Мнения: 4 446

Да ви кажа, ходих до АРДУС. Нямаше никой. Rolling Eyes

Днес е петък - ден на майстора  Wink
И това с батериите е някакъв ужас... На нас ни ги праща кръсникът на Яни от Германия. Поръчва ги но И-нет с доставка и т.н. и излизат много по-евтино отколкото тук. Там подобни неща са освободени от данъци, акцизи и прочие. А при нас - честито ДДС върху помощните средства  Close

pozor , не се притеснявай, всичко ще е наред  Hug

# 140
  • Мнения: 2 543
Момичета, току-що получих смс от Рафи. Те са в Залцбург и все пак са решили да направят операцията там. Ще оперират малката в понеделник. Дано всичко е наред!

# 141
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Дано само Рафи не съжалява за това решение...

# 142
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Дано все пак са имали време да проучат и тук как стоят нещата... Всеки сам решава кое е най-доброто за неговото дете. Вярвам, че всичко ще е наред!

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 52
Pozor, още онзи ден прочетох за предстоящата операция, но нямах време да те поздравя. Радвам се, че при вас нещата се нареждат и ще продължаваме заедно напред! Всичко ще мине добре, вярвам в това! Ти само бъди спокойна и да опазите Венци здрав до другата седмица.
Ние на 12.03 ще сме там за активиране. Вас сигурно вече ще са ви изписали, но ние ще останем една-две седмици, надявам се да се видим. Стискам палци! newsm10

# 144
  • Мнения: 2 531
DESI  на моя син в София за пръв път пръвиха аудиограма на 4,5г. Аз също бях много притеснена... Влезнахме двамата в кабинета и за моя най голяма изненада сестрата нищо не обясни с думи, освен кой как да седне. Хвана ръката на детето и пускайки му звуци му демонстрира как да мести кубчета!О него се изискваше само най просто движение на преместване , щом чуе звук в слушалката, той сам си решаваше как да ги реди и се справи чудесно!
Момичета, не ми се иска да го казавам , но медицината в Европа е една крачка пред нас ,струваща обаче доста, така че който може да си го позволи- определено няма да съжалява!

# 145
  • Мнения: 2 543
Аз също съм сигурна, че всичко ще е наред с малката Рафаела.  Hug
Вени, разбира се, че в нормалните европейски страни всичко е по-добре. Това не е нещо, което подлагам под съмнение. Това, за което се притеснявам е как ще бъдат нещата за тях оттук нататък. Напълно възможно е във Военна болница да не искат след това да рехабилитират малката. Не мога да твърдя, че ще е така, но доколкото знам, рехабилитацията там е само за техните пациенти. Не знам дали няма да поискат заплащане и за включването на апарата, настройките и всичко нататък. Как ще стои въпросът с поддръжката на апарата? Ами, ако, дай Боже, приемат това с подмяната на процесорите на някакъв период от време, дали ще важи и за тях? Те ще бъдат частни пациенти и тяхната поддръжка може би ще си е тяхна грижа (съдя от случая на единственото билатерално имплантирано дете в България, на което бяха отказали безплатните 20 (!!!!) батерии за втория имплант, защото щом си били намерили пари да си го купят, щели да си намерят пари и за батерии). Просто, не бива да се бърза с това решение, още повече, че детенцето още няма годинка и има време да се проучат нещата, за да се вземе най-разумното решение. Още повече, че тук поне с операциите няма някакви особени проблеми, които да са по-различни от тези в целия свят. В крайна сметка, решението е взето, операцията е насрочена и можем само да се молим да нямат проблеми след завръщането си.

# 146
Здравейте отново!
Кажете ми нещо за противоменингитната ваксина: всички ли сте правили и кога, колко време преди операцията? Моля ви отговорете ми Tired
Успех на всички.

# 147
  • Мнения: 2 563
Аз също съм сигурна, че всичко ще е наред с малката Рафаела.  Hug
Вени, разбира се, че в нормалните европейски страни всичко е по-добре. Това не е нещо, което подлагам под съмнение. Това, за което се притеснявам е как ще бъдат нещата за тях оттук нататък. Напълно възможно е във Военна болница да не искат след това да рехабилитират малката. Не мога да твърдя, че ще е така, но доколкото знам, рехабилитацията там е само за техните пациенти. Не знам дали няма да поискат заплащане и за включването на апарата, настройките и всичко нататък. Как ще стои въпросът с поддръжката на апарата? Ами, ако, дай Боже, приемат това с подмяната на процесорите на някакъв период от време, дали ще важи и за тях? Те ще бъдат частни пациенти и тяхната поддръжка може би ще си е тяхна грижа (съдя от случая на единственото билатерално имплантирано дете в България, на което бяха отказали безплатните 20 (!!!!) батерии за втория имплант, защото щом си били намерили пари да си го купят, щели да си намерят пари и за батерии). Просто, не бива да се бърза с това решение, още повече, че детенцето още няма годинка и има време да се проучат нещата, за да се вземе най-разумното решение. Още повече, че тук поне с операциите няма някакви особени проблеми, които да са по-различни от тези в целия свят. В крайна сметка, решението е взето, операцията е насрочена и можем само да се молим да нямат проблеми след завръщането си.

И аз оставам с впечатление, че Рафи не знае в какво се забърква. Стискам палци всичко да се нареди. В Залцбург ще е ОК, сигурна съм, но дано и тук никой да не им прави проблеми. Дончев и Цветков са готини, може би ще могат да намерят някакви заобиколни начини детето  да ходи на настройки и рехабилитация при тях.

# 148
  • Мнения: 2 543
Desz, ние си бяхме направили противоменингитната ваксина още преди да знаем, че Йоан не чува. Не сме я правили специално, заради операцията. Говори с лекарите от Военна болница и с личния ви лекар. Само те могат да ти дадат компетентен отговор на този въпрос. Аз не бих рискувала, освен в екстремна ситуация, да пренебрегна предупрежденията за опасността на такава инфекция. Факт е, че се случва навсякъде и колкото и да е малка вероятността, по-добре да сте спокойни, че сте направили каквото зависи от вас. 

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 52
Ние не сме правили ваксина, Ieppe беше казала и знаех по принцип, но нещата станаха малко набързо, при това преди операцията бяхме сополиви от зъбите, а тя доколкото си спомням бяха казали, че трябва да се сложи месец преди операцията може и да бъркам.

Общи условия

Активация на акаунт