Деца с увреден слух

  • 63 706
  • 896
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 644
Йепе,утре като заведа Ивета на ясла и ще питам за кординатите на Александър.
Наистина той посещава яслата  Hug
smile3501   за Рафи,бързо възтановяване   bouquet
Вчера в яслата видях малката Калина,много е сладка......... newsm51
Пете Вие как сте,Яни приказвали вече   Rolling Eyes напиши два реда..........

# 166
  • Мнения: 644
А за имплантацията, в сряда оперираха Яни, в петък ни пуснаха.

А пък нас ни приеха понеделник и ни пуснаха чак в събота      newsm78


Ей,казах ли ви,че в понеделник с Ива ни даваха по телевизията   newsm78
бяхме с директорката на яслата и с Радоева в ТВ7   Simple Smile  и демонстрирахме как се развиват децата в яслата като Ивета каза няколко думички   Heart Eyes  Обичам го това дете бе значи,много добре се държа  Kissing Heart

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 15:04 от Tediiva

# 167
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Теди, Цветков и нас не искаше да ни пуска, аз примолих Златанов, всъщност се пазарих с него кога ще ни пуснат още преди да постъпим в болницата  Laughing Ивета тогава беше най-малката имплантирана и затова са се притеснявали да ви пуснат, сега вече имат доста опит и с малки деца.
А Яни се опитва да приказва, трудно, но поне се опитва. Сега май е по-зле, преди като искаше нещо го сочеше, мъцаше или сам се докопваше до него и си го взимаше. Сега се опитва да ни говори ... ама нищо не се разбира... Вчера упорито искаше да му пусна филмче, серия на Франклин, но коя точно, не разбрах, говори разни неразбираеми слова, и се сърди, че не го разбирам, накрая почна да изброява всички думички, които знае, много старателно, ама това хич не ми помогна  newsm78
Мнооого бавно става, но се вижда напредък определено, преди беше много по-зле...

Не си ни казала и не съм те гледала  Crossing Arms, защо не драсна два реда, ТВ7 го хващаме, щеше да ми е интересно...

# 168
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
На 24. 03. 07 в Ресурсния център на Мая Стоицева ще се проведе семинар на тема СКОК (Средство за комуникация чрез обмяна на картинки). Заповядайте! Ще поканим и рехабилитатори и ще дискутираме за приложението на тази система при обучението на дечица с увреден слух.

# 169
  • Мнения: 644
Не си ни казала и не съм те гледала  Crossing Arms, защо не драсна два реда, ТВ7 го хващаме, щеше да ми е интересно...

То и аз не знаех,всичко стана толкова бързо    #Crazy
Радоева ми се обади в петък(понеже Ива не беше на ясла)да ме попита дали имам нещо против в понеделник 15ч.да ни снимат.Имала някаква огуворка    Rolling Eyes  Даже не знаех,че трябва да съм без дете   Sick Оказа се,че ще снимат директно   #Crazy  и нямаше кога да се обада.
Малко ме е яд,щото Ива беше супер(много сромно го казах   Embarassed),то аз почти нищо не говорих,бях само декор   hahaha



На 24. 03. 07 в Ресурсния център на Мая Стоицева ще се проведе семинар на тема СКОК (Средство за комуникация чрез обмяна на картинки). Заповядайте! Ще поканим и рехабилитатори и ще дискутираме за приложението на тази система при обучението на дечица с увреден слух.


Мисла да дойда.Предполагам,че ще е интересно,а пък и от полза    newsm78

# 170
  • Мнения: 644
Скъпи майчета,
Честит Ви празник   newsm51
много здраве,щастие,любов и най-вече дечицата Ни да са живи и здрави и да ни носят само радости и усмивки  Laughing
Весело посрещане на празника   Kissing Heart    lovekiss    Flowers Bouquet

# 171
  • Мнения: 2 543
Момичета, Рафи ми писа с молба да открия и-мейл адрес на д-р Дончев, защото аудиолозите в Австрия ги искат. Проверих в И-нет - няма такова нещо. Моля ви, който е в контакт с него, да му се обади и да го пита. Благодаря ви.

# 172
  • Мнения: 2 543
И още нещо да ви кажа - утре по време на парламентарния контрол ще се обсъжда въпросът за включването на процесорите в списъка с помощни средства:

II. Емилия Масларова, Министър на труда и социалната политика ще отговори на:

1. Въпрос от н.п. БОРИСЛАВ ДИМИТРОВ КИТОВ относно липсата на слухово-речевия процесор на кохлеарните имплантантни системи (КИС), както и средства за адекватно енергийно обезпечаване в Списъка на видовете помощни средства според Приложение № 7 към чл. 40, ал. 1 от Правилника за прилагане на Закона за интеграция на хората с увреждания.


Парламентарният контрол се предава пряко по БНТ, утре, 11 ч.

# 173
  • Мнения: 2 543
Намерих и-мейла на Дончев.

Киснах тук да следя праламентарния контрол и се оказа, че въпросът се е обсъдил във времето на новините!!! Безобразие!

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 12:35 от Ieppe

# 174
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не се ли разбра какво е станало, не че нещо може да стане на момента... В 11ч точно сме на рехабилитация, много ме беше яд, че ще го изпусна, ама гледам, че така или иначе е щяло да го изпусна...
Ieppe, направо ми стана жал за теб, седяла си да им слушаш глупостите кой знае колко време, а точно което ни интересува - нъц...

# 175
  • Мнения: 2 543
Не, Петя, изобщо не разбрах какво е станало. Rolling Eyes Ще чакаме стенограмите от заседанието (с любезното съдействие на ydomusch, която ми показа къде ги публикуват  bouquet) и ще разберем.
Иначе, Петя, не се тревожи, не съм го гледала цялото, а си го бях пуснала като фон и от време на време хвърлях по едно око, ама...  Grinning

# 176
  • Мнения: 95
Здравей те момичета ние се пребрах ме вече!!! LaughingСега да ви разкажа...
В четвъртък на обед отидох ме при проф.Алгибер и маг.Маер(аудиолога).Направиха на Рафи няколко изследвания,доста по различни от нашите-в една стая и пускаха някакви звуци,на който тя въобще не реагира,и други подобни изследвания от този род.Както и да е доказа се че тя не чува и трябва да се оперира.Професора обясни,че може да я оперира още в пониделник,няма да ви обяснявам как взех решението...В пониделник сутринта станах ме и в момента в който започнаха да се движат по коридорите тръгнах да си събирам багажа за България.Забравих да ви кажа че сестра ми дайде от САЩ при нас,че тя ме възпря от това и от други глупости.Най напред и дадоха някакво успокоителна с което по лесно да понесе упойката и в 8ч.дойде проф. с 11 човека екип да ни обясни какво следва,да ни запознае с останалия екип и да я вземат...ада беше наблизо...В 10,40ч.ни свалиха в реанимацията да стоим при малката за около час.Тя беше вече будна и 2ма доктори я наблюдаваха.В 12ч. ни качиха в нашата стая,а Рафи вече дори си играеше-нямаше ревове ,писъци,болка...на всеки 20-30 мин. проф.идваше в стаята да я види и в 14ч.ни изпрати на разходка.Искам да ви кажа че аз тъкова нещо не съм виждъла,имах чувството ,че не Рафи беше оперирана,беше дори по весела от друг ден.Вечерта от беснеене си свали превръзката,изпаднах в ужас..сестра ми я грабна и я заведе при сестрите...и какво мислите...връща се и умира от смях,Рафаела под всичките бинтове с които веше обвита,отдолу с лепенка на операцията, която е около 3-4см,колкото лекоплас,който си слагаме когато се порежем,няма обръсната главичка ,няма шеваве,няма нищо от това което съм виждала тук...В сряда вече бях ме готови да ни изпишат,но самолетните ни билети бяха за петък,така че се наложи да се грижат за нас още няколко дни,а и не плащах ме престоя в болницата,така че и за нас нямаше значение,а и не бях виждала сестра ми от почити 3г...беше хубаво.
Момичета ако имате възможност правете операцията в Европа.Струваше ни не малко но не съжалявам.
Лошото сега е че тъка или иначе ще ни трябва доктор който да се грижи за нас ако се наложи,ще ми се това да е Дончев,а и е единственния доктор на който мога да се доверя,ще говоря с него в сряда и се надявам да не ми откаже,а до колкото съм запозната те нямат право да ни отказват медицинска помощ,дори сега съм решила да отида в здравната каса и да ми изплатят парите който биха похарчили за моето дете ,ако го бях ме оперирали тук.В Австрия ни обясниха,че от тук трябва да ни възтановят парите въз основ на платежните,защото осигуровките който си плащаме ги плащаме в България.Това ще ви го обясня по нататъка,защото не знам как точно стоят нещата от пониделник тръгвам да проверявам.
Пак ще пиша сега имам работа малко

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 52
Pozor мила, Честит имен ден!   bouquet Надявам се при вас всичко да е наред и вече да сте си у дома. Пиши как сте, малкия как се чувства? Кога ще ходите да сваляте конците?

# 178
  • Мнения: 2 543
Рафи, добре дошли!  Hug
Не знам дали получи последния ми смс, но там ти бхнаписала, че говорих с д-р Дончев, за да ми даде и-мейл адреса си. Той каза, че много се радва, че сте оперирали Рафаела, и че одобрява решението ви. Единствената му тревога беше с какъв апарат са ви оперирали, защото ако сте с МедЕл, там не биха могли да ви обслужват. След което попита в кой град са ви оперирали и като му казах Залцбург, той каза, че там вероятно работят с Кохлиър и в такъв случай, ще можете да ходите при тях.
За връщането на парите не знам нищо. Ако разбереш нещо повече, напиши ни. Би било полезно за всички да знаят дали имат такова право. Иначе, сигурна съм, че в чужбина всичко е по-добре. За съжаление, много малко са хората, които могат да си го позволят. Искрено се радвам за вас и се надявам оттук нататък да нямате никакви проблеми.   bouquet

# 179
  • Мнения: 95
Здрасти Лони и всички останали мами.Оперерани сме с кохлер,но е бебешния вариант с торбичката и след година и половина ще ни го сменят с другия вариант,Рафи е с много малки ушлета и за това реших ме тъка.Аз много харесвам Дончев,като човек и лекар,но никога не съм мислила,че ще приеме ришението ни да оперираме Рафи,и че иска да се грижи за нея.Толкова бях разочарована от лекари и обслужване в България,че не знам какво да кажа сега...освен...РАДВАМ СЕ ЧЕ НЕ ВСИЧКИ ЛЕКАРИ СА ЗАГУБИЛИ ЧОВЕШКИЯ СИ ОБЛИГ, д-р ДОНЧЕВ ЯВНО Е ЖИВОТО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА ТОВА.
Лони получих SMSа ти ,но вече бях тръгнала от болницата.Аз ти благодаря за всичко което направи за мен докато бях там-знаеш ли,ако наистина всичко на този свят се връща...теб те очаква прекрасен живот,след всичкото добро,което си направила за всички ни...най -хубавото,най-доброто за теб предстои!!!
Момичета и на вас благодаря за подкрепата-стана ми много приятно като четох пожеланията ви за нас.

Общи условия

Активация на акаунт