Деца с увреден слух

  • 63 703
  • 896
  •   1
Отговори
# 180
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте, ето ме и мен, посвестих се малко, ама преди 2-3 дни ни вкараха с Иления в болница, тя беше със ларингит.Днес сме си у дома, тя е добре.
Рафи, чудесно е, че пишеш веднага впечатленията си от чужбина.Браво, стискаме палци оттук нататък всичко да е наред.Ето, вече имаш една грижа по-малко.
Лони, успя ли да прелушаш стенограмите, нещо ново под слънцето.... Laughing
Браво и на Ива, те са нашите слънца, ще видиш тепърва колко радости ще носи детската и реч.
Чао момичета до после..

# 181
  • Мнения: 2 531
Искам да ви кажа че аз тъкова нещо не съм виждъла,имах чувството ,че не Рафи беше оперирана,беше дори по весела от друг ден.....
Момичета ако имате възможност правете операцията в Европа.Струваше ни не малко но не съжалявам.

Искам да кажа че и при нас нещата бяха така... аз дори отварях устата на сина ми и по конците виждах че наистина е опериран.  Не можах да повярвам ,особенно след като бях свидетел на адските мъки от първата операция... незнам как го правят но НАИСТИНА РАБОТЯТ МНОГО АТРАВМАТИЧНО !
Рафи , дано успеете да докажете че е било невъзможно операцията да се направи тук в Бг , тогава може да ви възтановят паричките! Успех!

# 182
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
          Здравейте всички! Ето ни и нас. Изписаха ни още в петък, но ни налегнаха едни гости...Аз малко се притеснявах, че толкова скоро след операцията ще идват хора, но се получи много добре.
Какво да ви кажа, момичета? Всичко мина и замина и в главата си имам спомен само за периода, когато чакахме да ни се обадят за операцията. Толкова свестни хора на едно място, поредните добри специалисти, на които попадаме. Благодаря на всички, които са мислили за нас и са ни стискали палци. Иначе самата операция мина по-бързо, отколкото очаквах, донесоха Венци в стаята почти буден, абсолютно всички от екипа идваха през половин час да видят какво става и да си играят с него. Упойката я понесе много добре, прояде без проблем, изписаха ни "PANCEF", който също пие с удоволствие, защото има вкус на портокал. На 15-ти в четвъртък ще ни махат конците, и след един месец, живот и здраве, започват първите настройки. Неприятен привкус остана само от асансьорите, дори тези в "Майчин дом" са по-уютни, там и да пропаднеш, поне слушаш музика...Очаквам с нетърпение момента, когато ще го изкъпя, че вече е малко по-тъмничък, иначе всичко друго е наред, даже имам чувството, че е пораснал с един-два сантиметра! Засега приятен ден на всички!

# 183
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
             Рафи, добре дошли и вие! С удоволствие прочетох разказа ти, доволна съм, че и ти си доволна и не съжаляваш за взетото решение. Хубаво е, че разреза ви е малък, аз не съм виждала оперирано детенце на живо, на нас д-р Златанов ни обясни, че е съвсем близо до ухото и като порасне и косичката, въобще няма да се вижда. Много е хубаво, че си видяла и сестра си. А вашия татко, бедничкия? Пожелавам ти успех в борбата с институциите, че е нещо страшно. Дано се засечем някога при Дончев, пиши кога ще идвате?

# 184
  • Мнения: 95
Добре душла и на теб pozor,аз също се радвам за вас,дано сте добре и за напред,ние сме добре тогава ,когато децата ни са добре!Не съм подлагала под съмнение професионализма на нашите доктори,напротив,ако ни се наложи и ние ще ходим в ВМА.Всъшност ние отидох ме на преглед в Австрия и когато те казаха ,че ще могат да оперират малката,мислих само за това как тъжните ми дни ще свършат и че аз вече ще съм направила нещо за моето слънце.Страхувах се от това ,че не знам да са оперирали 9-10месечни деца,не исках моето да е пърото.Между другото на нас ни се обадиха миналата седмица,че са ни насрочили за операция за тази сряда,но Рафи беше вече оперирана,ако бяха звъннали по рано ..може би щях ме да я оперира ме тук.
Знаете ли момичето,всяка от нас прави своя избор за детето си и се надява този избор да е най правилния,,да е взела най доброто решение.....дано всяка от нас е постъпила по най добрия начин-моля се за това..заради децата ни.

# 185
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте всички!
Позор,стискам палци всичко утре да е ОК.Чакам добри новини! Peace
Рафи,много се радвам ,че и при вас всичко е минало супер.Успех!

# 186
  • Мнения: 1 710
На 24. 03. 07 в Ресурсния център на Мая Стоицева ще се проведе семинар на тема СКОК (Средство за комуникация чрез обмяна на картинки). Заповядайте! Ще поканим и рехабилитатори и ще дискутираме за приложението на тази система при обучението на дечица с увреден слух.

Здравейте мами, говорихме с Петя - лого5ка и искам да ви кажа, че сменихме датата за обучението. Ще бъде на 31.03. - събота от 11.00 часа. Ще бъде пак в нашия ресурсен център, което е Младост 1, бл.63, отстрани на блока една черна врата.А самия блок се намира до училище Еспа. Надявам се да ни намерите бързо. Направихме го нарочно така, защото искаме да е специално за родители и специалисти на деца с увреден слух. Надявам се да дойдат и рехабилитатори и сурдопедагози. Мисля че срещата ще е полезна.

# 187
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ако не стане нещо непредвидено, този път ще дойдем, има ли проблем, ако съм с Яни, защото няма на кого да го оставя...

# 188
  • Мнения: 1 710
Няма да е проблем да го вземеш стига да не ти пречи на самото обучение. Аз може да взема мойте хубостници и да играят - имаме много играчки.

# 189
  • Мнения: 2 543
Ми, то може и аз да дойда, нищо, че вече съм присъствала. Може да споделя как ние сме ползвали картинките.  Wink Вие поканили ли сте някои сурдопедагози?

# 190
  • Мнения: 1 710
Йепе, оставила съм лого5ка да движи нещата, защото познава по-добре от мен колегите си и тя е ентусиазирана, така че надявам се, че ще има такива.

# 191
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте всички, преди всичко добре дошли на Рафи и Позор, радвам се че и при двете нещата са се развили по най-добрия начин и дай боже и от сега нататък да е така.
Аз пак съм нещастна и притеснена Sad, Калина е с включен имплант от 14.03, а днес и правиха първата настройка. В началото беше с две програми, а сега вече е с четири и РЕЗУЛТАТ НИКАКЪВ Като и изключим слуховия апарат и остане само с импланта не реагира на абсолютно никакъв шум - викане, блъскане, почукване, лепети - нищо. newsm78
Моля майчетата които са минали вече по този път да споделят дали и при тях е било така, нормална ли е чак пък такава липса на реакция. Като остане само с импланта сякаш я поставям под стъклен похлупак, дори и погледа и се променя, става абсолютно неадекватна. Дончев казва че е възможно това да е защото звука е много по-различен от този със слуховия апарат и мозъчето и още не може да го асимилира, но аз вече съм в абсолютен шаш. На всичкото отгоре се и разболя - хремава, кашля и естествено супер кисела. Вчера се пробвах за малко да я оставя сама в яслата да видим как ще реагира и о ДРАМА - писъци сякаш я колят, просто не ми е ясно как ще свикне, едно време брат и изобщо не свикна и пищеше до последния ден, ако и тя е като него незнам какво ще правим, защото много искам да ходи там и да се обучава с другите деца. Това то, моля ви кажете как бяха при вас нещата след включването на импланта, реагираха ли дечицата?

# 192
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сирта, при повечето деца първоначалната реакция е такава. Чува се абсолютно различно от слуховите апарати, Яни се беше научил доста неща да познава със слуховите апарати и с импланта му звучаха безкрайно непознато. Илиян специално реагира веднага след включването, но не всички са така. Трябва си адаптационен период мозъчето да се настрои към новия начин на възприемане на звук.
Не се шашкай, дай и малко време да свикне  Hug
И за яслата не се притеснявай, те имат опит с ревящи деца. Гушкат ги, заиграват ги, рано или късно ще и хареса. Пък и вътре е приятно - слънчево, светло, просторно, това им допада на децата.

# 193
  • Мнения: 2 543
Сирта, и аз искам да те успокоя. Но и да ти кажа да си бдителна. Ако прекалено дълго време не виждаш реакция (примерно 3-4 седмици), обади се на д-р Дончев и поискай нова настройка. Не чакай непременно датата за настройка, която са ти определили (ако така процедират). Нормално е отначало да й е различно и ново, но понякога настройките не са достатъчно силни в началото и това само бави нещата. Отначало опитай да я научиш на едно нещо, не я пробвай с много неща. опитай с някоя музикална играчка (защото са пискливи, а тези звуци се чуват по-ясно с импланта). Показвай й я, после я скрий зад гърба й и пак опитай.
Пък яслата изобщо не я мисли! Ще свикне, 100%. Hug

# 194
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
               Здравейте! Махнахме конците, раната заздравява добре, можем да се къпем, въобще всичко е наред...докато не прочетох Сирта. От твоите притеснения  започвам и аз да се плаша. Нашия "INPUT" е на пети април от 12ч. Всички говорят колко добре се справят децата след операция, но никой не споменава някакво изключение...От друга страна, на практика Венци е носил слуховите апарати всичко на всичко около три часа - времето, в което бивахме на ясла и госпожа Радоева му ги сложеше. Той така и не ги прие, така че сега, като няма да има с какво да сравнява импланта, може да му е по-лесно, знам ли... newsm12 Чакам с нетърпение този пети април. Иначе на 31-ви сме свободни и ако всичко е наред, ще дойдем на срещата, много искам да ви видя, че ако и децата са там, още по-хубаво!

Общи условия

Активация на акаунт