Деца с увреден слух

  • 63 698
  • 896
  •   1
Отговори
# 255
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Здравейте всички! Тази сутрин ни се обадиха от яслата, говори Венци, защото ние се хранехме. Имало опасност от закриване на нашата паралелка и затова в сряда от 10,30ч щяло да се проведе нещо, не разбрах какво точно, на което ще присъства и кмета и те искали да съберат повече питомци на госпожа Радоева. Някой знае ли нещо по този въпрос?

# 256
  • Мнения: 2 543
pozor, кажи подробности за това нещо с яслата. Аз не съм чула нищо, но бих подкрепила г-жа Радоева и г-жа Златанова, защото яслата е единствена по рода си и според мен е много полезна (до някое време  Laughing ).
Да кажем на тези, които не бяха, че в събота се видяхме с Галя (pozor), Теди (Tediiva), Мира (Mirabel), Петя (PetiaK) и аз обучението за системата СКОК в Ресурсния център. Аз не успях да остана до края, защото бях с Йоан и въпреки, че той много слушаше, накрая се разщуря! Но така или иначе, добре се позабавлявах в първата част от обучението. Мисля, че на всички им беше забавно - на всеки по различен начин! Wink Исках и да питам останалите до края, какво впечатление остави у тях системата и мислят ли, че могат да я приложат по някакъв начин в обучението на децата си?

# 257
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
       Не знам нищо повече, Йепе, очаквах да научим повече от Теди или Петя. Май е пролетно тържество, с много гости... newsm12 Така или иначе, ние ще идем и после ще разкажа.

# 258
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
Честит рожден ден на Марги! Да пораснеш голяма и много послушна... smile3521Пожелавам ти прекрасна година и много щастие! Целувам те!

# 259
  • Мнения: 644
   Здравейте всички! Тази сутрин ни се обадиха от яслата, говори Венци, защото ние се хранехме. Имало опасност от закриване на нашата паралелка и затова в сряда от 10,30ч щяло да се проведе нещо, не разбрах какво точно, на което ще присъства и кмета и те искали да съберат повече питомци на госпожа Радоева. Някой знае ли нещо по този въпрос?


Значи днес говорих с госпожите за празника.Това е за самата ясла,но от центъра ще използват случая за да се види,че има деца и не е необходимо затварянето му   Stop
Радоева каза също,че МОЖЕ БИ и кметът Борисов щел да дойде,но че ще има и други известни личности.Така и не разбрах за какво точно е празникът,щели да вдигат знамената в двора и тем подобни    newsm78
Та затова искат повече деца като нашите да се съберат,та да се дискутират някви въпроси явно   Thinking

 
                                          hbday            bdbaloni            hbdtu
  МАРГИ,бъди жива,здрава и засмяна.Много успехи в личен и професионален план  Simple Smile  и не на последно място децата да те слушат с двете уши   tooth



п.п радвам се ,че се запознах с всички на обучението в събота,въпреки,че на този етап няма да имам полза от PECS-система за комуникация чрез картинки   Confused

# 260
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Здравейте! Венци е болен, сутринта имаше 39" температура, изписаха ни антибиотик и май няма да успеем да отидем нито утре, нито в четвъртък на настройка...  Sad

# 261
  • Мнения: 2 543
Здравейте и от мен!
pozor, съжалявам за Венци. Дано скоро се оправи, миличкият!
При нас няма  нещо кой-знае какво ново. Имаме вече час за аудиограма и настройка - 15-ти май. За съжаление, много време отне да ни го запишат и сега вече полетите са ужасно скъпи. Направо... не знам. Вече е решено, така или иначе, но се тревожа ще успеем ли с всичко.  Tired

# 262
  • Мнения: 95
Здравей те мами-можите да ни кажите"добре дошли",преди малко се прибрах ме.
Ще разкажа на кратко,че съм капнала.
Поставиха външната част,закачиха я на един компютър и професора сред едночасови настройки каза,че чува.След това влязох ме при логопед,който също каза ,че тя чува,но ще и трябва около седмица зада започне да търси от къде идва звука.На втория ден също правиха някакви настройки,казаха че го усилвали възможно най много и пак я закачиха на компютър.
По важното е това,че ни обясниха,че на нас логопед и сурдопедагаг не ни трябва изобщо,понеже тя била на 11 мес. и не е загубила почити нищо,на практика щяла да си развие със наборчетата си,и трябвало да я гледам така както съм гледала първото си дете.
Това е на кратко.Лошото е че трябва да ходим на 04,06,07г пак в Австрия,но кокво да се прави щом трябва ...имаме ли избар...
Ще пиша утри по подробно,че имам да разказвам многоооооооооо

# 263
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Добре дошла, Рафи!  Hug Браво на теб и детенцето!  Два пъти прочетох, за да съм сигурна, че съм разбрала правилно, че не ви трябват специалисти. За мен това е нещо съвсем ново. Някъде ми бяха обяснили, че операцията се прави след първата година, защото черепчето вече било достатъчно здраво, да я понесе, но ако така при по-ранна операция се спестява работата с логопед и сурдопедагог... newsm12 Не знам, във всеки случай най-хубавото е, че сте се прибрали и поуспокоили.

# 264
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
       Йепе! Не се притеснявай! Знам, че звучи банално, но ти отдавна вървиш по този път, преди почти всички нас, ще преодолеете и това препятствие. Вичко ще мине наред!  spoko

# 265
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Добре дошла, Рафи! Радвам се, че е минало добре. Това ,че специалисти не са ви нужни доста ме изненада...  Наистина има деца, при които след имплантация говорът идва напълно естествено на база слух, ето Ива на Теди е прекрасен пример (пу, пу, пу), но все пак с нея си работят слухово-говорни рехабилитатори и в яслата и във ВМА... Не знам, странно ми звучи...

Йепе, ще успеете с всичко  Hug Нормално е да се притесняваш, но поне се опитай да не е много... Дано намерите някой по-евтин полет...

# 266
  • Мнения: 2 543
Rafi, добре дошли! Дано наистина  нямате нужда от работа със специалисти! Вярвам, че това е възможно, ако настройките ви са добри от самото начало! От сърце ви желая всичко да е наред оттук-нататък!  Hug
Благодаря ви за милите думи! Много неща сме запланували, та затова се тревожа как ще успеем. Искам, освен на настройката, да заведем Йоан и на очен лекар. Сумите са... уау! Но най-скъпо е пътуването. Направо съм безмълвна. Дано се намери някакъв по-евтин вариант.  ooooh! Главата ми вече се замая в тези сайтове на авиокомпании. Добре, че иде празникът, да мирясам малко!  Embarassed

# 267
  • Мнения: 95
О,Лони напълно те разбирам...миличка ще намерите начин да успеете,вярвай ми,когато го желаеш от сърце,когато става въпрос за детето ти,когато даваш всичко от себе си за тази кауза...дори Господ помага,помага защото вижда неимоверните ти усилия,желанието,упоритоста ти да успееш да помогнеш на детето си...ще отидите и ще се върните щастливи и спокойни от резултатите-и това ти го казвам от личен опи.Трудно е ,знам, но врвай в себе си,дори и за миг не допускай да ти мине през главата ти мисълта ,че няма да успееш,защото ти ще успееш,ще успее и сина ти!

# 268
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте мами, цяла седмица не съм писала. И гледам, че има новини.
Рафи, добре дошли. Супер, най - хубавото е , че може и наистина да си спестите логопедите и сурдопедагозите. Дано се окаже реалност. Hug
Петя, нещата вървят ужасно бавно, с много търпение(аз на моменти го губя) и упоритост. Има ефект, повярвай ми. Peace
Лони, ние тъй и не можахме да се видим тази седмица. Колко са скъпи тези билети?
И ние ще водим Иления на "чужбинска настройка"(Германия).Но сега си търсим човек, който да ни превежда от немски.Ако имате някакви идеи казвайте.Плащаме му всички разноски + премия. Моля ви за малко помощ или идея от къде да открия този човек. Единия вариант е да си го водим оттук, а другия е да си живее в Германия. Рафи, вие как общувахте с докторите?

# 269
  • Мнения: 95
Момичета на вас май това за логопеда не ви се струва реално,но това което видях там няма нищо общо с това което знам за тук-нищо,като започнеш от операциято...чак до крайните резултати.Може би метода,начина им на работа тук е различен,не че е по лош ..просто е различен.Нямате си на идея колко спокойна се прибирам от там,изпълнена с надежди и с мисълта,че на моята дъщеря и няма нищо,тя ще израстне като всички деца...здрава,красива,щастлива-не странна ,различна и тъжна.Там нямат и един от нашите проблеми,който имаме тук.Срешнаха ме с други такива деца от 2 до 23год.те нямат говорни дефекти.А и това дето не можело да се оперира преди детето да навърши година и половина или две изобщо не е вярно,там имат оперирани бебета на по няколко месеца,странно защо ... да не би онези бебета да се раждат с по здрави черепчете.Няма нищо лошо в това да си признаеш че не можеш да се справиш с нещо,още повече щом става въпрос за бъдището но дете.
За логопеда-аз също много се удудих и за това го попитах три пъти,той обясни: рафаела е будно ,жива ,енергично и любознателно дете,което се е научило да казва мама с най неправилните настройки и най неправилните апарати които са виждали там,при това е на 11месеца,тя не е изтървала почити нищо или малкото което е изтървала ще го навакса бързо предвид възраста й.А не съм ви казала че още първия ден следкато пуснаха процесора стоях ме в един коридор да чакаме един от професорите,но до нас имаше помещение коет по звука ми приличаше на перално помещение,Рафи започна да нервничи,да скимти и накрая ревна с глас,тогава излезе логопеда и аудиолога намали програмата и тя просто млъкна,ей така изведнъж.Логопеда обясни че този звук от помещението е твърде силен и дразнещ за нея,което м/у другото означава че тя вече реагира.Незнам момичета притеснявам се,но те имат фантастични резултати с 2,3год.деца,нямам причина да не им вярвам..
Лони нашия аудиолог(магистър Маер,така се казват там) е писъл на Дончев още преди около месец но той изобщо не е щел за необходимо да му отговори.Разочарова ме ,но не ме изненада,бях сигурна че ще стане тък,въпреки това ще опитам да се срешна с него,може би ще успея да го
убедя ,да ни помага ,ако ни се наложи разбира се.
Буба първия път дойде сестра ми ,но тъй като тя живее в Чикаго и работи и е трудно да отсъства сега вземах една приятелка която знае анг. и немски,така че там къдета не се разбираха на анг.се разбираха на немски.Мога да я попитам дали ще дойде с вас ,ама не знам дали ще се съгласи,аз и платих разходите до там и и дадох 200евро за четирите дена,така че си помисли дали няма да е по добре от там да си намерите
Лони имам приятелка в Ст.Загора която продава самолетни билети ,ако ми кажеш деня и къде точно отивате мога да я помоля да те потърси билети,не че успя да ми намери много евтини на мен но все пак мога да пробвам.Първия път единия билет ни струваши 680евро ,а втория път отидох ме за 450евро на човек,а на малката сега и струваше 50евро,надявам се третия път да са още по евтини,че вече изнемогва ме.

Общи условия

Активация на акаунт