Деца с увреден слух

  • 63 706
  • 896
  •   1
Отговори
# 600
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Йепееееееее, здравей. Радвам се , че сте си вече тук, радвам се , че ти си доволна и си получила нужното успокоение. Hug Пиши иликликни на Скайпа, като си починете, когато имаш време. Целувки на Йоан.

# 601
  • Мнения: 95
Лони добре дошла! Радвам се ,че пътуването ви е било успешно.Дано Йоанчо е пътувал добре, да го нацелуваш палавника...Лони бях сигурна,че ще се успокоиш ,като се прибереш, всяка една от нас има нужда от спокойствие и сигурност за да е от максимална полза на детето си ,а тези хора там са най добри точно в това. Сега поне знаеш,че този отминал период за Йоанчо не е загубено време.

Момичета защо не мога да отворя сайта с операцията който  Hear Again ни пусна, някой успя ли да го отвори?

# 602
  • Мнения: 2 563

Момичета защо не мога да отворя сайта с операцията който  Hear Again ни пусна, някой успя ли да го отвори?

Ето директния линк

http://www.tampabayhearing.com/FlashContent/CISurgery/CISurgery256kbps.mov

Отваря направо филма, но ви трябва програмата QuickTime. Ако нямате на компютъра си, може да се свали безплатно от нета.

# 603
  • Мнения: 950
Аз го отворих , но трябват здрави нерви за да го изгледаш.Много страшно ми се вижда.


Илона добре дошли и от мен , радвам се за вас , това което пишеш е страхотно !
Дали ще стигнем това ниво и тук у нас ,  колкото и години да минат , поне за децата ни вече пораснали да го има ,
 направо се замечтах .....

# 604
  • Мнения: 644
Понеже говорите за Жестомомичния език, да ви питам опитвали ли сте "PESC" картите? Мая Стоицева май беше писала за презентация на обучението ("СКОК" се казва на БГ)
Моето детенце е чуващо, но тепърва проговаря на 4 и половина. Ние го обучаваме точно с картите - да се научи първо да "казва" какво иска с картата, после когато научи думата то се отказва да я ползва. Според мен тази ситема е много по-добра и за КИ деца. Те имат същия проблем като моето дете - немогат да се изразяват, не всички ги разбират когато казват нещо, което пък от своя страна всички знаете до какви проблеми в поведението води. Картите научиха детето ми да се радва на общуването, да прави изречения, не заместват говора, а по-скоро го стимулират. А и за малки деца в детскоградинска и ясленска възраст са много по-лесни за възприемане отколкото жестомимичния език

Знам за какво говориш,но това поне в нашият случай НЕ Е удачен(може би в по късен етап)
При нас от самото начло се започва с говор,просто иначе няма смисъл от тази операция   Rolling Eyes  Вече щом един път е чула ние започваме работа за слух и самото проговаряне.
Яна едвам изгледах и 2мин.главата ме заболя.Горките ни деца през какво минават   Cry
Илонка добре си ни дошла    bouquet  радвам се за новините около ВАС.Дано поне малко си се успокоила и дано и за напред започнат да вървят нещета и не се налага пак да ходите където и да било     bouquet
Аз пък сега отивам да взема Ивета от яслата,че ми звънаха да ми кажат,че имала Т   Mr. Green

# 605
  • Мнения: 2 563

Намерих симулация на слуха с кохлеарен имплант, лесна за слушане.

http://www.pbs.org/saf/1205/features/Interactive/intro1.htm


Трябва ви QuickTime. Натискате NEXT, докато ви излезе картинка на едри квадрати. Натискате Listen to 1 Channel. Това е звукът на най-първите имплант с един канал. Картината е визуален еквивалент. След като чуете това, натискате NEXT и слушате с 4 канала и т.н. докато стигнете до модерните с 22 канала и доста по-ясна картинка!

# 606
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Току що прослушах начина на звучене, а на тези с 12 канала защо няма? Това по принцип може би зависи и от самия модел имплант( поне в случая). А иначе доколкото знам всички модели вършат една и съща работа. Ох, колко ми се струва неясно. Дано не е така.
А, да не забравя да споделя - една мама преди два дни ми каза, че вече се разработвало устройство за  зареждане на малките батерии. Аз  днес се обаждах на инженера на фирмата итой потвърди, че това нещо ще излезе на нашия пазар септември, най-късно до края на годината. PraynigСупер.

# 607
  • Мнения: 2 563
Току що прослушах начина на звучене, а на тези с 12 канала защо няма? Това по принцип може би зависи и от самия модел имплант( поне в случая). А иначе доколкото знам всички модели вършат една и съща работа. Ох, колко ми се струва неясно. Дано не е така.
А, да не забравя да споделя - една мама преди два дни ми каза, че вече се разработвало устройство за  зареждане на малките батерии. Аз  днес се обаждах на инженера на фирмата итой потвърди, че това нещо ще излезе на нашия пазар септември, най-късно до края на годината. PraynigСупер.

Аз знам, че с колкото по-малко канала, толкоз по-стар е, като най-старият е от 90те.

За кои малки батерии, цинковите еднократните?

# 608
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При мен пък нищо не се чува, само ми сменя картинките...

# 609
  • Враца
  • Мнения: 871
Лони ,миличка...добре сте ни дошли....радвам се ,че всичко е минало...ОК .Само такива новини ,да се чуват вече...   Peace

# 610
  • Враца
  • Мнения: 871
При мен пък нищо не се чува, само ми сменя картинките...
Пете ,при мен се отваря.....много е интересно...а гледах малко от операцията...брбрбрбр...наистина какво са преживели дечицата ни.... а пък и лекарите..какви здрави нерви и точна ръка трябва да имат....Хвала на господ ,че ги има!   bouquet

# 611
  • Мнения: 2 563
При мен пък нищо не се чува, само ми сменя картинките...

Най-вероятно нямаш QuickTime. Хвани някой да ти помогне! Grinning

# 612
  • Мнения: 14
Здравейте всички! Казвам се Румяна, майка съм на Влади, който е с КИ от 2 години. Ако някой иска да ми пише или да ме пита нещо - моля да заповяда!

# 613
  • Мнения: 2 563
Здравейте всички! Казвам се Румяна, майка съм на Влади, който е с КИ от 2 години. Ако някой иска да ми пише или да ме пита нещо - моля да заповяда!

Добре дошла! Разкажи ни от къде си, как се справя Влади, къде ходите на рехабилтиация... Надявам се да ти хареса при нас!  bouquet

# 614
  • Мнения: 950
Здравейте всички! Казвам се Румяна, майка съм на Влади, който е с КИ от 2 години. Ако някой иска да ми пише или да ме пита нещо - моля да заповяда!
как се справя детето и въобще как вървят при вас настройките ?

Общи условия

Активация на акаунт