Ваксина срещу рак на шийката на матката е вече в България!

  • 67 475
  • 386
  •   1
Отговори
# 195
До Christian
Моля, за линка, но явно не сте чели внимателно, ако въобще сте чели. Точно от ляво под червените описания за женска полова система, рак на шийката на матката, ваксината и т. н. има други сини описания за вируса с негова снимка, какво представлява, какво причинява - пиши, че причинява рак на шийката на матката и т. н. Но, ако не сте ги видели ще ви дам друг линк за сведение http://www.hpvgard.org/?page=9
Не мога да разбера, защо всички тук се заяждат без основание. Аз исках да помогна с нещо, а то стана война!!! newsm78

# 196
  • Мнения: 4 150
Ох...не ми е лесно с вас...
Ако това е вирус на снимката,която ми дадохте на линк ,то аz сьм Мики Маус.За вас може би такава снимка ви е достатьчна да вярвате и да се ваксинирате.За мен не е,zаЩото сьм се нагледал с години на подобни илюстрации.

Цитат
пиши, че причинява рак на шийката на матката

Нали ви каzах вече,кой какво твьрди е едно,друго са научни докаzателства.Надявам се правите раzлика или най малкото сте чела научна литература на таzи тема,Щом продьлжавате да твьрдите това.

Няма никаква война.Просто няма докаzателства нито zа вируса,че причИнява таzи болест,нито че ваксината е беzопасна и ефективна. PeaceНе се zасягайте.

# 197
  • Мнения: 4 150
Ето ви една страница да се нагледате на анимации от добри художници.
http://rhino.bocklabs.wisc.edu/cgi-bin/virusworld/virustable.pl? … oma+virus%2C+1L0T

# 198
До Christian
Първо, не тази снимка ме е накарала да се ваксинирам, а историите на жени, които са писали в подобни форуми и мисълта, че и аз може да съм на тяхното място.
Второ - да, може да не съм изчела много литература за вируса, та нали за това влязох да чета и тук.
И трето - аз отново ви казвам, че нищо не съм твърдяла, само предоставих информация за четене и тази информация не съм я писала аз.
Явно вие сте много напред с материала, а аз тепърва се запознавам с него. Не искам да споря с никого и не се засягам, просто тълкувате различно нещата от това, което аз искам да представя.

# 199
До Christian
Прощавайте, поправете ме ако греша, но нали този вирус имал над незнам колко разновидности, не би ли следвало това да са снимки на различните типове? Питам, защото не съм много добра в английския език и не разбирам точно какво пише.

# 200
Всъщност, забравете. Мисля, че отклонихме темата, а по нея вече писах. Лека вечер на всички! Simple Smile

# 201
  • Мнения: 4 150
Цитат
Аз също не можах да разбера, защо някои майки тук бяха категорични, че няма да ваксинират дъщерите си. Най-вероятно е заради липсата на информация, какво причинява този HPV-вирус или заради сумата, която трябва да заплатят. Ако е заради информацията е обяснимо, но ако е заради парите, ще ме прощавате, но кое е по-важно?

Ето това ме накара да ви пиШа.Нали не мислите,че теzи,които са вzели реШение да не се ваксинират не са се информирали подробно?
Информирайте се и вие малко повече и може да откриете някои неЩа,които не zнаете и вие да реШите да не се ваксинирате.
Лека ве4ер и на вас.

# 202
До Christian
Прочетох отговора ви и понеже не знам какво може да причини ваксината, а уж казват, че е безвредна, бихте ли ми дали някаква информация относно това, моля! Ще съм ви благодарна!

# 203
  • Мнения: 4 150
Достатьчно е да прочетеШ темата.Линкове сьм дал.
Успехи

ПП Няма беzвредна ваксина Peace

# 204
Благодаря! Дано не са на английски език, че нищо няма да разбера.

# 205
Мммм, да, така и предположих! На английски са. Между другото само разсъждавам, тези които са против ваксината и мислят да чакат, докато видят последствията от нея не могат да бъдат сигурни, че са спечелили, докато чакат и обратното, тези които се ваксинират, не могат да са сигурни, че тя ще им помогне на 100%. Така, че аз пак си мисля, че е по-добре да се ваксинирам и да се надявам, тази ваксина да ми е помогнала до някаква степен, отколкото да чакам да се разболея и едва тогава да се лекувам и да знам, че съм сбъркала като не съм използвала шанса, който ми е бил даден. И моля, не ме изяждайте за това. По-добре да правя нещо по въпроса, отколкото да седя и да чакам ваксината да подейства зле на някой, за да съм сигурна, че съм взела правилното решение - да не се ваксинирам. Никой не нападам, който е съгласен с мен - добре, който не е - пак добре. Трябва да има и такива, за да ни накарат да се замислим.

# 206
  • Мнения: 4 392
Трябва да има и такива, за да ни накарат да се замислим.
И аз така мисля, макар че не съм на твоята позиция. Peace

# 207
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Г-жо Пенчева, най-добрата превенция е профилактиката. С или без ваксина не трябва да се забравят ежегодните профилактични прегледи. Ракът е лечим когато се открие навреме. Ваксината не гарантира предпазване, но не се знае доколко негативни могат да бъдат последствията от нея. В този ред на мисли, на този етап рискът без ваксина е по-малък.

# 208
# 209

Общи условия

Активация на акаунт