Ваксина срещу рак на шийката на матката е вече в България!

  • 67 503
  • 386
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 988
решението не е ваксина, а по-скоро редовни цитонамазки и строга лична хигиена. За какво говорим, попаднах на една статистика, че 12% от българите не си мият зъбите и още горе долу толкова ги мият по веднъж седмично. Какво остава за оная работа преди и след полов акт:sick:

Де да беше толкова лесна превенцията за ЧПВ - да си миеш "оная работа" преди и след... Нито редовните цитонамазки, нито редовнот миене на зъбите не може да предпази от заразяване с ЧПВ.  Wink

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 17:13 от Кюбит

# 376
  • Мнения: 14 654
Може би си объркала темите - тази не е "за" или "против".  Peace

Предлагам ти да прочетеш първия пост по темата и тогава да се изказваш за какво е  Wink
Ваксината може да е от полза за тези, които често сменят партньорите и нямат сексуална хигиена, останалите за какво да си я слагат?

# 377
  • Мнения: 957
Не съм объркала темите. Казах си мнението по поставените в началото въпроси, цитирам
"1.Какво мислите по въпроса ? 
Отговор "Лично не мисля,че решението не е ваксина, а по-скоро редовни цитонамазки и строга лична хигиена. За какво говорим, попаднах на една статистика, че 12% от българите не си мият зъбите и още горе долу толкова ги мият по веднъж седмично. Какво остава за оная работа преди и след полов акт:sick:"

 2.Бихте ли се ваксинирали ?"
Отговор- "Не бих сложила нито на себе си нито на дъщеря си. Има достатъчно информация за страничните ефекти на тази ваксина, които варират от страшни болести до смърт. Преди да си сложа каквото и да било не се доверявам само на един човек, та било той лекар, а чета и се информирам от много източници."

(Съжалявам, че се налага да се повтарям)
 Мнение различно от еуфория и радостни възгласи е явно проблем за теб.  И къде видя всъщност необмислен лозунг newsm78

# 378
  • Мнения: 4 150
Цитат
Нито редовните цитонамазки, нито редовнот миене на зъбите не може да предпази от заразяване с ЧПВ

Кюбит,кое предпазва от заразяване с ЧПВ?

# 379
www.cervarix.bg      Ваксина срещу РМШ повече за ваксините и заболяването smile3502 smile3502 smile3502

# 380
  • Мнения: 1 984
Цитат
Нито редовните цитонамазки, нито редовнот миене на зъбите не може да предпази от заразяване с ЧПВ

Кюбит,кое предпазва от заразяване с ЧПВ?
ОТ//
древното китайско лекарство - спин- кай -сам...

действа и като ваксина срещу спин също...  Mr. Green
//ОТ
  bouquet

# 381
  • Мнения: 4 150
Цитат
древното китайско лекарство - спин- кай -сам...
Искаш да кажеш,че природата ни е казала да спинкаме сами,но ние не слушаме и затова ни наказва Mr. Green
Значи да отричаме еволюцията и запазването на вида Mr. Green

# 382
  • Мнения: 4 392
Цитат
древното китайско лекарство - спин- кай -сам...
Искаш да кажеш,че природата ни е казала да спинкаме сами,но ние не слушаме и затова ни наказва Mr. Green
Значи да отричаме еволюцията и запазването на вида Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=_RbD2nO-THI&feature=related
 Wink

# 383
  • Мнения: 51
здравейте.аз също както много жени имам раничка на шййката на матката и гинеколожката при която ходих днес ми преперъча да се направя имунизацията.скоро не сте писали по темета но аз цял следобед чета в нета за тази ваксина.колебая се дали да си я направя или не.повече клоня да си я направя.някой може би ще поитат защо се доверяваш на една лекарка и аз предварително ще отговоря,че не само на нея се доверявам а на няколко.преди година и половина рязко ме забоя корема и личната лекарка ме испрати на хирург,а той пък на гинеколок.след направения ми преглед установиха че имам раничка.и тогава ми казаха за имунизацията.тръгнах по др гинеколози ходих и в софия и все съшщото ми казваха,че трябва да се изгори раничката и да се направи ваксина.аз така и не се реших да и я направя.забременях ,родих и днес отидох на преглед.пак същото-горене на раничката и ваксина.немога да разбера защо категорично казвате не.не се ли замисляте че може и на вас да ви се случи да ви кажат че имате рак.живота понякога е твърде кратък за жалост

# 384
  • Мнения: 3 066
Определено ще я използвам при дъщеря ми когато стане на необходимите години за ваксинация!Няма по-добро от превенцията!

# 385
  • Мнения: 14 654
Щом искаш да стерилизираш дъщеря си...

# 386
  • Мнения: 3 066
Щом искаш да стерилизираш дъщеря си...
Да си информиран е вси1чко в този свят,но както казах вместо да имират всяка година жени е по-добре да са защитени!

Общи условия

Активация на акаунт