Цветолечението на д-р Бах

  • 138 270
  • 669
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 668
Чак сложно - не е Wink Аз нали все за това ви агитирам - да изкарате курса - не е толкова скъп, а почти всеки ще може да отдели по 1 събота и неделя, да кажем на 3 - 4 месеца. Така много по-лесно ще можете да помагате на близките си, защото вие сте тези, които ги познавате най-добре Hug
На мен пък ми се вижда сложно да се изучат над 2000 хомеопатични лекарства, а като си представиш, че и всяка потенция отговаря на различни оплаквания (ли се казва newsm78 не съм много наясно), но това си е чист героизъм Heart Eyes

# 196
  • Мнения: 3 376
Само на мен ли не ми отговориха от сайта на д-р Пашкулев? Crossing Arms

Писах им,че искам да си поръчам комплекта,но глас в пустиня....
Май трябва да съм по-настоятелна.

# 197
  • Мнения: 2 818
Аз им изпратих и мейл, защото не бях сигурна дали изобщо са ми получили поръчката. Та вече си имам пълния комплект Simple Smile

# 198
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Само на мен ли не ми отговориха от сайта на д-р Пашкулев? Crossing Arms

Писах им,че искам да си поръчам комплекта,но глас в пустиня....
Май трябва да съм по-настоятелна.
Обадим се по телефона  за по - сигурно,  аз така направих.

# 199
  • Мнения: 8 769
Чак сложно - не е Wink Аз нали все за това ви агитирам - да изкарате курса - не е толкова скъп, а почти всеки ще може да отдели по 1 събота и неделя, да кажем на 3 - 4 месеца. Така много по-лесно ще можете да помагате на близките си, защото вие сте тези, които ги познавате най-добре Hug
honey13, би ли могла да дадеш малко повече информация за тези курсове? Аз едва от този твой пост научавам. Blush
Само в Сф ли са? Дали има и в другите градове? И колко струват и каква е схемата на провеждане?
Благодаря ти! Hug  bouquet

# 200
  • Мнения: 1 234
Чак сложно - не е Wink Аз нали все за това ви агитирам - да изкарате курса - не е толкова скъп, а почти всеки ще може да отдели по 1 събота и неделя, да кажем на 3 - 4 месеца. Така много по-лесно ще можете да помагате на близките си, защото вие сте тези, които ги познавате най-добре Hug
honey13, би ли могла да дадеш малко повече информация за тези курсове? Аз едва от този твой пост научавам. Blush
Само в Сф ли са? Дали има и в другите градове? И колко струват и каква е схемата на провеждане?
Благодаря ти! Hug  bouquet
И аз се интересувам  Peace

# 201
  • Мнения: 668
Доня Туфиня, мисля че някъде по-напред бях пускала програмата на курса ooooh! Цената на ниво (говоря за 2006г.) беше 60лв., а с предварително записване - 55лв. За съжаление не са правили курсове в други градове, но за удобството на хората започва в събота в 9.30ч. и трае цял ден (е, има си обедна почивка и пушпаузи Wink), а в неделя завършва ~ 16.30ч., за да може всеки да си хване превозно средство по-рано. Ето програмата:

 

“ТЕРАПИЯ с ЦВЕТНИТЕ  ЕСЕНЦИИ  НА  д-р БАХ”

               

Уважаеми Колеги,

 

Заповядайте на повторение на поредицата семинари за запознаване с възможностите и начините на приложение на цветните есенции.

Терапията по д-р Бах е допълнение към лечебната практика и може да Ви бъде незаменим помощник в част от случаите. За целта е необходим професионален подход и овладяване на метода в детайли и точно такава възможност Ви предлагаме.

Ще бъдат представени диапозитиви и музика, свързани с метода и оригинални карти за практическа работа с есенциите.

 

Семинарите са разработени като естествена последователност от три нива.

 

Първото ниво въвежда в практиката на терапията с екстракти от цветове на лечебни растения. В него се разглеждат въпроси като история на терапията, възможности, приложения в практиката, връзки с други терапии, насоки за водене на интервю с пациента за определяне на точна диагноза, визитка на всяка цветна есенция.

 

Второто ниво надгражда и задълбочава поднесеното в първо ниво. Акцентът е върху терапевтичните приложения на есенциите. Обръща се по-голямо внимание на диагнозата и пътищата за достигане до по-прецизна диагноза; приложението на есенциите при деца, при жени, при мъже, при ученици..

 

Третото ниво разглежда въпроси за комбиниране на есенциите при "по-трудни" пациенти, новости в приложения на цветните есенции – начини за външно приложение, астрология и цветни есенции, нова класификация на лековете; други системи от цветни есенции – австралийски, калифорнийски, холандски.

 

Програма за първо ниво

(20 часа)

Теми:

1.       История на цветните есенции.

2.      Доктор Бах и холистичния подход в медицината.

3.      Как действат есенциите? Прилики и разлики с хомеопатичното лечение. Връзки с други терапии. Някои случаи от практиката. Възможности на терапията.

4.      Излекувай себе си с цветните есенции. Практически указания за избор на правилната есенция. Основни начини за приемане на есенциите. Дозировка. Общи принципи на комбиниране на есенциите.

5.      Цветните есенции в ежедневието:

·                     Профилактични аспекти на Баховите есенции. 

·                     лечение на ежедневни състояния: умствена умора, емоционално напрежение, овладяване на стреса.

·                     лечение на членовете от семейството: предписания при деца, при бременност и раждане.

·                     лечение на растения и животни. 

6.      Случаи от практиката. Някои рецепти.

7.      Седемте групи: начално представяне на всяка есенция и отношенията й с останалите лекове от системата – ключови думи, сравнения и съпоставяне.



Програма за второ ниво

(20 часа)

 


Теми, които ще бъдат разгледани:

 

1.      Задълбочено представяне на всяка есенция с оглед на отношенията й към конкретна патология. Акцента е върху терапевтичното приложение на есенциите.

2.    Цветните есенции – приложение при различни болестни състояния.

3.    "Подходящите" лекове при конкретни диагнози.

4.    Забавни тестове за по-леко навлизане в детайлите на всяка есенция.



Програма за трето ниво

(20 часа)

 

Теми:

Новости в приложенията на цветните есенции – нововъведенията на Дитмар Крамер.
2.      Нова класификация на лековете - комбиниране на лековете при "по-трудни" пациенти. 12 те пътеки – вътрешна връзка между есенциите.

3.      Начини за външно приложение – бахови карти на тялото.

4.      Астрология и цветни есенции. Девите на цветята.

5.      Други системи от цветни есенции – австралийски, калифорнийски, холандски.


За лектора:

Д-р Тодор Атанасов Господинов

 

Дипломиран като лекар във ВМУ  гр. Варна – през 1991 г.   10 годишна терапевтична практика.  От 1998 – частна практика.

От около дванадесет години практикува цветолечение по метода на д-р Бах. Поддържа постоянни контакти с Бахов център в Англия, а също и с подобен център в Холандия. Познава и прилага в своята работа и други близки системи като австралийските цветя от пустинята. От няколко години постоянно използва в работата си и холандски есенции от цветя. Прилага Цветолечение като монотерапия или като част от комплексна програма за укрепване на здравето и изграждане на здравословен начин на живот (в съчетание с определен начин на хранене и движение, положителна мотивация и релаксация.)

 

Завършил е двугодишен курс по хомеопатия, начален курс по фитотерапия и курс по ирисова диагностика. Има няколко годишен опит във водене на курсове на тема холистична медицина, здравословно хранене, цветни есенции на д-р Бах. Притежава познания в областта на ароматерапията, използва в практиката си етерични масла повече от 5 години.

 

Има трайно присъствие в медийното пространство през последните години като участие в множество предавания по телевизията по темите: Цветни есенции, хомеопатия, здравословно хранене, холистичен подход към здравето. От четири години води постоянна рубрика, посветена на цветните есенции в списание "Лечебни тайни" (бившия "Лечебник – Грация") Представял е цветните есенции на страниците на списания като: "Инсайт", "За жената", "Ева", а също и в различни ежедневници. Д-р Господинов е медицински консултант и рецензент на книги за приложение на цветните есенции при деца и при жени, излезли на  книжния пазар у нас. 

# 202
  • Мнения: 8 769
honey13, благодаря ти много!
Прегледах пак темата-дала си телефона на Т.Господинов, а сега вече и това, което ме интересуваше!
Жалко, че са само в Сф, струва ми се, че не мога да отделя уикенд да се мъкна до там само за курс.......Ще почета книжки, пък ако се навият да направят едно курсче тук-ще се запиша! Flutter

# 203
  • Мнения: 3 376
Да,наистина при проявен интерес от другите градове и определен брой желаещи,които са се записали дали наистина няма да се навият да дойдат?

Май наистина е най-добре да се обадя по телефона,иначе есенции няма да видя скоро  Grinning

# 204
  • Мнения: 668
Честно казано не знам защо не правят курсове newsm78 Като гледам, желаещи има много newsm78
Последния беше някъде през ноември миналата година.
Ще взема да им звънна утре и да ги питам...

# 205
  • Мнения: 811
honey13, записах курс-масаж, и материята е съвсем непозната за мен, коя есенция е подходяща, защото в момента в главата ми е каша...

# 206
  • Мнения: 668
honey13, записах курс-масаж, и материята е съвсем непозната за мен, коя есенция е подходяща, защото в момента в главата ми е каша...

Започнала нещо ново - значи ти е нужен Орех.

За по-добра концентрация можеш да избереш между следните есенции:

- Кестенови пъпки - когато не може да се научи нищо ново;
- Повет - с "глава в облаците";
- Габър - поради психическа умора;
- Див овес + Шипка - поради слаб интерес;
- Слабонога - за вечно бързащите;
- Маслина - след изтощително четене, "изпразнена глава";
- Бял кестен - за концентрация, спокойствие и по-добър сън.

Аз, ако бях на твое място, бих си сложила и Лиственица - за повече вяра в себе си.


Жалко, че са само в Сф, струва ми се, че не мога да отделя уикенд да се мъкна до там само за курс.......Ще почета книжки, пък ако се навият да направят едно курсче тук-ще се запиша! Flutter

Доня Туфиня, вчера се обадих в Едикта и ми казаха, че преди 1 - 2 седмици е минало І-во на курса Close, а защо не са го оповестили - никой не знае...
Отделно попитах дали не може да направят курс и в други градове - можело, но трябвало да се събере група от поне 5 - 6 човека - така че сбирай агитката Hug, звъни на Тодор Господинов и се разбирайте за дата.
 

# 207
  • Мнения: 3 376
Солетка,а ние в Русе дали ще можем да се сберем толкова хора...?

Така като гледам... Rolling Eyes
Ще питам из форума,може пък и да стане.

# 208
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Надявам се да можем да се съберем  Simple Smile
Може би трябва да питаме в отчетната тема на Русенските майчета? newsm78

# 209
  • Мнения: 326
Писах за комплекати  ми казват, че има 3 вида комплекти в 10, 20 или 30 мл. шишета съответно на цени 45, 70 и 90 лв. Дали да си взема по-малкия от 45лв. или направо този от 70лв.  newsm78
Питах и за спешния крем. Някой ако се интересува инфото е следното: "Bach mehlemi s Rescue imame v 20 ml. opakovki na cena 1,50 lv.; ako iskate da ima i kiselitca mozhe da se zagotvi na sashtata cena, no v momenta niamame i e neobhodima po-sashtestvena poracha (pone 15-20 br.), za da ima smisal da pravim mehlema v tozi po-razshiren variant."

honey13, какъв е този вариант с киселица?

Общи условия

Активация на акаунт