Благотворителност, благодарности и други деяния :-)

  • 60 735
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 2 210
Да ги нагушкате и от мен!

Говорих с Иванова- две седмици е била отпуск.
За другата седмица говорих да идем.

# 811
  • Мнения: 223
Еййй, едва ще дочакам....чудесна новина  Hug.

# 812
  • Мнения: 639
Аз тази събота няма да мога Sad За другата ще направя всичко възможно да дойда - независимо в дом 7 или в Драгалевци. Ей, това стартирането на малък бизнес в БГ се оказа нелесна работа...  Confused Shocked
Момичета, моля ви специално гушнете Детелина и Силвия от мене Hug Бях им приготвила ластичета и шнолички да правим прически, ама...другия път.

# 813
  • Мнения: 804
Съжалявам да напиша това,но и аз няма да мога да дойда.  Cry
Така се бях настроила, че ще гушкам сладури,но шефката ми ме помоли за нещо,което трябва да свърша точно в събота предиобед. Tired

Съжалявам адски много. Blush

# 814
  • Мнения: 3 268
Момичета,пожелавам ви наестина много весело да си изкарате с децата!Аз няма как да дойда,с малката съм.Прегръщам ви и с нетърпение очаквам да се видим!Беше дълга зима. Hug

# 815
  • Мнения: 5 228
Аз съм с гаден грип от вчера.  Twisted Evil Надявам се поне за следващата седмица да съм на линия.

# 816
  • София
  • Мнения: 3 121
Потвърждавам отново, че ще дойда.
Не разбрах дали да носим книжки с приказки за четене?

# 817
  • Мнения: 3 835
Потвърждавам отново, че ще дойда.
Не разбрах дали да носим книжки с приказки за четене?

Аз купих Житената питка и Бременските музиканти, стигат.
Вчера взех от Аврора театъра и петрушките. Много са сладки, от мъничките са, за детска ръчичка, 8 бр. Ще импровизираме на място с приказките и петрушките. Т.е. вие де, понеже аз ще се боря с мартениците, освен ако някой не иска да се сменим, много ми се играе с петрушките. Laughing

# 818
  • София
  • Мнения: 3 121
ОК, Тео.  Heart Eyes

Утре ще водя и помощничка.  Grinning Помощникът ще си остане вкъщи, защото е болен от тичане по школския двор.  Twisted Evil

# 819
  • Мнения: 3 835
Много хубаво мина. Театралите бяха Ивон 71 и половинката й, и Sweetkids mama. В Драгалевци си имат цяла театрална зала, страхотно обзаведена и там направиха театъра с малките. Аз не успях да ги видя, понеже в началото с мартениците, докато се организираме беше голяма лудница. Аз, Ирк ми, Тита и Мацко бяхме учителите по правене на мартеници, поне в началото. Laughing Преди да започнем заниманията изядоха по една вафла и банан, като предиобедна закуска. Този път много неща се събраха, банани, портокали, мандарини, вафли. Ивон бяха взели много големи количества. Ние писахме назад в темата, ама явно не уточнихме количествата. По един банан и една вафла, или по една мандарина и банан и т.н. са достатъчни на дете, иначе остават.

Sweetkids mama успя да ми каже набързо, че страхотно е минало при тях с театъра, петрушките и приказките. После да разкаже тя или Ивон по-подробно, че забравих да ги питам пак в Чичовци като седнахме. Hug

С мартениците мина също супер. Преизпълнихме плана. Възпитателката каза, че от Технополис им предложили децата да направят мартеници и те щели да ги купят. Тита правиха Пижо и Пенда с тънките конци. Страхотни станаха, големи, много красиви. Как не взехме да ги снимаме. Аз с една групичка правихме помпони, Мацко с други дечица - гривнички с по едно мънисто. После Мацко показа един много лесен и ефектен начин за увиване и направихме много интересни гривни и гердани, закачихме им по един помпон. Irk mi първо играха с едни пъзели, после и тя се включи да плетат мартенички. Единственият мъж сред нас, на Ивон човека и той плете мартеница. Grinning С едно детенце Благой, от скоро е там, от гарата са го прибрали. Мисля, че много им хареса правенето на мартенички. Доста направихме и ги подредихме на масата като на изложба, не очаквах, че ще станат толкова хубави. Hug В сряда с Ивон може би ще се качим да направим с децата още мартенички. Аз мисля да взема глината и да направим мъниста, малки и големи, които после да се оцветят и с тях да се украсят мартеничките.
Лили, обаче им подарихме преждата, понеже възпитателката попита с надежда и аз какво да кажа. Искали да правят още и после ще ги купят от Технополис. А и ние в сряда пак ще правим, та така. За 1 март казаха, че ще имат тържество, да заповядаме. Щяло да бъде страхотно, ако някоя от нас се облече като баба Марта. Crazy Това означавало примерно да е в народна носия. Аз ако се организираме за тогава, може да взема и щерката, то и тя не е виждала баба Марта. Joy

# 820
  • София
  • Мнения: 3 121
По моите скромни впечатления, театърът се хареса на децата. Успяхме да задържим вниманието им доста дълго. Първо им изиграхме "Бременските музиканти"- ivon71 чете от книжката, а ние със съпругът й бяхме артистите.  Simple Smile Не можахме да намерим играчка котарак и го заменихме със заек, обаче децата хич не се впечатлиха от това.  Laughing После повикахме дечицата да направят сами пиеска по "Червената шапчица". Е, наложи се доста да подсказваме, но важното е, че децата бяха доволни. Изнесоха ни изпровизиран рецитал със стихчета, после трябваше да отиват на урок по музика. Като за първи път мисля, че мина чудесно.

Мисля, че идеята да организираме времето на децата Peace с определени занимания при посещенията ни е много добра.

# 821
  • София
  • Мнения: 2 210
Ех, че хубаво е било!!!
БРАВО!
Тео , ще говоря с Дидка-нали помниш миналата година в Св.Параскева каква автентична Баба Марта имаше-точно в народна носия и им разказа притчата за мартеничките. Ще се опитам да го уредя, макар, че май си представях на 01.03 да сме в дом 7. Ще го мислим.
Момичета-страхотни сте!

# 822
  • Мнения: 3 861
Радвам се, че е минало добре!!!

Тео, ако трябва да купя още прежда за мартеници???

Кажи каква и колко чилета...

# 823
  • Мнения: 3 835
Еми, кажи каква ще ви е организацията за дом 7. Ако решите и там да правите мартеници, да ходя да взема материали. Ако вие правите в събота, ние после през седмицата можем да се организираме да отидем да направим още с децата. За 1 март трябва да решим в кой от двата дома и да се организираме, то е събота, който иска може да си вземе и детето. Баба Марта е супер, ако можем да осигурим.

# 824
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз в събота пътувам за 10 дни Sad
Преценете къде ви се ходи повече, и ако искате в дом7 -да звънна на Иванова за кой ден.
За Драгалевци-Тео контактува също със Соколова.

Общи условия

Активация на акаунт