Разделно Хранене- част 6

  • 43 626
  • 305
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 787
Лорис,добре дошла при нас Hug.Питай колкото искаш,нали затова сме тук,да си помагаме Laughing

вечер- пълнени чушки с кайма и пуканки
+ сок от компот ,с него засищам

Кажете ми ,бъркам ли ,не мога да намеря правилния начин на хранене , и има ли нужда от постоянни и дневни нужди организма ,определено ме е още трудно с ориентира кое -да и кое-не
 Hug

Пълнените чушки са добре,но пуканките не ги хапвай след тях.Изчакай няколко часа и тогава,те си се броят за отделно хранене  Wink
Компота също не го смесвай с храната.Пийвай го половин-един час преди хранене поне Grinning

а нали ги знаете миксовете от зеленчуци ,замръзените  бамя-царевица,морков ,грах... те стават ли за задушаване към месо,или комбинацията не е добра като има и царевица ?? newsm78

За гарнитура,например,към месо,стават замразени зеленчуци без грах и царевица PeaceИма такива-потърси в големите магазини.Аз купувам едни-моркови,карфиол и зелен фасул.Има също чушки,моркови и броколи.Такива стават Wink

Диди,този пастет звучи чудесно.Нашия тати много обича пастет от маслини и много ще е доволен,ако му направя Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз като съвсем начинаещ разделно-хранещ се човек да попитам:
Кои подправки мога да използвам в кухнята си, кои са препоръчителни и кои не пречат на храненето? Heart Eyes

Добре е да се избягват лютите подправки-чили,къри,нашите подправки с лют червен пипер и стрити чушки.Разни такива.
Иначе,аз ползвам много подправки.За индийска кухня и сие Wink-кориандър,кимион,куркума,джинджифил,кардамон.Също естрагон,риган,босилек,сминдух и всякакви подобни LaughingКакто и чубрица,червен пипер/сладък/,дафинов лист,розмарин.Избягвам черен пипер,или ако го ползвам,е на зърна,които после изваждам.
Принципно,в едно ястие не е хубаво да се прекалява с подправките.Добре е да са 1-2,за да се усеща по-изразително вкуса им Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 570
днес съм ан грах гледах разни таблички не можах да разбера дали може да се комбинира с картофи и пълнозърнесто брашно ама и да не може вече го направих и ядох така че за следващия път ще знам Simple Smile
Чудно ми е наистина защо при разделно ядене кърмене и неспане не свалям кила  newsm78
Сигурно съм дефектна  Sick ама поне се опитвам да живея здравословно макар и дебела Simple Smile)
[/quote]

Според може да се комбинира грах с картофи. Аз когато готвя гювеч слагам от почти всички зеленчуци - грах, моркови, картофи, зелен фасул, патладжани, чушки и т.н. и този гювеч си го хапвам с пълнозърнест или ръжен хляб. Според книгата "Сила за живот" въглехидратите са близки по състав и могат да се комбинират помежду си, въпреки че е малко проблемна комбинация.
Относно отслабването - и аз докато кърмех не отслабвах, а казват, че жени, които кърмят бързо отслабват. Освен че кърмех, много ходех - живеем в Дървеница и от там съм ходила пеша до студ. град за млечна кухня и обратно, а това е около 4-5 км. всеки ден. И ефекта беше нулев. Вече повече от месец съм на РХ и не съм свали нищо. Днес пак се качвах на кантара с надежда, че поне един кг. съм свалила, но останах много разочарована.
Поне се чувствам добре - хапвам и в същото време ми е лекичко.

# 33
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте,за да следя темата.Аз не съм съвсем преминала на РХ,но ви чета редовно.Аз кг не съм свалила,но според мен е постижение,защото ходейки на фитнес сигурно съм качила мускулна маса.Така че е хубаво ,че съм запазила килограмите.А и то 1-2 кг се свалят най-трудно.Успех на всички.

# 34
  • Мнения: 4 076
За кърменето и отслабването: зависи за кой период от кърменето става дума. Накратко, природата го е измислила така - в първите месеци на кърменето, организмът складира, за да има запаси във внезапен период на нужда - например поради някаква причина майката не може да се храни добре, но този "запас" осигурява нормалното хранене на бебето, за което природата е отредила като достатъчна единствено кърмата до 6(или повече)месечна възраст (в тази връзка,  lst, аз не бих давала нито вода, нито сок, засега кърмата ти е напълно достатъчна за бебето Peace). Постепенно организмът се настройва и майката започва да отслабва, защото все пак кърменето е дейност, при която се топят доста калории (калорийният прием за кърмеща майка е с около 500 калории повече спрямо нормалните й нужди). При мен стана точно така - първите 6-7 месеца не можех да отслабна грам. Напълнях с 25 кг през бременноста, след раждането свалих 10, но си останаха 15кг, които не мръднаха в първите 6-7 месеца. После, за около 2-3 месеца постепенно и неусетно свалих около 12 кг. Останаха едни 3 кг, които (когато отидохме на море и Теа се разболя, вследствие на което беше почти и само на кърма 10 дена) се стопиха. После обаче разредихме кърменето, преди месец приключихме и ето - качих отново 4 кг, с които се боря в момента. Дълго и подрбоно стана, но аз така си пиша, извинете! Мисълта ми е, че с кърмене наистина се отслбава, но не очаквайте това да стане в първите няколко месеца. По моя опит и познанства, майки, които не са отслабнали от кърменето, всъщност са кърмили кратко - не повече от 6 месеца, затова и резултатът е бил такъв. Пак казвам - това е мое мнение Grinning

Моят разделен ден отиде на кино - трябваше да търся подарък и умряла от глад насред улицата, обядвах един геврек. Следобядът пък закусвах парче натурален шоколад, сега трябва да наблегна на салатката довечера Grinning
Пожелавам ви прекрасен (разделен, но само в храненето Grinning) уикенд!

# 35
  • Мнения: 513
                     Ани, макар и на патерица ти пожелавам ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  всичко най-, най- !!! newsm51
 ooooh! Докато се включа в новата тема ще я преполовите. Ама какво да се прави като сме голям отбор почитатели на компа. Тази седмица не мога да се вредя да ви изчета, та камо ли да пиша.
Калида, тя щерката  си е едно на ръка дето с нея не можем да поделим компа,ноооооооо синът е нещо повече от конкуренция, особенно откато му свърши сесията просто няма ставане. Сега го излъгах да отиде до бабини си и използвам да се включа.
 Thinking Нямам нови резултати, с които да се похваля, нито за мен нито за 1/2 нещо като задържане става,  Naughtyно не е само това имаме и известни нарушения -  newsm78аз относно количеството на поеманата храна/не смесвам, но май прекалявам с количествата/ и вечер се изкушавам и към 10 часа да хапна , но не плодове и зеленчуци  и след това не винаги успявам да дочакам 2 часа,  че тогава да спя, а 1/2 пък от техните служебни банкети /поне 1 седмично/ все оплесква нещата инъче е примерен даже напоследък понамали и месото/това е нещо невероятно за него/. Та така сме все още - аз на -3кг, а той на -8кг.
Въпреки това аз съм много доволна, че поне вече  баирите не са ми проблем.  Hug
Сега ще ви кажа една рецепта на моя позната за хлебчета без мая и  Ками искам да кажеш дали е напълно разделна-притесняват ме стафидите/освен да се приготвя без тях/:
Хляб без мая /очистителен/
Продукти:  3 чаени чаши брашно/бяло, типово, ръжено/, 1 чаена чаша едро смлени трици, сусамово семе, стафиди, чубрица, шарена сол ,тиквени семки, ленено семе / въобще ядките са по желание каквито харесвате, но да има поне 2-3 вида/ вода, малко сол и 1-2л. олио.
Приготовление: Замесва се тесто и от него се правят топки с големина на тенис топка и леко се сплескват, пекат се в намаслена тава на умерена фурна продължително време.
Консумират се по 2-3 на ден . За закуска може 1 хлебче с една ябълка.
 NaughtyВнимание! Понеже имат очистващ ефект до 20-40 минути внимавайте кога ще ги консумирате.
  Може трици да добавяте кам бухти или ястия имат добър очистващ ефект.
Стават като доста препечен хляб. На мен обаче да си кажа честно не ми действат, но пък на  1/2 действат без грешка. Предпочитам ги понеже обичам препеченото.
 newsm78 Освен това искам да ми разясните подробно защо хляба/дори и от рода на Бонус/ е за предпочитане да е препечен, понеже  мъжо спори, че нямало никакво значение, а аз не успявам да се аргументирам. Embarassed
Ками, моля те публикувай или ми изпрати на лични твоята рецепта за тортата макар и да не е разделна, че дъщерята  откато я видя  не престава да ме врънка да я направя /поздравления -изглежда страшно апетитно/.
   Пожелавам успех  на новодошлите и както казват повечето от нас не е важно какво  показва кантара, а как се чувствате, а те резултатите тук понякога не са бързи, но пък са стабилни/което е по-важно/. Peace

# 36
  • Мнения: 231
ЗДРАВЕИТЕ разделни мами Hug
ДИДИП-Р.Д.мина нормално в семеен кръг,аз не обичам да си празнувам Р.Д. не защото остарявам така е още от дете.
АЛЕКС-Дъщеря ми още нежелае да приеме плуването като спорт предпочита да си губи времето пред компютара,но мисля че ще и хареса това наистина е много добър спорт можеби единствения,които впряга всички мусколи в деиствие.Аз немого да плувам Embarassedзатова в джакузито.
МАРТЕА-ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ДЕТЕНЦЕ- smile3525да е жива и здрава и много да ви слушка.
IST-След раждането аз имах същия проблем със зъбите-доста шиини кариеси.Имах чувството че моето съкровище беше изсмукало колции само от там.Моят съвет е да ги "отремонтираш" веднага, колкото повече отлагаш толкова повече стават.Каквото и да пиеш калция в зъбите не се връща никога-знам от личен опит.Станах 1/2 зъболекар докато ги понаправя.
ДАНИ ДЖЕНКОВА-Съчувствам ти за посещението на мама свеки.КАМИ е дала страхотна идея за вечеря разделна в предната тема-5 страхотно пилехко.Успехно посрещане на скъпите гости-пиши как е минала вечерята. newsm03
НЕВИ ВБ-Аз мисля,че препечения хляб е за предпочитане защото след топлинна обработка-горят и част от калориите. newsm53
JOYA-не се притесняваи за кг. всичко с времето си.Аз лично нямах това щастие да кърмя,но сестра ми имаше толкова много карма,че я хвърляше до-3литра на денонощие направо ужас за нея постоянно се цедеше тя си върна  кг. почети мигновено.Искам да кажа,че това зависи от организма     при няко по рано при други по късно важното е да не се отказва ме. newsm10
НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ЧЕСТИТО  newsm51
                                           bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 573
А ,Ани33,аз много си я обичам моята свекърва и лоша дума не мога да кажа за нея. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 422
Martea,  да разбирам ли, че си била на разделно хранене докато си кърмила, аз от снощи си хапвам неразделно,закусих, обядвах ,вечерях и кърмата днес е в достатъчно количество, даже и за фризера остана, но ние с мъжа от болки в стомаха не си намираме мястото.Искам да кърмя детето си възможно най-дълго, за мен това е по-важно.Сега съм раздвоена  незнам какво да правя.Как да се храня.Има ли дълго кърмеща мама, която да е била на разделно през цялото това време?Дайте ми съвет, моля.

# 39
  • Мнения: 392
Здравейте мамчета!
Това е за вас  newsm38 , тьй като днес имам рожден ден и много бих искала да сте част от моя празник.
Приятен почивен ден на всички!

# 40
  • Мнения: 194
Честит празник! Бъдете ти и семейството ти здрави и много, много щастливи.  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 724
Юзерче, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК  newsm59. Бъди безкрайно щастлива  smile3525!

# 42
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Здравейте и от мен!Чета темата отдавна и реших да се присъединя към вас,ако ме приемете Grinning.След много години гладуване за да съм слаба/предразположена съм към напълняване/реших,че вече експерименти със здравето не бива,защото вече съм и майка и приоритетите са други.Ще разчитам на помощ и съвети от вас.Благодаря и на Sophi за помоща!
Желая хубав ден на всички!

# 43
  • Мнения: 573
Честити рожден ден,USER 1 !Бъде много обичана и желана ,жена и съпруга!  party002  party002Весело изкарване на празника и после да разказваш .
Момичета днес ще съгреша отново smile3508с палачинки .Мъжът ми тъкмо ги бърка и ще го обидя много ако му откажа.
При мен май така се получава събота  и неделя на закуската съгрешавам ,а после съм стриктна smile3515.до каря на деня.
Как прекарвате почивните дни?Аз незнам от кога не съм си почивала токлова добре.В събота ,свеки гледа Еди и с Красимир ходихме на сауна.Почувствах се като едно време, без ангажименти и свободна.Като се прибрахме дребния още спеше и аз седнах да си чета на спокойствие списание.(това пък не е било от 1.6 г).Общо взето съм доволна.и отпочинала,само дето времето е ужасно студено  и няма да става за разходки.

# 44
  • Мнения: 513
                  newsm51   ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН USER 1 ,
пожелавам ти много здраве, радост и семейно щастие!!!    smile3510

Общи условия

Активация на акаунт