Разделно Хранене- част 6

  • 43 619
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 986
  Хей,я да изтегля темичката ни по-напред Peace
  Lorys,както Исайкова ти е казала,сокът от компота не е удачната/и най-вече здравословна/ напитка ConfusedОсвен това,с това меню,което си посочила,не гладуваш ли newsm78Честно казано,моята дневна дажба доста надхвърля това,което ти ядеш EmbarassedПочти никакви калории... ThinkingА това води след време до опасността,която съпътства почти всички диети/а нали РХ не е диета Wink/-да ти дойде вълчи апетит и да прегрешиш със "забранени комбинации" ThinkingДо обяд и аз почти не ям/навик ми е/,а ако огладнея хапвам плодове-но от обяд до вечеря си се храня стабилно Wink-изяждам по 1 кис.мляко,салати,супа/обикновено на обяд/,някакво месо или сирене....Не го мисли като че трябва да спазваш диета-"това на закуска,онова за обяд " и т.н.-просто се храни,когато си гладна,и се старай да спазваш основните правила:НЕ смесваш белтъчини/месо,риба,яйца,млеч.продукти/ с въглехидрати/хляб,тестени,картофи,царевица,грах/;бобовите храни се консумират със зеленчуци/за предпочитане/;плодовете-на гладно;и от основно до основно хранене-поне 3 часа пауза Peace
  Мартеа,много ми е познато твоето състояние-преди време,под влиянието на различни и многобройни семейни проблеми,в съчетание с напълняване,нетипично за мен,стигнах до булимия Cry-и на мен ми причерняваше,разтрепервах се,но болестното състояние се изразяваше в тъпчене с какви ли не боклуци и повръщане след това,просто не е за разказване Sad/няма да говоря за психическите последствия/-разбира се,при теб не  е така,но виж първо дали нямаш някакви проблеми с кръвното...направи си изследвания все пак,ако това състояние се повтаря Thinking
 

# 16
  • Мнения: 2 502
Sophi аз през деня наблягам на чай и ми убива апетита , но в момента си хапвам леща -яхния и си мисля ,че е РХ
четох ,че до обяд оргонизма изхвърля всички непотр.в-ва ,и затова не е хубаво да се поема нова храна
офф, май се обърках ,качих доста кг и ми е проблем ,но не само това е целта на  начеването на РХ ,а желанието за здравословно хранене ,може и да не го правя ,но това гладуване го налагам за начало
компота си го пиех пак за убиване на глад ,ще пробвам с фреш Hug
а какво ще кажете за баница ?


verche
но в раздела с рецепти видях ,че има пълнени камби ,абсолютно не се различават от пълнени чушки ,
може ли да се ядат или не ??  bouquet

връщама се на 1 тема и започвам да чета  Thinking,за да не питам постоянно  Hug

# 17
  • Мнения: 903
Айде, на къде без мен в новата тема. Да ни е честита и с много малко прегрешения.
Честито и на празнуващите от тези дни.
Sophi, много лошо за булемията. То може и аз да имам, но без повръщането. Така се тъпча, че даже и разделното не може да ме спаси. Кажи как се измъкна от това и как контролираш апетита си?
Ей, днес си направих пастет от маслини, стана супер за препечения Бонус. А щерките се оказаха по-големи фенове на пастетчето. Те поначало много обичат маслини.
Калида, възхищава ти се ,че се справяш сама. Аз ако нямах баба и дядо вечер, които да се занимават с децата, щях да лудна. А коляното още не ми е минало. Много го претоварвам с децата, а и имам нужда от драстично отслабване. Ако не мине до няколко дни ще ходя пак на ортопед. А така ми се спортува Cry
Мартеа, дано скоро се оправиш и да не е нещо сериозно. Направи си изследване на кръвната захар. Тази жажда е признак на диабет. Дано да не е Praynig
Ани, как изкара РД?
Ками, невероятна торта Peace Но въобще не се учудвам - ти си ми идол в кулинарията и РХ.

# 18
  • Мнения: 573
Ками,тортата наистина е страхотна,мен ме няма в сладкарството за съжеление.
Честит рожден ден на Ани на патерици,надявам се да си изкарала един страхотен празник с много подаръци.  bouquet
За отчета днес сутринта отново кафе,после задължителната тренировка,след 30мин ябълка ,после 50гр кашкавал след 4 часа една купичка леща,за вечеря пържени тиквички с кисело мляко и зелена салата.  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 959
Охо, кой се появил в нашата темичка, виновницата за нея, с невероятно красивите очи. Мирелка, дори и с друг ник и с друг аватар/ много е пораснала Анжелка/, Ти си оставаш нашата Мимка, нали си знаеш?!
Алексче, да не забравиш да ми кажеш за предаването на Аля по нета, моля?!
Лорис, добре дошла сред нас и дано да ти хареса! Ако знаеш как Ти завиждам за копривата която хапваш сега, от 6 год не съм опитвала това страхотно "железно" и витаминно ядене. Много хубави имена имат децата- Калоян и Никола, мъжка Мамо! За баничката, може със спанак или някакви други зеленчуци. А за пълнените чушки, нали писа че само с кайма си ги правила? несъответсвие с разделните принципи щеше да бъде ако беше добавила и ориз.
...Но компенсирам като един ден в седмицата си хапвам нещо от тези неразделни неща...
Верче, а как в тоз ден знаеш кога да спреш, не се ли случва да преядеш и да Ти стане некомфортно? А кой е неразделният Ти ден, събота или неделя?
Стели Мели, сложих линкове към имената на книжката в началният постинг, дано да Ти свърши работа!
...След няколко минути буквално и подействаха и седна на гърнето. ...
Уондърфул, направо си за завиждане. Дана не й помагат ежедневните овесени ядки. За съжаление незная лек за гърло, но в здравният форум има доста интересна [img=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0]http://темичка[/img] за лекуване с бабини илачи, може да й хвърлиш едно оче.
...избягване на рафинирани захари и брашна и често хапване по малко...Нещата се разминаха тогава, спазвах си диетата и нямах проблеми. ...
Мартеа, а какво хапваш обикновено на обяд? Защо не минеш на препоръчаната Ти диета, която Те е спасила вече веднъж, поне за малко да видиш как ще Ти повлияе, а и звучи доста добре? Стискам Ти палци да няма повече такива пристъпи. А за шоколадите, незнам аз не ям сладко, но много от Момичетата си позволяват по- малко от сладкото удоволствие.
Ками, много красива торта си сътворила, хубав подарък за 1/2.
...хапвам овесени ядки с прясно мляко.зареждат ме,добре се чувствам...
Исайкова, това да са Ти прегрешенията, ще ги преглътнеш, самият факт че по някакъв начин хапваш овесени ядки е голямо постижение, много Момичета дори не са ги опитвали още. И по- често да викаш Любимият от работа, след подобно освежаване вчера виж какъв хубав постинг ни написа, сигурно и Кристи много е харесал пътешествието?!
ДидиП, бързо ли се прави тоз пастет от маслини, и Дана много ги харесва, но досега само цяли ги яде?
Ани33, успех с подводният масаж, със сигурност ще има ефект, опитай!
Софи, през доста неща си минала, за да откриеш РХ, а ти преди това спазвала ли си някакви диети?
Дани Дженкова, а ти какво спортуваш и Ти ли си на тае бо?
Джоя, как сте с Никол, по- спокойна ли си вече?


# 20
  • Мнения: 2 724
Добро утро мамчета .!Ками ,много добре изглежда тортата, браво на теб ,сигурно е била и много вкусна. Аз преди се вихрех в кухнята и правех всевъзможни вкуснотийки, но сега нещо музата ме е напуснала или пък мързел ме е налегнал  newsm12,не зная .Калида ,само да потвърдят датата на предаването ,в което ще гостуват децата и ще съобщя ,за да може да ги видите .Като казвам деца ,очаквайте госпожички, чe всички са едни върлини ...  LaughingМоята Аля е висока вече 178 см, но за мен се мамините сладурчета  smile3503.Мартеа ,аз много обичам шоколад и си хапвам от време на време, но предпочитам натуралния .Диди ,давай рецептата за пастета, аз много обичам маслини и сега като постя, ще ми е вкусно да разнообразя филийките с този деликатес   Grinning.Лорис ,добре дошла при нас    bouquet.До обяд е хубаво да ядеш плодове, защото те се разграждат лесно, но не е добре да караш само на чай, защото ще прегладнееш и когато седнеш да обядваш ,може да изядеш много повече от необходимото .Не е хубаво да има голям промеждутък между храненията. Ани ,много е хубав този спорт ,поздравления за решението  newsm10.По принцип аз съм за всички видове спорт ,но плуването е наистина попадение в десятката. А защо не плуваш и ти с щерката ?Исайкова ,безсилни ли са лекарите за тази инфекция, просто не знам как издържаш с това нещо в теб ,все трябва да има начин да се излекуваш .За кой китайски чай питаш ,ако е за зеления -да, той има много силни пречистващи свойства. Дани ти си ми  другарче в спорта, радвам се че си имам съмишленик  newsm44.Аз днес започнах деня си с кафе, по- късно ще си хапна ябълки ,купила съм си златна превъзходна, на обяд- задушени в зехтин зеленчуци от снощи ,а за вечеря не съм си измислила .Прегръщам всички   Hug.Чао .

# 21
  • Мнения: 4 076
Добро утро!
Настроението ми е ведро в този мрачен ден, защото най-накрая кантарът показа пълен килограм надолу. Голяма радост, да не ми се смеете, ама в последните 2-3 месеца нямаше диета, която да подейства. Най-учудващото е, че съм свалила по 3-4 см от обиколките на таз и талия, а само един кг. Дано отслабването продължи.
Втори ден пия рано сутрин мляко с кафе, а след 3 часа ще хапна "Бонус" с домашен пастет от маслини - вчера го направих с пасатора от 15тина едри маслини и една супена лъжица ленено семе. Трябва да му сложа нещо за разреждане, стана ужасно гъст, но се надявам да е вкусен.
Усещам, че може би въпросните "треперливи" пристъпи имат общо с неяденето до обяд - свикнала съм да закусвам, а така до обяд нищо - на обяд нормална порция (единият ден беше пилешко със зеленчуци, на другия - пиле с прясно зеле) и явно организмът ми се ошашка. Това са си мои наблюдения, де Grinning

Алекс, браво за спорта! Аз от няколко дни правя гимнастика вкъщи, утре мисля да отида на танци (въпреки че дъщеря ми има имен ден - много държа на именните дни и с баща й решихме да е на Тодоровден). Плуването ми е любим спорт, след него волейболът, но за него не можем да съберем група, за да си наемем зала. Търсенето продължава Grinning

Исайкова, не зная каква е инфекцията, но дано бързо се отървеш от нея! АБ и на мен ми действат ужасяващо, приемаш ли допълнителни витамини? А пробвала ли си ехинацея? Тя се препоръчва при чести инфекции на горните дихателни пътища...

Калида, не съм сигурна дали съм разбрала добре, но ако Дана има проблем с изхождането, тук (пак не съм сигурна, но май живееш в чужбина) продават фибри във формата на бисквитки - моя приятелка имаше огромни проблеми със сина си, това беше единственото, което им помогна. Аз съм сигурна, че ти й осигуряваш перфектно меню, но все пак да кажа Grinning Впрочем името й е страхотно, от любимите ми кратки имена!

Дани Дженкова, като гледам количествата, които консумираш, направо се засрамих Embarassed

ДидиП
, благодаря за загрижеността, аз четох същото за диабета, но ще се следя, ако продължава, ще си направя изследвания. Толкова мразя докторите и каква гадост е глюкозното обременяване, бррр....

Лорис, и аз питам непрекъснато Embarassed, но момичетата са много мили.

Софи и аз съм жертва на съпътстващите диетите заболявания - навремето бях на крачка от анорексия (е, изкарах малко от тази гадост, добре ,че намерих сили в себе си да се оправя), резделното хранене ме оправи тогава.... пък тези прилошавания са ми следствие от всичко, което съм си причинила сама с непрекъснатите диети.... имаше период, когато бях бременна и кърмех, в който изобщо това не ми е било на дневен ред, но ето - спрях да кърмя и пак ме подгониха диетичните мисли.... няма да се даваме, обаче Grinning

Ани,
и от мен всичко най-прекрасно по случай рождениия ти ден!

Ками, тортата е просто страхотна! Още преди да минеш на РХ те бях забелязала каква страхотна кулинарка си, какви минюта само измисляше за Калоян, скриваше ни шапките в отчетната...

Верче, и аз съм си заплюла неделята за неразделен ден Grinning Е, не целия де..

wonderful, и Йоанна ли е на РХ?

Е, пролича си, че съм дошла по-рано на работа Grinning
Хубав ден на всички!



 

# 22
  • Мнения: 2 502
здравейте момичета  ,
благодаря ви зи топлото посрещане във вашия малък свят,
убедих се ,че има и други мами с добри сърца ,общуващи в едно малко общество /Тема Разделно хранене / Hug
да ви разкажа ,аз съм член на едно друго маминско общество Движение на българските майки ,където са събрани стотици момичета с добри сърца , Heart Eyes
убедих се ,че има и  други като нас ,а ТОВА СТЕ ВИЕ
БЛАГОДАРЯ ВИ !  bouquet
искам да остана във вашия форум и ще продължавам да ви досаждам с въпроси ,като Новак  Mr. Green
Диди , давай рецептата на пастета -маслинения ,а защо слагаш ленено семе ?
а нали ги знаете миксовете от зеленчуци ,замръзените  бамя-царевица,морков ,грах... те стават ли за задушаване към месо,или комбинацията не е добра като има и царевица ?? newsm78

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 09:16 от lorys

# 23
  • Мнения: 990
И аз като съвсем начинаещ разделно-хранещ се човек да попитам:
Кои подправки мога да използвам в кухнята си, кои са препоръчителни и кои не пречат на храненето? Heart Eyes

И да ви се похваля: в неделя ще си имам книгата, която търсех, така че до понеделник,
вторник сигурно ще съм я изчела и разучила и ще ви задавам по-малко глупави въпроси  Embarassed

# 24
  • Мнения: 194

wonderful, и Йоанна ли е на РХ?

Не я ограничавам и не я насилвам. Понякога самата тя си избира от това, което съм и сложила, разделна комбинацийка.
Овесените ядки , в случая,  с орехи засищат достатъчно. Гледам да изчаквам известно време, между храните, които и давам. Започвам със салатката.
Гърлото й снощи не ни остави да спим, въпреки всичко, с което я лекувам, за сега без лекарства. И в момента все още си доспива. Като се събуди ще ходим на лекар. Калида, ще погледна в здравния форум.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 12:02 от wonderful

# 25
  • Мнения: 422
Здравейте, момичета.
Като гледам доста време е минало от последния ми постинг,не стига че старата темичка сте изписли, ами и новата към средата... smile3503
На мен кърмата доста ми намаля и малко се бях пооплашила, защото детето вечер за последното хранене в 24.00ч нямаше какво да яде, добре, че имах запаси във фризера, ама като не може и не иска да яде от шише, голям зор.И като го изпие с триста зора си търси гърдата, бозае и се.Но съм забелязала, че като хапвам ориз и картофи, тече и така ми се пълнят гърдите, че даже от два дни остава и за фризера.За капак и едни зъбки ме болят, ходих на стоматолог и 4 нивички кариеса, Александра ми дръпнала всичкия калций.Та сега ще трябва или са увелича значително приема на млечни храни или да го приемам на таблетки, но май ще е второто, за да продължа с разделното.Засега още съм във вашите редици.


Калида,давам вода, но тя я отказва, имаче от една седмица сме на сокче от морков и ябълка , по 3 лъжички сутрин и 3 следобед.След два дни става на два месеца и вече е 5.500 кг и е дълга 60см.Изглежда ми доста голямо бебе, но е доста игрива , обръща се и си подскача на краката, отласква се от приклекнало положение, много шувраклива е. newsm32

Приятем ден от мен, мили мамачета. Two Hearts

# 26
  • София
  • Мнения: 570
Lorys, имам предвид пълнени чушки и сърми с ориз и с кайма и после застроени с яйце и кисело мляко - една от най-неразделните комбинации. Иначе, чушки пълнени само с ориз или само с кайма може да се яде.
Калида, ами не съм си определила конкретен ден - само събога или само неделя, просто в един от почивните дни готвя нещо не разделно и то обикновено е за вечеря, а през деня си спазвам РХ. Някой път наистина ми става некомфортно след такива вечери, но се опитвам да не се тъпча.
ДидиП, и аз много искам рецептата за пастета от маслини - всички в къщи много обичаме маслини.
Коя от вас има момченце с името Деян? Моят син също се казва Деян - на 3 г.
Хубав ден на всички!

# 27
  • Мнения: 573
Здравейте,мили дами!Как сте днес?
Аз от сутринта съм бясна,направих си една разходка ненужна до болницата.Наканих се да отида на гинеколог,като преди това си взех направление от личния .До някъде е и моя грешката че не погледнах.Н агласена днес отивам рано сутринта и се оказва, че личния ми е дал направление с дата 12.07 2006г -къде е спал незнам ?Н е  стига че видях зор докато ми даде направление,сега ще ми мрънка пак че не знае дали ще има ,все едно пари назаем му искам.Аман вече. #Cussing out
Поне си излях душата пред вас.
И от яд,днес не ми се тренираше,но за сметка на това и изчистих добре къщата че свекитата ще идват на гости и трябва да се представя добре.Само незнам какво да наготвя.....
А сега за протокола след кафето си хапнах зелева салата със сирене,преди това изпих около литър вода и сега не мога да изляза от wc-to,на обяд ще хапна май една ябълка.

# 28
  • Мнения: 958
Здравейте и аз продължавам да вървя разделно с малки прегрешения  Embarassed
Калида малката още е с колики и всяка вечер акаме с термометър но взех да свиквам вече и се надявам този кофти период за малката да отмине че доста страда детето
днес съм ан грах гледах разни таблички не можах да разбера дали може да се комбинира с картофи и пълнозърнесто брашно ама и да не може вече го направих и ядох така че за следващия път ще знам Simple Smile
Чудно ми е наистина защо при разделно ядене кърмене и неспане не свалям кила  newsm78
Сигурно съм дефектна  Sick ама поне се опитвам да живея здравословно макар и дебела Simple Smile)

# 29
  • Мнения: 903
Ей сега ще ви кажа как правя пастета от маслинки: Всичко го направих на око. 1-2 шепи черни обезкостени маслинки, 1-2 лъжици олио или зехтин, 1/2 филийка хляб и вода, колко то е нужна да се получи нормална гъстота. Всичко се пасира и готово. Аз слагах по малко вода, да не го разредя много, но доста пое. Хляба го сложих за уплътняван. Стана много лек и приятен. Водата го разрежда и не е солен. Мажа на препечена филийка. Пастета съвсем леко я омекотява и става една сочна. Много се кефя ,че така не ям толкова мазнини. Иначе с маслото поемам повече.
А за лененото семе, мисля, че Мартеа слагаше, с което ми даде чудесна идея. Другият път ще пробвам. Калида, пастета става за няколко минути. Аз го съхранявам в кутийка от течен шоколад в хладилника. Мисля, че може поне няколко дни да престои.

Общи условия

Активация на акаунт