Редно ли е всеки ден да се дава месо на децата след 9 мес.???

  • 4 495
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Детето ми е на 1г и 1 мес. и сме на детска кухня от 11 - я месец. И в менюто на кухнята  супата е винаги постна, а основното е пък винаги месо - пилешко, заешко и телешко. Риба досега не се е давало.
Бях чела, че е добре месото да се дава през ден - значи един ден постно и един ден месно ядене. Това обаче не се спазва. Питах "лелките" които ми заверяват купоните и те ми отговориха, че имало инструктор, кйто съставял менюто, от тях нищо не зависело. И е така, наистина.
Аз съм от Люлин - 1
Та реших да се допитам и до вас мами, какво мислете за това? Тези от вас, които ползвате кухнята, във вашите райони така ли е?
И ако имате повече информация, или линк, който можете да ми пратите да прочета повече за правилното хранене от някъде, ще съм ви много благодарна....  bouquet

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм взимала детска кухня от Младост (през 2002 и 2005 г.) и да, така беше.
Според мен най-добре е изобщо децата да не ядат месо- няма какво да изгубят, могат само да спечелят от това.

# 2
  • Мнения: 4 414
да, стандартно по детските кухни е така. не знам дали е редно...аз принципно не споделям възгледите на детската кухня за храненето на децата и затова не съм ползвала такава... моето дете опита месо за пръв път на 11 месеца и почти до 2 години ядеше много рядко месо...за мен няма смисъл да се бърза с яйца, месо, прясно мляко...

# 3
  • Мнения: 1 069
 И двете ми деца с голям апетит консумираха храната от детската кухня. Спомням се, че беше голямо улеснение за мен и вкусна и разнообразна храна за тях. В събота и неделя им готвех постно и готово!

# 4
  • Мнения: 3 116
Ние сме в частна детска кухня, всеки ден има месо, но го редуват, един ден супа с месо, един ден основно с месо.

Според мен е добре да има месо всеки ден, още повече че не дават всеки ден свинско, а редуват пилешко с телешко, пуешко, заешко и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 172
По-рано взимахме храна от кухнята в Студентски град - имаха един ден без месо, поне такива спомени имам. Иначе редуваха, месото беше и в супата, и в основното. Но на моменти количеството месо в бурканчето беше съвсем символично. Риба имаше ама най-често на супа (а може и паметта да ме лъже вече, че човечето не изкара дълго на кухня:-).

# 6
  • Мнения: 2 818
Според мен най-добре е изобщо децата да не ядат месо- няма какво да изгубят, могат само да спечелят от това.

И аз тъй мисля. Моята щерка почна да яде месо на 3г, като тръгна на детска (но колко от него яде всъщност не знам). Вкъщи никой не яде месо и никой не страда нито физически, нито вкусово от липсата му.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Когато записах сина ми на детска кухня и мен ме притесняваше това всекидневно меню с месо. Гледах вечерите и почивните дни да са постни манджите.

# 8
  • Мнения: 46 524
Не съм вземала от детска кухня, но от 9 месец детето ми яде месо всеки ден.

# 9
  • Мнения: 7 723
И двете ми деца с голям апетит консумираха храната от детската кухня. Спомням се, че беше голямо улеснение за мен и вкусна и разнообразна храна за тях. В събота и неделя им готвех постно и готово!

 Thinking Мммдддааааа, и аз така  yes

# 10
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ние сме още на пюрета, но гледам през няколко дни да давам зеленчуково, спаначец, царевичка, карфиол или нещо друго. Майките, които дават вече жълтък,го дават именно със зеленчуковите пюрета,т.е.през ден месо,през ден зеленчук с жълтък

# 11
  • Мнения: 1 671
И двете ми деца с голям апетит консумираха храната от детската кухня. Спомням се, че беше голямо улеснение за мен и вкусна и разнообразна храна за тях. В събота и неделя им готвех постно и готово!

 Thinking Мммдддааааа, и аз така  yes

И аз така, понякога допълвам и риба yes

# 12
  • Мнения: 4 392
Аз смятам, че не е редно детето да яде всеки ден месо. Дъщеря ми в началото ядеше всеки ден, но започнах да го намалям постепенно. Сега и давам 2-3 пъти в седмицата.
Все пак, на възрастните не се препоръчва повече от 2 пъти на седмица, а ако детето се храни балансирано, с разнообразни зърнени храни(аз давам предимно пълнозърнести), плодове и зеленчуци, не би трябвало да има някакъв проблем. Peace

# 13
  • Мнения: 4 629
Редно е да. В месото има важни за развитието на децата протеини и не бива да ги лишаваме от тях  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 15 222
Не виждам нищо нередно.
Моят син яде всеки ден месо (с малки изключения) откакто навърши 9 месеца.

# 15
  • Мнения: 605
Въпросът дали е редно или не да се яде месо по принцип и от бебета и деца си зависи само от родителите. За един вегетарианец категорично е нередно  Simple Smile За мен например обяд или вечеря без месо не са такива. Просто ако съм само на зеленчуци след 2 часа все едно не съм яла /е, с изключения, де  Simple Smile/. Но когато бях бременна с голямата не можех да погледна месо, а с малката ядях само пържоли - явно организма си знае от какво има нужда. Малката например до към 8-9 месец не искаше изобщо да яде пюретата с месо, а след  това наблягаше предимно на месните.  И двете обичат месо и ядяха с удоволствие храната от детската кухня, в която всеки ден или супата или второто бяха с месо.

# 16
  • Мнения: 7 821
Според мен, е въпрос на лична преценка, предпочитания и традиции на родителите.
И аз като Никол, не съм взимала храна от кухни, но децата ми ядат месо почти всеки ден. Общо взето имаха 5 дни с месо, един постен и един рибен. Сега в градината имат месо 3 дни, един е постен и един рибен. Вечер в къщи също готвя с месо, защото за нас с баща им това е основното ядене и често единственото месо за деня.

# 17
  • Мнения: 3 089
и аз давам на детето си месо всеки ден. с тоя ниския хемоглобин това е решението...

# 18
  • Мнения: 8 505
Не съм записвала дъщеря си за детска кухня.На тази възраст най вече беше преминала на нашата храна,а в такъв случай е яла всеки ден месо (или най-много един ден седмично без).В яслата на дъщеря ми (предоставят и кухня,но от 10м) има един вегетариански ден през седмицата,т.е. не във всички кухни готвят всеки ден месо.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
РЕНИ, позабравила си малко...  Wink
В Младост всеки понеделни супата е месна, а 2-рото постно.

По-принцип не съм се втельосвала чак толкоз да ядат или не всеки ден месо. Когато както се е случвало е било.
Но като че ли за възрастен индивид не е добре да яде всеки ден месо. За малките - също. Защо поне ден или 2 белтъчините да не идват от месо, ами от яйца, млека и сирена?! Не би било зле, според мен.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен е редно! Месото трябва да присъства всеки ден в храненето на децата! Белтъчините са полезни за тях и израстването на организма! Аз също съм взимала от Люлинската кухня, която между другото се слави като една от най-добрите в София. Дъщеря ми сега е в "Ябълкова градина" и защото кухнята е до тях доколкото знам храната е оттам. В яслата със сигурност беше оттам. В градината гледам по-постничко е... ама пак там им готвят според мен...

# 21
  • София
  • Мнения: 8 933
Според мен си е в реда на нещата. Самата аз не обичам постно, и ям с месо даже по два пъти на ден. Ако готвя на детето си сама, пак така. Така че в това отношение съм много доволна от кухнята.

# 22
  • Мнения: 14 654
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
не съм взимала храна от детска кухня никога

# 23
  • Мнения: 1 013
Бебка е на 8,5м. и яде месо почти всеки ден. Тъй като аз приготвям храната и тя яде готвено два пъти на ден импровизирам, понякога правя зеленчукови и за двете хранения, понякога едното е без месо. Колкото до това, че месото не е необходимо за деца- предполагам всички знаем, че месото съдържа незаменими хранителни вещества, които не се синтезират в организма и не се съдържат в други храни. Така че, според мен дори родителите да са вегетарианци, не смятам, че трябва да лишават децата си от месо! А иначе аз лично също не съм фен на месото и мога да мина без него, но при растящия детски организъм нещата стоят по друг начин.

# 24
  • Мнения: 2 197
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
В месото се съдържат незаменими мастни киселини, витамин К и  витамин Д, които не могат да се набавят от никоя друга храна. Също и лесно усвоими протеини.
Според мен е крайно безотговорно да се лишава детския организъм от месо. В световен мащаб има достатъчно изследвания за вредата от неприемането на месо. Ако някой е решил да рискува собственото си здраве това е негово право. Но ако съзнателно лишава детето си от месо от криво разбран стремеж да бъде интересен - е това би трябвало да е наказуемо.

# 25
  • Мнения: 4 392
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
В месото се съдържат незаменими мастни киселини, витамин К и  витамин Д, които не могат да се набавят от никоя друга храна. Също и лесно усвоими протеини.
Според мен е крайно безотговорно да се лишава детския организъм от месо. В световен мащаб има достатъчно изследвания за вредата от неприемането на месо. Ако някой е решил да рискува собственото си здраве това е негово право. Но ако съзнателно лишава детето си от месо от криво разбран стремеж да бъде интересен - е това би трябвало да е наказуемо.


Говориш наизуст, че и си тръгнала да наказваш! Stop
Децата на един опитен вегетарианец не са лишени от нищо, защото той самият знае с кои храни да си набави нужните вещества.
Другояче стоят нещата, ако не консумират млечни продукти и яйца например. Peace

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И мен ме вълнува този въпрос. И Ваче и Бото са отговорили задоволително.
И двете ми деца след седмия месец са на месо, като до годината го редувах през ден, а сега е всеки ден.

# 27
  • Мнения: 4 392
Да си продължа мисълта.
Понеже една лъжа, като се повтори тук 84093874987 пъти, става истина, пускам първите два линка, които ми се изпречиха:

http://www.vegetarianstvoto.hit.bg/children.html


http://www.familienhandbuch.de/cmain/f_Aktuelles/a_Ernaehrung/s_419.html
Аз лично не съм спряла напълно месото на детето, защото очевидно го oбича(понякога го плюе, но рядко), но не смятам, че е необходимо да се дава всеки ден. Peace

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 19:00 от Amarena

# 28
  • Мнения: 1 640
  В дет.книги за хранене и в предаването на Звездев "Бон апети" съм чела и чувала , че се консумира месо 3-4пъти седмично.
  Нито аз , нито детето ми имаме  потребности от ежедневно ядене на месо.
  И най-полезното става вредно,когато се прекалява с него.

# 29
  • Мнения: 14 654
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
Ако някой е решил да рискува собственото си здраве това е негово право. Но ако съзнателно лишава детето си от месо от криво разбран стремеж да бъде интересен - е това би трябвало да е наказуемо.

на това мога само да се усмихна  Simple Smile
моето дете не е лишено от месо, просто не обича и не го заставям да яде. в детската градина на обяд се дава месо, но не ги карат да ядат това, което не искат

# 30
  • Мнения: 74
С вегетарианци трудно се спори, те не признават доводи. Отдавна е доказано, че консумацията на месо и по точно този етап, когато човек е почнал да ловува и да яде месо е довел до бум в еволюцията на човешкият мозък и превръщането ни в това, което сме сега. Ако погледнем и в природата, интелигентността на хищниците в пъти надхвърля тази на тревопасните. Но явно някои хора съзнателно искат да се превърнат в преживни. Познавам крайни вегетарианци, които и яйца не ядат, дацата им и риба не са вкусвали. Едни от най-важните вещества за развитието на човек.

# 31
  • Мнения: 4 392
С вегетарианци трудно се спори, те не признават доводи. Отдавна е доказано, че консумацията на месо и по точно този етап, когато човек е почнал да ловува и да яде месо е довел до бум в еволюцията на човешкият мозък и превръщането ни в това, което сме сега. Ако погледнем и в природата, интелигентността на хищниците в пъти надхвърля тази на тревопасните. Но явно някои хора съзнателно искат да се превърнат в преживни. Познавам крайни вегетарианци, които и яйца не ядат, дацата им и риба не са вкусвали. Едни от най-важните вещества за развитието на човек.
Добре, че не съм вегетарианка.  Peace
Аз ще призная доводи, ако струват, но да се повтаря едно нещо 100 пъти, при положение, че е невярно... Whistling

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
  Нито аз , нито детето ми имаме  потребности от ежедневно ядене на месо. 
И най-полезното става вредно,когато се прекалява с него.
Така е. Но не е вредно и не е прекалено всекидневно да се яде месо. И вода пием всеки ден...

# 33
  • Мнения: 1 013
Когато детето не иска да яде месо, разбира се ще търсим заместители, но да го лишаваме съзнателно от него не е правилно. Разбира се, щом става дума за хранене, винаги има противоречия и всеки избира за себе си и децата си това, което ЗА НЕГО е най-добро. Месото е сравнително трудно преработваща се храна, но на малките деца се дава малко количество месо и то без тлъсто.

# 34
  • Мнения: 8 917
Аз редувах месо през ден.

# 35
Аз съм от Ямбол и  тук принципа се повтаря:основното е манджичка с месце (редуват се пилешко телешко а за заешко не съм сигурна) и супичката е безмесна.Не виждам нищо лошо в това..а и събота и неделя и правя пюренца от зеленчуци и 1 жълтък. Според мен за да съществуват детските кухни все още би трябвало да са съобразени със съответната възраст на дечицата....Моето Гери много добре си  хапва месце и не мисля да го намалям

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Никога не съм взимала храна от кухня и не знам как готвят там, но Алекс два дни в седмицата яде постно. Опитвах да има и рибен ден, но нещо не я кефи рибата.

Аз по принцип не съм месарка, за разлика от баща й, който без месо не сяда на масата, но Алекс май се е метнала на него, защото редовно отива до хладилника и иска " самче" - саламче. Всеки решава кое е правилно за детето му. Аз съм на мнение, че детския организъм определено се нуждае от прием на месо, но не й да се прекалява. Аз съм доволна от хранителния режим на дъщеря ми.

# 37
  • Мнения: 1 734
Не виждам нищо нередно. Взимала съм храна от кухнята и това много ме е улеснявало. Не съм насилвала детето, ако не му се яде месо просто не давам и това е.

# 38
  • Мнения: 6 164
Ами според моята книга да. Ама като направи 10 мес. Всеки ден месо с безмесна супичка ( 1 каф. чашка) преди това.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 176
Не съм взимала често храна от кухня, но тъй като моят син си беше малко злояд и никога не ядеше и супата и основното, си мисля, че беше добре че има винаги месо в едно от двете. Като не му се яде месо просто яде от безмесното. Сега вече е на 2г. и ходи на ясла, там също обедното меню е такова - от супата и основното поне едното е с месо. Той пак си яде избирателно. Не знам дали е редно всеки ден децата да ядат месо, но аз предлагам всеки ден, защото не знам кога ще му се прияде.

# 40
  • София, България
  • Мнения: 2 222
С вегетарианци трудно се спори, те не признават доводи. Отдавна е доказано, че консумацията на месо и по точно този етап, когато човек е почнал да ловува и да яде месо е довел до бум в еволюцията на човешкият мозък и превръщането ни в това, което сме сега. Ако погледнем и в природата, интелигентността на хищниците в пъти надхвърля тази на тревопасните. Но явно някои хора съзнателно искат да се превърнат в преживни. Познавам крайни вегетарианци, които и яйца не ядат, дацата им и риба не са вкусвали. Едни от най-важните вещества за развитието на човек.

А нещо за факта, че човешката захапка въобще не е съобразена да разкъсва месото, да не говорим, че природата физически не ни е дала сили собственоръчно да хващаме и да убиваме животни. не съм за крайните мнения, аз лично почти не ям месо, но на детето давам (месни пюренца, но там месото е в най-добрия случай 10%). Всичко е въпрос на личен избор, в край на сметка щом сме слаби физически, затва сме еволюирали умствено, но все пак изначално не сме пригодени да ядем месо. (познавам куче, което умира за тиква, котка-за печена чушка, а кокошките също ядът месо ако им дадеш, но изключенията потвърждават правилото-всяка жаба да си знае гьола)

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А нещо за факта, че човешката захапка въобще не е съобразена да разкъсва месото, да не говорим, че природата физически не ни е дала сили собственоръчно да хващаме и да убиваме животни. не съм за крайните мнения, аз лично почти не ям месо, но на детето давам (месни пюренца, но там месото е в най-добрия случай 10%). Всичко е въпрос на личен избор, в край на сметка щом сме слаби физически, затва сме еволюирали умствено, но все пак изначално не сме пригодени да ядем месо. (познавам куче, което умира за тиква, котка-за печена чушка, а кокошките също ядът месо ако им дадеш, но изключенията потвърждават правилото-всяка жаба да си знае гьола)
А той човек затова има мозък - да си опече или свари месото и да си го сдъвче със зъбите, които са еволюирали следствие на тази дейност. Природата не ни дава сили , но ни е дала разум, с който да си измислим оръжие да си убием животно и това ни отличава от животните.
И кокошките не ядът, а ядат.

# 42
  • Мнения: 5 713
Според мен, е въпрос на лична преценка, предпочитания и традиции на родителите.
Точно!
Аз не давам всеки ден месо, а и тя не е много по тази храна. Но сирене, кашкавал, кисело мляко- може по цял ден да яде.

# 43
  • София, България
  • Мнения: 2 222
А нещо за факта, че човешката захапка въобще не е съобразена да разкъсва месото, да не говорим, че природата физически не ни е дала сили собственоръчно да хващаме и да убиваме животни. не съм за крайните мнения, аз лично почти не ям месо, но на детето давам (месни пюренца, но там месото е в най-добрия случай 10%). Всичко е въпрос на личен избор, в край на сметка щом сме слаби физически, затва сме еволюирали умствено, но все пак изначално не сме пригодени да ядем месо. (познавам куче, което умира за тиква, котка-за печена чушка, а кокошките също ядът месо ако им дадеш, но изключенията потвърждават правилото-всяка жаба да си знае гьола)
А той човек затова има мозък - да си опече или свари месото и да си го сдъвче със зъбите, които са еволюирали следствие на тази дейност. Природата не ни дава сили , но ни е дала разум, с който да си измислим оръжие да си убием животно и това ни отличава от животните.
И кокошките не ядът, а ядат.
Скъпа, и аз точно това казвам, слаби сме физически, затова сме еволюирали умствено. Зъбите ни може да са еволюирали Вследствие на това, че сме започнали да се храним с месо, но първоначално сме си били вегетарианци. Много неща са ни се случили вследствие на еволюцията, но не говорим за тях. Както и да е. Всеки си решава за себе си.

# 44
  • Мнения: 2 242
Давам през 1-2 дни, с малки изключения, когато съм сготвила повече и предпочитам да се изяжда на другия ден. Гледам да ги редувам (различни видове, като свинско не съм давала) и задължително през макс 10дни риба.

По книгите за детско хранене се препоръчва месо да се консумира 4-5 пъти в седмицата, като се редуват. В безмесните дни да се осигуряват храни съдържащи пълноценни животински белтъчини (яйца, мляко и млечни, риба). От значение е и възрастта на детето "След 4-тата година на детето, започва нов етап в развитието. Намалява относителната потребност от калории и животински белтъчини и се увеличава от растителни мазнини и белтъчини, както и въглехидратите"

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 11:35 от Slavi

# 45
  • София
  • Мнения: 2 249
според мен децата изобщо не трябва да ядат месо
В месото се съдържат незаменими мастни киселини, витамин К и  витамин Д, които не могат да се набавят от никоя друга храна.
Ха, ха, това е за някоя номинация Laughing Не че е зле човек да звучи компетентно, но все пак съдържанието не е без значение Peace. Пък ако не знае или не е сигурен, да провери преди да се изкаже. Особено, ако държи да звучи категорично Laughing.
Та конкретно по твърденията - незаменимите мастни киселини определено не си ги набавяме чрез месото, а чрез рибата (и то тлъстата такава като сьомга, тон, скумрия), ленено масло и някои ядки. Като източник на вит. К листните зеленчуци (спанак и зеле) със сигурност превъзхождат месото. А за вит. Д - и децата знаят, че се синтезира от тялото под действието на слънчевите лъчи. Колкото до храни, богати на вит Д - да беше споменала яйцата и млякото.
Всъщност сигурно си искала да кажеш незаменими аминокиселини, но няма да задълбавам в тая посока.
По темата, както Слави е писала, специалистите по детско хранене не съветват ежедневното предлагане на месо, а редуването му с яйца и млечни. За справка -една Лиляна Трифонова, например.

# 46
  • Мнения: 2 556
На мен редовно майките, които вземат детска кухня, знаейки, че съм й върл противник, ми я хвалят  Mr. Green Най-често с думите: "И всеки ден почти е с месо" Като че ли месото е някакъв лукс  newsm78

Моите деца вкъщи ядат месо 3-4 пъти в седмицата, останалото време сме на постни яденета. Не виждам смисъл всеки ден да ядат месо. Реално ако сме на безмесен ден, често има яйце или риба в менюто. А синът ми в детската гаранция си хапва месо всеки ден - поне така предполагам, не съм гледала скоро менюто.

# 47
  • Мнения: 6 315
Това е въпрос на лична преценка на родителите, както писа Ellypr. Но е и до вкуса на детето Simple Smile според мен.

Аз съм голям месар и изпитвам физическа нужда от месо (така както други хора - от сладко) и почти няма ден в който да не ям някакво месо. Но синът ми изключително рядко яде месо и то "маскирано"  Laughing, например кюфтета с винен сос, в който кюфтетата са намачкани. Не го насилвам, гледам да му давам разнообразна храна, наблягам на плодовете и зеленчуците (установих, че обожава постни крем супи, в които слагам всевъзможни зеленчуци) и на млечните продукти.

От кухня никога не съм взимала храна.

# 48
  • Мнения: 639
Хайде и в тази тема за хранене да се разпиша и да кажа ,че обратно на това което си мислят повечето ,а именно ,че месото е необходима храна за здравето на детето и човека ,аз съм убедена ,че месото е вредна храна .Причините са 100000000000000000000000 и добре проучени.Най - важната от тях е ,че един труп/сложна материя/ с последствията от процесите които настъпват в него ,не може да бъде полезна храна.Да не говорим за химията за съхранението на този труп.

Вегетарианство- да ,при децата -да ,но добре информирано,разнообразно хранене с много млечни , зърнени продукти , соеви заместители ,плодове зеленчуци ,яйца=1000% по-добрата храна за децата.

# 49
  • София
  • Мнения: 8 933
По тази логика и откъснатия плод и зеленчук е труп на живо растение, така че стига с тия квалификации на месото. Отдавна е доказано, че соевите продукти за страшно алергизиращи, т.е. по някаква причина организма ги отхвърля. Дай да спрем да ядем и да се боядисаме със зелена боя.

# 50
  • Мнения: 639
Плод,зеленчук - труп? ?? #CrazyЗеленото определено е фешън ,нямам нищо против .

# 51
  • Мнения: 636
 Моля ви се, не се притеснявайте - и през ден е добре, и никак месо пак е добре,  и всеки ден - пак не е голяма трагедия. Чела съм всякакви професионални мнения - че трябва всеки ден, че трябва 6 дни в седмицата месо и един ден - постно, че не трябва никак да 3 годинки. Аз не се втелясвам - гледам да е разнообразно, винаги с повече зеленчуци, да не е много месото, когато е с месо. Протеини има откъде да се набавят - има и в млякото, и в бобовите храни и тн..

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хайде и в тази тема за хранене да се разпиша и да кажа ,че обратно на това което си мислят повечето ,а именно ,че месото е необходима храна за здравето на детето и човека ,аз съм убедена ,че месото е вредна храна .Причините са 100000000000000000000000 и добре проучени.Най - важната от тях е ,че един труп/сложна материя/ с последствията от процесите които настъпват в него ,не може да бъде полезна храна.Да не говорим за химията за съхранението на този труп.

Вегетарианство- да ,при децата -да ,но добре информирано,разнообразно хранене с много млечни , зърнени продукти , соеви заместители ,плодове зеленчуци ,яйца=1000% по-добрата храна за децата.
Точно така newsm10

По тази логика и откъснатия плод и зеленчук е труп на живо растение, така че стига с тия квалификации на месото.
Живеем в 21 век и информация има много- кеф ти книги, кеф ти интернет. Преди да правиш такива смешни заключения не е зле да се запознаеш с това, как се разгражда и усвоява храната. Между растителната и животинската храна има огромна разлика.
А най-лошото при месото са всички лекарствени продукти с които се тъпчат животните преживе за да наддават по-бързо и всички химикали с които се обработва месото след умъртвяването им за да се забавят процесите на разлагане.

# 53
  • София
  • Мнения: 8 933
А най-лошото при плодовете и зеленчуците е нитратите, скоито ги тъпчат, пестицидите с които ги пръскат, да не говорим за генномодифицирани храни. И ние четем Интернет. Затова нали писах по-нагоре-зелена боя и слънце.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А най-лошото при плодовете и зеленчуците е нитратите, скоито ги тъпчат, пестицидите с които ги пръскат, да не говорим за генномодифицирани храни. И ние четем Интернет. Затова нали писах по-нагоре-зелена боя и слънце.
Мислиш, че месото не е тъпкано с нитрати ли? ooooh! Би трябвало да знаеш като четеш...

# 55
  • София
  • Мнения: 8 933
Ама чакай сега, аз не съм казала, че месото е полезно пък всичко друго е вредно, просто казвам, че е крайно отричането на месото като хранителен продукт от вегетарианците. Предполагам, че ядеш млечни продукти и яйца. В тях има всичките хормони и химикали, които ги има и в месото нали.

# 56
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама чакай сега, аз не съм казала, че месото е полезно пък всичко друго е вредно, просто казвам, че е крайно отричането на месото като хранителен продукт от вегетарианците. Предполагам, че ядеш млечни продукти и яйца. В тях има всичките хормони и химикали, които ги има и в месото нали.
Аз не отричам категорично месото като хранителен продукт.
Все още ям млечни и яйца, въпреки че и те не ми понасят напоследък.
Няма ги всичките хормони и химикали, но да- като цяло не останаха полезни храни Tired

# 57
  • Мнения: 2 818
По тази логика и откъснатия плод и зеленчук е труп на живо растение

Аз знам само че ако заровя един картоф от него ще се появяви ново растение, а ако заровя пилешка кълка ще нахраня почвените обитатели в най-добрия случай...

# 58
  • Мнения: 170
За мен правилната формула е :3 пъти месо , веднъж риба и 3 пъти посно.

# 59
  • Мнения: 1 640
Ами,да!И аз съм за баланса на хранителни продукти от раст.и живот.произход.Но бих избрала за мен и сем-вото ми в менюто ни да имат превес рибата,яйцата,плодове и зеленчуци.Месото го предлагам 1-2 седмично--горе-долу така идва.
   Статистики и броене  на количество и честота на предлагане на разл.хран.продукти не правя!Ставам сутрин и решавам какво ще се яде.Не се замислям  дали същото сме го яли преди 1 ден или преди 2 седмици.Иначе главата ми ще бръмне от с-ки и изчисления кое,кога ,по колко.
   Съзнателно,обаче,намалявам кол-вото на месото,което аз консумирам,з-то така ми идва отвътре.А за детето-оставям го само да реши колко ще изяде от чинията.

Общи условия

Активация на акаунт