Гърне, ама как?!?

  • 5 943
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Момичета, не знам как е при вас, но аз не виждам скоро да се научим на гърне! И двете акат едновременно с разлика + - 1 минута! Виждам, че едната започва да се пъне, махам бързо памперса и успявам благополучно да я сложа на гърнето. Отивам да измия дупето и другата вече се пъне и тя. Докато избърша и намажа първата, втората вече се е изакала в памперса. Пробвах веднъж да я стресна с "НЕ!", тя спря и после, като и дойде реда, висяхме 1 час на гърнето и нищо. Не виждам как да ги науча, освен да си стоим с памперси до 2 год. А и като се научат на WC дано се разминават малко, че не ми се строи още една тоалетна! #Puppy dog

# 1
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравей Петя!
След като акат по едно и също време/като моите/,слагаш и двете на гърне,сядаш срещу тях даваш играчки,приказваш им ,пееш.Докато си свършат рабатата ми се е изчерпвал репертоара Mr. Green.Отнема ти време процедурата по миене, мазане ,пудрене.Избърши първата и обърни внимание на втората.Миенето остави за после.На първата за 5-10 минути нищо няма да и стане ,ако поседи само избърсана.Няма да ти се налажи да строиш нова тоалетна,ще се научат да се изчакват.Моите акат само в къщи и винаги има опашка пред тоалетната Grinning и все му се струва на втория ,че първия много се бави.
Ще се научат на ред не се притиснявай!
Желая ти успех!

# 2
  • Мнения: 649
Аз моите от 2 седмици ги слагам на гърне, ама не искат нищо да правят там-стоят по 30 минути и като станат, обуваме памперса и вършат работа там. Само от време на време някоя сутрин се изпишкат вътре, ама за акане-не искат. Още повече, защото Мишо допреди 4 дни ми ревеше от гърнето.
А й не усещам кога акат, уж съм до тях, а не чувам никакво напъване, за да ги издебна. Сигурно ще чакам до лятото да се стопли и ще пробваме с гащи направо, та ще видим какво ще стане.

# 3
  • Мнения: 903
Ох, това ми е болната тема. Моите не искат да стоят на гърнетата по никакъв начин. Другият проблем, е че акат  по около 2-5 пъти и не мога да смогна да слагам. За сега съм се отказала, защото нищо не разбират. Явно ще сме от онези деца до 2-3г  с памперси Cry

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 446
Не разбират още мъниците. Rolling Eyes Аз смятам пролетта като се стопли да ги пусна само по гащи и тогава да се учат.

# 5
  • Мнения: 649
Вчера ми се случи нещо интересно за мен. Този, който го беше страх от гърнето, си свърши работата, без да се опъва, или да реве. А брат му, уж беше свикнал с гърнето, но още май го е страх да се изхожда там.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 233
  Ние вече си се изчакваме сутрин. В началото не беше така. Сега обаче първо изпишквам едната оставям я, взимам втората тя се изпишква и изаква и после идва ред и на другата да се изака и тя. Обикновенно го вършим само сутрин, но понякога и през деня. Все още имаме по някой пропуск на пиш но е доста рядко.
   Тъй като още не седим стабилно засега не ползвам гърне, а ги държа аз,  надявам се да стане скоро за да може да не се налага да ги държа  Simple Smile
   В началото иначе и ние бяхме по същия начин, като се събудят и веднага пишкаха сега ако е в разумни граници се изчакват  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 601
  Ние вече си се изчакваме сутрин. В началото не беше така. Сега обаче първо изпишквам едната оставям я, взимам втората тя се изпишква и изаква и после идва ред и на другата да се изака и тя. Обикновенно го вършим само сутрин, но понякога и през деня. Все още имаме по някой пропуск на пиш но е доста рядко.
   Тъй като още не седим стабилно засега не ползвам гърне, а ги държа аз,  надявам се да стане скоро за да може да не се налага да ги държа  Simple Smile
   В началото иначе и ние бяхме по същия начин, като се събудят и веднага пишкаха сега ако е в разумни граници се изчакват  Simple Smile
Боже, Aila как го направи този номер толкова рано. Ние на вашите месеци  ревяхме на гърнето. Вие направо сте си големи деца! Браво!

# 8
  • Мнения: 1 744
И аз се възхищавам на Аила! Идват ни на гости и айде в  тоалетната да пишкат. Страхотни са! Аз за това съм ги заплюла за снахи, де!
Преди няколко дни и аз купих гърнета, ама изобщо не искат да седят и секунда на тях. Така че смятам да изчакам до лятото и айде по гащи на село. Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 12 233
  Ох и аз с нетърпение чакам лятото  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 137
И ние май сме от щастливо чакащите лятото  Laughing Освен това татко ни и дума не дава да се проговори момчетата му да пишкат в гърне... То и аз малко не си го обяснявам, ама това е друг въпрос  Embarassed
Петя, обаче ти не се отказвай с твоите кукли, нали си ми проекто-сватя  Wink
Помня какви малки бяхте и вие, и ние в кувиозчетата само преди 10-тина месеца, а вече сме почти проходили и на прага на първия рожден ден (то и ние бяхме заковали кантара, а сега дънките ми падат...)

# 11
  • Мнения: 601
И ние май сме от щастливо чакащите лятото  Laughing Освен това татко ни и дума не дава да се проговори момчетата му да пишкат в гърне... То и аз малко не си го обяснявам, ама това е друг въпрос  Embarassed
Петя, обаче ти не се отказвай с твоите кукли, нали си ми проекто-сватя  Wink
Помня какви малки бяхте и вие, и ние в кувиозчетата само преди 10-тина месеца, а вече сме почти проходили и на прага на първия рожден ден (то и ние бяхме заковали кантара, а сега дънките ми падат...)

Боже, свате колко сте пораснали! Непременно да ми изпратиш снимки и да разкажеш как сте! Ма какви са ми сладки зетьовете! Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 137

Боже, свате колко сте пораснали! Непременно да ми изпратиш снимки и да разкажеш как сте! Ма какви са ми сладки зетьовете! Laughing
[/quote]
 Laughing А бе щом за гърнета си говорим, не сме толкова пораснали  Wink Тази снимка ни е от август, на 4 месеца сме. Но нещо не ми се сменя - такива малки сладки бонбончета бяха, а сега показват яко огнения си овенски нрав  Joy  Joy Но ще ти звънна да се видим  Hug

# 13
  • Мнения: 2 051
Момичета, не знам как е при вас, но аз не виждам скоро да се научим на гърне!

Скоро не, но малко по малко да. Поне при нас беше много постепенно. Започнахме на година и 2 месеца, с бързо свалящ се памперс.
Отначало честичко само да седят колкото да свикнат. Обикновено заедно.
После като се случи да се изпишкат или друго нещо, взеха да забелязват че мама е много доволна и хвали децата. Приятна игра! После забелязаха, че това се повтаря.
После сменихме пампата с гащи, а гащите взеха да се мокрят, пък то си е направо неприятно! После забелязаха, че когато пиш е в гърнето гащите са сухи и е по-приятно и спряха да се дърпат като ги слагах на гърне и взеха се изпишкват по-редовно. Като се изпишкват по-редовно повече седят сухи и им харесва и по някое време започват да си казват. Тогава вече всеки си ходи поотделно на гърненцето.
Няколко месеца си минават между първото сядане и първото "имам пиш". При нас беше около половин година.

Никога не съм ги оставяла много дълго на гърнето, нито съм ги забавлявала с играчки. Знае се от самото начало за какво служи гърнето и не го смесваме с други занимания.

# 14
  • Мнения: 3 500
За пръв път влизам в този подфорум, но съм очарована.Страхотни сте всички.Винаги съм мечтала да имам близначета, ама сега вече като имам една немирница трябва да внимавам, че да не подейства приказката "Внимавай какво си пожелаваш...."
Pettya® , мила, включвам се само да ти кажа, че според мен трябва да внимаваш с това "не" да не вземеш да я стресираш и после да не иска да ака /казвам го от наблюденията по племенника ми/.Според мен не трябва да го казваш - детето има нужда да се облекчи, това е естествен процес, на тази възраст е трудно да се контролира.Може като й кажеш "НЕ" да си помисли, че прави нещо лошо. Нека не- тата винаги да са за белите.
Аз лично отскоро слагам моята принцеса на гърнето. Още първият път детето се изпишка, но ние реагирахме бурно и с ентусиазъм.Това обаче я стресна и после се страхуваше от гърнето.Чаках 1 седмица докато го позабрави.После лека-полека пак го сложих в стаята.Вече я слагам на него и тя си пишка, особено като кажа "пиш" виждам, че се напъва да пишка. Изхожда се без проблем, но никога не реагирам бурно, а се държа естествено.
Няма ли вариант да вземеш две гърнета и да ги сложиш едновременно  newsm78
 Дано не съм се натрапила с включването си. А това е за вас, мамчета. Възхищавам ви се -   bouquet  bouquet  bouquet

# 15
  • Мнения: 601
За пръв път влизам в този подфорум, но съм очарована.Страхотни сте всички.Винаги съм мечтала да имам близначета, ама сега вече като имам една немирница трябва да внимавам, че да не подейства приказката "Внимавай какво си пожелаваш...."
Pettya® , мила, включвам се само да ти кажа, че според мен трябва да внимаваш с това "не" да не вземеш да я стресираш и после да не иска да ака /казвам го от наблюденията по племенника ми/.Според мен не трябва да го казваш - детето има нужда да се облекчи, това е естествен процес, на тази възраст е трудно да се контролира.Може като й кажеш "НЕ" да си помисли, че прави нещо лошо. Нека не- тата винаги да са за белите.
Аз лично отскоро слагам моята принцеса на гърнето. Още първият път детето се изпишка, но ние реагирахме бурно и с ентусиазъм.Това обаче я стресна и после се страхуваше от гърнето.Чаках 1 седмица докато го позабрави.После лека-полека пак го сложих в стаята.Вече я слагам на него и тя си пишка, особено като кажа "пиш" виждам, че се напъва да пишка. Изхожда се без проблем, но никога не реагирам бурно, а се държа естествено.
Няма ли вариант да вземеш две гърнета и да ги сложиш едновременно  newsm78
 Дано не съм се натрапила с включването си. А това е за вас, мамчета. Възхищавам ви се -   bouquet  bouquet  bouquet
Изобщо не се натрапваш! Отворени сме и за мненията на единичните мами Laughing.
А за "НЕ"-то - аз като и казах "НЕ" и тя наистина се сепна и после един час висяхме на гърнето и нищо, та мисля да не и "НЕ"-кам, че явно наистина си е помислила, че прави нещо лошо. Такава ми беше първата реакция. Embarassed
С 2 гърнета сме. Тупвам ги с/у мен и ... цирк "Буш"! С моя "меден" глас такива песни пея, че ум да ти зайде! Laughing
 

# 16
  • София
  • Мнения: 213

   Тъй като още не седим стабилно засега не ползвам гърне, а ги държа аз,  надявам се да стане скоро за да може да не се налага да ги държа  Simple Smile
   В началото иначе и ние бяхме по същия начин, като се събудят и веднага пишкаха сега ако е в разумни граници се изчакват  Simple Smile
[/quote]
Ей това направо ми скръсти очите, браво на тази мама. Аз мойте на годинка не можах да ги науча и на две сами си ги свалиха памперсите. Отлепваха ги и ги махаха. Тогава гърнето си дойде без проблеми ревове и истерии от моя страна  Joy

# 17
  • Мнения: 7 640
събирам сили да направя като vedrra

# 18
  • Мнения: 243
И ние правим опити от 2-3 месеца, но явно не съм била достатъчно упорита, защото някой път седят, друг път не искат изобщо. Някой път си свършват работата ( и акат, и пишкат), друг път и по един час да седят пак не става...Случва се да ги държа по 30 минути на гърнетата без резултат и точно като ги преоблека....напълват гащите smile3511. Знам, че трябва по-често да ги слагам, но понякога направо ми писва да свалям и слагам памперси по 100 пъти. Направо се чудя как ще свикнем newsm78

# 19
  • Мнения: 7 803
И ние правим опити от 2-3 месеца, но явно не съм била достатъчно упорита, защото някой път седят, друг път не искат изобщо. Някой път си свършват работата ( и акат, и пишкат), друг път и по един час да седят пак не става...Случва се да ги държа по 30 минути на гърнетата без резултат и точно като ги преоблека....напълват гащите smile3511. Знам, че трябва по-често да ги слагам, но понякога направо ми писва да свалям и слагам памперси по 100 пъти. Направо се чудя как ще свикнем newsm78
същия купон е при нас  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 138
ние пък сме на 2г и  2 месеца и още сме на пампи. чакам лятото и не се самозалъгвам , че сега в тази зима ще успеч да ги накарам да свикнат с гърнето или по гащи само да ми тичат из къщата. спомням си как миналото лято пишкаха навсякъде, така де , те от къде да знаят....хехе, а когато излизахме навън, без пампи, ги сменях по веднъж и направо ги прибирах, защото нервите ми бях атака опънати.....леле...голям зор ни чака тези по-мързеливичките като мене.....

# 21
  • Мнения: 903
Айде, айде, хич не сме мързеливи.
Мен ми казах от яслата където ще ги записвам август месец, че ще ги научат ако не съм успяла Laughing

# 22
  • Мнения: 7 640
Айде, айде, хич не сме мързеливи.
Мен ми казах от яслата където ще ги записвам август месец, че ще ги научат ако не съм успяла Laughing
бе тайно и аз така се надявам, меду другото, и моите оттогава ще ги пращам Grinning

# 23
  • Мнения: 903
Айде, айде, хич не сме мързеливи.
Мен ми казах от яслата където ще ги записвам август месец, че ще ги научат ако не съм успяла Laughing
бе тайно и аз така се надявам, меду другото, и моите оттогава ще ги пращам Grinning
То май всичко заедно правим. Нали по едно и също време сме родени Grinning

# 24
  • Мнения: 4 458
Аз моите така и не можах да ги науча на гърне.  Crazy

Научиха се в яслата и то гледайки от другите деца. Същото и с памперса. В яслата спяха без проблеми само по гащи а в къши не..... Стимула е доста важно нещо  Peace

За протокола, почнаха на гърне около 2г.  Мисля че има много по-важни неща от развитието на детето на които трябва да акцентрираме отколкото висенето с асове пред гърнето..... Всичко става както казваше Сакскуборготски "като му дойде времето"  Whistling

# 25
  • Мнения: 53
Моите синчета са на 1 г. и 3 м. и още не съм ги слагала на гърне. Просто нямам нерви, а и в големите книги пише че до 18 месечна възраст децата много трудно възприемат този навик. Затова че поизчакам и ако трябва и до 2 години ще сме с памперси. В крайна сметка не струват милиони, а нервите които трошим за това никой никога няма да ни ги възстанови.
Аз също съм на мнение че когато дам децата на ясла, там щат не щат ще се научат да ходят на гърне и да си казват.

# 26
  • Мнения: 1 895
Има една теория, според която децата са готови за гърне, когато започнат да слизат сами по стълби. Не схващам логиката, но за нас периода напълно съвпадна - свалихме дневният памперс на 2 годинки, а нощният на 3. Не съм ги насилвала, първото им сядане на гърне беше в яслата на година и 8 месеца. Както при повечето от вас първоначално нямаше никакви резултати, но постепенно се научиха. Търпение му е майката, няма ненаучили се, а това бързане със свалянето и на нощните  памперси още от бебешка възраст не го разбирам.

# 27
  • Мнения: 7 640
Има една теория, според която децата са готови за гърне, когато започнат да слизат сами по стълби. Не схващам логиката.............
кото

логиката по принцип е, че някои процеси от нервно-психическото развитие са взаимносвързани. Това със стълбите съм го чела за карането на колело. Моите слизат сами, но подпирайки се нс стенстс. Това брои ли се newsm78

Киара
, аз пък се безпокоя дли в яслите не ге насилват, щото моите дори не искат да сядат на пустите цукала Sad

# 28
  • Мнения: 7 803
теди вече 8 дни е без памперс  Mr. Green сега остава да науча и тони  baby_neutral

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 580
    Браво, Всевиждаща! Това си е голям успех!
    Да видим ние кога ще я свършим тази работа! Thinking

# 30
  • Мнения: 7 803
alessina, измислила ли си го вече как ще е и кога ?

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 580
       Ами и при нас май ще е на порции. За сега само Бобо проявява жилание да си върши работата в гърнето. Ицко само сяда и става. Запасила съм се с достатъчно слипове и сега като се стопли след дъждовете свалям памперса на Бобо. Дано бързо свикне.

# 32
  • Мнения: 7 803
моите даже не искаха да сядат на гърнето  Rolling Eyes сега тони си сваля памперса сама, като гледа сестра си по гащи или по голо дупе  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 7 803
вече и двете са без памперси  Laughing голям кеф било  Flutter

# 34
  • Мнения: 1 895
вече и двете са без памперси  Laughing голям кеф било  Flutter

Честито, голямо облекчение си е Laughing

# 35
  • Мнения: 7 803
не съм вярвала, че е толкова готино  Party

# 36
вече и двете са без памперси  Laughing голям кеф било  Flutter
Блазе ти,но най-благородно.Седим си с часове на гърнето и нищо,после седи мокър,без памперс и дори не му прави впечетления.Единият ми идва да го тупна #Crazy

# 37
  • Мнения: 7 803
моите даже не искаха да седнат на гърнето  Tired 2-3 дни беше ужасно. пишкане навсякъде  Cry но след това сами загряха. просто трябва време и да не се отказва човек, и да си махне всички килими  Mr. Green но махне ли се веднъж памперса не се слага повече  Naughty аз в началото ги дебнех като се събудят и ги слагах на гърнето, ревали-неревали там, докато се изпишка. така свикнаха, че там трябва и след седмица сами си ходеха на гърнето и ми го носят пълно.

# 38
  • Мнения: 649
Как искам по-бързо да дойде времето да ходят без папмперси, ама... От няколко дни ги слагам на гърнето, но на него не искат нищо да правят - щом станат, отиват в другата стая или в коридора и пишкат там #Cussing out. Как ще ги науча, незнам!  ooooh!

# 39
  • Мнения: 7 803
с упорсво и здрави нерви  Peace

# 40
Вчера се прибираме от яслата и започваме с къпането(бяха целите в пясък) и откривам,че едното дете не иска да го съблека.С ревове го съблякох,а той изцапан до ушите,зачервен и подут между крачетата.Побеснях. Twisted EvilОтидох до яслата (отново),вдигнах скандал.Бяха им разменили обувките,пият от шишета (защото на лелите е по-лесно),но толкова пожълтели,че аз ги изхвърлих.И въпреки че съм от кротките хора този път направих снимки на малкия и ги предупредих,че ще отида в телевизията.А лелята(така нар. медицински лице) ми каза,че аз съм виновна,защото ходят с памперси още. #2gunfire #2gunfire smile3511Идва ми да........ fightДайте съвет.С тези моите няма управия.

# 41
  • Мнения: 138
момичета, една приятелка ме посьветва да уча децата си да не пикаят в пампи като им слагам само гащи и навьн излизам с по 2-3 чифта гащета за всеки мьж. колкото по пльтнии са боксерките или гащетата, толкоз повече се дразнят и реват  и се принуждават да си казват има пиш или ако.
в кьщи свеки не дава да пикаят по пода, а гьрнетата не ги щат, така, че преди да излезем им надявам гащетата и беж вьн да опикават и осират. казвам и на двамата да ми кажат кога ще пишкат и да не го правят без да ми кажат....в началото и двамата естествено не ме слушаха, после единият идваше да ми каже ако, когато вече беше се изпикал, а другият вьобше и не ми казваше/ сега напредьк има единият и това ми дава надежда че и брат му скоро ще се научи. много е скьпо с тези пампи, а ние сме почти на 2г и 5 месеца, срам не срам ...айде успех и дано сьм ви помогнала  bouquet/

# 42
  • София
  • Мнения: 12 233
   Пожелавам успех на всички мами, които са решени да махнат памперсите. Моите отдавна ги изпишквам, но на гърнета реално много-много и те не искат да стоят, та сега ще се опитвам да ги свиквам. Навън почти нямаме пропуски, но вкъщи като си играят се случва да се напишкат. Нищо не ми пречи обаче да сменя едни гащички или панталонки. Просто в тази жега сърце не ми дава да им сложа памперси.  За акането винаги имаме успех, явно по-лесно могат да контролират тази дейност, отколкото пишкането. След сън винаги се изпишкват, като изчакват вече да приключа с едната. Така че това е най-лесния начин да се свикнат за мамите които тепърва почват, след сън, въпреки че в тази жега понякога пишкат по-нарядко.
    "в кьщи свеки не дава да пикаят по пода" - защо не и предложиш тя да стои по цял ден с памперс. Мислех си, че бабите се радват да виждат, че внучетат се учат да са без памперс. Според мен малките са по-важни от нещо напикано...

# 43
  • Мнения: 7 803
   Пожелавам успех на всички мами, които са решени да махнат памперсите. Моите отдавна ги изпишквам, но на гърнета реално много-много и те не искат да стоят, та сега ще се опитвам да ги свиквам. Навън почти нямаме пропуски, но вкъщи като си играят се случва да се напишкат. Нищо не ми пречи обаче да сменя едни гащички или панталонки. Просто в тази жега сърце не ми дава да им сложа памперси.  За акането винаги имаме успех, явно по-лесно могат да контролират тази дейност, отколкото пишкането. След сън винаги се изпишкват, като изчакват вече да приключа с едната. Така че това е най-лесния начин да се свикнат за мамите които тепърва почват, след сън, въпреки че в тази жега понякога пишкат по-нарядко.
    "в кьщи свеки не дава да пикаят по пода" - защо не и предложиш тя да стои по цял ден с памперс. Мислех си, че бабите се радват да виждат, че внучетат се учат да са без памперс. Според мен малките са по-важни от нещо напикано...
aбсолютно съм съгласна  Peace

# 44
  • Мнения: 3 336
Джъмпче, браво за гърнетата  bouquet

Аз не му виждам края скоро Rolling Eyes И аз чакам яслата през септември. Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 355
Здравейте мами, да споделя и аз малко опит, защото и мен темата с памперсите ме мъчеше доста време. Децата ми станаха на 2 год. и половина без нито веднъж да свършат някаква работа в гърнето - бяха писъци, препускане из къщи и категоричен отказ дори да седнат на него. Просто нямах идея как ще се преборя и ще реша проблема.
Една събота се събудих с твърдата идея, че на това трябва да се сложи край.
Натоварих една  чанта с гащи и незнам-си-колко чифта резервни дрехи и ги изведох на голяма разходка. Обясних им, че вече са големи, че съм дала памперсите им на едни малко бебета и те са с гащи като мами. Естествено, се напикаха в гащите, но още докато пишкаха се усетиха, че има нещо много нередно в тази работа и на следващото пиш в рамките на същата тази разходка си казаха, и пишкахме на тревата. за няма и няколко дни се научиха да вършат и двете работи на гърне. И настана една радост - постоянно искат гърнетата и гордо разнасят из къщи "продуктите" си. Сега слагам памперси само за следобедния сън и вечер, като едната ми щерка изобщо не се подмокря и държи по цяла нощ, докато другата е с напикан памперси и следобеда и сутринта.
Но аз съм като цяло доволна и при мен това свърши работа - категорично и смело сваляне на памперсте. Сега сезонът го позволява, така че успех на всички в това начинание.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 446
Ей, трудна работа са тия гърнета. Rolling Eyes Аз преди месец ги пробвах двамата, но за 2-3 дена като ми опикаха всичко и нервите не ми издържаха и върнах памперсите. Реших след 10 дни да опитам само със Здравко, защото той седи на гърнето без проблем и му става неприятно като се напишка в гащите. Вече 2 седмици е само по гащи, все още не казва преди да пишка (казва ми след като свърши работата), тези дни в по-голяма част от случаите върши работа на гърнето, но го проверявам през половин-един час. А на Митко изобщо не му пука, че му са мокри гащите, доволно цопка в локвичката, а и не иска да седи на гърнето.  Това лято ще ми трябват много здрави нерви, за да ги науча. #Crazy

# 47
  • Мнения: 7 803
jojoba, не бой се така беше и у нас  Sick ама няма начин, подсещай ги често

# 48
  • Мнения: 649
Ей, трудна работа са тия гърнета. Rolling Eyes Аз преди месец ги пробвах двамата, но за 2-3 дена като ми опикаха всичко и нервите не ми издържаха и върнах памперсите. Реших след 10 дни да опитам само със Здравко, защото той седи на гърнето без проблем и му става неприятно като се напишка в гащите. Вече 2 седмици е само по гащи, все още не казва преди да пишка (казва ми след като свърши работата), тези дни в по-голяма част от случаите върши работа на гърнето, но го проверявам през половин-един час. А на Митко изобщо не му пука, че му са мокри гащите, доволно цопка в локвичката, а и не иска да седи на гърнето.  Това лято ще ми трябват много здрави нерви, за да ги науча. #Crazy
И при нас е същата бъркотия. Мишо си върши работата в гърнето, а Павката изобщо не стои седнал и 30 сек. Казаха ми да си почина малко и да пробвам след 1-2 мес, защото моите не ме уведомяват по никакъв начин, че са направили "Белята Laughing". С Мишо се оправяме малко, но Павел ще изчака няколко месеца още!

# 49
  • Мнения: 412
ние сме почти на 3 и само момата пишка в гърне...мъжа не ще и да чуе...или се крие и идва после само да го преобуя и изчистя..

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 446
При нас положението продължава да е същото - Дачи  пишка редовно в гърнето, но акото е в гащите и после плаче, защото му е неприятно на дупето. Лошото е, че свикна с гърнето и навън ако не се изпишка в гърнето, го прави в гащите, не иска да го държа, нито пък прав.
А Митко ще го изчакам още известно време.

# 51
  • Мнения: 7 803
м да, всеки с проблемите си. тони пък се изпикава нарочно някъде, като и откажа нещо или и се скарам  Tired иначе всичко е в гърнето

# 52
  • Мнения: 138
момичета, и при нас е същото положение, митко не се оплаква че е мокър, и казва пик след като се е изпикал, а стефчо дори и с лайно в гащите може да яде......но не се отказвам, все пак като си помисля колко ще спестим от пампи, и колко по-лесно ще е на есен н яслата да са се научили

# 53
  • Мнения: 2 950
Ох, това ми е болната тема. Моите не искат да стоят на гърнетата по никакъв начин. Другият проблем, е че акат  по около 2-5 пъти и не мога да смогна да слагам. За сега съм се отказала, защото нищо не разбират. Явно ще сме от онези деца до 2-3г  с памперси Cry

А защо се притесняваш от това нещо? Пробвах да махна памперса на Йоана на 1,4 г и нищо не стана - все си акаше и пикаеше в гащите и викаше: опааааа! И нищо. Пробвах и на 1,6 г и същото. Като направи 2 г и разбра, че гърнето е за пишкане и акане и в гащите акат бебетата, го махнахме за 2-3 дни. Не се притеснявай! Hug Ще се научите. От собствен опит разбрах, че по-добре детето да порасне достатъчно, за да разбере какво му обясняваш, отколкото да се мъчите и ти и хлапетата! Hug

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 409
Цитат на: DessiJ по-добре детето да порасне достатъчно, за да разбере какво му обясняваш, отколкото да се мъчите и ти и хлапетата! Hug
[/quote
Да така е,незнам защо в България се срамувам,че дете на 3 години е с памперс! аз имам племеници на 2,4 и 10 години! Първите две още са с памперси дори в детската градина ги преобличат и им е по-добре! Голямата сама на 3,2м.каза че иска големи гащи! племеника ми в Италия също е така, сега беше на море,вече е на 3 но съвсем нормално приема факта и той о родителите му,че е с памперс... Все пак няма деца на по 5 с пачперс,все някога ще им писне и сами ще поискат промяната! няма смисъл да се изнервяте и да гоните бебетата да им махате памперсите!

# 55
  • София
  • Мнения: 12 233
   Съжалявам, съгласна съм че трябва да се махнат когато детето е готово, но за 3-4 годишни деца ми се струва прекалено да се твърди че им е по-добре с памперси в тези жеги. Това са вече деца които разбират всичко, а с използването на памперси и неминуемото запарване е възможно да възникнат проблеми с пикочо-половата система.

# 56
  • Мнения: 7 803
аз мисля, че около втората година е времето за махане на памперса. децата разбират всичко, това че някои не искат да си дават зор е друга е тема.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 110
Ние също се мъчим с гърнетата, спрях за 10тина дни, сега пак от два дни и направо откачам...  Twisted Evil Не страдам от излишни амбиции, но ако изпуснем сега лятото, после наесен ще си ги учат в яслата...  Mr. Green

Какво ми се случи тази сутрин! Станаха в 7 часа, аз не мога да си отлепя главата от възглавницата, но скачам, за да хванем първото пиш....  Wink Рев до небесата, че ги карам да правят нещо (все едно на мен не ми са спи.....)
Отказах се, сложих им гащи и им обясних, че след малко пак ще седнат на гърнетата. Тонката си свали сам гащите, занесе ги до килера и ги хвърли в коша за пране, отиде в леглото на брат си и докато се усетя се изака, направи крачка назад да види какво падна в краката му и стъпи върху него..... Сега ми е смешно, но сутринта - познайте!!! После се усети, че нещо нередно е направил и седна на гърнето и докато не му казах аз, че може да стане - не мръдна....

# 58
  • София
  • Мнения: 6 561
. Сега слагам памперси само за следобедния сън и вечер, като едната ми щерка изобщо не се подмокря и държи по цяла нощ, докато другата е с напикан памперси и следобеда и сутринта.
същата работа. Махай всичко на тази, която държи и нека бъде пример за другата. Ние вече сме на тоз етап  Peaceл

# 59
  • Мнения: 1 230
Мили мами на близначета-искрено се посмях на сладките ви истории. Бъдете здрави и нека малчовците да ви носят двойна радост, така както ви носят и двойни проблемчета  Hug

пп Досега не бях влизала в този форум, но вече съм убедена, че вие сте много силни жени... А ние с единаците се връщаме да си циврим за глупости по другите форуми  Embarassed Grinning

# 60
  • Мнения: 1 161
Моите синчета са на 1 г. и 3 м. и още не съм ги слагала на гърне. Просто нямам нерви, а и в големите книги пише че до 18 месечна възраст децата много трудно възприемат този навик.
Знаеш ли от кого се пишат големите книги и кой всъщност прокарва идеята, че децата ТРЯБВА ДА НОСЯТ памперси до 2-3 годинки и чии интереси стоят зад тази концепция?

Пръв прокарва идеята д-р Базелтон, който със щедрото финансиране на корпорацията Памперс издава цяла поредица книги, които установяват нов стандарт, който до ден днешен се запазва по света, благодарение на усилията на рекламодателите. Базелтон въвежда ново понятие “Готовност на детето за тоалетно обучение”. Базелтон предполага, че дете, което не може съзнателно да обясни с думи, че му се пишка, не е готово да се обучава, затова е необходимо да се изчака. (а докато родителите чакат, бизнеса на Памперс ще процъфтява)

През 70-те години американското списание Pediatrics публикува сбор от официални препоръки по приучването на децата към тоалетната. Тези официално приети, утвърдени и препоръчани инструкции гласят : НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА тоалетното обучение да започва преди навършването на две години (24 месеца), освен това се прилага списък от определени признаци, че детето е готово да се обучава. Само детето, което проявява всички или повечето от указаните признаци е готово да се обучава.

Какъв е този списък? От кои специалисти е съставен? С това се занимава Родителският Институт по Педиатрия Pampers, финансиран от компанията Proctor&Gamble. Подписвайки се скромно само с един ред в края на препоръките, без дори да сложи името си на първа страница, Институтът по Педиатрия Pampers съставя огромен списък от препоръки и съвети, насочени към педиатрите – хората, призвани да се грижат за здравето и възпитанието на децата. Фактически, целият този брой от официалното издание Pediatrics, е финансиран от компанията Proctor&Gamble.

Всъщност е много лесно детето да се научи на тоалетна хигиена преди 1 годинка, попитайте само вашите баби. По тяхно време, в семейства с по 5-6 деца, бебетата още от началото са били изхождани и не са се цапали.

# 61
  • Мнения: 7 803
Моите синчета са на 1 г. и 3 м. и още не съм ги слагала на гърне. Просто нямам нерви, а и в големите книги пише че до 18 месечна възраст децата много трудно възприемат този навик.
Знаеш ли от кого се пишат големите книги и кой всъщност прокарва идеята, че децата ТРЯБВА ДА НОСЯТ памперси до 2-3 годинки и чии интереси стоят зад тази концепция?

Пръв прокарва идеята д-р Базелтон, който със щедрото финансиране на корпорацията Памперс издава цяла поредица книги, които установяват нов стандарт, който до ден днешен се запазва по света, благодарение на усилията на рекламодателите.
Базелтон въвежда ново понятие “Готовност на детето за тоалетно обучение”. Базелтон предполага, че дете, което не може съзнателно да обясни с думи, че му се пишка, не е готово да се обучава, затова е необходимо да се изчака. (а докато родителите чакат, бизнеса на Памперс ще процъфтява)

През 70-те години американското списание Pediatrics публикува сбор от официални препоръки по приучването на децата към тоалетната. Тези официално приети, утвърдени и препоръчани инструкции гласят : НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА тоалетното обучение да започва преди навършването на две години (24 месеца), освен това се прилага списък от определени признаци, че детето е готово да се обучава. Само детето, което проявява всички или повечето от указаните признаци е готово да се обучава.

Какъв е този списък? От кои специалисти е съставен? С това се занимава Родителският Институт по Педиатрия Pampers, финансиран от компанията Proctor&Gamble. Подписвайки се скромно само с един ред в края на препоръките, без дори да сложи името си на първа страница, Институтът по Педиатрия Pampers съставя огромен списък от препоръки и съвети, насочени към педиатрите – хората, призвани да се грижат за здравето и възпитанието на децата. Фактически, целият този брой от официалното издание Pediatrics, е финансиран от компанията Proctor&Gamble.

Всъщност е много лесно детето да се научи на тоалетна хигиена преди 1 годинка, попитайте само вашите баби. По тяхно време, в семейства с по 5-6 деца, бебетата още от началото са били изхождани и не са се цапали.
докажи, че е така

# 62
  • Мнения: 1 161
Моите синчета са на 1 г. и 3 м. и още не съм ги слагала на гърне. Просто нямам нерви, а и в големите книги пише че до 18 месечна възраст децата много трудно възприемат този навик.
Знаеш ли от кого се пишат големите книги и кой всъщност прокарва идеята, че децата ТРЯБВА ДА НОСЯТ памперси до 2-3 годинки и чии интереси стоят зад тази концепция?

Пръв прокарва идеята д-р Базелтон, който със щедрото финансиране на корпорацията Памперс издава цяла поредица книги, които установяват нов стандарт, който до ден днешен се запазва по света, благодарение на усилията на рекламодателите.
Базелтон въвежда ново понятие “Готовност на детето за тоалетно обучение”. Базелтон предполага, че дете, което не може съзнателно да обясни с думи, че му се пишка, не е готово да се обучава, затова е необходимо да се изчака. (а докато родителите чакат, бизнеса на Памперс ще процъфтява)

През 70-те години американското списание Pediatrics публикува сбор от официални препоръки по приучването на децата към тоалетната. Тези официално приети, утвърдени и препоръчани инструкции гласят : НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА тоалетното обучение да започва преди навършването на две години (24 месеца), освен това се прилага списък от определени признаци, че детето е готово да се обучава. Само детето, което проявява всички или повечето от указаните признаци е готово да се обучава.

Какъв е този списък? От кои специалисти е съставен? С това се занимава Родителският Институт по Педиатрия Pampers, финансиран от компанията Proctor&Gamble. Подписвайки се скромно само с един ред в края на препоръките, без дори да сложи името си на първа страница, Институтът по Педиатрия Pampers съставя огромен списък от препоръки и съвети, насочени към педиатрите – хората, призвани да се грижат за здравето и възпитанието на децата. Фактически, целият този брой от официалното издание Pediatrics, е финансиран от компанията Proctor&Gamble.

Всъщност е много лесно детето да се научи на тоалетна хигиена преди 1 годинка, попитайте само вашите баби. По тяхно време, в семейства с по 5-6 деца, бебетата още от началото са били изхождани и не са се цапали.
докажи, че е така
За целта ще трябва да се обърнеш към Ингрид Бауер.

# 63
  • Мнения: 7 803
въпросното изречение не го откривам в статията  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 138
съгласна съм, че докато детенце не може само да си каже или имам пиш/пик или ако, нищо не може да се постигне и само се насилва. аз да се похваля напреднах до там че вече ползвам пампи и то без да ги напикават само за следобедния сън и вечерния сън. когато и двамата започнаха да си казват, независимо след или преди да е факт напикаването или наакването:).всичко си дойде на мястото и вече спестяваме поне от пампи. успех майки, и не насилвайте излишно децата.

# 65
  • Мнения: 1 161
въпросното изречение не го откривам в статията  Rolling Eyes

"Какъв е този списък? От кои специалисти е съставен? С това се занимава Родителският Институт на Педиатрията Pampers, финансиран от компанията Proctor&Gamble. Подписвайки се скромно само с един ред в края на препоръките, без дори да сложи името си на първа страница, Институтът на Педиатрията Pampers съставя огромен списък от препоръки и съвети, насочени към педиатрите – хората, призвани да се грижат за здравето и възпитанието на децата. Фактически, целият този брой от официалното издание Pediatrics, е финансиран от компанията Proctor&Gamble.

Няма нищо учудващо в това, че доктор Т. Берри Базелтон, сътрудничeщ с корпорацията, се оказва в челните редици на Родителския Институт на Педиатрията Pampers. Интересно е, че неговата статия за готовността на детето се появява през годината, когато Proctor&Gamble пуска на пазара първите в света пелени за еднократна употреба Pampers, след шестгодишни изпитания."

# 66
и ние имахме проблем с гърнето но тази зима в къщи  многто бързо свикнахме и с двете вече нямам проблем вече си казват.е поседяха малко мокри и видяха че така не трябва

# 67
  • Мнения: 7 640
ццц, вечно търсещият какво намери и в този подфорум Tired

Общи условия

Активация на акаунт