D-r NIVEAbaby търси мнение и съдействие

  • 10 661
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 760
Привет на всички участнии във форума!
Измина един месец от началото на инициативата „Doctor NIVEA Baby”. До сега не съм участвала в такъв тип дискусии. Бих желала да имам обратна връзка и да разбера, това което правим дали се посреща от вас,  майки с одобрение.

Сигурно имате възражения и забележки, както и мнение как да продължи тази инициатива.

Искам да разбера вашето мнение и да се съобразя с него. Приемам с адмирация всякакви предложения, защото този форум е създаден да ви бъде в помощ в отглеждането на децата, да ви даде увереност и спокойствие, че можете спокойно да се справите с тревожни и неясни ситуаии.

Чакам вашите впечатления, мнение и нови предложения.
Предварително ви благодаря за съдействието.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Пускам го като нова тема, защото няма възможност да отворя там където тя иска нашето мнение и препоръки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168669.0

Д-р Слънчева защо не съобразявате с препоръките на СЗО и на нашето Министерство на здравеопазването за изключително кърмене до 6 месеца, а препоръчвате захранване на 1 месец и то със сокове? Нима не знаете, че ранното захранване е отречено в цял свят и категорично не се започва със сокове?

Защо препоръчвате проходжането да става с обевки с твърда пета и обхващащи глезена, след като човешкото стъпало "носи" обувки от скоро (в еволюционен план) и е най-добре децата да прохождат боси?

Имам и други въпроси но ще ги запазя за последваща дискусия.

Благодаря!

# 2
  • Мнения: X
Защо не може да се отговаря директно в темата с питането?

С удоволствие чета отговорите на д-р Слънчева на питащите мами. Прави ми впечатление на доста гъвкав човек, съобразява се с майките, в никакъв случай не налага своите разбирания за отглеждания на бебетата.
Аз също отглеждам децата си според препоръките на СЗО ( изключително кърмене, късно захранване и прочие), но черпя страшно ценен за мен опит от постингите на д-р Слънчева, въпреки че не винаги съм съгласна с нейните препоръки на 100 %. Истината се ражда в спора, така че може би би било добре да има повече възможности за дискусии по по-важните теми.
Поздравления за създателите на този подфорум! Страшно е полезен на нас - мамите!
Д-р Слънчева, не ви познавам лично, но с голямо доверие бих довела при Вас децата си на преглед. Определено спечелихте доверието и уважението ми ! Голямо благодаря за труда и вниманието което отделяте тук!

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 08:44 от Анонимен

# 3
От мен една критика - личи си, че отговорите са писани набързо. Не прави добро впечатление.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
На мен ми е чудно как  препоръчвате крустите да се махат като се маже главата със зехтин,при положение,че си има създадена козметика за целта.

# 5
Аз пък не мисля че е много добре да нападате така докторката. Тя прави всичко възможно да ни помогне. Аз съм много доволна че я има.

# 6
  • Мнения: 832
Аз пък не мисля че е много добре да нападате така докторката. Тя прави всичко възможно да ни помогне. Аз съм много доволна че я има.

 Peace

Само, че и аз съм против захранването със сок на 1 месец. Ранното захранване е отживелица и по цял свят не се препоръчва.

# 7
Аз не я нападам докторката, просто и осигурявам обратна връзка  Peace
Мисълта ми беше, че има много правописни грешки, изядени букви и т.н. и прадполагам, че е от бързане.
Не рискува ли в бързината да обърка и някое лекарство, като гледам как с лека ръка ги предписва???

# 8
  • Мнения: 556
Аз пък не мисля че е много добре да нападате така докторката. Тя прави всичко възможно да ни помогне. Аз съм много доволна че я има.
Peace
Аз не я нападам докторката, просто и осигурявам обратна връзка  Peace
Мисълта ми беше, че има много правописни грешки, изядени букви и т.н. и прадполагам, че е от бързане.
Не рискува ли в бързината да обърка и някое лекарство, като гледам как с лека ръка ги предписва???
Аз също съм много доволна от доктор Слънчева. Смятам, че самия факт, че отделя време освен служебните си задължения да отговаря и на нас, някоя и друга пропусната буква не е толкова фатално, може да й се прости Laughing
Самият форум е много интересен и лично на мен ми помага много. С интерес чета всички теми и отговорите към тях.
Аз също имам доверие на д-р Слънчева, че то и само й име те настройва положително. Hug

# 9
  • Мнения: 1 737
И аз имам възражения относно много от отговорите, най-малкото се различават много от мнения на други лекари, повечето тесни специалисти. 

Забелязах, че относно ранното захранване има някакъв напредък - вече се препоръчва след 3 навършени месеца, което обаче продължава да противоречи с препоръките на СЗО, Уницеф и най-вече с приетия ни в България план за храненето, налаган от МЗ.

Не ми харесва, че няма възможност за дискусия и допълнителни коментари.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат
Здравейте! Не знам къде сте прочела, че препоръчвам такъв начин на захранване. Във форума имаше много питания за захранването и винаги съм подчертавала новите тенденции за захранване най-рано към края на 4 месец, а при децата на кърма след 6. Даже съм обяснявала защо. Явно някой Ви е дезинформирал.
Моля, ако имате време и желание, прочетет всичките теми за храненето в д-р Нивея бейби, за да се уверите сама.

Тъй като го получих на лични, а целта е да стане диалог в темата затова цитиръм отговора на д-р Слънчева тук.

Това, което попитах в пърият си пост продължава да е валидно! Чела съм вашите отговори сама, не ми ги чете някой друг, та ме дезинформира. Wink Дори и да е след 6 месеца пак продължавам да питам за стартирането на захранване с така обичаните от доста педиатри сокчета.
Цитат
Захранването  по съвременните схващания не се препоръчва преди края на третия месе при деата на АМ и то само със сокче като начало


Питам отново и за препоръките ви за прохожане.

Обещавам да попитам и за други неща, които ме притесняват във вашите препоръки малко по-късно

# 11
  • Мнения: 1 737
Новата тенденция е захранването с нови храни да започне най-рано при навършване на 3 месеца.
В полза на това е факта, че има много алергии и ранното захранване с нови храни може да доведе до неадекватен имунен отговор при много малките бебета.
На второ място с възрастта ензимната система на стомахчето и червата става по- зряла, по-лесно обработва новите храни, не се образуват много газове и бебето не получава силни колики.
Всичко това дава възможност за по- бързо захранване в по- късната възраст и разбирасе по-безпроблемно захранване.
При бебетата които са на кърма се препоръчва кърмене по възможност по- дълго и захранване след 4 месец.
Препоръчва се захранването да започне със сокове- ябълка или морков.
Следва хранене с плодови пюрета и мляко като се замества обедното хранене.По-късно се дават вместо плодови пюрета- зеленчукови. След 4 месец следобедното хранене се замества от млечноплодови каши % месе се дава жълтък и месни пюрета. Като цяло до края на 6 месец децата се захранват с основните храни и след това се преминава към включване на нови храни с цел разнообразие.

За разлика от това мнение, според СЗО захранването е най-добре да започне след 6 месечна възраст, без никаква разлика между кърмени бебета или изцяло на АМ. За възможно най-ранно безопасно захранване посочват след 4 навършени месеца, но натъртват, че все пак е по-добре да се изчака до 6-тия месец.
Другото несъответствие е, че до 1-годишна възраст препоръчват да не се замества нито едно млечно хранене, а различната храна да се дава само за оппитване и разнообразие.
Също препоръчват кърмене на поискване, а не под 3-часов режим и не отхвърлят нощното кърмене.

Накрая - считат за съвсем нормално кърменето до 2-годишна възраст - нещо, против което нашите педиатри се борят, с неадекватни съвети и считат не само за безмислено, но и едва ли не за вредно.  ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пък не мисля че е много добре да нападате така докторката. Тя прави всичко възможно да ни помогне. Аз съм много доволна че я има.
Peace
Аз не я нападам докторката, просто и осигурявам обратна връзка  Peace
Мисълта ми беше, че има много правописни грешки, изядени букви и т.н. и прадполагам, че е от бързане.
Не рискува ли в бързината да обърка и някое лекарство, като гледам как с лека ръка ги предписва???
Аз също съм много доволна от доктор Слънчева. Смятам, че самия факт, че отделя време освен служебните си задължения да отговаря и на нас, някоя и друга пропусната буква не е толкова фатално, може да й се прости Laughing
Самият форум е много интересен и лично на мен ми помага много. С интерес чета всички теми и отговорите към тях.
Аз също имам доверие на д-р Слънчева, че то и само й име те настройва положително. Hug
Peace Да не говорим, че тя е човек и има право на мнение, но никой не е казал, че трябва всички мами тук да спазваме съветите!

# 13
  • Русе
  • Мнения: 116
Д-р Слънчева, за мен консултациите, които давате тук са много полезни и ги чета редовно и с интерес. Убедена съм, че и за много други майки е така. Благодаря Ви!

# 14
  • Мнения: 2 249
типично по форумски Crossing Arms
жената попитала в първия пост дали са ни полезни дискусиите-и с какво да подобрим комуникацията за да са още по-полезни-а в 90% от отговорите не се съдържа тази информация а се спори за различни от темата неща

ами тогава имам едно предложение с цел подобряване на  този подфорум-понеже докторката изказва свои мнения и препоръки а не ви изписва задължителни рецепти нито ви е сложила вила на врата да ги изпълнявате-освен това всички тук са много компететни и изчели цялата налична библиотека-следователно вече имат изградено мнение по въпросите-нека дискусиите станат по-стегнати и да се говори конкретно по дадена тема-щото обикновенно като видя интересно заглавие и ми се ще да прочета някой и друг интересен и пълен с инфо отговор-ми се налага да изчета още поне 20 дето не съдържат никаква информация ма са си чисто ляляне-с 2 думи-ай да не си губим взаимно времето #Cussing out
на мен този подфорум ми е интересен и редовно го чета-макар че не изказвам мнение-научавам доста полезни неща-с някои се съобразявам,с някои преценявам да не се ....
една преоръка към докторката лично-ако може да пише с различен цвят за да й с открояват постовете още по-лесно  Praynig
благодаря Др.Слънчева за отделеното време  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт