С деца (близнаци) на море :))))

  • 7 633
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 559
Мили мами решили сме с тати, ако имаме достатъчно финикийски знаци, да водим чаветата през септември на море  (тогава ще са на 11 месеца). Въпросът ми е - трябва ли да вземам и кошари и количка. Количката със игурност ще ми трябва, защото дори и да са проходили, то няма да ходят добре, а могат ли да спят в нея ( както сте установили близнашките колички са доста по-тесни от обикновените.)
На мъжото колата е комби, но само количката заема 2/3 от багажника  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil . Дайте съвет - моля. Щото като сметна пюрета, каши, млека, дрехи (техни и наши), кърпи , дажпанки, чадъри, най-разнообразни надувалки ( и още 100 неща дето ще с сетя в последствие) и ми се извива свят....

# 1
  • Мнения: 141
http://nedatours.com/ разгледай първата оферта
струва ми се доста изгодно, като се има предвид, че храната е включена в цената. Доколкото си спомням е безплатно за деца до 2 години и от хотела дават бебешки легла.Друг е въпросът, че цените по останалите места (плаж, барчета, ресторанти и т.н.) сигурно са най-високи за сезона.
И ние имаме намерение да им топнем дупенцата в морето, ама още обмисляме дали има смисъл да се ходи с деца на година и половина на почивка въобще.
И аз ще ви благодарна да споделите опит.

# 2
  • Мнения: 4 965
Олеее, Биби,
Много смело решение. Ама те ще ви побъркат и няма да можете да видите нищо от плаж - знам, че бебчовците могат да са на плажа сутрин до към 10-11 и следобед след 16 ч.
Ние с татито сме решили морето да си го изкараме само двамата (ако изобщо идем, че може да го заменим с някоя екскурзия в чужбина  Mr. Green ), а после бебки ще ги водя аз, заедно с моите мама и татко, някъде на планина (Рила или Родопите).
В тази връзка и аз се замислих колко багаж ще трябва да помъкна. Дрехите, играчките и спалното бельо само ще излезе поне 1 голям куфар. Въпреки това,не виждам смисъл от прекалено много дрешки, защото лятото всичко съхне много бързо, а и е достатъчно да носиш на всяка по 2 пижамки, 2 чаршафчета и по 2 олекотени юрганчета - вечер по морето става хладничко). Със сигурност ще вземем столчетата - хем да седят в тях в колата, хем да може да ги усмирявам понякога (те обичат да седят вътре и дори от известно време се научиха сами да се залюляват). Дори и да проходят (по това време вече ще са навършили 1 г.) най-вероятно ще вземем и количката (в нашата има място за спане и лесно се разглобява) или другия вариант, който съм мислила, е да вземем 2 отделни летни колички (по "Илиенци" има разни "еднодневки" за по 30-40 лв., които стават за предвижване - стига да не ни се смеят хората  Thinking ). До тогава нашите бебки ще са почнали да хапват почти всичко и ще пият по-малко мляко. Сигурно ще взема 2-3 кутии мляко и малко пюрета все пак, ако сте в град, а не в някое курортно селище, лесно ще намерите необходимите бебешки неща). Памперси, каши и др. ще купувам на място и ще наблягам на пресните плодове. Може да си купувам продукти на място и да готвя (ще си взема газовото котлонче и ще търсим хотел с повече удобства). Решили сме да ходим с колата на баща ми, която е доста голяма и ще успеем да се съберем. За сметка на техния багаж, ще посъкратим нашия. Моите родители винаги са успявали да съберат всичко в 1 куфар, но аз винаги мъкна по няколко  Embarassed .
Единственото, кооето ще те посъветвам, е задължително от доста по-рано да уредите въпроса с хотела или квартирата. Ако тръгнете да търсите на място - много е възможно да не успеете да намерите бързо (особено по квартирите трудно се съгласяват да пуснат бебе, за да не безпокои другите квартиранти - какво пък остава за 2 бебанки  Sad ). Предупредете изрично, че ще сте с бебета и търсете възможно повече удобства, независимо от цената.

# 3
  • Мнения: 113
Мисля, че си много ентусиазирана и оптимистично настроена. Моите близначки скоро ще направят 11 месеца и да ти кажа честно, не бих се навила да ходя с тях на море. Само като си помисля колко неща трябва да взема със себе си и ми става лошо. Моето мнение е , че е рано за море- първо те няма нищо да разберат, второ- и ние няма да си починем, само ще похарчим сума пари и ще се чудим как да се нагаждаме в  чужди условия. Ние сме си запланували също почивка на море, но само двамката. А бебонките ще ги водим на гости на баба и дядо, които са в друг град или на вилата. Ако все пак отидете с тях на море, разкажи как сте се справили с това смело начинание.   sport027

# 4
  • Мнения: 4 458
Grinning  Laughing  Grinning  Laughing

Аз пробвах и не го препоръчвам на никой!
Вярно, моите бяха на 3 г., но пак са си деца и са близнаци. А и се предполага, че е по-лесно като са по-големи, няма колички, каши и всичко споменато във въпроса.
Вместо да си почина се изморих повече и гледах с две очи да си тръгна.
Ако няма кой да помага и да отменя в гледането изобщо не се наемайте.
Аз на обяд докато спяха си стоях в стаята вместо да отида на плажа. Вечер същото - вместо да кръстосвам заведенията с познати аз си седях в хотела с децата.
Бях на същия режим като в София, но плащах хотел и т.н.
Брат ми който настояваше толкова много за това приключение на третия ден заяви : Повече с вас на море....... след 15 години!  Laughing  Тогава ви давам пари да си ходите насам натам и да не ни тормозите с майка ви, че и ние да видим нещо от почивката. Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 173
Действай смело, Биби!
Първата ни почивка с бебоците беше когато бяха на 3 месеца. Ходихме на планина за 10 дни. Багажа е огромен. И двете коли бяха пълни до тавана. Колички (ние сме с две отделни), кошари, дюшеци, микровълнова и стерилизатор (бяха на адаптирано мляко и им преварявах водата, която също си носехме), плодове за сок + машинката за сок, ваничка, градинска люлка....
Освен това трябваше да си готвим и носехме много продукти и уреди - котлони, тенджери, тигани, хлебопекарна, фритюрник, скари, бензинова резачка за дърва, шатра, телевизор, музика....
Не се стряскай, нищо, че изглежда страшничко.
На това място ходим от около 6-7г. и винаги сме голяма компания, затова и през ум не ни мина да пропуснем. На децата се отрази страхотно.
Ходихме и на море. Стори ни се доста по-лесно, защото отпадна голяма част от багажа.
Стана дългичко, ако нещо конкретно те интересува ще разказвам.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 559
Въпреки противоречивите ви мнения - аз твърдо съм решила да се спусна в това начинание с главата надолу и да повлека с мен и наш тати и единственото дето ще ме спре, ще са пароците. После ще разказвам или ще е #Silly  #Silly  #Silly  newsm77  newsm77  newsm77 doh  doh  doh   или  4470  4470  4470  4470  Laughing  Laughing  Laughing  family

А сега чакам и други "препатили" да се изкажат.  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен мама на близнаци и то много диви.Сега на 13 ще станат на 3 годинки  и понеже няма на кого да  ги оставим си ги вземаме сяка година със нас .Първата година като ги водихме бяха на 6 месеца и носихме количката и спяха на нашете легла.Беше чудесно.Макар ,че сме много далеко от морето не се плашим след като нямаме друг избор и те всяка година са оставали доволни. Навсякаде са с нас .Вярно е че и ние имаме нужда от почивка ,но  такъв е животът.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 037
поздравявам те за това решение  аз също исках да заведа децата на море но нашия татко го няма и въпреки че сме така да се каже до морето моите момчета отидоха само веднъж на плаж а относно храната на 11м.ги записах втора група на кухнята а в къщи си хапваха от нашата храна но преди всичко не се притеснявай и действай смело а ако имаш път към ВАРНА елате на СРЕЩАТА НА БЛИЗНАЦИТЕ

# 9
  • Мнения: 166
Здравей ROSI  миналата година щяхме да ходим на срещата ,но нямаше кои да ни запише ТЕДЕНЦЕТО щеше да ни записва и да ходим заедно ,но нещата се отложиха .Трябва да разбера на кои телефон да се запишем и ще отидем на срещата .

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравей elpetrova имах телефона но някъде съм го забутала но като наближи времето за записване ще ви го пусна и ако имате желание се запишете там е голяма лудница и организацията им малко куца но  децата се радват а и ние може да се запознаем на живо така да се каже

# 11
  • Мнения: 2 839
Цитат на: rosi atanasova
Здравей elpetrova имах телефона но някъде съм го забутала ...


Бях го писала тук, та се разрових и го намерих. 052 355654 - този е бил за записване на срещата през 2004. Не знам дали всяка година е този, то тук във Варна никак не е трудно да го научиш месец преди срещата. Достатъчно е да питаш първата срещната мама на близнаци на улицата  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 051
Биби, на 11 месеца и на само дете количката вече му е отесняла. Затова грабнете една кошара, колко му е, ще успят да спинкат заедно 10 дни или колкото там седите. С количка само е жива мъка. А пък кошарата ще им бъде и нещо познато, няма да има хър-мър къде ми е леглото...
А това за тясната кола не ми говори! На нас и досега ни беше тясна, но вече не можем всички да пътуваме заедно Cry . А за две коли не ща да чуя - двама шофьори се морят, деца се ръчкат отзад без надзор, не ща да мисля какво може да стане на по-дълъг път. А и разходите двойни!
Май ще се купува автобус!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: Ana_D
http://nedatours.com/ разгледай първата оферта
струва ми се доста изгодно, като се има предвид, че храната е включена в цената. Доколкото си спомням е безплатно за деца до 2 години и от хотела дават бебешки легла.Друг е въпросът, че цените по останалите места (плаж, барчета, ресторанти и т.н.) сигурно са най-високи за сезона.


Ана, обаждах се , писах имейли, всичко е супер, докато не си спомних горчивия ми опит с паркирането. Питах - и започнаха едни увъртания, че още не било решено, всички знаете за проблемацията с паркирането на Златни пясъци и т.н. един куп приказки ама миналата година било по 10-15 лв. на ден  #Shocked  #Shocked  #Shocked , та се отказах. А девойката ми прелагаше да оставим колата на платен паркинг във Варна, след като 6 пъти бях казала, че ще сме с две бебета, даже и кошарки ми обеща, че ще иска от хотела, но явно няма деца туй момиче, та не знае какво е .  Twisted Evil  Twisted Evil

# 14
извинете, че пиша като гост, имам проблем с влизането във форума
Биби, явно предчувствието ми за ужасни цени на всичко останало не е било безпочвено.
Наистина девойките, работещи в тази фирма нямат деца още и не могат и да предположат какво означава това предложение за паркиране във Варна.
Иначе фирмата е стабилна. Препоръчах ти я защото собственичката ми е близка и е сериозна дама със сериозен опит в туристическия бизнес и коментирайки нашата евентуална почивка, тя ми предложи тази оферта.
Надявам се скоро да откриеш по изгоден вариант. Успех! и да кажеш после какво си изнамерила Sunglasses

# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Мъжото дойде с една оферта от негов колега - за луксозно бунгало на Равда - значи то е двойно бунгало с 2 мини апартамента всеки, от които включва - стая-хол с 2 легла (или спалня не зная точно), хладилник, телевизор; още едно стайче с 1 легло; собствен санитерен възел с душ кабина.  
Може би ще ходим в кооперация на мъжото с колегата и те с близнаци - 3 годишни момчета  Twisted Evil .
Обаче, яко ме дразни фактът, че искат по 10 лв на легло за възрастен и по 5 лв. на дете - айде за неговите ясно, ама на моите какво дават за тия 5 лв. ще ги дам, ама питам  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes , пак ще влача кошари, то поне разтегаем фотьоил да беше.
Друго предимство - близо до Несебър и на 50 м. от плажа (супер важно), външно барбекю ( не, че ще седна да готвя, ама някой от мъжовете може да се потруди някоя вечер), оградено е  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  имало беседка и разни люлки там. Не се плаща паркинг - има място за колите.
Недостатъци - няма климатик.
Казвайте старши мами - какво друго трябва да питам и да изисквам.

# 16
  • Мнения: 2 839
Цитат на: bibi
Мъжото дойде с една оферта от негов колега
...

Ей така е най-добре и според мен. Големите хотели никак не ми се виждат подходящи за малки деца. Като имаш ток, хладилник и печка друго не ти трябва за децата.
Кога мислите да ходите? Гледай да не са големи жеги. И да имаш нещо против комари  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 6 559
Ами началото на септември може би. А защо ми е пекча - отоплителна или за готвене ???
Аз мисля да взема само ел. кана за млякото + готови пюрета + каша+бисквити + ренде за да стръжа плодовете.

# 18
  • Мнения: 2 839
Цитат на: bibi
Аз мисля да взема само ел. кана за млякото + готови пюрета + каша+бисквити + ренде за да стръжа плодовете.


За готвене имах предвид и то точно за млякото, ама не се бях сещала, че кана върши същата работа  Embarassed
Ама се замислих за друго. Началото на септември ще сте на 11месеца, тъкмо прохождащи вероятно. Да знаеш, че има опасност да си прекарате почивката прегънати на две върху дуцата, учейки ги да ходят  Grinning  Да не се прибереш изгоряла само на гърба  Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 2 051
На 11 месеца може и топка вече да ритате Laughing
И от чиниите на големите супа да ядете! Laughing
Ами какво още? Играчки, но за тях ще решиш накрая. Някоя горна дрешка, че през септември някой път вятъра ти отнася ушите на брега.
Мрежи на прозорците дано има.

# 20
  • Мнения: 2 839
Цитат на: vedrra
И от чиниите на големите супа да ядете! Laughing


Моя Георг и до ден днешен не кусва супа, нито пък каквото и да било за големи  #Cussing out  Ще има да си скубя косите с него  newsm77

Bibi, sorry za OFFa

# 21
Здравейте, аз съм татко на Виктор и Яна, сега са на 20 месеца.
Миналото лято ги водихме на море за 2 седмици, 10 дни на Дуранкулак на бунгало и 4 дни в Кранево на квартира. Тогава бяха точно на 1 година, Яна ходеше, а Виктор още не...
Относно въпросите на Биби:  без количка няма да стане - но не двойната Simple Smile Ние ползвахме от пролетта 2 колички тип чадър от най евтините  - 30-40 лв, между другото с тях си и останахме занапред. В тях може бебока да се постави и на самия плаж, и лесно се прибират в багажника. Естествено трябва да сте поне двама души с тях:-) Не носете надуваеми басейни и други подобни, изобщо не се ползват. Чадърите са задължителни ,както и много силни кремове против изгаряне, имаше един комплект на Виши с фактор 60 за лице и 40 за тяло. Ние бяхме тогава на детска кухня и си замразявахме буркани с храна за резерва. До морето ги закарахме с хладилна чанта и охладители, там ги сложихме отново във фризер. Замъкнахме и 40-50 броя бебешки сок Pacific.
За спане ползвахме сгъваема кошарка (задължителна  е при близнаци) за по-буйното дете, а другото спа на сгъваемо диванче. Всичкия багаж го набутахме в Опел Астра седан,така че ако сте с комби няма да имате никакъв проблем. Изкарахме си чудесно. Не ни излезе никак скъпо, даже напротив:-) В никакъв случай  не ходете по хотели, най-добре е бунгало или неголяма къща с квартири.
Знайте че е ммного по-добре на море  с децата отколкото  с тях в къщи.  Естествено най - добре е да ги оставите на бабите, ама това рядко е възможно:-)

# 22
  • Мнения: 2 013
[
Може би ще ходим в кооперация на мъжото с колегата и те с близнаци - 3 годишни момчета  Twisted Evil .


Привет, Биби,

ако още не си се отказала от идеята за море с две двойки близнаци, нека ти дам един съвет, като майка на 5-годишни, с които досега сме ходили на море 5 пъти и всеки път се заканвам да ми е за последно..... Ама все душицита ни се смиляват, че и за тях е много полезно и голяма забава и пр.
11 месеца не ми звучи толкова страшно, дори и да ходят вече. Въпреки че забрави за излежаване на плажа - няма такъв вариант, просто ще ги събираш от всички възможни посоки. Положителното е, че на тази възраст ще ги е страх вероятно сами да наджапат в голямата вода, така че надуваемо басейнче ще може да им отвлича вниманието за известно време

НО ИДЕЯТА ДА ИДЕТЕ НА ПОЧИВКА С ОЩЕ ЕДНИ ТРИГОДИНШНИ БЛИЗНАЦИ Е ПРОСТО КРЪВОСМРАЗЯВАЩА.....  #Crazy #Crazy На 3 е пикът на дивотията и освен да пазиш своите от всичко останало, ще трябва да пазите малките от големите, които от най-добри чувства ще искат да ги включат в техните забавления, за които няма секунда почивка....  Децата ще са с твърде различен режим и на практика няма да можете да сте заедно с другите родители, най-добре не експериментирайте Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 6 559
Здравейте, в крайна сметка избрахме това: http://www.albena.bg/index.php?language=bg&p=hotel&id=44  за края на август началото на септември. Идеята за другата двойка близнаци отпадна, само защото не ги пускат заедно в отпуск - мъжа ми и колегата му., н-о-о-о като се замисля май Divana е права - по-добре децата да са на една възраст.  Rolling Eyes
Май ще се засечем на Албена с една друга октомврийска мама (ама тя с едно бебе де  Mr. Green).
Дано не ни изхвърят от хотела, щото ако ни напънат зъбаците баш там нашето чудо няма да го има никъде - ще трябва да спим в колата, а като гледам тоз басейн май и до плажа няма да стигнем или най-много само след обяд.  Party В цената е включена и почасова ясла, ама моите маймуни дали ще стоят - божа работа ( по-скоро не  Naughty). Та това е от нас, като се върнем живот и здраве ще пиша, ако не съм на 4-ти километър smile3514 smile3511 smile3512

# 24
  • София
  • Мнения: 173
Здравей, Биби!
Дай подробности. Ние ще ходим тук http://www.albena.bg/index.php?p=hotel&id=9 от 24.08. Бяхме там миналата година и много ни хареса. Може и да се видим ако сме по едно и също време.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 559
Ами супер яко тогава Hug Hug Hug - много се радвам ние сме от 28.08 до 06.09 - няма начин да не се засечем поне за ден - два. Вашият хотел е баш на плажа- много е готин, но не предлагаха all inclusive, затова избрахме Вита парк. На нас ни излезе супер изгодно, защото както знаеш след 24.08 са други цените, платихме всичко с още 10% отстъпка по промоцията "Първите печелят", взехме и фактура, та да ни върнат ДДС-то и така  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Дано няма изненади и маймуните да се държат културно  Thinking.

Последна редакция: пн, 23 май 2005, 09:37 от bibi

# 26
  • София
  • Мнения: 173
Задължително ще се засечем. Ние сме до 05.09. Миналата година също нямаше в офертата all inclusive, но ние си предплатихме предварително, защото исках всичко да ни е наред заради децата. Оказа се обаче, че доста пъти пропускахме ходене в ресторанта. А там разбрахме, че може да се плаща на място - на човек 11лв. за обяд и 13лв. за вечеря непосредствено преди да влезеш в ресторанта. Така поне няма да ме е яд като пропускаме.
Биби, я ме открехни как става номера с ДДС-то?

# 27
  • Мнения: 811
Ами супер яко тогава Hug Hug Hug - много се радвам ние сме от 28.08 до 06.09 - няма начин да не се засечем поне за ден - два. Вашият хотел е баш на плажа- много е готин, но не предлагаха all inclusive, затова избрахме Вита парк. На нас ни излезе супер изгодно, защото както знаеш след 24.08 са други цените, платихме всичко с още 10% отстъпка по промоцията "Първите печелят", взехме и фактура, та да ни върнат ДДС-то и така  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Дано няма изненади и маймуните да се държат културно  Thinking.
Биби,
Да споделя лични наблюдения.
Във Вита парк бяхме миналата година - прилично. Сега 20-25 май - пак на Албена но в хотел Калиакра / първа линия АИ/ с двата дзяра. Предимствата на Калиакра:
-стаите са почти двойно по-големи и като сложиха кошара си остана много място
-избрах стая с видимост към ресторанта. Носехме Бебефон и като го тръшнем да спи - с каката отиваме на вечеря
-има стаи с климатик, а всички имат отопление
-на 20 метра от плажа.
Детска градина няма, но и във Вита парк не приемат деца под 3 години. Анимацията е за по-големи деца. Детски басейн има и на двете места. За мен голямото неудобство във Вита парк е отдалеченоста на ресторанта - на 200 метра от хотела. моят Малчо си ляга в 8 и хич не искам да съм вързана в стаята.
Аз търся бунгала, че ми е писнало на хотел, но ако не намеря нещо прилично ще ходим в Калиакра, първи или втори етаж, климатизирана стая, с изглед към басейна. На рецепцията ми обясниха, че след като си запазя в някое бюро в страната, после по телефона мога да уточня каква стая искам. Като цяло гласувам с две ръце за Албена, защото е тихо, спокойно и озеленено.
Поздрави

# 28
  • Мнения: 811
Независимо на кой хотел в Албена ще се спреш, съветвам те да се обадиш по телефона в самия хотел. Така ще получиш информация дали имат кошари, колички, бебефон, колелета и прочие. Някои неща се плащат, но аз бих си наела количка вместо да я мъкна. Осве4н това тези атрибути са със записване / т. е. имат ограничена бройка кошари например/
За Вита парк съм сигурна, че имат колички.

# 29
  • България-София
  • Мнения: 573
Да си кажа и аз съм решила да почивам с децата и мислих да отварям тема, но след като вече я има - ще се възползвам. Малко ме стреснаха някои майки, но аз съм твърдо решена да отида с децата. Ние сме на 2 годинки и сме щури за 100. Мислехме да вземем свеки за подкрепа, а и да видим и ние свят с мъжа, но се оказа, че приятелите ни тръгват също с децата. Така че ще си я караме всички пенсионерската- от 8 до 11 на плаж, обяд, следобеден сън, закуска, от 5-7 на плаж, вечеря и разходки до 10-10,30 и лека нощ. Дали не пропускам нещо съществено newsm12
Някой спомена, че надуваемите басейни са безмислени. Защо бе хора - аз на това разчитах, как ще ги овардя от морето. Моите само като видят вода и става страшно Confused
 Ще се радвам на всеки съвет...

# 30
  • Мнения: 2 051
Някой спомена, че надуваемите басейни са безмислени. Защо бе хора - аз на това разчитах, как ще ги овардя от морето.
Малкия ми син бая време седеше в басейнчето. Беше на година и половина за първи път на море и го гонеше леко шубе от голямата вода. На следващата година басейна само го разнасяхме. Мисълта ми както винаги пращи от яснота  Twisted Evil - исках да ти кажа, че още не е късно да улучиш възрастта, в която басейнът може да залъже апетитите.
Ние пък отиваме в Созопол сега, на 16 юни, като свършат големите училище. Ще бъдем в къща, на сравнително удобно място. Не съм ходила там от 15 години, въобще не знам останал ли е читав плаж.... Confused:

# 31
  • България-София
  • Мнения: 573
Ами и аз не съм била от 7 год на Созопол, но и тогава ходихме на плаж по съседните плажове, На самия Созопол беше такова ходене по главите, че ме отказва да почивам там. Е, 16 юни не е 1 август така че незнам... Ние се стягаме на хотелче в ММЦ на наши познати/и те са с малко дете/. Било до Магнолиите /не че знам какъв е/, сред гора, тихо, на 50 м от плажа, чисто, спретнато - ами това е което ми допада Пък и ако не ме лъже паметта плажната ивица е широка, голяма  и няма да се чувсвам като сърдинка в собствен сос Simple Smile . Гледахме и оферти за Албена, Слънчев бряг, но ме е страх от големите децибели - водя си едни "усилвателчета". Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 6 559
Благодаря на всички, включващи се в темата със съвети, преживелици и указания - ценя много помощта ви.   bouquet  bouquet  bouquet
За Вита парк в Албена - препоръчаха ни го като най-удобен за придвижване с количка ( имало само 10-на стъпала преди алеята) и като съотношение удобства -цeна на all inclusive. Аз ще нося кошарките, защотf предлагат, но наема е 6 лв. на вечер та за10 вечери за 2 кошари ми излиза, колкото една нова  Embarassed Embarassed Embarassed, пък и се надявам да сме с голяма кола, чакаме я да дойде  Praynig Praynig Praynig. Идеята да звънна предварително за стаята - е супер добра, ще се възползвам  Wink, но мисля, че май сега е още раничко да звъня за края на август а ? За ресторанта - нарочно го избрахме да е по-далечко, че и разходка ни трябва след папото, че сме се закръглили и аз и мъжо  Twisted Evil Twisted Evil - търкаляме се. И моите в 20.30 -21.00 си лягат, ама мойто сУпруг за това мечтае - сега ги храни, мие, стрелиризира, хайде на компа, хайде телевизийка и то станало 23 часа. А пък аз си мечтая, като се положат всички по леглата аз с книжка на терасата и с едно коктейлче - джин фис например  Crazy Crazy Crazy...

# 33
  • Мнения: 1 533
Биби, случайно попаднах на темата. Във Вита Парк бяхме за 2 нощувки с мъжа ми 21-23 май. Възхитена съм! Ще ти е много удобно за децата! Просто е страхотно, изненадана съм че го водят само 3 звезди. Само че не знам края на август цените как ще са. Ние хванахме една оферта, 36 лв на човек all inclisive. А на една табела на входа на Албена пишеше че нормално през сезона за Вита парк цената е 109 лв ooooh!.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 559
Биби, случайно попаднах на темата. Във Вита Парк бяхме за 2 нощувки с мъжа ми 21-23 май. Възхитена съм! Ще ти е много удобно за децата! Просто е страхотно, изненадана съм че го водят само 3 звезди. Само че не знам края на август цените как ще са. Ние хванахме една оферта, 36 лв на човек all inclisive. А на една табела на входа на Албена пишеше че нормално през сезона за Вита парк цената е 109 лв ooooh!.

след 24.08 е 52 лв на човек all inclusive, ако платиш до 15.06 (както направихме ние)10% отстъпка. И понеже това са цени с ДДС и взехме ф-ра на мъжото шефа ни върна ДДС-то и така излезе супер прилично- за двамата за 10 дни 780 лв. ( децата без пари, щото са до 2 години )

# 35
  • Мнения: 811
Аз ще нося кошарките, защотf предлагат, но наема е 6 лв. на вечер та за10 вечери за 2 кошари ми излиза, колкото една нова  Embarassed Embarassed Embarassed, пък и се надявам да сме с голяма кола, чакаме я да дойде  Praynig Praynig Praynig.
К`ви 6 лева  #Crazy
Кошарите са безплатни и във Вита парк, и в Калиакра  #2gunfire Но предварително се заявяват.
Миналата година във Вита парк плащах 80 лв на ден /за мен и ЛС/ - щерката - безплатно.
Сега в Калиакра плащах за двама възрастни /по 43 лв./ и 1/2 храна на щерката - 13 на ден. Малчо и кошарата - безплатно!
Щом си се спряла на Вита парк - там най-много ми харесаха стаите в допълнителното ниско крило. Пред тях една градина и зеленина - чудо-чудо   bouquet
Ей, отсега се размечтах  grinning039

# 36
  • Мнения: 811
Във Вита Парк бяхме за 2 нощувки с мъжа ми 21-23 май. Възхитена съм!
Нищо чудно да сме се видяли неиде по плажната алея. Ама като не се познаваме  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 533

след 24.08 е 52 лв на човек all inclusive, ако платиш до 15.06 (както направихме ние)10% отстъпка. И понеже това са цени с ДДС и взехме ф-ра на мъжото шефа ни върна ДДС-то и така излезе супер прилично- за двамата за 10 дни 780 лв. ( децата без пари, щото са до 2 години )

Страхотно! Винаги съм си мислила, че е супер скъпотия да се ходи на хотел на морето, особено пък тия ол инклузив оферти. Всъщност това е май единствения начин да знаеш със сигурност колко пари ще изхарчиш. Аз имах 5 лв. в чантата си и така си ги върнах в Русе, не сме излизали извън хотела и се подухме от ядене и пиене и на алкохол вкл. Чудни са тия гривнички на ръката, чак мъчно ми стана като ми я взеха накрая Laughing

Общи условия

Активация на акаунт