Февруарски мами откриват щастие голямо!

  • 12 797
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 818
Гащеризон Wink

# 211
  • Мнения: 305
Уиш,не виждам какво те притеснява да извеждаш беб навън,ние изведохме Пепи на десетия ден,е не на разходка ами до колата и оттам в къщата където ходихме,днес също бяхме често на прозореца да го погали слънцето.Ако имахме количка днес щях да съм първа пушка по улиците Grinning щото беше супер топличко.Ей голямо преобличане падна този следобед,първо се беше оакал,после да давам чай и не бях завила хубаво бибата-олях го миличкия ooooh! след това повърна и....направо се изприщих Rage

# 212
  • Мнения: 43
  Здравейте мили майчета Simple Smile

   Моля кажете с какво да мажа дупето на бебчо, всеки път преди папане мием дупенце с шампоанче и водичка и подсушавам добре и дупе не минава с какво ли не пробвах олио на БЮБХЕН, с кремче за подсичане на БЮБХЕН, с крем ЗДРАВЕ сега сме с крем за подсичане на МУСТЕЛА и дано проима ефект днес е вторият ден с него та ще видим, но много ще се радвам ако някой има изпитано средство срещу подсичане  newsm53.
   Ние днес също бяхме навън времето беше просто прекрасно.До колкото за обличането като излизаме:долна блузка, ританки, цяло гащеризонче, шапка, пелената от изписването от тези който все едно имат вата посредата и отгоре се увиваме с едно от тези италианските, мекичките одеалца.Излизаме само с водичка и бибка без храна, защото не смея да седим повече от 40 - 45 минути. И ние като излезем заспиваме  smile3524
   За меда  и аз съм на същото мнение, че още е раничко.
Лека и спокойна вечер от мен  newsm51

# 213
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Здравейте момичета!
Аз също съм февруарска мама, но досега не съм писала при вас, затова пък ви чета. Така за доста неща съм намирала успокоение Wink
Имам конкретно питане към Мактуб:
става въпрос за Rescue Remedy на д-р Бах. Предложиха ми го за коликите на бебето, а и за успокоение изобщо, да се приема по една капка както от мен, така и от детето. От постингите Ви разбрах, че сте добре запозната, затова моля за Вашия коментар, личен опит и съвет.
Благодаря и лека, спокойна, без много плач вечер!

# 214
  • Мнения: 251
Здравейте на всички февруарски майки. Аз съм от мартенските майки, но родих края на февруари, на 28, вместо на 2 март. Сега чета вашите теми, защото намирам доста успокоение, че и другите са като мен, имат същите притеснения Simple Smile
 Нашето бебе е на 12 дни, храня го само с кърма, от няколко дни май има леки колики. Не съм давала капки засега, защото чакам да идем на преглед в четвъртък. Иначе аз се наливам с чай на ХИП за кърмачки, пък се надявам да помага.
 Колкото за извеждането - тука сега е топло, почти като лято и аз днес го изведох за 1 час в парка, а предния ден бяхме близо три часа навън, но из разни магазини.
 Ами това е от мен. Надявам се да ме приемете при Вас, докато ние мартенките си организираме тема, че половината още са в очакване. Не че ми е неприятно с Вас, но там си говорихме цели 9 месеца. Simple Smile

# 215
  • Мнения: 305
Добро утро  Hug Днес сме от ранобудните,ще ходим за количка до Плевен и да видим дали ще ми издадат болничния след раждане,че нали са го позабравили при изписването,а и не знаех че трябва да има такъв-да не съм врачка я!Сега изтеглих детски песнички за Пепич,заслушва се детето,даже отнесе в сладък сън.Хайдееееее ставайте  Stuck Out Tongue Winking Eye Аз отивам да направя малко степер че този гъз кой ще го събира,мене чака Crazy      Имам идея за новата темичка  За февруарчето пролетни усмивки а за мама само нови придобивки!

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 09:44 от petita

# 216
  • София
  • Мнения: 3 576
Добро утро и от нас,

Ние вчера си направихме първата разходка с количката - все пак такова временце не беше за изпускане. Използвах случая и да мина за акта за раждане, но се оказа, че още не е готов.
В петък сме на консултация, та ще видим малчо колко е наддал. Освен това ще почна преговори от сега с педката за отлагане на ваксините поне докато стане на 6 месеца. Аз като отявлен противник на ваксините, хич не бих го ваксинирала, но в БГ това няма как да стане за съжаление, т.е. може да се откажем от ваксинация с декларация, но пък после много трудно ще го запишем на детска градина и училище, ако въобще е възможно. До миналата година ваксинациите е можело да се отлагат до годинка на детенце, но сега са намалили този срок на 6 месеца - дано за този период на кърмене да успее да си изгради някаква собствена имунна защита...

# 217
  • Мнения: 1 701
Снощи пак плакахме. Като започна от 11 че до към 2 часа. дадох му мляко, но го повърна. Дупето беше чисто, капки за колики пи и пак пищя. Пробвах да го нося като маймунче. С коремчето на долу и млъкна. Явно му мина чак заспа, но като го сложиш в креватчето му пак запищя!
Накрая взех кошчето за кола и го сложих в нея. Там му е явно много удобно защото обикновено заспива. И снощи заспа, но ме достраша да го оставя в него, защото все пак не е легълцето му и не мога да го сложа на една страна, пък и крачетата му са свити вътре.
Ето му го кошчето и не ми се струва добре да го оставям вътре да спи. Иначе ми е много удобно, защото се люлее и малкия заспива веднага...

# 218
  • Стара Загора
  • Мнения: 743

   Моля кажете с какво да мажа дупето на бебчо, всеки път преди папане мием дупенце с шампоанче и водичка и подсушавам добре и дупе не минава с какво ли не пробвах олио на БЮБХЕН, с кремче за подсичане на БЮБХЕН, с крем ЗДРАВЕ сега сме с крем за подсичане на МУСТЕЛА и дано проима ефект днес е вторият ден с него та ще видим, но много ще се радвам ако някой има изпитано средство срещу подсичане  newsm53.
 
Пробвай само с водичка, без сапуни и шампоани, подсушавай добре и лично аз мажа с Бочко /когато е зачервено дупето/ и мокри кърпи ползвам много рядко.Досега не съм имала проблем.

Момичета незнам на колко от вас педиатрите са ви дали направление за ортопед, но трябва след навършване на 1-я месец да се направи преглед.Искайте си на всяка цена,или отидете на частен прием.Ние вчера бяхме, гледаха тазобедрените стави на Ивка на ехограф.В дясната има малки отклонения от стойностите и ни предписа да носим профилактично ортопедични гащички.Цели 3 месеца  newsm45.Много съм притеснена,макар лекаря да каза че в огромен брой от случаите всичко е наред няма измествания след време, но за застраховане иска да направим тази терапия.Сега милото е с тях, къса ми се сърцето като я видя...но за нейно добро е. Praynig Също така ми обясни че ако се сега се открие е много навреме, после като стане на 3-4 месеца е малко късно. По-рискови се водят децата които в някой месец от бремеността са били седалищно - това беше първото нещо, което ме попита преди прегледа.
Моя съвет е - идете! Силно се надявам да няма проблеми, но ако има да са поправими лесно.
Хубав ден ви желая, аз въпреки слънчевото време нямам желание да излизам -ще си поплача в къщи, дано ми олекне.

# 219
  • Мнения: 305
Sier,миличка не се измъчвай,не е нещо непоправимо,виж добре си отишла навреме,аз колко им разправям на мойте познати че този преглед е много важен ,а те май ми се смеят отстрани.Найстина е задължителен за бебчовците.Та,я си поплачи да ти олекне и виж какво слънчице си имаш

# 220
  • Мнения: 120
Здравейте февруарски мами  Simple Smile Привет от мама Нина и бебе Ема. Досега не съм писала в форумите, но отвреме на време ги чета и намирам много полезни и успокояващи неща. Надявам се скоро и аз да мога да обменям опит с вас. Ема се роди на 14 февруари и се занимаваме с същите проблеми като вас - коликите много я мъчат и почти нищо не помага, сега излязоха и пъпчици, а в родилното и откриха сърдечен шум.. Има ли някой, който да знае нещо повече за сърдечния шум? Ще ми е интересно да си пиша с вас (когато имам време Simple Smile).

# 221
  • Мнения: 2 818

Имам конкретно питане към Мактуб:
става въпрос за Rescue Remedy на д-р Бах. Предложиха ми го за коликите на бебето, а и за успокоение изобщо, да се приема по една капка както от мен, така и от детето. От постингите Ви разбрах, че сте добре запозната, затова моля за Вашия коментар, личен опит и съвет.
Благодаря и лека, спокойна, без много плач вечер!


Здрасти, Buba Mara Simple Smile
Според мен Rescue Remedy не е подходящ... може да се даде след раждането, за по-лесно адаптиране, но да се дава за колики... по принцип за Rescue Remedy пише да не се взима продължително време, а коликите не са единичен случай. Вчера умувах кое би било подходящо за колики,но още не съм измислила  newsm78 , като измисля ще пиша. Иначе за даването... най-добре ти да ги взимаш, а чрез кърмата и тебе самата то ще ги "поеме". Стига да кърмиш... кърмиш ли? Също така може да се капнат няколко капки на някоя пелена/одеалце и когато се разплаче от колики, да се загърне с нея бебо. Само трябва да се сетя кое ще е подходящо... А ти как се чувстваш, когато бебето плаче от колики?

# 222
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Sier, не го взимай навътре!! Я виж каква ти е хубава и свежа Ивето!! Hug Сигурна съм, че проблемът е излишно преувеличен!!  #2gunfire Естествено, вземи си всички мерки, за да си спокойна. Всичко ще бъде наред, но ти като майче няма как да не се тревожиш, докато не се увериш, че няма нищо...

# 223
  • Мнения: 1 701
Sier, не плачи мамче, а се радвай че каквото и да е е открито навреме и с Ивка всичко ще е наред! Simple Smile

# 224
  • Мнения: 958
Здравейте, при нас поредната безсънна нощ бебето си спи аз скачам през 5 минути щото много напъва и все се стряскам да не повърне, докога продължава това напъване час вика милото от зор Sad и не винаги се изаква сякаш иска нещо да изкара а не може,
На анс вече най-любимата ни играчка е музиканата над леглото не знам дали сте сложили вече аз мислех че бебе ниама да и обърне внимание но тя е луда по нея следи животинките с поглед радва се маха с ръчички и крачета прилича си вече на голямо бебе Simple Smile
Даже като я свият коликите и като и навия играчката замира веднага и почва да гледа и да се ослушва дано не и мин интереса бързо.
Хитрушата вече окончателно се научи на ръце да стои пък и не само това ами усеща кога я лушкаш и се разхождаш с нея и кога просто си седиш и я държиш и недоволства, та в къщи всички на смени я разхождаме и люшкаме и е голямо щастие за нея Simple Smile
Да ви питам как са ви гърбовете? аз явно не мога да налучкам поза и като я храня и гушкам се прививам напред и след това гърба ме боли ужасно

Айде имаме пак ако Simple Smile изчезвам

Общи условия

Активация на акаунт