3 март - приканвам ви да създадем една традиция

  • 5 530
  • 132
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 293
Хех. Лиорена. Силно се надам - последен пост във връзка с твойта особа.

Чела съм те само във връзка с Бърди. И си мислех..други работи.

Я по-споко го давай Simple Smile

Дразнела си и си се кефиш даже? Лелей, страшна работа, тва, Лиорената да те дразни. Съвсем без майтап - не загряваш, че е смешно?? Жал-ко.

П.П. Не бих се включила в темата, признавам, иначе. Дет вика г-жата Смутена - не са ми цвете децата, ама аре кажете ми нещо напреки за тях. Grinning

# 121
Нека по-често да изпадаме в настроението, което ни обзе  - настроението на национална гордост, на патриотизъм.

Това, което в другата тема наричат "фалшив патриотизъм", аз бих нарекла нужда поне няколко дни в годината да се сещаме, че сме българи, да си припомним българските победи и да се гордеем с тях.

Това са дните, в които всички ние можем да се спрем за малко от забързаното ежедневие и да помислим за миналото, за нашата история.

Не виждам нищо по-естествено от това да празнуваме на тези дни.
Призивът ми на 3 март беше от сърце, така го почувствах и така го написах.
Не исках този ден да бъде просто един почивен ден.
Така и стана.

Така ще бъде и на 24 май, и на 6 септември - ще има българско знаме у дома и ще празнуваме. Ще стане традиция.

Нека в тези няколко дни патриотизмът да е на първо място в мислите и чувствата ни, а нихилизмът - на последно.

А аз обещавам на 24 май да пусна тема: "24 май - приканвам ви да създадем една традиция", за да не забравя да сложа флагчето, да подредя отново трапезата, а и за да има на какво да се радва и смее жабката, та да и стане празнично и на нея.


Подкрепям 100%  Grinning

# 122
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Хех. Лиорена. Силно се надам - последен пост във връзка с твойта особа.

абсолютно Peace
а трябва да кажа, че всички вие ми донесохте огромен късмет.
проверявам си преди малко пощата и що да видя, нещо, което чакам да получа вече близо 2 години пристига точно в този момент.
чак не е за вярване.
налага се обаче да напусна страната буквално за няколко дни, но ще трябва да се организирам. Grinning
още не мога да повярвам, толкова неочаквано и изведнъж Tired Grinning Grinning Grinning

тази тема все едно беше някакъв предзнаменовател. Grinning

# 123
  • Мнения: 563
и да ти стане мъчно за нещо в нея

никоя сила на света няма да е в състояние да ме накара да изпитам подобно нещо.
както и никога не съм го изпитвала колкото и далече да съм била, понякога за по-дълго време, грам "мъчно" не съм чувствала никога, така, че това, което пишеш е невъзможно да се случи.
Ох Лиорена, все едно себе си чувам преди години. И аз си мислех че няма да ми е мъчно никога, ама се оказа че не е така.
Както и да е, без да искам да звуча морализаторски, нещата които те дразнят в Бг сигурно ги има и в чужбина, само дето не са толкова очовадни. Не знам защо не искаш да си българка, нито пък какво те спира от емиграция. Ако имаш желание да споделиш, ще ми е интересно да прочета, ако не - здраве да е Peace

# 124
налага се обаче да напусна страната буквално за няколко дни, но ще трябва да се организирам. Grinning


Айде вдигай гълъбите - нямаш работа по тия места. И да не съм те видяла повече. Ясно ли е?  Party

# 125
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836

здраве да е, разбира се Peace

# 126
  • Мнения: 1 533
Дет вика г-жата Смутена - не са ми цвете децата, ама аре кажете ми нещо напреки за тях. Grinning

За това става въпрос! Децата, майката...

# 127
# 128
# 129
  • Мнения: 3 423
Даааааа, луканката има два края.

# 130
  • Мнения: 4 473
Преди някои хора да се изложат тотално и други да се включат в поредната словестна битка, няма ли някой да заключи тази тема?

# 131
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Преди някои хора да се изложат тотално и други да се включат в поредната словестна битка, няма ли някой да заключи тази тема?

абсолютно съгласна, че подобни нелепици трябва да се заключват. Peace

# 132
  • Мнения: 6 323
Аз ще я заключа.

Първо, защото темата е по повод националния ни празник, който отмина преди 15-тина дни.

Второ, защото не считам, че антинационалистическа настройка би спомогнала за подобряването на каквото и да било и единственото, което може да се постигне, е изостряне на отношенията и отново развихряне на бурни и неособено приятни дискусии и препирни.
Всеки е свободен да има мнение и отношение, разбира се... и всеки може да избира къде да живее и дали и какво да прави за/против държавата, в която живее.


Трето, в допълнение към горното, не смятам да откарам и тази нощ пред компютъра, дебнейки кой, какво, как и на кого написал.

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 22:59 от Mamma

Общи условия

Активация на акаунт