Има ли мами на оперирани от херния деца?

  • 29 081
  • 151
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 662
Всичко ще е ОК Hug
Първия ден само ще ви вземат кръв и ще попълвате документи и сигурно във вторник ще ви оперират до обяд и в сряда ще ви изпишат.
Успех ще стискам палци newsm10
и да пишеш как е минало
Ако имаш нужда от някаква помощ тук в София пиши на лични,ще помагам както мога Laughing

# 121
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Здравейте,мили мами!Имам нужда да споделя с някой проблемите си,а сметнах ,че хора като мен изживяли това биха ме разбрали.Не искам да ви обременявам просто малко нужда от съвет.Моят син е на 5г.Съвсем случайно му открих подутина в слабините./това се случи тази събота на 19.05/Интересното е ,че ту се появява ту изчезва.Вчера/21.05/ го заведох на детски хирург след прегледа ми каза,че има ингвинална херния и би било хубаво да се оперира,но тъй като сега е болен лекаря каза към 6.06.Честно казано съм много раздвоена--нашия педиатър ме съветва да не бързаме защото нито ни е голяма нито е заклещена.Незнам какво да правя.Детето няма никакви оплаквания.Не съм много запозната но си мисля,че дори сега да отлагаме рано или късно пак ще се сблъскаме с проблема--имам предвид че тя няма да изчезне сама.Ще направя още една консултация с друг хирург да чуя още едно мнение.Съжалявам може би стана малко дълго,но съм страшно притеснена,изнервена и объркана.Извинявам се.

# 122
  • Мнения: 2 865
Елена, не е спешна операцията, но така или иначе в един момент трябва да се направи. Изберете си кога ви е най-удобно и тогава действайте. През лятото избягват лекарите да оперират, така че го имайте в предвид. От собствен опит със сина ми ще ти кажа че с течение на времето хернията става по-голяма. Ние направихме операцията около 4-5 месеца след като я открихме.

# 123
  • Мнения: 88
Здравей ,моят син беше на 3,5 години,когато полу4и ингвинална херния.И аз като тебе бях раздвоена,още пове4е,4е имаше тогава лекар,който ни изписа колан,слагащ се в/у мястото на хернията.Това беше преди 7-8 години и може би днес не се препоръ4ва.Но когато разбрах 4е и тестиса не си е на мястото решихме да го оперират.При операцията се оказа,4е херниялният сак се е преплел с връзките,които придържат тестиса.Операцията  не е сложна и за лекарите от детска хирургия в Пирогов-рутинна.Ако сте от София на другия или даже ве4ерта на същия ден изписват(ако вси4ко е ок разбира се).Така,4е моят съвет е да го оперирате-особено при мом4етата хернията е нещо,което не търпи отлагане.Все пак специалистите имат думата-те преценяват най-то4но.

# 124
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Йо, желая Ви успех ще стискам палци, много силно!!! Elenabs81 ,другите мами са ти писали, не е спешна операцията, но на нас ни казаха ,че колкото по-рано се оперира толкова по-добре. Иначе хернията от само себе си няма да мине, а с течение на времето става все по-голяма. gudzy, как сте Вие ?

# 125
  • Мнения: 662
Благодаря добре Laughing
Покрай проблемите с очичките все забравям да му купя нещо за белега,а отдавна трябваше да почна да го мажа.
Силви, вие как сте боли ли го още детето?
Йо,успех ви пожелавам още веднъж и ще стискам палци в понеделник Peace

# 126
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Благодаря ви мамчета за отговорите!Пожелавам успех на Йо!Ще стискам много палци!Ще следа темата ,както и ще ви информирам за нас.А бихте ли ми казали нещо за изследванията които ще се правят?

# 127
  • Мнения: 662
Първият ден като ви приемат само ви взимат кръв-това са изследванията.Но аз ти препоръчвам няколко дни преди операцията да си направите тестове за опойките-не е нищо страшно,но се заплаща-20лв.
Elenabs81 успех и на вас Peace
Моят съвет е да не изчаквате дълго,но трябва 2 седмици преди операцията да е напълно здрав.Аз изчаках година и половина, защото до 1 година има минимален шанс да се прибере,а след това изчаках още за да почне да ме разбира.Но хернията ни стана огромна,доктора каза,че е като на голям човек.твоето дете е достатъчно голямо,така че няма смисъл да чакаш Wink

# 128
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Благодаря ти много qudzy!Пожелавам на твоето малко съкровище да бъде много здрав,да има едно щастливо детство изпълнено с много усмивки и весели игри!

# 129
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
 gudzy , благодаря добре е, само от време на време го прибоцква по-малко и понякога го приболява, сигурно е нормално. Доктора каза, че 6 месеца ще го чувства като чуждо. Иначе го маже с Контрактубекс, май изглежда по-добре. Ама го маже нередовно, когато аз го подсетя, а е хубаво по-редовно. Вземи му и го мажете ,май има ефект.

# 130
  • Мнения: 2 657
Привет.привет Hug
Размина ни се за сега операцията LaughingБранков в4ера като го прегледа каза да минем след 2-3 месеца да го види пак,но може до тогава тестиса да си е ве4е постоянно на мястото Laughing
интересното за мен бе,4е миналия път каза херния,а сега каза асансьoрен тестис.....

Аз от толко пък вайкане,е кой знае какво ще прави в болницата се оказа,4е като влязохме в самата болница и диването се спе4е и нито говореше,нито мърдаше на някъде.Седна до мен и само гледаше едно такова жално и не смее да гъкне Laughing

# 131
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Йо, радвам се за вас , а дано не се налага операция.

# 132
  • Мнения: 13
Моя син го оперираха преди три дни а е само на 8 месеца не се тревожи всичко минава бързо.Това за водата не ми е ясно на него муп дадоха вода 15мин.след като се събуди.На следващия ден беше същото весело и игриво бебе.Пожелавам ви успех.

# 133
Племеникът ми е на 10 месеца. Днес майка му видяла подуване над слабините. Личния му лекар го пратил в Пирогов. Става дума да ингвинална херния. Не е заклещена, но са казали да се оперира по-скоро. Сега сигурно е на операция и ми е много притеснено. Не знам какви изследвания са му правени, каква ще е упойката, не ни е известно да има алергии , но е толкова мъничък. аз бих чакала с операцията , но...Сега чета диагонално какво пише във форума по въпроса и ту се успокоявам, ту се треса от нерви. Тези хернии само с операция ли се оправят?

# 134
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
eli_3 , херниите няма начин да се оправят без операция. Аз също много исках да минеме без операция, но за съжаление не става. Не се притеснявай, от лични наблюдения знам ,че колкото е по-малко детето ,толкова по-бързо се оправя. А всъщност ,племенникът ти сигурно ,вече е по-добре,сега видях че са минали два дни.Бързо възтановяване му желая.

Общи условия

Активация на акаунт