Хидроцеле при дете на две години и няколко месеца

  • 859
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте . Снощи видяхме на дететнцето ни ,че единия тестис е подут.  Днес сутринта бяхме на преглед и доктора каза Хидроцеле. 
Каза ,че не е опасно и страшно ,но може би ще се наложи операция  .
Каза ,че ако искам мога да изчакам месец ,два . Не е проблем.  Да видим как ще е тогава .

Аз се спуквам пт притеснение защото все пак е операция.. и пълна упойка  .
Скоро бихме ваксина (назад сме с ваксините ) така или иначе искам да мине още време от нея .
Но я същото време не искам да бързам и с операция . Обмислям да изчакам малко .
Знам че така или иначе в повечето случай се стига до операция. 

Има ли майки, които също са изчакали при дете след две годишна възраст ? 

Ако имате съвет .. моля дайте ми .
На Коледа детето преживя голям стрес в болница.  Беше с пневмония . Знам, че сега стресът също ще е огромен...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 566
От кой град сте? Ако сте от София и правите операцията тук, може дори да ви пуснат вечерта да се приберете вкъщи и след 3 дни да отидете пак в болницата за свалянето на конците. Моят син е опериран от хидроцеле на година и половина, в Пирогов, от д-р Момчилов. Мина добре всичко, той след операцията беше малко замаян за може би по-малко от час и това беше. Вечерта вкъщи вече си играеше. Не изчаквайте. Стрес е, гадно е, но няма смисъл да се чака, защото колкото по-малко е детето, толкова по-бързо се възстановява и забравя. Моето дете буквално на следващия ден беше навън на площадка, така ми каза и лекарят - да си го гледам, както и преди.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте . Снощи видяхме на дететнцето ни ,че единия тестис е подут.  Днес сутринта бяхме на преглед и доктора каза Хидроцеле. 
Каза ,че не е опасно и страшно ,но може би ще се наложи операция  .
Каза ,че ако искам мога да изчакам месец ,два . Не е проблем.  Да видим как ще е тогава .

.....

Здравейте, Вие не казахте дали е имало предхождаща вирусна инфекция. Защото понякога това хидроцеле, появило се на 2 годинки, може да е симптоматично - реакция на инфекцията. Редно е да почакате малко. Изобщо няма да му навреди.
Ако след месец подуването персистира обърнете се пак към детски хирург или детски уролог.
Операцията е лека и децата се възстановяват бързо.
Такива специалисти има в Пирогов и в Токуда (при нас).

# 3
  • Мнения: 97
Здравейте . Снощи видяхме на дететнцето ни ,че единия тестис е подут.  Днес сутринта бяхме на преглед и доктора каза Хидроцеле. 
Каза ,че не е опасно и страшно ,но може би ще се наложи операция  .
Каза ,че ако искам мога да изчакам месец ,два . Не е проблем.  Да видим как ще е тогава .

.....

Здравейте, Вие не казахте дали е имало предхождаща вирусна инфекция. Защото понякога това хидроцеле, появило се на 2 годинки, може да е симптоматично - реакция на инфекцията. Редно е да почакате малко. Изобщо няма да му навреди.
Ако след месец подуването персистира обърнете се пак към детски хирург или детски уролог.
Операцията е лека и децата се възстановяват бързо.
Такива специалисти има в Пирогов и в Токуда (при нас).


Здравейте . Слава Богу инфекцията я преборихме.  Тя беше в гърлото .
Доктора днес каза да изчакаме месец тъй като скоро бихме Морбили скоро.  Малко време да мине още и живот и здраве ще сторим операцията.  От Стара Загора сме . Предполагам че тук ще направим операцията.  Майките  с които говорих са доволни от лекаря. 

Тревожа се много ,но знам че е за негово добро ... 🙏🏼 Просто ми дойде като шамар това . 
Не бях и запозната с това да си призная .

# 4
  • Мнения: 17
Здравейте,и аз съм от Стара Загора може ли да споделите кой лекар оперира детето ви ,защото и на нас ни предстои?

Общи условия

Активация на акаунт