Мани снобите, да поговорим за пaрвенющината...

  • 2 001
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 099
Повече пaрвенюта има в наш'та мила родина... Да не обиждаме снобите, моля!

Рафинираният снобизъм е ненатрапчив стил с високо качество.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 08:19 от ivonska

# 1
  • Мнения: 1 533
Тоя клюкарник ми стана с много сложна терминология, тотално се обърках вече с тия средни класи, снобарии и парвенюта. Чакам петъка!

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тоя клюкарник ми стана с много сложна терминология, тотално се обърках вече с тия средни класи, снобарии и парвенюта. Чакам петъка!
Присъединявам се към това мнение. Какво става тук?
Приядоха ми се черешки, Калинооо!

# 3
  • Мнения: 1 533
Черешки, снобарийки...рупай ябълки!

# 4
  • Мнения: 920
Аз тъкмо хапвам тънко нарязани папая и манго, с няколко капки лимон.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз тъкмо хапвам тънко нарязани папая и манго, с няколко капки лимон.
... и пиеш Нескафе...

# 6
  • Мнения: 3 423
Пък аз гледах Коритаров.
Какво съм? Сноб? Парвеню?
Човекът говореше за поезия.
Съводещата мигаше на парцали
и ъгълчетата на устетата й се
извиваха надолу - аха, да направят
мост. Сложна поезия държаха в ръце.
Вие говорете за ядене.
Елементарни частици.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз днес гледах част от Бареков ( не задна, времева) , това сега какво е - сноб ( щот все се опитвам да се образовам) или парвеню ( Никито си е малко жълт новинар все пак)

# 8
  • Мнения: 2 292
Аз днес гледах част от Бареков ( не задна, времева) , това сега какво е - сноб ( щот все се опитвам да се образовам) или парвеню ( Никито си е малко жълт новинар все пак)

д а. теzи теми трябва да zапочват с дефиниция на понятието. иначе какво обсъждае? черешки и папая?

# 9
  • Мнения: 920
Какво има да се дефинира - това поне е ясно. Новобогаташ.
Никой не може да ме обвини, защото ми липсва основното - богатството.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Даже и Уикипедия мълчи по въпроса:

парвеню
от Уикиречник
Съществително нарицателно име, среден род, тип 65
Значението на думата все още не е въведено. Можете да го добавите, както и да попълните част от останалата липсваща информация, като щракнете на редактиране.
Синоними
новобогаташ
прост, простак, високомерен, надут, презрителен, горд, надменен, нахален
Сродни думи

И аз не съм новобогаташ да му се не види! Е добре де, а какви сме тия дето нито сме сноби нито парвенюта?

# 11
  • Мнения: 3 423
еснафите къде са?

# 12
  • Мнения: 3 405
Тоя клюкарник ми стана с много сложна терминология, тотално се обърках вече с тия средни класи, снобарии и парвенюта. Чакам петъка!

Специално пуснах тема за разяснения на терминологията.

еснаф е станало нарицателно на парвеню, иначе означава занаятчия

http://bgrod.org/Etnografia/index.php?p=pravo&page=esnaf

# 13
  • Мнения: 2 292
Какво има да се дефинира - това поне е ясно. Новобогаташ.
Никой не може да ме обвини, защото ми липсва основното - богатството.

първеню се пише

в гугъл намерих

"първеню" и "сноб" имат едно и също значение, т.е. от латински "сенца но билити", т.е. човек без потекло.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457
еснаф
от Уикиречник
Направо към: навигация, търсене
Съществително нарицателно име, мъжки род, тип 7
- Някогашна организация, сдружение на майстори и калфи от един занаят.
- Майстор занаятчия, дребен собственик.
- Дребнав човек, с предрасъдъци и ограничени духовни интереси.

Аз май ще се ориентирам към контетата, там поне духовното не важи  bowuu

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Първенюта не са ли онези селяндури, които веднъж забогатели се опитват да се набутат в елита .... друг е въпроса какво е елит .... но пък и всички гледахте ВИП Брадър   Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 405
парвеню идва от руски език парвеню

# 17
  • Мнения: 2 292

парвеню в гугъл има 0 намерени  newsm78

# 18
# 19
# 20
  • Мнения: 2 700

парвеню в гугъл има 0 намерени  newsm78

парвеню идва от френски: причастие на глагола
parvenir - 1/ стигам, достигам, 2/, успявам, сполучвам
3/ . правя кариера, успявам в живота, издигам се

# 21
  • Мнения: 920
Значи първо трябва да се справим с правописа на думата. Моля някой френскоговорящ да го обясни.
Или може би идва от първенец в учението и спорта, особено второто, защото те са основна част от парвенютата в България.

Р.S. Соларис вече го е направила.

# 22
  • Мнения: 3 405
соларис, мерси Grinning

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тоя клюкарник ми стана с много сложна терминология, тотално се обърках вече с тия средни класи, снобарии и парвенюта. Чакам петъка!
Мдам.
1 ден не съм влизала и от сутринта Rolling Eyes мигам на парцали.
Отде толкоз свободно време, бре хора, някои едвам откъсваме по 2-3 часа да се наспим smile3507, вие как успявате?

И аз чакам петъка! Да питам защо изчезнаха едни презервативи от аптеките и това, че държа точно на този вид и марка дали ме прави снобка Stop. Ама наистина ги няма Naughty. И в аптеката на mall-а даже Wink.

# 24
  • Мнения: 1 629
Разкарайте проклетите череши! Моля.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Защо бе какво им е? Ако си сноб, можеш да наминеш през Мола, в Пикадили има, по 39,99 лв килото. А иначе - мисли за тях като за вишни Simple Smile

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хаха, ето го новия кашкавал - черешите. Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 457
Мда, ама за средна класа май не става, за ниво на аристокрация ще ги въведем Simple Smile

# 28
  • Мнения: 677
Мда, ама за средна класа май не става, за ниво на аристокрация ще ги въведем Simple Smile
С 10 хилки на месец можеш да си вземеш 250кг все пак,а?
Среднокласни са,мноо ясно..
Ако обаче ги е кълвала сврака,черешите,ще ги вземеш без пари направо..

# 29
  • Мнения: 3 423
Да питам защо изчезнаха едни презервативи от аптеките и това, че държа точно на този вид и марка дали ме прави снобка Stop. Ама наистина ги няма Naughty. И в аптеката на mall-а даже Wink.[/sub]

Ти що мислиш, че аз толкова
питах за мола, а? Овършах го.

# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На теб пък за к`ъв са ти презервативи, като мъжът ти официално те предупреди, че ще прИработва?!

# 31
  • Мнения: 1 937

В Троян, съграждани на Иван Хаджийски.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 457
Ай сиктир с тез череши, протекоха ми лигите вече. Казах аз да мислим за тях като за вишни , ама не та не!
 Ама има проблем с аристократските череши - те нали там с нож и виличка всичко ядат, а черешите как? Така с голи ръце ли? Не е класно, някак  newsm78

# 33
Странни аватари във форум, пълен с бременни жени. Това от какво е - от снобизъм, парвенющина или просто от егоизъм?

# 34
  • София
  • Мнения: 1 457
Моя е от мързел, не ми се търси нов. За другите не знам. И на мен ми се ядат, а не съм бременна, и аристократка не съм...Само съм гладна Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 17 546
Странни аватари във форум, пълен с бременни жени. Това от какво е - от снобизъм, парвенющина или просто от егоизъм?
Как пък реши, че всички сме бременни или че преобладават бременните?   #Crazy Мали, ше тичам до аптеката за "Шуър Чек" да не съм забраменяла от тоз форум, че мъж ми ше ма бии...

# 36
  • Мнения: 967
Мога да преглътна неграмотността, простотията, мърсотията....мога и още много други неща да подмина с усмивка, които в момента не се сещам да избрия, но не понасям тези, които се опитват да надскочат себе си, да потъпчат това, което са, за да се харесат на околнте и толкова се вглъбяват в това да си преструване, че накрая забравят какво се крие под маската и губят човешкия си образ. Наречете ги както си искате: парвенюта, сноби,...., едно мога само да кажа "пази боже сляпо да прогледа"
Не мислите ли, че ще сте много по-щастливи ако приемете себе си такива каквито сте, ако харесвате себе си и другите ще ви харесват без значение дали сте яка българска селянка, прекарала живота си между обора и печката или сте модерна жена в скъп костюм и тънки токчета - всеки от нас е красив именно, защото е уникален, ако загуби уникалността си вече пет пари не струва дори гъза си да одере.

# 37
  • Мнения: 17 546
... СЪМ яка, българска, що годе модерна жена в  костюм и тънки токчета, прекарала живота си между печката и хората, които обичам -  красива именно, защото СЪМ уникална, ако загубя уникалността си вече пет пари не струвам дори гъза си да одера.
Такава съм! И не ми пука дали някой не ме харесва!

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 13:48 от Кристал

Общи условия

Активация на акаунт