ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 124
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 1 050
# 1 051
  • Мнения: 478
Цитат
*Ванина*
Vanina 75
Здравейте!
Имам си проблеми с гръбнака - спондилолистеза, хернии, стеноза.
Имам Ядреномагнитни резонанси и ренг. снимка.
От резонанса и от снимката може ли да се съди за ревматологични проблеми? До колкото разбрах само кръвните изследвания нищо не говорят.
Имам некоолкократни изследвания на  СУЕ, С-реактивен протеин, ревматоиден фактор, АST. Всичките тези са отрицателни, тоест добри.
*Ванина*, кръвните показатели не изключват ревматично/автоимунно заболяване, средно 30% от ревматично болните са така "серонегативен вариант", все още не се познават достатъчно имунните процеси и да се следят лабораторно.
Лекаря е длъжен да вярва повече на пациента отколкото на изследванията, така че може да постави диагноза в/у твоите оплаквания. За образната диагностика незнам - не мога нищо да кажа.

# 1 052
  • Мнения: 478
borislav popov, продължавай да ни споделяш.

# 1 053
Незнам какво да ви кажа............Просто нямам думи.Толкова съм отчаяна,че....Ами ако се предава по наследство....ако след време и мойте деца го получат.На мен майната ми,ама децата.Аз вече съм се деформирала!

# 1 054
az sa6to imam RA ot bebe sega sam na 28 vinagi sam obikaliala bolnici i sanatoriymi vsi4ko sam opitala ot bilki do hap4eta i mazila bez rezyltat no sega se 4yvstvam kato drygite zdravite xora sas
FLOSTERON tova sa injekcii no naistina pomagat 1mg. si slagam na 3 meseca myskylno.Ve4e zabravix za bolkata  i skovavaneto sytrin .

# 1 055
  • Мнения: 1 248
IRINI4KA, flosteron  е betamethasone, което е синтетичен кортикостероид.
Или с други думи се опитвам да ти кажа, че не си открила Америка.  33uu
Бих ти препоръчала да си намериш добър ревматолог и да обсъдиш с него дългосрочно лечение, кортикостероидите са добро средство в острите стадии на РА, но са поддържащо, не базистно лечение. Peace

# 1 056
  • София
  • Мнения: 8 348
отчитам едно профилактично посещение при ревматолога
увеличение на дозата Салазопирин, продължаване с Наклофена
уж му е по-добре ставичката, по-подвижна била поне
а дано да вървим на подобрение и да не ни изненада някоя голяма става, че тогава го закършихме

и да не му сане нещо на стомаха с тия месеци пиене на лекарства
и черния дроб
и ......

след месец пак

а, прилагам и Биоцитрин
уж срещу настинки и бацили, но пише че помага и за артрит
а дано

# 1 057
  • Мнения: 82
стискам палци да сте добре,а не ви ли изписаха нещо за стомаха?

# 1 058
  • София
  • Мнения: 8 348
ами не
явно чакат да се скофтят нещата и тогава

# 1 059
  • Мнения: 82
на мен като ми биеха диклак в клиниката много ме болеше стомаха,и като казах на доктора ми изписа хапчета,така че не чакай да се влоши положенито .Мисля ,че трябва да се пият заедно сдругите лекарства,за да се щади стомаха.Поне на мен така ми обясниха. newsm78

# 1 060
  • Мнения: 49
По правило около 1% процент от населението на една държава ( само при скандинавците повече от 2% ) страдат от ревматоидни заболявания- ревматоиден артрит, анкилозиращ спондилит( Бехтерев ), псориатичен артрит ( заедно с кожната му форма ).В Бг около 60000 човека.Това са автоимунни заболявания, изразяващи се в болка и възпаление на ставите и тяхното разрушаване (най-общо).Терапиите се ограничаваха до сега с приемане на т.нар. DMARDS - кортикостероиди ( флостерон, кортизон и т.н. ), метотрексат, сулфасалазин, златни соли, НСПВС (нестероидни)- аспирин, диклак, аулин и т.н.Новата тенденция е лечение с т.нар. биологични средства- Хюмира (Адалимумаб ), Ембрел (Етанерцепт) и Ремикейд (Инфликсимаб).Хюмира и Ремикейд са моноклонални антитела.Хюмира е 100% човешко антитяло IG-g6.Ремикейд е 75% човешко и 25% миши IG-g.Eмбрел не е моноклонално антитяло, а разтворим рецептор.И трите медикамента блокират TNF ( тумор некротизиращ фактор ), който е отговорен за разрушаването на хрущялите и ставите.Струва си да обърнете внимание на последните три медикамента, поровете се в интернет и аз съм насреща да ви помагам с моите знания.Така, че питайте!

# 1 061
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Хюмира е 100% човешко антитяло IG-g6.Ремикейд е 75% човешко и 25% миши IG-g.Eмбрел не е моноклонално антитяло, а разтворим рецептор.И трите медикамента блокират TNF ( тумор некротизиращ фактор ), който е отговорен за разрушаването на хрущялите и ставите.Струва си да обърнете внимание на последните три медикамента, поровете се в интернет и аз съм насреща да ви помагам с моите знания.Така, че питайте!
То наистина е хубаво да им обърнем внимание ,но за повечето хора са недостъпни . Peace

# 1 062
  • Мнения: 49
За съжаление държавата ни отново оставя всички хора с такива заболявания сами.По цял свят се реинбурсират на 100% за неограничено време, защото това са хронични заболявания.В Румъния на 76 %

# 1 063
  • София
  • Мнения: 8 348
понеже стана по-нагоре въпрос за увреждане на стомаха - цитирам си въпроса от друга тема

дали е удобно да попитам за някакви билки, действащи добре на стомаха
писах вече, че от месеци детето пие Наклофен и Салазопирин, а се очертават и още месеци занапред
засега особени оплаквания няма, но защо да не действам превантивно, нали така

Жълтият кантарион и белият равнец са билките за вас Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 064
  • Мнения: 49
Съгласен съм с Тонката.За детенце по-добре първо да се пробва с билки.

Общи условия

Активация на акаунт