ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 140
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 915
 santa2  madnoel People Santa Close-mas: Nature Snowman  bigdance2

                     ВЕСЕЛА   КОЛЕДА -   МОЛЯ ТЕ  ГОСПОДИ -  ВСИЧКИ ДА  ДАРИШ СЪС ЗДРАВЕ.


# 916
                        ЧЕСТИТА          НОВАТА        2009 година   на всички   съфорумци




                       ura                   Tada                     newsm08                 Nature Snowman

# 917
Здравейте. Честита нова година и нека през новата 2009 се чувстваме по добре и по здрави.
Искам да ви вдъхна малко кураж и надежди, макар че моите почват да се изпаряват отново. Писала съм тук и друг път... та накратко: на 23 години съм от 3 години диагноза серонегативен РА - салазопирин, диклофенак, метилпреднизолон, вътреставни инжекции без никакви ефекти и без грам облекчение на болката. Така 2 години нито ново лечение, нито резултат от настоящето. Болеста засегна лактите, китките, колената и глезените. Около година беше схванат врата ми, схващаха се раменете ми, дори и кръста. После температура и втрисане за около 2 месеца и никой неможа навреме да разбере от какво е. След лекуване с най различни антибиотици, които само ме влошаваха, ме приеха в болница. За температурата писах тук и исках съвети дали може да е от диклофенака, но ми отговориха че как то е противовъзпалително, не е възможно. И аз се оказах права. Поставиха ми диагноза хемолитична анемия. След курса на лечение (през март) до сега се почувствах много добре. Бях в ремисия  Grinning Grinning Grinning Grinning Пожелавам я на всички тук.... е в понеделник ще посетя моя доки защото пак започнаха схващанята и болките, но поне са по леки от преди. Така че има надежда. Не се предавайте. И психическата нагласа е много важна.... Аз съм забелязала че всички грижи и проблеми се отразяват и на ставите ми.

# 918
  • Мнения: 4 370
Дойде студа и пръстите на краката пак започнаха да ме болят!  Close

# 919
  • София
  • Мнения: 8 348
ох и моето диване го болят ту тоя крак, ту оня пръст
и аз все се надявам да е от времето, а не ново възпаление
и после се надявам надеждите ми да се изпълнят
и тетака
а на всичкото отгоре ходи редовно да ара кънки на зимната пързалка и иска пак да влезе в някой от хокейните отбори
ужас

от две седмици му давам Флексен, да видим ще има ли някакъв ефект
идеята е, че ако не помогне, поне няма да навреди

# 920
  • Мнения: 4 370
мъжа ми ми прави масажи вечер и се мажа с фастум гел. успокоява ме за малко, но като са ми в покой краката и пак започват болките. какъв е тоя Флексен, да пробвам и аз? Хапчета или гел?

# 921
  • София
  • Мнения: 8 348
хапчета
уж били с естествен глюкозамин, който действал добре на увредените стави
ще видим какво значи добре и действа ли изобщо

# 922
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте,
Нахлувам тук, за да попитам дали в моя случай е възможно да се касае за РА или Бехтеров. Започнах да чета темите, но са много дълги и няма да успея, а търсачката нещо отказва да работи.

На 29 години съм. От известно време сутрин усещам, че ми е трудно да си свия пръстите на ръцете, усещам и лека болка. Освен това чувствам слабост на тези стави известно време, след като съм станала. По-силно се усеща на десния показалец. Личната лекарка ми препоръча пълна кръвна картина, днес излязоха резултатите, утайката ми е 17, при норма 12 (леко завишена според лекарката). Тя каза, че ще ми даде направление за ревматолог, първо ми се стори странно, но сега, като се поразрових да почета има смисъл.

Кърмя дъщеря си още, тя е на годинка и пет месеца.

От малка коленете ми пукат, като клякам, не знам дали има връзка. А баща ми има артрит, но не знам точна диагноза, при всички случаи не е тежко заболяване, свързано с много силни болки или обездвижване.

Ще отида на ревматолог, разбира се, но ми се иска да събера колкото се може повече информация.

Благодаря!

# 923
Zdravei AIKA,
                     Triabva da napravi6 palni isledvania , moge da e nesto nesna4itelno, Revmatologa ste ti kage kakvi.  Isviniavai 4e ti pi6a na latiniza no si preinstalirax kompa ima6e troianez, skoro ste sloga kirilizata

# 924
Здравейте на всички,имам един въпрос на който от много време не мога да намеря отговор ако може някой да ми помогне:болна съм от ревматоиден артрит от пет години и съм на салазопирин и преднизолон:мога ли да имам дете и трябва ли да спра хапчетата и имали някоя жена която да има дете въпреки болестта и дали има опасност за плода и за мен.Ще съм много благодарна ако някой може да ми помогне да намеря отговор защото времето минава.......БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 925
  • Мнения: 4 370
Здравейте! Открих нещо, което ме излекува, надявам се,ако не за постоянно , поне да е до края на годината. Съвсем случайно свекърва ми взе да ми обяснява колко хора е излекувала, които имат ставни болки и ме пита дали познавам някой който го болят ставите за да му даде вар да се излекува. И аз и отговорих че аз съм човека и тя с ентусиазъм ми каза да си забъркам следната илача: 1с.л. гасена вар, да я прекарам през цедка, така че да стане пухкава. После се смесва с 1с.л. мед и се разбърква докато стане гъста лепкава смес. Тази смес се маже веднага върху болната става и се завива с парцалче (някакво непотребно парче плат) и отгоре се слага чорап (ако е на крак или ръка) или клин, в зависимост къде е ставата, за да държи парцалчето. Тази процедура се прави вечер преди сън и се стои така цяла нощ. Прави се 5 поредни вечери. На мен ми мина след 3тата вечер, но явно болката е била по слаба, макар че мен си ме болеше непрекъснато. Но аз продължих да се мажа 5 пъти. Ако не мине за 5 пъти, може да се слага още няколко дни. Хората, които е излекувала така са и споделили , че там където е била слаба болката е минала, а където е била силна е намаляла доста, затова явно трябва малко по дълго да се слага на някои места. Има и хора дето са куцали от болки, но сега вървят добре.
На мен ми подейства! Опитайте! Дано помогне и на вас!

# 926
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
от две седмици му давам Флексен, да видим ще има ли някакъв ефект

Има ли ефект от Флексена? От две седмици ме боли кръста и отначало мислех, че болката е невралгична. Но имам усещането, че и дясната става на бедрото ме боли. Мислех да си попия малко Флексен.

Ayka, не губи никакво време за търсене в нета. Бързо на лекар и изледвания, нета между тях. Миналата година с мъжа ми така пропиляхме няколко месеца преди да отидем на ревматолог и няма да ти описвам болките и страданията, които изтърпя. Да не споменавам, че му се поду страшно десния крак заради лимфен застой, та му се струпаха още лекарства на главата. Колкото по-бързо ти поставят диагноза и започнеш лечение, толкова по- благоприятно ще е във всяко отношение. Детето ти е голямо и може да не го кърмиш. Успех!

Ани, благодарности за споделената "бабешка" рецепта.  bouquet

# 927
  • София
  • Мнения: 8 348

Има ли ефект от Флексена? От две седмици ме боли кръста и отначало мислех, че болката е невралгична. Но имам усещането, че и дясната става на бедрото ме боли. Мислех да си попия малко Флексен.


ами идеая си нямам все още
поне не вреди
едното му кутре се е подуло и е станало двойно, предполагам, че отново от артрита - та то поне от флексен не се влияе
ама е всеизвестно, че хранителните добавки искат по-продължително време употреба, за да подействат
ще си посетим ревматолога другата седмица и ще видим

# 928
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Да, да, непременно! И при мъжа ми се поду показалецът на дясната ръка, а кутретата го боляха. Стискам палци!

# 929
  • Мнения: 498
Здравейте и аз се записвам в темата.На 30 години съм и утре ще имам инфо дали е ревматоиден артрит,но изчетох доста литература ,а и много изследвания направих та мисля ,че това ми е диагнозата.Тази седмица в понеделник и вторник направих кризи-и двете сутрини бях парализирана,не можех да си помръдна ръцете и краката.След около един час раздвижване и стоене под горещия душ нещата се пооправиха.Веднага отидох на лекар,защото това състояние не ми е за първи път,просто така силно изразено беше за първи път.
Направиха ми ренгенова снимка  и в имунологична лаборатория направих доста изследвания.Но това ,което ме притесни,че като отидох да си взема изследванията докторката каза ,че всичко ми е раздвижено и ,че артрита ми бил най-малкия проблем.
ССР ми е 29,
Имам завишени ст/ти на автоантитела с/у нуклеарно съдържание
Завишени ст/ти на автоантитела с/у щитовидна структора
Завишени ст/ти на антифосполипидни автоантитела с/у заредени фосфолипидни комплекси
и още ,и още
Някой имал ли е такива проблеми?
Бих искала да контактувам с вас ,а и съвети не са ми излишни
Благодаря ви предварително.И съжалявам ,ако има грешки и за лошото оформление ,но и двете ми дечица кса около мен
 

Общи условия

Активация на акаунт