ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 380 502
  • 1 509
  •   1
Отговори
# 900
Здравей,Чародейка Peace
                                  Твоите думи направо в божиите уши. Благодаря за пожеланието Peace

# 901
Здравейте,
                  Да ви кажа наистина тази добавка ми действа добре ,за сега не зная дали не е по внушение но се чувсвам добре.Искам да попитам Suxfan ,нормално ли е по две капсули да пия 3 пъти дневно ,защото в опътването пише .Първо по две капусли да се приема извесно време  след което да се премине на една три пъти дневно. Кажи ми и колко веме да продължавам да го пия след 1 месец ,а през годината?

# 902
  • Мнения: 46
Здравей,
Не е внушение найстина помага, тази добавка прочиства кръвта от всякакви токсини включително и от холестерол. За сега няма открити странични ефекти. Може да си я пиеш колкото време искаш по 2 капсули на хранене. Обикновенно за възрастен човек трябва да е около 2000мг на ден така че 6 по 300мг са по малко от 2000 не се безпокой. Може да я намалиш единствено ако периодичните изследвания ако покажат нормални АСАТ и АЛАТ, но все пак ако се взимат някакви лекарства по добре не я намалявай ще прочиства токсини и отпадъците от тях . Ако ти се вижда голям финансовия разход за добавката намали я, но 11-12лв на опаковка не е кой знае какво  Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 13:38 от suxfan

# 903
  • Мнения: 10
Здравйте, мисля че симптомите ми започнаха от преди около 5 год. тогава докторите в моя град ми казаха , че имам шипове и едва преди няколко месеца ,когато болките станаха много силни отидох в Сф. на "Урвич" , и там ми поставиха диагноза "Бехтерев"(трети стадий).В момента съм на салазопирин и мидокалм ,но мисля че няма голям ефект от тях.Моят доктор ми препоръчва лечение с някакви инжекции (предполагам хумира) , които струват около 1800 лева на месец.Искам да попитам някой знае ли дали със тези инжекции се спира развитието на болестта или само временно намаляват болката ,защото мисля че трябва да се правят поне 6 месеца и сумата ми идва доста много .Посъветвайте ме какво да направя!
      Имам и още много въпроси, но за сега толкова .

# 904
  • Мнения: 46
Здравйте, мисля че симптомите ми започнаха от преди около 5 год. тогава докторите в моя град ми казаха , че имам шипове и едва преди няколко месеца ,когато болките станаха много силни отидох в Сф. на "Урвич" , и там ми поставиха диагноза "Бехтерев"(трети стадий).В момента съм на салазопирин и мидокалм ,но мисля че няма голям ефект от тях.Моят доктор ми препоръчва лечение с някакви инжекции (предполагам хумира) , които струват около 1800 лева на месец.Искам да попитам някой знае ли дали със тези инжекции се спира развитието на болестта или само временно намаляват болката ,защото мисля че трябва да се правят поне 6 месеца и сумата ми идва доста много .Посъветвайте ме какво да направя!
      Имам и още много въпроси, но за сега толкова .
Защо не поразгледаш назад в тази тема какво съм споделил?
По принцип няма универсално лекарство за тази болест всички лекарства ако ти действат имат временен ефект или за малко или докато ги взимаш. Спреш ли ги болеста си тръгва отначало. По принцип ефекта  от салазопирин идва след 8-12месеца но добре е  диета да си наложиш да спазваш изискваща се за тази болест и може да минеш само със салазопирин дори да изпаднеш в ремисия докато си на тази диета. !!!
Каква доза са ти предписали от салазопирин ?
Относно скъпото лекарство бих ти препоръчал изобщо да не мислиш за Хумира а проучи как може да си намериш Енбрел освен че е по евтино и е по добро в пъти. И задължително не смесвай салазопирина с Енбрел, Хумира или подобно че ще имаш много сериозни проблеми!!!

# 905
  • Мнения: 10
Благодаря ти suxfan
От салазопирина вземам по 2 т. сутрин и вечер,мидокалм 2 по 1.,но ме притеснява факта ,че CRP се покачва .В началото (юни)беше 17,58 след това 21,05,а при последните изследвания 54,67 при положение че се лекувам.Има вероятност Здр. каса да поеме 75%  от лечението със скъпите медикаменти ,но евентуално от 07.2009г.та мисълта ми е дали може  да изчакам до тогава без да се стигне до някакви  необратими последствия.А за диетата четох и мисля че имаш право.Преди се хранех редовно с мюсли , банани,картофи,боб ,ядки и др .Откакто ги спрях се чувствам по добре.За млечните не съм забелязал. Дали да огранича и тях?

# 906
  • Мнения: 46
Мисля че дозата ти е нормална но повече едва ли ще ти предпишат. Не е добре че CRP се увеличава но може да се получи и от настинки хреми и т.н., трябва да взимаш и противовъзпалителни !
От мидокалм няма полза голяма само се чувстваш отпаднал заради пониженото кръвно налягане в мускулите с него се опитват да намалят възпалението като се намали притока на кръв в ставите, но за мен лекуване с този препарат е безсмислено.

Диетата е много важна, трябва да избягваш всичко което съдържа нищесте, дори в картофите и бананите го има в избилие. Също и млечните продукти трябва да се намлят. Бях пуснал един интернет линк на англииски кое е добро за консумиране и кое не за AS, което е съкратено на ankylosing spondylitis или така наречен Бехтерев !
Ако имаш възможност да си купуваш от скъпите лекарства изобщо не чакай, иначе ще имаш увреждане по ставите, докато стане ясно или не за съмнителната помощ от правителствтото !

# 907
  • Мнения: 11
Поздрави на всички.

Трябва да отида на контролен преглед, но за пореден път съм болен и съм убеден, че ако сега си направя изследванията резултатите ще бъдат повлияни от грипа. Какво мислите ?
Като лечение ми е предписано сулфасалазин, всичко върви добре за сега, но на моменти не ми харесва цвета на урината ми. Чудя се дали тези добавки, за които спомена suxfan при спортистите биха помогнали?

# 908
  • Мнения: 46
Поздрави на всички.

Трябва да отида на контролен преглед, но за пореден път съм болен и съм убеден, че ако сега си направя изследванията резултатите ще бъдат повлияни от грипа. Какво мислите ?
Изчакай докато ти мине, 1-2 седмици напред или назад не е от значение, по добре иди след като ти мине, по важно е да се види след като ти мини какъв е резултата!

Като лечение ми е предписано сулфасалазин, всичко върви добре за сега, но на моменти не ми харесва цвета на урината ми. Чудя се дали тези добавки, за които спомена suxfan при спортистите биха помогнали?
Това изобщо да не те притеснява цвета на урината ти, при всички е така, дори сега кръвта ти има друг цвят Simple Smile
Тази добавка "Есенциале Форте" е много важна когато се взимат лекарства и химии, дори и без да взимаш лекарства пак е полезна. Помага на черния дроб да работи добре и да не се увреди от това натоварване с химия и какво ли не. Най добре не се чуди ами започни от сега да я взимаш, така или иначе след време като ти се вдигнат АСАТ и АЛАТ ще ти предпишат нещо. Но започнеш ли от сега ще минеш и без тези предписания, че не се знае каква друга химия ще ти изпишат после. Имай на предвид че това не е химия и няма странични ефекти. Пил съм карзил преди да знам за това и бях получил косопад и сигурно кой знае какво още, на едно помага на друго вреди химията Naughty

# 909
Здравей,Suxfan
                         Абсолютно си прав ,за добавката и най хубавото е че не изпитваш глад ,даже започнах да смъквам килограми и се чувствам добре.
Но да знаеш има и някои не особенно дори ефекти ,но на фона на болеста са нищо. При мен венците започнаха да кървят и имах на няколко пъти кръвотечение от носа , но сега всичко престана. Може би това е само в начален стадий на приемане на добавката ,но да ти кажа това е добре за мене защото имам хипертония.  Хиляди поздрави.

# 910
  • Мнения: 46
Хм,
Странно аз нямам спомени да са ми кървяли венците. Да не пиеш аспирин или парацетамол ?
Пък кой знае може и аз да съм имал и да съм забравил, аз го взимам това от години с малко прекъсване?
Би трябвало да ти намали кръвното не да го увеличи заради намаляване на холестерола в кръвта, може да е било временно заради някаква храна. Избягвай лук, червено вино и други храни който вдигат кръвно ?
Интересно всички ли болни от Бехтерев имат високо кръвно, защото и моето не е много ниско ?

Да има ефект на отслабване, на повечето ще им хареса, все пак ускорява придвижването на мазнините и изхвърлянето им от организма Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 16:07 от suxfan

# 911
  • Мнения: 10
Здравейте
suxfan малко съм объркан относно  мидокалма защото моя доктор казва ,че това е основното лекарство ,а салазопирина се пие за да не се засегнат периферните стави.А колкото до високото кръвно(моето е 130-90) четох че  високите нива на CRP са рисков фактор за сърдечни заболявания което малко ме плаши.Ти пишеш за някакви противовъзпалителни какво представляват тези лекарства,защото не са ми предписвани и не съм ги пил?
А бе ХОРА пишете какво е това ремисия?-значи ли че няма никаква болка,защото от години в такова състояние не съм бил.Или мога да приема за ремисия периодите в които болката е съвсем поносима и общо взето не ми пречи да работя.

# 912
  • Мнения: 46
Здравейте
suxfan малко съм объркан относно  мидокалма защото моя доктор казва ,че това е основното лекарство ,а салазопирина се пие за да не се засегнат периферните стави.
Или не си разбрала или лекаря е за смяна. Напротив точно обратното е основно лекарство е сулфасалазин и за помощно дават мидокалм. Вземи прочети описанието на лекарствота Naughty
Ако пиеш нестероидни противовъзпалителни Мидокалм може изобщо да не го пиеш и ще се чувстваш много по добре.
А колкото до високото кръвно(моето е 130-90) четох че  високите нива на CRP са рисков фактор за сърдечни заболявания което малко ме плаши.Ти пишеш за някакви противовъзпалителни какво представляват тези лекарства,защото не са ми предписвани и не съм ги пил?
http://www.zdrave.net/document/institute/news/02122002/fakt_list_01.htm
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15212
Такива са например: пироксикам , мелоксикам и много такива с подобно име, диклак, ибупрофен , CELEBREX
Трябва да се внимава с повечето че имат странични ефекти към стомаха и при високи дози могат да причинят язва, за това е добре да се сменят поне на 2 месеца, а и без друго организма привиква с тях и те спират да действат след 1-вия месец на употреба!
Има нужда от тях не знам защо някой не ги изписват, те подтискат развитието на заболяването, предполагам че или не знаят или се притесняват да не си навлечат повече ядове ако се случи проблем от някой страничен ефект на пациента. Всеки пациент реагира по различен начин към тях.
Даже си бях намерил в БГ едно което имаше много малък страничен ефект и то само при предозиране. Пил съм Пироксикам с години но трябва да се внимава с него и ако се взима е най добре да е от малко по скъпия защото е по пречистен.
Тук съм взимал CELEBREX и мога да кажа че това е много добро не вреди на стомаха като другите,  доста силно е но и доста помага.
А бе ХОРА пишете какво е това ремисия?-значи ли че няма никаква болка,защото от години в такова състояние не съм бил.Или мога да приема за ремисия периодите в които болката е съвсем поносима и общо взето не ми пречи да работя.
Това е сложен въпрос, мисли като за да спре да ти се увеличава CRP, иначе ако кажеш че си в ремисия защото имаш по слаба болка е малко относително. При това заболяване болката се увеличава постепенно и ти си свикваш с нея и след време може да е силна и да не я усещаш като силна.

# 913
  • Мнения: 11
Добре де вие как взимате противовъзпалителните ? Принципно лекарят ми каза, когато ме боли става да взимам сутрин и вечер по едно и така цяла седмица докато отмине. Аз обаче (типично по български) минавам само с едно и много движения през целия ден докато отново болката стане почти нетърпима (за щастие скоро не се е случвало). И по този начин не ми се налага да сменям противовъпалителните всеки месец. Откарах на диклак повече от година, дори и сега да го приемам пак си действа, както трябва. Това, което установих като страничен ефект е болката в бъбреците и образуването на песъчинки, който изчезна след като смених диклак-а с Мовалис.
Относно кръвното аз явно съм изключение - моето е плътно 120-80.

# 914
  • Мнения: 10
Значи сигурно докторът ми е за смяна , защото със сигурност го разбрах правилно.А противовъзпалителните само при болка ли се пият или е добре да се вземат редовно,защото силна болка нямам , но  CRP ми е 55 . Сега се сещам , че преди време вземах за болката B профенит имаше добър ефект , но не знам повече за това лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт