ОКТОМВРИ месец е далече, коремчетата нарастват вече.

  • 13 260
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 27
Абе Тодоров е наистина адски самоуверен, дотолкова, 4е наистина е дразнещ понякога. Да и взима по 50 лв. за преглед, а няма да ти казвам колко ми поиска за раждането (от 3000-5000 в зависимост как ще проте4е). Но 4естно казано идея нямам за друг специалист, който оба4е наистина да си разбира от работата. Я кажете кой къде ходи и впе4атленията ви?
Друго, което не му харесвам е, 4е прегледите са доста рядко. Предния ми беше февруари, и сега идва втория преглед на 3 май newsm78. 4удя се, не трябва ли да са по на 4есто?

# 271
  • Мнения: 214
ndin4eva, малко ме поуспокои. мерси. нали нямам много опит с лекарите и много им се връзвам

# 272
  • Мнения: 1 593
Между другото и аз не съм осигурявана в БГ от 100 години, но не знам има ли смисъл. Преди известно време се прибрах да се лекувам и си минах по-добре и от осигурена, щото нали царица парица като играе, на кой му трябват осигуровки. Това ми е мисълта, ако ходиш на частно защо са ти осигуровки?

Някой има ли идея какви имунизации са нужни за едно бебе след 1вия месец, зашото живот и здраве мисля да се прибирам за майчинството да го карам в България да ми помагат наште след като бебето навърши месец, а искам да си мина всичките имунизации и прегледи както му е реда. Малко ми е объркано, но не искам да го мисля по нататъка, защото все някога трябва да седна да проуча този въпрос.

Поли, тва 3-5 хиляди е огромна сума за раждане. Сигурна съм че за далеч по-малко можеш да родиш при някой друг (без осигуровка). Иначе аз проучвах как да си "въстановя правата" и в общи линии трябва да се внесе всичко невнесено със задна дата, но и това не било толкова просто щото никой не ти казва при кого да отидеш... аз се отказах по този повод, но ако ти разбереш, моля те сподели ако не тука, поне на лични.

Момичета, благодаря за милите думи (по повод сватбата).   bouquet

Илонита и МГД, сватбата беше в София (съпругът си е българче).

НДинчева, аз съм на 7 часа разлика, т.е. тъкмо като се разписвате всички аз спя дълбоко.



# 273
  • Мнения: 276
galini да знаеш че няма случайни неща на този свят!И не случайно на теб се пада честа да износиш две сърчица!Това е толкова хубаво че искренно се радвам за теб! Поинтересувай се за добър и внимателен най-вече човечен лекар на който да се довериш и да можеш да споделяш нормалните си страхове! Най-нормалното нещо е да се страхуваш че кой не се страхува!!! Но при близнаците не е много по-различно от раждане на едно дете!Разликата е в това основно че може да се родят малко по-рано което за близнаци е пак нормално! Почивай и дано в ежедневието ти няма лоши емоций а само приятни моменти! Аз например съм голямо шубе но имам чудесен лекар който ми е опора и сме говорили за толкова много работи които ме вълнуват че чак ми е като психолог! То не е номера само да си прибере парсата от прегледа и да те чупирдоса! При него съм вече 14год.и не го сменям за нищо на света!

# 274
  • Мнения: 502
Абе Тодоров е наистина адски самоуверен, дотолкова, 4е наистина е дразнещ понякога. Да и взима по 50 лв. за преглед, а няма да ти казвам колко ми поиска за раждането (от 3000-5000 в зависимост как ще проте4е). Но 4естно казано идея нямам за друг специалист, който оба4е наистина да си разбира от работата. Я кажете кой къде ходи и впе4атленията ви?
Друго, което не му харесвам е, 4е прегледите са доста рядко. Предния ми беше февруари, и сега идва втория преглед на 3 май newsm78. 4удя се, не трябва ли да са по на 4есто?
Какви са тези тези суми за раждане? Той да няма да ражда вместо теб за толкова пари?

# 275
  • Мнения: 1 572
silverarrow Свадбата е просто разкошна  newsm74 !
Веднага познах, че е правена в София, защото жената от ритуална зала често я показват по телевизията. Инъче всичко е красиво като по филмите - роклите, градината, тортата ! Разкош!
Наистина е като сбъдната мечта!

# 276
  • Мнения: 1 572
Абе Тодоров е наистина адски самоуверен, дотолкова, 4е наистина е дразнещ понякога. Да и взима по 50 лв. за преглед, а няма да ти казвам колко ми поиска за раждането (от 3000-5000 в зависимост как ще проте4е).

И аз още не съм си избрала лекар, но това 3000-5000 лв за раждане е супер наглооооо  #2gunfire
А раждането зависи и от болницата. В майчин дом например е много мизерно, чак да не ти разправям. И какво- ще платиш на доктора - той ще дойде за 2-3 часа най-много и ти после ще останеш в мизерията и при акушерки, които не знаеш дали ще те третират добре! Има и много печени, но има и кофти акушерки... на късмет. Но като знаят колко пари си шарила на някой си, а те вземат по около 260лв. ....

Тук във форума има бели и черни списъци с имена на доктори и коментари от техни пациенти. Разгледай ги, дано да ти помогне да се ориентираш.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.40

# 277
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Кой ще направи новата тема?

# 278
  • Мнения: 18
Аз мога да се включа със заглавие, което малко захаросано звучи, но нищо друго не ми хрумна.  newsm78
"Слънчо пролетен изгрява, а бебчо ОКТОМВРИйски сърчицето на мама сгрява!"
Давайте предложения, че нямаме вече място. Иначе за оформлението аз пак ще се измъкна, защото в тази част хич ме няма.  Whistling

# 279
  • Мнения: 3
mn vi se radvam kato razkazvate za svatbite si! a az 6te izjiveq tova 4uvstvi 4ak na 16 uni! mn me pritesnqva da ne stana mn debeli4ka! pone za sega ne sam ka4ila nito edno kilogram4e!!! nooooooooo do uni ima vreme da porasnem!
 da vi se pohvalq 4e dnes hodihme da vidim beb4o i vsi4ko e ok!

# 280
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Мама Мия, позволявам си да я променя така:
"Слънчо пролетен изгрява, а бебчо ОКТОМВРИйски с ритничета ни дарява"-но,както реши автора на темата. За някои може да е рано за ритничета newsm78.Незнам де ,нямам претенции Hug. Само по-скоро да става,че да не ни заключат тази. Peace

# 281
  • Мнения: 4 555
Като стана дума за ритничета, да се похваля, че усетих вчера първото ритниче.
Бях на концерта на Белкмор'с Найт и бебо явно не хареса музиката  Joy

# 282
  • Мнения: 1 593
Само да споделя се включвам, резултатите от БХС са отрицателни (1:771)  newsm44, подпитах за тез връзки кога ще спрат да ме убиват и доки каза, че сега било най-силно и ще намалее като усещане (но няма да изчезне). Питах и за шийката на матката как ми е - била около 11см, което било супер. Много по-спокойно ми стана.

Ааа, и контракциите ако са безболезнени, нямало проблем.

Въпрос сега: на татковците дават ли поне ден два отпуска при раждане на бебе в България?

Айде малко да поработя...  atwork

# 283
  • София
  • Мнения: 1 524
silverarrow ЧЕСТИТО страхотен резултат  Hug  Hug
Дано повлечеш крак и всички, който правим БХС да сме с подобни резултати.
Браво и за шийката  Hug
За татковците в частния сектор нищо не дават, а тези в държавния май имат два дни, но не съм питала, да каже по-осведомена мама. А и тези два дни кога се дават, докато мама е в родилния дом и тати купонясва (егати несправедливото разбиране за нещата) или когато мама излезне със скъпоценното вързопче.  newsm78  newsm78
Булка прекрасна, сватба разкошна е това е приказка!!!!!! Бравооооо
Карина честито първо шутче   bouquet   bouquet, а бебо може и да не е негодувало, а да е танцувало  dance Ти запомни ли точно след ритничето, мъж ли погледна или жена - кой ти беше пред очите?
dessinkata радвам се, че всичко е добре с бебо, пожелавам ти до край все така да е добре. Ето имаме още една бъдеща булка, ах как обичам сватби, ти хич не се притеснявай за килограмите, важното е да си добре. Блазеееееее ти - не си качила и един, а аз цели 8.
polly1234 лудост е да дадеш 3000-5000 лева. В най-лошия случай  и то в частна клиника, нова като по филмите да дадеш 2000.
Даже и те са много.
Лека нощ и много целувкиииииииии.

# 284
  • Мнения: 4 555
silverarrow, честито, браво за резултата!

meggyv, жена погледнах Simple Smile Не знаех, че това значи нещо.

Като каза за таткото, който купонясвал се сетих един разговор между новоизлюпени мами, който подслушах в едно заведение.
Те се бяха събрали на съседната маса, явно едната изкарваше бебето за първи път навън и разказваше за раждането на останалите (бяха с мъжете си и още някакви роднини). Като стигна до момента, в който излязла от пълната упойка след шиенето и каза, че и било много зле, мъжът и с възможно най-сериозен тон отсече:
"Сега разбра ли какво ми е на мен като имам махмурлук, а!"
 Joy
Горкият той Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт