La Cocina Espanola- Испанска кухня

  • 87 772
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Сега е сезона на ягодите и наближават големите горещини.




               ЯГОДОВ  СЛАДОЛЕД    HELADO de  Fresas



500 гр. ягоди           
250 гр. сметана
180 гр. кондензирано мляко

Разбий ягодите на пюре, добави сметаната и кондензираното мляко. Смеси и сложи във фризера за 1 час, после извади и разбий с миксер, отново сложи във фризера. Повтори операцията 2-3 пъти за по-кремав ефект.

За 6-8 порции


   

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 11:20 от sylya

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 686


             Сладолед от КИСЕЛО МЛЯКО      Helado de yogur


3 яйца       
2 лимона
150 гр. захар
300 гр. кисело мляко

Раздели жълтъците от белтъците. Разбий жълтъците + захарта. Изцеди лимоните и смеси сока + киселото мляко. Добави го към 1-та смес, разбий добре. Сложи във фризер и като започне да замръзва разбъркай за да се махнат кристалите. Разбий белтъците + щипка сол и добави към сладоледа, разбъркай внимателно и остави във фризера....




   

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 11:41 от sylya

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 686


         СЛАДОЛЕД  от  СИРЕНЕ          HELADO  DE  QUESO


500 гр. кремаво сирене /крема, или филаделфия, или маскарпоне/
150 гр. захар
200 гр. течна сметана

 
Разбиваме всички съставки, слагаме горе-долу толкова захар според вкуса ни. Слагаме в стъклена купа и във фризер за 2 ч. Сервираме с добавка от пюре от ягоди или праскови.

Към сладоледа можем да добавим кокосови стърготини или настъргана кора от лимон и така да го замръзим



      

# 258
  • Мнения: 1 818
BIZCOCHO CON FRUTA ПЛОДОВ СЛАДКИШ

типичен сладкиш с кисело мляко...с малка модификациа

продукти

1/2 голяма кофичка плодово мляко ot 500 gr.-Ягода или др.
2 ч.ч захар
2 яйца
3 ч.ч брашно + едно пакетче бакпулвер
1 к.ч. олио
1 к.ч. портокалов сок
1 ч.ч нарязани плодове по избор,според плодовото мляко

приготовление

Разбиваме яйцата със захарта,прибавяме плодовото мляко.Прибавяме брашното със бакпулвера...като леко разбъркваме с лъжица,аз не използвам миксер за брашното,само за разбиване на яйцата.Идва ред на олиото и плодовете,добре изцедени.Прибавяме и тях към сместта.Печем сладкиша на 200 градуса 40-45 минути.Още топъл го поливаме с портокалов сок

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 19:25 от gaby_s

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 686

         ГАНИСАДО  де  ЛИМОН      GRANISADO  de  LIMON


4 лимона
200 гр. захар
1 л. вода
натрошен лед

- Изстискайте лимоновия сок
- Смесете лимоновия сок + захарта + водата
- Натрошете леда с чопър и напълнете 1/2 чаша
- Долейте с останалата смес и разбъркайте с лъжица
- Сложете по 1 сламка в чашите и сервирайте.



Време за приготвяне: 20 мин.
Има малко калории. Много е подходящо за летните жеги. Същото това гранисадо може да се приготви и с други плодове, като се намали захарта...




Последна редакция: пн, 14 май 2007, 14:42 от sylya

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 686
gabi s, колко грама е ягодовото кисело мляко горе-долу ?
Понеже там поне където бях аз киселото мляко yogur natural беше в едни малки кофички, които нищо общо нямаха с нашите тук в България... Grinning

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Пиша рецепта със скариди и розов сос стъпка по стъпка


                    Пълнени яйца със скариди


6 твърдо сварени яйца
250 гр. скариди сурови

За розовия сос SALASA ROSA :
200 гр. майонеза
1 с.л. коняк
2 с.л. кетчуп
2 ч.л. горчица
1 каф.л. захар
сол на вкус
Тези продукти се смесват и се получава розовия сос




Стъпка 1:
Отделяме жълтъжите от белтъците


Стъпка 2:
В тиган пържим скаридите, предварително обелени


Стъпка 3:
Смесваме скаридите и жълтъците


Стъпка 4:
Смесваме част от розовия сос със скаридите и жълтъците


Стъпка 5:
Пълним яйцата с тази паста и обръщаме обратно


Стъпка 6:
Доливаме останалата част от розовия сос




# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 686


            МУС  от  ХАЛВА         Mousse  de  TURRON


1 пакет халва
250 гр. бита сметана
3 яйца

Отделяме жълтъци и белтъци. Начупваме халвата и разбиваме с жълтъците и сметаната до хомогенен крем. Разбиваме белтъците на сняг и внимателно смесваме с останалото. Охлаждаме в хладилник и сервираме в 4 купички.



   

   

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Давам ви 1 рецепта за лятна супа - много витаминозна и полезна и най-вече не се дебелее......!!! С малко калории, характерна е за Андалусия. Прави се само за 10 мин. - 4 порции


               

                              АГУАИЙО     AGUAILLO




3 домата
1 червена чушка
1 зелена чушка
1 краставица
1/2 гл. кромид - малка
вода, олио, оцет, сол - на вкус

Режат се всички зеленчуци на малки кубчета и се слагат в дълбок съд. Загрява се водата + олиото + оцета + солта. Оставя се да изстине и се сервира добре изстудена.





# 264
  • София
  • Мнения: 3 816
Давам ви 1 рецепта за лятна супа - много витаминозна и полезна и най-вече не се дебелее......!!! С малко калории, характерна е за Андалусия. Прави се само за 10 мин. - 4 порции


               

                              АГУАИЙО     AGUAILLO




3 домата
1 червена чушка
1 зелена чушка
1 краставица
1/2 гл. кромид - малка
вода, олио, оцет, сол - на вкус

Режат се всички зеленчуци на малки кубчета и се слагат в дълбок съд. Загрява се водата + олиото + оцета + солта. Оставя се да изстине и се сервира добре изстудена.







Супичката много ми хареса!Ще я пробвам задължително.Само да попитам,варят ли се продуктите и ако да колко време?  bouquet

# 265
  • Мнения: 1 818
gabi s, колко грама е ягодовото кисело мляко горе-долу ?
Понеже там поне където бях аз киселото мляко yogur natural беше в едни малки кофички, които нищо общо нямаха с нашите тук в България... Grinning
грешката е моя ,че не споменах...аз купувам редовно от големите-по 500 гр.и забравих,че съществуват и други ooooh!веднага ще го оправя,благодаря  bouquet

# 266
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Цитат
Благодаря за превода!!   Така подобие на тиква и диня не съм виждала. Чудя се дали може да стане сладкото, ако се направи само от тиква, диня или пъпеш.. а може много воднисто да стане, и на нищо да няма вкус... 
Предполагам,че няма да стане,защото типичното за този плод, е че стои на нишки и също леко желира,а този ефект едва ли ще се постигне с гореизброените плодове.
Цитат
Супичката много ми хареса!Ще я пробвам задължително.Само да попитам,варят ли се продуктите и ако да колко време?
Прави се с пресни зеленчуци,ситно накълцани.Важното е да се ухлади много добре и е страхотна за лятните жеги.Тук,където живея аз му слагат и малко стрит кимион.

# 267
  • Мнения: 1 818
ЗАЕК С ЧЕСЪНЧЕ
1.- купуваме зайче . . . или ни го подаряват




2.- нарязва се месото и се запържва в тенджера в олио заедно с няколко/според вкуса/ скилидки чесън,нарязани на кръгчета,когато месото е почти готово се прибавя дробчето...



...в хаванче счукваме скилидка чесън ,заедно с дробчето,прибавяме черен пипер и магданоз-нарязан на ситно...кчм всичко това прибавяме една чаша бяло вино



...наливаме сместта в тенджерата при вече готовото заешко



готвим още 10-15 мин.
Това е всичко...готово за ядене



източник : mundorecetas

# 268
  • Мнения: 1 818
DONUTS ПОНИЧКИ



време за подготовка-30 мин. + 12 ч. за втасване
продукти за 18 понички
4 яйца
100 гр.масло
450 гр. барашно
200 мл.прясно мляко
1 ч.л.сол
кубче прясна мая
60 гр. захар
олио за пържене
пудра захар
Освен това-2 метални форми с диаметър 8 и 1 см.

приготовление
1.Извадете яйцата,млякото и маслото на стайна температура з 1 час.Пресейте брашното и направете кладенче.Сложете жътре солта.Надробете маята и я размийте в 2 суп.л. прясно мляко.Изсипете маята в кладенчето,налейте останалото прясно мляко и сложете яйцата,които сте разбили много добре със захарта
2.Месете продължително,докато тестото стане еластично и се отлепва от пръстите.Покрийте го с влажна кърпа и го оставете да втасва 1 час на стайна температура.Започнете да месете тестото отново като прибавяте маслото,нарязано на кубчета
3.Когато тестото започне отново да се отлепваот пръстите,го покрийте с влажна кърпа и оставете да втаса 12 часа на хладно.Разточете тестото на набрашнена повърхност до дебелина 2,5 см.С голямата метална форма изрежете 18 кръгчета,с по-малката форма изрежете средата.Наредете поничките да втасват оче 30 мин..Ако нямате метални форми,изрежете картонени с размери 2 на 26 и 2 на 4 и ги залепете като ги завиете на кръг
4.Изпържете ги в сгорещена мазнина/ 180 градуса около 5 мин..Извадете ги върху кухненска хартиа.Поръсете с пудра захар.

В Испания се приготвят с глазура...пудра захар и няколко капки вода...да стане като крем...може да се сложи и канела

# 269
  • София
  • Мнения: 62
а вкусът им наистина ли е като на Donutите, защото моите деца много ги обичат и аз непременно ще им направя

Общи условия

Активация на акаунт