Детски площадки във Варна

  • 15 192
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 51
БРАВО ЗА ТЕМИЧКАТА HugАЗ ЖИВЕЯ ДО КОЛЕЛОТО КЪМ КОЛХОЗНИЯ ПАЗАР И ЕДИНСТВЕНИТЕ ДЕТ.ПЛОЩАДКИ СА ДО ЛЯТНО ТРАКИЯ КЪДЕТО НЯМА ДОСТАТЪЧНО ЛЮЛКИ И ПО-РАЗЛИЧНИ АТРАКЦИОНИ.А КАТО КАПАК НА ВСИЧКО СА ПСЕТАТА ДЕТО СПЯТ ДО ОГРАДАТА И ВЪВ ПЯСЪКА СЕ ИЗХОЖДАТ NaughtyИСКА МИ СЕ ДА ИМА ПОВЕЧЕ ЧИСТИ ЕВРОПЕЙСКИ ПЛОЩАДКИ.

# 61
Привет на mama Ana и на всички останали! Наистина не знам колко ще повлияем за състоянието на детските площадки във Варна- но наистина се надявям да ни чуят. Що се касае до детските градина- първоначалната ни идея бе да се разгледа и там нещата и говорих с експерта, отговорящ за тях в Общината. Но паричките- които се отпускат са мн малко и няма как да се покрият предвидените дейности. Но имаме партнъор ОДЗ "Лястовичка"- така че ще видим:) Освен това ще организираме кръгла маса и обществен дебат- за да си кажем нещата такива, каквито са. Надявам се да се включат повече хора:)

# 62
  • Варна
  • Мнения: 558
Здравей, Калина! Благодаря ти за отговора. Радвам се, че все пак се мисли по въпроса. Всъщност ОДЗ "Лястовичка" беше и най-желаната градина от нас, но уви не ни приеха, въпреки че живеем до нея. Но това е една друга тема  Simple Smile. Все пак мисля, че и площадките в детските градини са важни, защото децата прекарват по-голямата част от деня си там. Предполагам, че повечето от родителите биха се включили в инициативата, най-малкото с труд. Напълно съм наясно, че издръжката на детските градини струва доста на общината. Таксите, които родителите плащат са наистина ниски. 30 лв. са наистина нищожна част от сумата за издръжка на едно дете в детско заведение.

# 63
Радвам се, че темата предизвиква интерес:) Когато приключим с реализирането на проекта- надявам се с позитивни резултати, обещавам да помислим и по тази възможност. Най- малкото, което бихме могли да направим е да дарим направения макет на конкретна детска градина. Днес стартира проектът- с разясняване на неговите цели в интервю, което ще се излъчи по радио Варна.

# 64
  • Мнения: 8 769
kalina_nn, поздравления за инициативата!   bouquet
Дано има успех! Бих искала да помагам с каквото мога.
Аз също съм възмутена от еднотиповото "обновяване" на детските площадки във Варна, защото смятам, че просто Общината е имала да изхарчи едни пари, и някои техни хора са се понагушили с тях. насреща са монтирани едни доста нискокачествени, ланкатести съоръжения, които в края на първият им месец от съществуването вече са изпотрошени.
Да не говорим, че слагайки ги, старите съоръжения бяха премахнати, като бяха оставени големи назъбени железа да стърчат от земята. След като се пбаждахме в Общината ги оправиха.
Както и да е. Сега ходят и поправят строшените съоръжения-пак с нашите пари. Кому е нужно? Защо така лекомислено се хвърлят пари, а за добри проекти не се дават (или се дават с големи мъки)?
Още довечера ще снимам "обалгородената" площадка пред нашия блок (в Младост) и ще я постна тук. Просто махнаха старите (някои от които искаха само малко отремонтиране и боядисване; бяха много атрактивни за децата) и пльоснаха новите. Да не говорим за дизайна-трагедия направо.

  Пързалка/1/,люлка/1/ и пейка не са достатъчни за 1 площадка.Трябват беседки,дет.къщички,2 пързалки/1 за малки,друга за големи деца/,няколко по вид люлки,няколко пясъчника с нетрадиционна форма,фонтанче или красива чешма за пиене и миене,катерушка ,обаче добре обезопасена,т.е.под нея меки,гумирани плочи или трева!!!!Не искам децата ни да падат в-у калдаръм или плочки!!!

И аз искам това. И децата ми също-не го изразяват по този начин, просто искат на ОМВ и на Елитис....Не случайно дъщеря ми не си играе с кеф на площадката пред блока, а все иска на гореизброените места...Защо ли?

# 65
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
аз също живея на з.к.Тракия, за кой блок говориш?
Ние ходим на ботевата градинка, но е отвратителна площадка, люлките са само за големи, пързалките-остарели и мръсни

Ние сме точно зад блока на III гимназия-от другата страна на булеварда, не от страната, където е киното.
Площадката , която направиха до нас е добра. Люлката тип "везна"(така я наричам аз) я счупиха още на 10-я ден. Не се разбра от недоволни съседи(защото , когато стоперите от метал се блъскат в плочките, се вдигаше много шум) или от големите деца(визирам юношите, учащи в горен курс на училището-ходят да пушат там в междучасията). Не разбрах обаче кога я отремонтираха(много приятно изненадана останах), Закрепиха я с бетон там, където беше изтръгната, а на местата, където металните стопери удряха в плочките поставиха гумени платки и се реши проблема с шума и съсипването на съоръжението.
А на Ботевата градинка и ние ходихме, но миналото лято,не съм много доволна от мястото, отдавна не е правено някакво подобрение на площадката.

# 66
  • Мнения: 165
Ето я и моята болка:живеем на Бриз-срещу Пикадили Парк.Около нас няма пукната площадка  Crossing Arms  За сметка на това забелязах,че в Чайка са обновили площадките и са ги направили чудни направо!Защо не направят някоя и в нашия квартал  newsm78

Аз също живея в Бриз, свободен парцел за детска площадка едва ли ще се намери, но паркчето под паметника може да се използва за тази цел, в непосредствена близост до училищата.

Защо Пикадилито не изгради една поне Confused

# 67
  • Варна
  • Мнения: 558
Благодаря на всички участващи в проекта! Инициативата е наистина прекрасна. И се радвам, че е насочена както към малките деца, така и към вече по-големите. Желая ви проектът да приключи успешно. Вярвам, че всеки родител би се включил с каквото може. Все пак не може да чакаме винаги и само на общината. Правим го за нашите деца!

# 68
  • Мнения: 603
Много е хубаво, че се ремонтират детските площадки. На една от ремонтираните (живея в Цветния и въпросната площадка е там) площадки като сесъберат майките с децата се започва едно пушене на цигари - ужас. Цялата площадка е във фасове.
Моля Ви майки пушачки, хвърляйте си фасовете в кошчетата. Вашите деца също игрят на тези площадки, не ги замърсявайте.

# 69
  • Мнения: 8 769
Ето пример за измиване на ръцете, при направа на детска площадка:

Тук на олесялото място имаше люлки, а на мястото на катерушката-друга катерушка, тип "паяк"-именно тя се нуждаеше от малък ремонт. Привличаше доста деца.
Ецанката, която се вижда също бе на път да се счупи-някой я завари междувременно....


На тази площадка имаше ецанка, която за един месец точно бе строшена на две. Вече я няма.
Няма никакво обновяване на пясъчника, няма пейки (хората седят по каменната ограда, която е вече доста разтрошена).

Моля Ви майки пушачки, хвърляйте си фасовете в кошчетата. Вашите деца също игрят на тези площадки, не ги замърсявайте.
Току виж те послушали... Tired

# 70
Благодаря на всички! С общи усилия може и да се изготвят добри предложения, на които да обърнат внимание. Бях в Германия и там ми направи впечатление нещо- дори малките пластмасови играчки стояха по площадките в парка без да ги пипа никой. Защо и при нас да не се получават нещата?!?....Трябва малко повече усилия от всички, а не да чакаме.......

# 71
  • Варна
  • Мнения: 558
Ох, Калина, колко ми се щеше и при нас да се получават нещата! Но определено обществото ни не е дорасло за това. Надявам се когато нашите деца порастнат това да е факт. Сега тези пластмасови играчки, както и металните съоръжения по площадките много "пречат" най-вече на тинейджърите, които се събират там вечер. Не знам защо се получава така. Не мисля, че някой родител е възпитал детето си да руши. Каква е тази агресия в децата?! Но стига съм задълбавала, че не знам къде ще му излезе края. Аз много искам нещата да се получат!!!

# 72
И това ще стане- просто всички трябва да започнем да мислим като граждани, така че обществото ни да е работещо:)

# 73
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Няма гражданско общество!Това ни е проблема! Няма кой да се наеме да алармира постоянно и непрекъснато властта за нашите проблеми, не си търсим правата, а само мрънкаме под нос и си караме нанатък....

# 74
  • Мнения: 8 769
Няма гражданско общество!Това ни е проблема! Няма кой да се наеме да алармира постоянно и непрекъснато властта за нашите проблеми, не си търсим правата, а само мрънкаме под нос и си караме нанатък....

Така е по-лесно.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт