Клуб на многодетните родители - Пълна къща (5)

  • 10 271
  • 305
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Поздравления за медийните изияви!

Момичета - чудесни сте!

# 106
  • Мнения: 392
Извинявайте за забавянето, но ето по- подробна информация за Лакатник:
Разстояние от София 50км с влак, 70 с автомобил. Посока - север, в Искърското дефиле.
Влак - отиване - 7,15 ; 7,25; 10,10ч;
връщане - 15,39; 17,02; 17,29; 19,07; 20,50ч времетраене - час до час и половина с влака, час с кола
Цени: 2,30лв редовна, 3,70 отиване и връщане (излетна линия)
Виждам, че повечето мами избират Витоша, само да припомня, че при добро време Витоша е препълнена през уикендите. Това означава, че трудно ще си намерим незаети места за пикник - маси и пейки, огнища, че дори и полянки. Ако все пак се спрем на вариант Витоша, може би ще е по-добре да пишем на управата на парка, а не на общината - първо че не виждам какво трябва да ни разрешават, ние просто ще си организираме празник, нищо няма да искаме от никого, нито ще протестираме, второ, от управата на парка може да ни насочат към подходящо място. Напомням още, че ако някой иска да преспи на Витоша, трябва да си резервира място горе-долу отсега.

# 107
  • Мнения: 3 740
Сбърках темата, затова си копирам постинга от темата за анкетата. Rolling Eyes

Като гледам как върви анкетата, май ще се събираме на 2 юни на Витоша (или Бонсови поляни  ). Но нещо няма голяма активност при гласуването, та се чудя да ли въобще да е захващаме. Защото ако ще се съберем 8-10 семейства, няма смисъл да хвърляме сили в някакава специална организация, то ще си стане хубаво и просто така.
Ако все пак решим да го правим не просто приятен ден с децата, а празник, мисля, че е хубаво да го популяризираме и да поканим всички желаещи семейства, независимо от броя на децата им. Нали целта ни не е да се превърнем в една затворена групичка, а да покажем на повече хора, че да си многодетен родител е прекрасен избор, че децата не пречат да си прекарваш времето приятно, а напротив, правят времето, прекарано с тях приятно. Ако си спомняте, една от целите ни беше да подкрепяме хората, решили да имат деца, а каква по-силна подкрепа от нагледния пример. Виждам доста предимства в такъв разширен вариант на празника, недостатъкът е, че върху нас пада отговорността "гостите" да си изкарат добре, а за това няма гаранция.
Този път, ако въобще решим, че ще го правим, ще минем към по-лек вариант на организация - ще бъде пикник, така че всеки ще си носи храната и напитките (отпада една сериозна тежест от организацията), по възможност всяко семейство ще носи топки, федербали и т.н., значи няма да има скучаещи деца. Ние ще организираме семейни състезания, нали се опитваме да покажем, че цялото семейство може да се забавлява заедно.  Значи трябва да помислим за наградите (следователно, за спонсорите  ). Освен това можем на място да продаваме от продукцията на ДжулиС с нашето лого - да набираме средства за Клуба. ДжулиС, ако си съгласна да направиш нещата, моля те този път да ги сметнеш със вашия труд в цената, не може безкрайно да работите без нищо. Можем да сложим и кутия за дарения. Съжалявам, че не го направихме на Пролетния празник, хората бяха много ентусиазирани и сигурно щяха да са готови да ни подкрепят.
Въпросът е колко от нас са готови да се включат в организацията на празника - както в подготовката, така и на място - при самите състезания и продажби.
Давайте предложения - по възможност помислете и готови ли сте да се заемете с реализирането им. Мисля, че до края на седмицата трябва да сме наясно с това ще правим ли такъв празник и ако отговорът е "да" - да имаме проект за него.

Наслуки, и на мен вариантът Лакатник ми се вижда много съблазнителен, но мамите с бебета май не са много навити. Peace

# 108
  • Мнения: 710
Цитат
Нали целта ни не е да се превърнем в една затворена групичка, а да покажем на повече хора, че да си многодетен родител е прекрасен избор, че децата не пречат да си прекарваш времето приятно, а напротив, правят времето, прекарано с тях приятно. Ако си спомняте, една от целите ни беше да подкрепяме хората, решили да имат деца, а каква по-силна подкрепа от нагледния пример.
Peace
И ако искаме да продаваме рекламни стоки,как ще стане на поляните?По точно,колко ще се продаде?
Иначе и с пикник ще изкараме добре,децата ще спортуват и ще са доволни.Колко често семейства правят излети?Лично аз го правех за последно преди 3 години.
Цитат
Въпросът е колко от нас са готови да се включат в организацията на празника - както в подготовката, така и на място - при самите състезания и продажби.
Аз съм готова  Peace и предния път се предложих   Laughing

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 08:40 от natalia_viktorovna

# 109
  • Мнения: 370
Какво става с предложението да се събираме всяка 2 и 4 сряда?! newsm78
Тази седмица е 4 сряда и е време да се съберем. Предложете детски клуб (или кафе с играчки за малките), близо до някого, за да дойдем всички. Ако не измислите друго - може пак в Мики Маус в Банишора. Поне вече го знаете къде е  Laughing
Иска ми се да обсъдим нещата за ПИКНИКА и резултатите от ОТВОРЕНОТО ПРОСТРАНСТВО, че аз освен моята тема нищо друго не чух. Хем съм облагодетелствана, че гледах записа, но там не се чува всичко и не са записани всички теми, а само по малко.
Пишете днес, защото утре трябва да проверим, дали е свободен детския клуб или не.

# 110
  • Мнения: 3 740
Вече имаме банкова сметка
Булбанк АД
IBAN BG04BFTB76301078858468
BIC - BFTBBGSF

Резултатите от анкетата за първоюнския празник:

За Витоша - 7
За Габрово/Търново - 3
За София - 2
За Пловдив - 2
За Лакатник - 1
За морето - 1

За 2 юни - 14
За 9 юни - 2

Значи остава да е на 2 юни някъде на Витоша. Peace


Имаме покана от собственичка на 4-звезден хотел в Банско.  Grinning
Тя също е многодетна майка и е много запалена от идеята за Клуба. Предлага ни да се организираме за няколко дни през лятото и да се съберем в нейния хотел на много преференциални цени. Хотелът е много хубав, с басейн и всякакви екстри, а от него можем да се организираме за някой по-лек преход из Пирин. Жената иска само предварително да се уговорим за удобното за нас време.
Повече подробности засега не знам. Поканата дойде от Ева, а тя в момента е много заета и нямаше време да изясняваме подробности.

За срещата в сряда да кажат тежкоподвижните. Wink

# 111
  • Мнения: 3 323
Среща? А? А!
Какво ще кажете за нашия квартал? Бъкстон, Борово... Ако иската в заведението дето бяхме... Така няма да плащаме за децата, пък е оградено - ще си ги наблюдаваме.. Или има няколко клуба наоколо, днес ще проверим с Дидуш, какво предлагат...
Сряда 17 часа?

Искам в Банскоооо! Да казва кога може!

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 14:52 от Дивна самка

# 112
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Това за Банско ми хареса!
Честито ни сметка
За Витоша...според зависи как ще сме заети тогава,че при нас всяко нещо е предпоследно..винаги има изненади в последният момент!

# 113
  • Мнения: 159
И аз мисля да дойда на срещата, но на открито определено ще ми е по-трудно с малкия. Ще трябва пак само да го гоня и няма да се включа в разговорите. А времето е хубаво за игра навън, знам ли .....
Ще проверя и аз в нашия квартал за "СЛОН - БАЛОН" за сряда от 17 часа дали е свободно. А вие вижте какво представлява: http://www.slonbalon.com/.

И на мен много ми хареса идеята за Банско.

# 114
  • Мнения: 3 740
А сега, де? В Бъкстон или в Гео Милев?

Обади се Веселина Петракиева от Дарик, която беше при Марта по повод тяхната (на Дарик) кампания за повече бебета. Утре от 10 съм й на гости в предаването. Почти не се притеснявам, защото доста сме говорили за нашите послания, но ако имате предвид нещо по-специално, което да кажем, сега е моментът да ме подсетите.

# 115
  • Мнения: 3 323
А, по ред на заявките - то ако за това не можем се споразумя...Пък и който не може, ще чака отчет във форума. Аз до Гео Милев няма как да стигна...

Цвете, ти дар слово си имаш...
Все си мисля за стандартното изявление - Браво, майка героиня! И аз, искам ама...не смея/ се притеснвам за парите/се чудя - ще се справя ли... Винаги отговарям - Докато не опиташ, никога няма да разбереш! А, пък ми се иска да кажа нещо по ... Че не съм се замисляла, дали това и онова. Че щом са ми дадени - с малко или много, ще ги срещна с любов и добре сте ми дошли! Че от мига в който разбрах че съм бременна, те станаха част от живота ми...
Днес, нещо съм сантимент! Каро замина преди 3 часа на екскурзия, а вече ужасно ми липсва!

Мами, има ли желаещи да станата застъпници на изборите на 20.05? От страна на Коалиция На Българските Социалдемократи. Има предвидено заплащане - мин 20 лева. Това е наблюдение, дали правилно и законно се провеждат изборите. Да се следи наличието на достатъчно бюлетини ... такива неща! От сутринта до вечерта на изборния ден. Реда и законноста са еднакви за всички граждани, така че единомислието е желателно, но не задължително... Ако проявите интерес - на лични данните от лк и тел за връзка...

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 14:54 от Дивна самка

# 116
  • Мнения: 3 479
Здравейте на всички Hug
Моля да ме извините за мълчанието, обаче нещо в дупка изпаднах Sad Не ми се пише, не ми се говори Embarassed Чувствам се като на кръстопът, нещо трябва да променя в живота си, да взема важни решения, а се чувствам несигурна и слаба ooooh!

Сега по темата за отминалия празник. Аз бях модератор на темата: Държавната политика по отношение на многодетните семейства: трябва ли да я има, какво трябва да се промени?
Разговорът беше много интересен и ползотворен. Радвам се, че към групата се присъединиха както мои познати родители, така и напълно непознати. Всички оставиха у мен впечатлението, че многодентите родители са едни активни, мислещи и много отговорни хора. Накратко обобщихме следните предложения, по които можем да работим за вбъдеще, за подпомагане на многодетните семейства от държавата:
1. Когато държавата отпуска помощи за дете, размера на помощта да не зависи от поредността на детето в семейството и да се спазва принципа `Всяко дете е важно`
2. Данъчните облекчения също да не зависят от поредността на децата и да има такива за всяко едно дете от семейството.
3. Държавата да създаде гаранционен фонд за жилищните кредити на многодетните. Фондът да покрива лихвите и таксите по кредитите, а семейството да плаща само главницата на кредита.
4. Държавата да създаде статут `многодетна майка - домакиня` и да плаща осигуровките на майката на базата на средната работна заплата за страната.
5. Държавата да поеме ДДС при закупуване на основно жилище от многоденто семейство или такива покупки да бъдат освободени от ДДС.
6. Да има данъчни облекчения при застраховане на децата от единия родител (да се промени чл. 29 от Кодекса за осигуряване)
7. Да има ваучери за образование и здравеопазване, чийто размер да расте с израстването на детето.

Това е накратко и систематизирано. Естествено някои неща могат да се формулират по-добре и да се изберат точките, които са най-важни. Трябва да решим дали ще се борим за данъчни облекчения или за ваучери, а също и кой тип облекчения при закупуване на жилище са най-благоприятни.
В разговора участваха 11 души.

# 117
  • Мнения: 3 740
Браво, птицо, много хубаво си ги формулирала!  bouquet

За дупката, в която си изпаднала, си има име - Сатурнова дупка, преди рождения ден. Wink По всяка вероятност ще те държи още около седмица и после животът ще ти заизглежда съвсем различно. Дишай дълбоко и чакай да ти мине. С теб сме!

П.П. Надявам се, че Сатурн няма да ти попречи да дойдеш на утрешната среща?

# 118
  • Мнения: 370
Този път и аз предлагам да отиваме към Борово. Щом Оливети предпочита, нека първо проверим клубовете - за да гледат децата.
А след две седмици - отиваме в Гео Милев.
Нека на срещата да обсъдим идеите за ПИКНИКА и да дообсъдим темите от празника.

# 119
  • Мнения: 3 323
Значи най вероятно срещата ще е в това заведение -дето бяхме! На гърба на пазара Красно село.

Накой от утре идващите - иска ли декоративни рибки - гупи? Да си признава, до утре на обяд!

Общи условия

Активация на акаунт