Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 5

  • 47 513
  • 307
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 972
Gushanka много благодаря   bouquet
Утре ще пробвам

# 211
  • Мнения: 729

Много благодаря!  bouquet

Може ли да ме посъветвате и дали желатиновата смес е подходяща за направата им /или коя е най-подходяща/ и с какво да слепвам отделните части! Embarassed

# 212
  • Мнения: 1 341
Жени, ето го комплекта :
http://images17.snimka.bg/002791480.jpg

Снимките са на Тането, дано не ми се сърди че ги публикувам  Hug. към него има и книжка с подробни обяснения и снимки как се изработват цветята. Комплекта е страхотен и всеки който е запален по тортите и има възможност да си го купи няма да съжалява.
А този комплект + малките формички за маргаритки са ми придобивки от преди 3-4 месеца пак от Кадемлия, но от тогава не съм го виждала да го продават, аз купих последния малко след Коледа. И той е много готин :
http://images13.snimka.bg/002192301.jpg
Ох, Зори много е готин комплекта, ама много парички ми се вижда.... Виж този твоя малкия бих си го взела, а за големия ... пусто не правя толкова много торти. А малкия комплект каква цена е?

# 213
  • Мнения: 3 927
Evjeni, ако трябва да бъда честна, комплекта е много хубав, но аз самата надали бих го използвала пълноценно. Установих, че за изработката на тези обемни цветя (някои биха ги нарекли 3D  Wink) трябва много качествен материал. Пробвах да правя именно лалетата, които Gushanka e посочила по-гореот бавновъхнещата маса - еми чаках ги няколко дни и пак не засъхнаха хубаво. Не ми се купува цяла кофа бързосъхнеща маса само за да пробвам как се работи с нея.
Всъщност най-ценното на комплекта е книжката с уроци как се изработват цветята. Обаче аз ви я предоставих доброволно тук: http://store4.data.bg/luckybg/Taneto/  във файла flowers.pdf. Така че може спокойно да си купиш няколко по-малки формички за цветя и пак ще докараш хубави торти.
Ето аз как прилагам моите - спретнах пак една полянка докато бях в Пловдив:

торта полянка

полянка

разрез

Мисля, че ще се ориентирам основно към изрязване на цветя, а не моделирането им......Тортата е малко бедна откъм цветове, ама на кой му пука  Wink

Зори, честита придобивка  Simple Smile. знам и кой още се е сдобил с такъв комплект. с какво ще правим сега цветя. Аз май клоня да си взема онази пудра, която се меси само с вода?!


# 214
  • Мнения: 3 927
ra4eto,
Борсата на ул. Български орел има тел. 636 626, името й е "Илчовски 94". Не мога да ти дам само номера на улицата, но ти може да им звъннеш и да ги питаш.
Другата борса, която знам от laskova е Новаджел ООД, ул. Младежка 15, тел. 502 595 - намира се няколкосторин метра преди пазар Трошево до един автосервиз. Ето какво предл;ага Новаджел:  http://store4.data.bg/luckybg/Taneto/Novadjel%20OOD.pdf

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 11:49 от Taneto

# 215
  • Мнения: 3 927
Да кажа нещо за торта Татяна, каквато всъщност е по-горната ми торта-полянка. Помня, че имаше и други като мен, които не бяха доволни от първия си опит с тази торта. Мисля, че открих как се получава добре. Този път между блатовете намазах със сметана Президент, само разбита с миксера, без да добавям никаква захар. Блатовете са достатъчно сладки и в комбинация с тази сметана тортата стана чудесна. Оставих я да престои 1 денонощие на хладно. Така блатовете бяха попили и станали меки - за разлика с първият път, когато правих тортата с подсладена растителна сметана, а тя се оказа суха......ох, Татяната ще ми стане много любима, че не е и трудна за печене  Simple Smile

# 216
  • Мнения: 7 106


Зори, честита придобивка  Simple Smile. знам и кой още се е сдобил с такъв комплект. с какво ще правим сега цветя. Аз май клоня да си взема онази пудра, която се меси само с вода?!




Тане, благодаря, вече понаправих няколко цветета, които могат да станат и с бавносъхнещата маса. Правих карамфили, нарцис и от тези дребните незабравки и прочее. Като за първи път съм доволна от резултата  Mr. Green. Много се чудя на бързосъхнещата маса, но няма какво да ги правя 4-5 кила  Thinking. А от тази пудра, какво готово количество излиза, смятала ли си ? защото ако стига за 20-тина цветчета, мой няма да е много финансово изгодно  newsm78.
А рождените дни във нашата фамилия тепърва започват, плюс имам поръчки вече и от приятели, които зарибих  Mr. Green за сега безплатни подаръци, но ще взема да се замисля по въпроса  Laughing, та май ще взема да си купя една кофа бързосъхнеща накрая.


Тане, щях да пропусна да ти кажа, че тортата ти е станала страхотна!!! Много свежа и много весела   :bouquet:23!

п.п.  Пиши на ЛС или Скайпа с какво ново се сдоби от Пловдив  Hug.

# 217
  • Мнения: 972
Момичета, колко струва тази бързосъхнеща маса?
Виждам че има желаещи - може да купим една кофа и да я разделим  Hug

# 218
  • Мнения: 7 106
Момичета, колко струва тази бързосъхнеща маса?
Виждам че има желаещи - може да купим една кофа и да я разделим  Hug


Предполагам, че като бавносъхнещата около 32-3 лв. за 4,5 кг. Ако ме включите в списъка бих взела 2 кг.  Hug.

# 219
  • Мнения: 972
Наемам се да събера желаещите и да разпратя масата после  Peace

# 220
  • София
  • Мнения: 9 860
Ще използвам и аз да се запиша във вашата тема.Очарована съм от творенията ви,аз тепърва ще се уча.
Исках да споделя впечатленията си от торта Татяна-на нас много ни хареса,но наистина стана доста суха.Следващия път ще я направя и аз със сметана президент.ето я как изглеждаше:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=63251&view=1&photo=17
Няма нищо общо с вашите прекрасни украси,но като за първи път-бива.
Искам да попитам-ще ми се да направя същата торта,но отгоре да е с някакво покритие.Какво би било подходящо за начинаеща сладкарка като мене?

# 221
  • Мнения: 3 927
Валенце, наистина ще стане много добре Татяната с Президент сметана, поощрявам те още веднъж да я направиш Simple Smile. На мен първия път ми станаха 3 блата, а сега изкарах цели 5. Все едно и също кол-во забърках.......Мисля, че и със заквасена сметана ще стане добре, стига да се харесва киселичкия й вкус на консуматорите Wink......
За покритието - ако ти се инвестира в тази готовата бавносъхнеща маса, купи си от нея. Аз за първи път покривах цяла кръгла торта с чаршаф и тази маса се точи много лесно, с много малко пудра захар, само колкото да се плъзга добре по плота, не се къса и както съм казвала вече е сравнително икономична .......аз успях да я разточа около 1 мм, а майка ми не повярва на очите си, когато я пренесох върху тортата и тя зае овалната форма на блатовете без никакъв проблем - тя си помисли, че ще се нагъне отстрани. Joy

Зори, от пловдивската борса си купих само перлени боички - златно и нещо като цикламено. Имаше и обикновени цветове, прахообрази бои, гръцко производство, по 1 лев опаковката - жълта, червена, зелена и синя - и от тях си купих пак заради дългия срок на годност - чак до 2011 г. Другото го има и във Варна....
При мен обаче тортоправенето ще спре за известно време, почнах работа, а и РД на родата е след октомври...За готовия прах на Уилтън не съм си правила сметка дали излиза насметка Wink. Ако има желаещи за съхнеща маса във варненския регион обаче съм навита да купя и да си поделим дружески една кофа Wink Simple Smile Дори може да звънна да проверя дали имат в наличност.....

# 222
  • Мнения: 243
И аз искам 1 кг бавносъхнеща маса Praynig

# 223
  • Мнения: 639
Има ли желаещи за бавносъхнеща маса от Пловдив? На мен ми трябва 1кг. за събота.

# 224
  • Мнения: 639
И аз искам 1 кг бавносъхнеща маса Praynig
Писали сме едновренно Simple Smile.Ако искаш в петък можем да отидем.пиши кога ти е удобно?

Общи условия

Активация на акаунт