бебе и домашен любимец

  • 4 091
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 818
А докога се водят бебета?  newsm78 По принцип съм за, но бих изчакала до към 2г, ако проявява склонност към алергии.

# 46
  • Мнения: 433
Имам котка с много красива пухкава козина, която, разбира се, се ръси навсякъде по къщата... Засега ще е у дома, но все повече ще се замислям, когато наближи раждането. Е, тук и голямата ми дъщеря има думата в семейния съвет  Grinning   Единственото, което ме притеснява, е, че котката ни няма да иска да живее затворена само в 2 стаи, сега е господарка на цялата къща. А към терасата се отива през стаята, където ще е бебето... Сложно  Sad

Противно на много други аз не смятам домашните любимци за непременно условие за възникване на алергия. Дори обратното - колкото по-изложено е малкото човече на различни алергени, толкова по-бързо ще му се изгради имунитет. Разбира се, при условие, че бебето си е родено здраво, без сериозни усложнения.

Имам наблюдения върху племенницата на приятеля ми, вече на 4 годинки. От малка тя е обградена от котки и кучета - в къщата и двора. Няма да забравя как на 2 годинки бъркаше в очите на едни кротко коли и то, горкото, стоеше без да мръдне - пазеше бебето  Grinning Детето си е здраво и без алергии, много добре закалено.

# 47
  • Мнения: 1 672
ние в къщи имахме канарчета,но ми казаха,че е по добре да ги махна преди да съм родила,защото  в перушинките им имало акари и сега с мъжа ми ги дадохме да ги гледат едни познати.За котки също знам че не е хубаво да се гледат където има бебе

# 48
  • Мнения: 8 242
Имаме куче и с малкия се обожават. Най-любимата му играчка е  Crazy Макар че засега кучето бяга от бебето повече.. че още не знае много-много дребния как да си показва обичта  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 457
за-обичам животни и искам да възпитам детето си в същия дух
Имаме си котка и чакаме бебе. Не смятам да махам котката и не мисля че ще има нужда. Все пак всеки който е гледал животно е наясно колко много се привързваш към него, а и при поддържане на добра хигиена едва ли ще има проблеми с бебчо

# 50
  • Мнения: 200
Ако детето е поне на 5-6 год. ДА, но не и ако е бебе.

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Имеме котарак от осем години. Бебето ни се роди и живее от самото начало с него!
Обичам си котарака, обичам си и детето... и мисля, че сега за котарака е по-опасно, отколкото за детето щото е гонен по цял ден в опити да бъде "погален"  Mr. Green
Нямам какво да допълня!Разликата,че при нас са Надя и Божидара Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт