Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 506
  • 382
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 549
 
Желатин се прави от костен мозък.Няма да ви образовам колко е канцерогенен и пренасящ "луда крава" костния мозък.
Пектина върши същата желираща работа.

Naughty Това за желатина беше важно уточнение!!!

# 151
  • София
  • Мнения: 2 351
Когато слагам нишесте в импровизираното сладко - то е за директна консумация.От нишестето по бързо ще вкисне, ако престои.
Лимонена киселина се слага в сладката за да не се захаросват.Не е консервант.Консервираща роля играе самата захар.Ако някой желае може да сложи мъничко изцеден лимонов сок вместо лимонена киселина.Същата работа е.Лимона е цитрус и ако се спазва диетата - точно - то не бива да се използва.Аз не съм такъв педант.Слагам си.
Ако някъде видите да пише растителен желатин - то да знаете това е пектин.Дали ще е ябълков или друг - пектина е извлечен от семки.Най желиращи са ябълковите и най вече от тях се извлича.

# 152
  • Добрич
  • Мнения: 757
Сега пак ще ви занимавам с елдата Embarassed обаче вчера бях малко объркана  #Crazy като чух, че бланшираната елда като се накисне вечерта може да се яде на сутринта без да се вари newsm78

# 153
  • Мнения: 549
Аз съм чувала, че някои хора ядат ориза така- само накиснат, без варене, но не съм сигурна дали хранителните вещества се усвояват добре  по този начин. Суровоядството е хубаво нещо, но някои храни са тоста трудно смилаеми без топлинна обработка.

# 154
  • Мнения: 5 682
Сега пак ще ви занимавам с елдата Embarassed обаче вчера бях малко объркана  #Crazy като чух, че бланшираната елда като се накисне вечерта може да се яде на сутринта без да се вари newsm78
Flutter Може би е важно условие с каква вода да бъде накисната. Предполагам, че може и да е с вряла вода /както примерно с овесените ядки/, но задължително бих го опитала преди да го дам на детето  Party

# 155
  • Добрич
  • Мнения: 757
Аз вчера исках да купя от натуралната елда, но нямаха имаха само бланширана, обаче тя въобще не ми харесва.Има по-особенна структура, стои много люспеста и детето се дави като я яде, даже и аз съм опитвала и ми застават люспички по гърлото SickОпитваха се да ме убедят, че без варене ще е по-добре , но не им повярвах Mr. Green       Сега видях, че pepi_r  е писала , казаха с топличка водичка.

# 156
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз съм чувала, че някои хора ядат ориза така- само накиснат, без варене, но не съм сигурна дали хранителните вещества се усвояват добре  по този начин. Суровоядството е хубаво нещо, но някои храни са тоста трудно смилаеми без топлинна обработка.

Аз пък защо ли си мисля, че когато един продукт мине термична обработка и губи голяма част от полезните си вещества.
Аз съм пробвала.Накиснах вечерта елда и на сутринта вече беше като сварена.Не ми хареса на вкус.Мишо пък съвсем не я хареса.Но това беше съвсем в началото на нашата диета - тогава не ядеше нищичко.Може пък сега да я хареса - ще опитам.
Бях я накиснала със студена вода - мислех си сутринта да я сваря - не се наложи.

# 157
# 158
  • sofia
  • Мнения: 1 426

 Shocked Shocked Shocked
Добре, че не сме фенове на колбасите в къщи. Алекс даже не ще и да опита, изпитва погнуса  Rolling Eyes. Никога не е ял.

# 159
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За готвене на елдата - тук, особено послединя постинг. И също като питате за гречка или елда чичко Гугъл.
Аз се видях в чудо последната седмица, защото сина ми беше с някакво страшно разстройство - съответно на диета. От една страна крия нашата и неговата храна от Наталия, заради диетата й, от друга - крия и нашата и нейната от него, заради неговата диета.  Sad
Засега няма възможност да й направя изследванията за непоносимости и не знам има ли смисъл да продължавам диетата, мъчейки и детето и нас вече половин година, като всъщност не е правилна и съответно не мога да извлека  ползата от нея. За да се получи  ефект, диетата трябва да е стриктна, да се направи със съответните изследвания, да се направи хелирането, когато се ликвидират гъбичките и тогава ако има ефект, или какъвто и да е той, да знам, че съм направила всичко възможно.  Confused

# 160
  • София
  • Мнения: 2 351
Съвет ли търсиш?

# 161
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не, споделям, много ми се насъбра напоследък, цял месец се редуват да боледуват, днес е Наталия наред отново. Сега ми е грижа как да я накарам да пие, ясно е че няма да яде. Тя като е здрава пие 1-2 чаши вода за денонощие Sad
Иначе решенията винаги съм ги  взела преди да ги споделя  Wink И засега продължавам с диетата.
Малко различно от темата, но, някой хапан ли е от кърлеж и получавал ли е от това червено-синкаво петно? Не съм открила кърлеж, но има петно, има и следи от чесано , има и висока температура. А понеже температурата може да е от вече почти излекувания й брат, някой получавал ли е такова петно от друго насекомо? Много съм притеснена.

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 14:51 от ljuboznatelna

# 162
  • Мнения: 3 591
Това петно и Т може да е признак за отравяне на кръвта. Аз бих я завела на лекар. Може и да не е това, но май е по-добре в такива ситуации да се пие пеницилинов антибиотик. Много е вероятно обаче да и сложат една екстра тетанус ваксина.
А за ухапване от кърлеж - не ми се е случвало синьо да става. Леко зачервено да /имам предвид до 1см диаметър/. Големия ми е алергичен към ухапвания от насекоми, но дори и при него синьо не е ставало/за сметка на това се подува и задушава/. Моя син го е хапал паяк - стана на рани, които преди това баха тъмно червени петна. Но не и сини. После станаха едни подлоквени рани. Сега има и белези от това. Надявам се в БГ няма такива паяци  Blush

# 163
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Голямо е 6-7см диаметър и е зачервено, но леко синее/лилавее. И аз четох, четох и съвсем се ошашавих. Само ваксина ни липсва Rolling Eyes Но ако се налага, винаги се избира по-малкото зло. Ще звъня на доктора, трябва да се е върнал вече.

# 164
  • Мнения: 1 000
Здравейте
да ви призная ...след месец на диета с очи на 100 страни се провалих
Дивачето неясно как и неясно откъде и неясно какво е изяло
а аз глупачката явно съм го изпуснала от  поглед
утре трябваше да правим изследванията в цибалаб за хранителна алергия
а той днес се обрина яко ...и ми иде да се гръмна
надали изследванията ще са вярни ако ги направя при това положение
и като се има предвид какви са цени...ще чакам да се оправи
още един месец на диета .... а той ходи да гепи солети по количките на бебетата.
оф....споделих си...май ще се заключим вкъщи....иначе не знам

За елдата ...аз я кисна в преварена вода цяла нощ, после я варя 10тина минути
Габи беше залепила кърлеж в косата ...но го хванах без да искам....навреме..още не се беше оял..дори не се зачерви....имаше само точица ...но бихме тетанус....според мен на 100% трябва да ви види лекар

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 20:39 от BgViki

Общи условия

Активация на акаунт