Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 546
  • 351
  •   1
Отговори
# 90
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Днес трябваше да направя торта за племенницата ,изобщо не ми вървеше с блатовете пандишпана спадна и правех друг ,а на фигурата й стърчат краката  #Crazy ,но ето резултата   

чудесна е - ако не ви харесва метни я насам Mr. Green

# 91
  • Мнения: 141
emsy мечо пух 2 е станал отлично Peace

zen , как получи такъв телесен цвят за тялото? Каква боя използва?  А тортата е много сполучлива   bouquet

Да се похваля и аз сега Simple Smile . Вчера дъщеря ми имаше бал за завършване на детската и спретнах ето тази тортичка
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125741&photo=20
http://images17.snimka.bg/002932790-big.jpg

# 92
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Zen, Banbinkamalinka, Risha тортичките ви са много хубави.  newsm10
Емси, браво бе душа, много добре ти е станал трансфера. Ти скоро ще станеш ненадмината кулинарка виждам аз  Mr. Green. Другите работи ги чаткаш, сега и сладкарството подхвана доста успешно. Мъж ти голямо съкровище си има, няма как да се оплаче. Hug

# 93
  • Мнения: 465
Розовото стана със степче ягодка ,разредено с мъничко вода поне мирише добре  Laughing

# 94
  • Мнения: 818
emsy,трансферите ти са много хубави.Моите контури стоят леко кьдрави,аз използвам найлонови пошове-еднократни.Режа края колкото ми е необходимо.Интересуват ме рецептите на тортата с плодовете и другата розовичката-много нежни и леки изглеждат.Дали кивито не ти е направило проблема при желирането newsm78.Четох тук някьде,че нещо се прави преди желиране на киви и пресен ананас,но какво беше newsm78

zen,Risha много хубави торти сте спретнали  bouquet

# 95
  • Мнения: 1 028
Емси,страОтна си Grinning,ми тъй де,виж как хубаво си обяснила кое,какво,що.И да питам,барем пък някой му се пречупи пръста да отговори,за трансфера мога ли да ползвам от обикновените бели шоколади,които да боядисам? newsm78

# 96
  • Мнения: 972
Момичета, аз за трансфера ползвам хартия за печене - много лесно се отлепва  Peace
Когато правих трансфер с шоколад - белия нещо не ми се стегна, остана си лепкав като гумен  newsm78 Ползвах бял на Нестле.
А за черния винаги взимам натурален.

# 97
  • Мнения: 243
Емси, а преди да прехвърлиш, заля ли цялата картинка с бял шоколад?
Wel, това с хартията за печене е идея. Ще пробвам, защото при мен се получи същото с белия шоколад и си мислех, че много съм го разредила с млякото...

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 14:58 от Porsha

# 98
  • Мнения: 915
Здравейте момичета много отдавна ви чета и адски много ме запалихте по тортите.преди време направих 2 торти с покритие от бонбоните машмароуз и като за първи път мсля че се получи добре.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135101&photo=2 ето едната
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135101&photo=3 ето и другата.Имам и разрез http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135101&photo=5 и двете торти са по рецептата с рула от Leo.Сега обаче искам да се пробвам да направя с марципан Варна,но искам да е бял на цвят можете ли да ми кажете как да го направя?
И да ви споделя една идея в Софийските хали има щанд за сладкиши и там продават шоколадова глазура(бяла и кафява) по 0.55лв.и е колкото 1 шоколад на грамаж може да я използвате за трансвер или за глазура става прекрасна не стяга веднага а като стегне не се разтапя така както обикновения шоколад.

# 99
Момичета едно спешно питане и от мен!!Преди 3 дена правих торта с покритие от марципан Варна и ми остана доста неизползвано количество от него.Колко му е трайноста?Ако трябва да спретна още една торта,че да не стане зян!! Wink

                            
                                                                                                                          




# 100
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Момичета едно спешно питане и от мен!!Преди 3 дена правих торта с покритие от марципан Варна и ми остана доста неизползвано количество от него.Колко му е трайноста?Ако трябва да спретна още една торта,че да не стане зян!! Wink             

Можеш да го държиш дълго в плик в хладилника! Но никой няма да се разсърди на една красива торта! Peace

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
patenceto_, а откъде купи бонбоните за покритието?

# 102
Мимито много благодаря за бързия отговор.Не че ще се откажат от още една торта,ама много няма ли да им стане newsm78 Simple SmileДо месец ще изтрае ли!

# 103
  • Мнения: 7 108
Момичета едно спешно питане и от мен!!Преди 3 дена правих торта с покритие от марципан Варна и ми остана доста неизползвано количество от него.Колко му е трайноста?Ако трябва да спретна още една торта,че да не стане зян!! Wink

На мен ми е издължал повече от 3 седмици в хладилника, но трябва да изкараш целият въздух от плика и да го даржиш добре затворен.

                            
                                                                                                                          





# 104
  • Мнения: 729
Благодаря ви за похвалите момичета! Embarassed Гледайки сторго критично на моите си работи, много се зарадвах от вашите думи!!!

Бързам да отговоря, че последните 8 дена, никак нямаме нет.

Емси, а преди да прехвърлиш, заля ли цялата картинка с бял шоколад?
Wel, това с хартията за печене е идея. Ще пробвам, защото при мен се получи същото с белия шоколад и си мислех, че много съм го разредила с млякото...
Не не съм заливала, достатъчно стегнато си е! Дори и в момента трансферите си стоят непокътнати на стайна температура. Жал ми е да ги изядем! Embarassed

Емси,страОтна си Grinning,ми тъй де,виж как хубаво си обяснила кое,какво,що.И да питам,барем пък някой му се пречупи пръста да отговори,за трансфера мога ли да ползвам от обикновените бели шоколади,които да боядисам? newsm78

Аз доста грижа брах е обикновен бял шоколад на Нестле, първия път. Когато се разстопи, нещо се стяга, а като прибавих боята, стана оле, майко... hahaha Тогава тук момичетата дадоха компетентен съвет, че се прибавя малко  много топло мляко и ставало, но аз повече не пробвах.  Rolling Eyes

Мисля да се възползвам от инфото за халите и от там да си купя когато закъсам за шоколади, но засега имам.

emsy,трансферите ти са много хубави.Моите контури стоят леко кьдрави,аз използвам найлонови пошове-еднократни.Режа края колкото ми е необходимо.Интересуват ме рецептите на тортата с плодовете и другата розовичката-много нежни и леки изглеждат.Дали кивито не ти е направило проблема при желирането newsm78.Четох тук някьде,че нещо се прави преди желиране на киви и пресен ананас,но какво беше newsm78

zen,Risha много хубави торти сте спретнали  bouquet

Всъщност това е една и съща торта. Mr. Green Нали не ми стегна желатина отгоре и отстраних полодовете и сиропа. Така тортата остана по долни гащи  Joy, но нали е за домашна консумация, не ме бъркаше толкова. А като се заех с трансферите, реших да ги сложа отгоре, за да видя как стоят тия мечовци и така има вид на коренно различна торта.

Рецептата е следната, импровизирана от мен: 250 мл. течна сметана, 1 малка заквасена сметана, 1/2 ч.ч. пр.мляко +1/2 ч.ч. кисело мляко (тези ги сложих защото просто имах в момента, мислря другия път да е само с кисело мляко) и една кофичка от плодовите кисели млека "Балкан" - горски плодове. От там идва приятния цвят. Вътре има банани и ягоди. А естествено и желатин има - 3 броя, за вътре а за отгоре бях сложила два, но се прецака работата.
Утре ще правя още една такава торта, но този път за гости и се моля да ми стегне желатина отгоре. Този  път мисля само с ягоди да е.

Аз пък като прочетох рецептата за Наполеона ми потекоха лигите и ме засърбяха ръцете, но сега съм на диета и не опитвам от тортите си, така че по-натам ще я направя. Peace

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 18:04 от emsy

Общи условия

Активация на акаунт