Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 470
  • 351
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 392
Risha , голяма глупост съм написала.. BlushИсках да попитам, дали са правени от теб  или са готови купени?

# 241
  • Мнения: 141
Risha , голяма глупост съм написала.. BlushИсках да попитам, дали са правени от теб  или са готови купени?

Разбрах какво искаш да кажеш Simple Smile , фигурките са купени , част са от кукленска къща

# 242
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
А ето и тортичката ,която направих за деня на детето-малко със закъснение по технически причини Embarassed

# 243
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Меги, тук си пуснала рецепта за блатове, ама обясни моля те кое как се разбива и с какво. Примерно белтъците се разбиват отделно и се добавят към останалата смес, а другото?
цитат на Меги
"Имам рецепта за блатове от една моя учителка по литература в 11 клас (УПК), не я познавам много добре, че само няколко месеца бяхме с нея. То с тези УПК-та...
Обаче ни даде няколко рецепти, за което я споменавам с добро все още.
Рецептата е брашно и нишесте 1:1

4 яйца
175 гр захар
80 гр нишесте (пшенично)
80 гр брашно
1 ч.л. бакпулвер
3 с.л. вода или компот (за разбиване на белтъците)"

то сигурно не е трудно човек да се сети, ама аз като не съм пекла до сега блатове и се затруднявам Embarassed Embarassed Embarassed

Съжалявам, не съм погледнала, че няма описание (но там стана въпрос за нишестето в блатовете и затова не съм пуснала описание).
Ето го:
Белтъците се сипват в порцеланов или пластмасов съд, налива се водата и се разбива на гъст сняг, така че ако сместа се среже с нож да личи следата. Белтъчният сняг е достатъчно влажен, за да разтопи захарта, която се сипва на тънка струя. Разбиването продължава докато тя престане да скърца по дъното на съда. Прибавят се жълтъците (малко ги поразбивам и тях с част от захарта - това е от мен, а не от оригиналната рецепта). Брашното, нишестето и бакпулвера се сипват към яйчната смес, разбъркват се с лъжица, но не се разбиват. (Гледай да размесиш добре бакпулвера с брашното преди да го сложиш, да не остане на куп после само на едно място в сместа.) Пече се на умерена фурна. - Аз правя два блата (пека ги поотделно), но може и наведнъж и после да разрежеш.

Да не те смущава дългото описание, лесно и бързо се правят. Аз не се престаравам много с разбиването на белтъците.


Amarena, много хубава е станала тортата. За боите - може би трябва да слагаш повече - ето за тези цветове си играх почти 2 часа

Слагам боя, меся, слагам боя, меся (с пудра захар) - до посред нощ. После като правих влакчето вече знаех - сложих наведнъж повече боя и не си играх толкова дълго. И добре, че беше така - там има повече цветове.
Друг съвет - смени боите, може от фирмата дето ги произвежда да са сложили някакви ментета или примесени с нещо като нишесте, или още преди да ги пакетират да са много престояли...

Последна редакция: пн, 04 юни 2007, 08:40 от М_е_г_и

# 244
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте майсторки-сладкарки! Чудесни са тортите ви. Благодаря за идеите и настроението, с което пълните темичката ни!  bouquet

Ето нещо и от мен за днешния ми рожден ден - след доста проблеми и перипетии се получи това:

# 245
  • Мнения: 265
Здравейте момичета  Hug Нямам  думи какви красоти сте  сътворили -поздравявам ви !!!
  Ние  скоро правим годинка и ми се иска да и направя нещо хубаво.Идеи имам безброй,но не мога да си намеря малко количество моделираща маса .....някой има ли за продаване?   Имам време до сряда-че тогава ще запретвам ръкави.Хайде надявам се да помагате  Heart Eyes
  Целувки и лек ден

# 246
  • Мнения: 1 698
Наталина, СТРАХОТНА Е. Ето за това питах, по-горе: Какво е зеленкото върху чаршафа, та не омеква и не се топи?

# 247
# 248
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Наталина, СТРАХОТНА Е. Ето за това питах, по-горе: Какво е зеленкото върху чаршафа, та не омеква и не се топи?

Ами предполагам, че е маслен крем, ама пак Наталина ще каже точно  Wink

# 249
  • Мнения: 7 106
Зори, и двете торти са страхотни, както винаги. А вътре първата каква е?/аз все това си питам/ Embarassed


Голямата е със пандишпанови блатове, в които сложих и парченца ягоди. Самите блатове сиропирах със ягодов сироп. С два крема е - единият ягодово парфе, другият сметана с бял шоколад и късчета ягоди. Много ягоди, много нещо  Laughing.

Другата е ягодово Тирамису, което украсих с череши, защото ми свършиха ягодите  Laughing.

***

Разкошни торти сте направили момичета!!!

natalyna , честит рожден ден! Пожелавам ти много здраве и щастие!

# 250
  • Мнения: 1 698
Ето я моята циганийка. Вчера като боядисвах сместа, бях решила друго да правя, ама днес това ми се видя по-лесно. Не се смейте на цветовете и комбинацията Embarassed Embarassed. Никога не бих носила такава чанта Twisted Evil

http://mimesg.multiply.com/photos/hi-res/10/14?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F10%2F14


Пак не беше цвета еднороден, ама аз съм си поръчала вече от перлените, за РД-то да не се излагам Laughing

# 251
  • Мнения: 4 392
Наталина, честит рожден ден! Прекрасна торта!  bouquet
Тарлио, твоята също е много свежарска. Grinning
mimes , перфектна чанта! Веднага бих я заметнала "на рамо"! Heart Eyes

mimes , перлените нещо не ги одобрих. Много са ефектни, но да ги размажеш само отгоре. Иначе не успях оцветя с тях сместа.
Някои пробвал ли е  с тях? Thinking

# 252
  • Мнения: 1 698
Амарена, с тези бои точно се рисува отгоре върху чаршафа. Разтворени в малко алкохол.
Мерси за комплимента, хахах Laughing

# 253
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Точно това щях да пиша току-що. Така ми обясниха и в магазина - разтварят се в алкохол (водка, ракия, спирт или каквото още ви дойде на ум) и се рисува с четка, той се изпарява бързо след това. Аз го приложих като правих Барби-то - мисля, че стана (бяло перлено) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=87303&photo=116

# 254
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Благодаря ви момичета!  bouquet

tarlio много сладка тортичка! Hug
mimes, чантата е супер - и като идея и като изпълнение! Heart Eyes

Наталина, СТРАХОТНА Е. Ето за това питах, по-горе: Какво е зеленкото върху чаршафа, та не омеква и не се топи?

mimes, М_е_г_и , моето е всъщност белтъчна глазура, но нещо съм объркала пропорциите и стана по-течна от обикновенно. Но и с маслен крем ще стане, само че ние предпочитаме сладкия белтък! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт