Пак това паническо разстройство!

  • 197 978
  • 791
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 621
Здравейте. Стана ми интересно какво пише тук и искам да споделя с вас един проблем.
Принципно съм силна натура,но лятото се случи нещо странно. Получих топлини удар на морето и от тогава само си внушавам,че не ми е добе,че ме боли нещо,че ми е лошо. Супер много се стяскам и като ме заболи крак дори. Да не кажа,че преди седмица се полях с кафе и така се панирах,че ми стана лошо...И като си поговорих по тел нищо ми нямаше...Днес чаках за контролен при личната лекарка и чак ме втресе.после цял следобед бях с приятелят ми и нищо ми нямаше...Бях си внушела,че просто трябва да пия хапчета за нещо... Ходих на изследвания  - кръвта ми и ОК. Урината имаше малко белтък,но всичко трябва да е ОК - ще ходя на контролен на 18ти.А и тя ми гледа на ехограф бъбреците и каза,че са добре. Да не кажа,че чак цикъла ми пропусна един месец от киста,която се получавала от стрес и на нервна почва само...
И четейки какво пише тук започвам да се чудя...дали нямам вашият проблем....Какво мислите по въпроса? А и да кажа,че като бях малка мама винаги е била до мен и сега,когато тя почина имам чувството,че няма кой да се грижи достатъчно за мен и имам нужда от внимание....

# 751
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Нормално е някакъв здравен проблем, като топлинния удар да те поизвади от равновесие. Все пак си е стрес.
А, за сегашното си състояние ти сама си си отговорила на какво се дължи. Загубата на толкова близък човек не може да не се отрази.
Моят съвет е да поговориш с психолог за болестите от които се страхуваш, за майка ти. Ще ти олекне. Говори и с приятеля си. Споделената болка е половин болка.

# 752
  • Мнения: 9 052
Упла8ила си се, липсва ти майка ти ... нормално. Само гледай да не zадълбаваш в хипохондрията, zащотот е ужас  Hug Довери се на органиzма си. След като лекарите ти каzват, че си zдрава то zа всичко друго органиzма си има собствени функции ... имунитет, саморегулация, самовъzстановяване. Не му се бъркай и не го мисли. Контролите се правят на по 2 или 3 години преz твоа време си свиркай и си живей докато си млада  Laughing

# 753
  • Мнения: 852
Здравейте отново момичета.
Аз бях споделила за моята ПА по назад в темата.При мен също студеното време ми действа по-добре.
Но искам да ви споделя какво ми се случи тази нощ.Събудих се към 2ч със силен световъртеж и цялата облята в пот,след около 5 мин вече ми беше адски студено и цялото ми тяло трепереше адски силно.Много се изплаших и даже незнаех дали ще дочакам сутринта.Много често ми се случва през деня да ми се вие свят докато съм седнала в офиса.Страх ме е да не припадна,дори вече най-големият ми страх е да не вляза в лудница,колкото и страшно и крайно да звучи.
Дали не се побърквам  newsm78

# 754
  • Мнения: 9 052
Здравейте отново момичета.
Аз бях споделила за моята ПА по назад в темата.При мен също студеното време ми действа по-добре.
Но искам да ви споделя какво ми се случи тази нощ.Събудих се към 2ч със силен световъртеж и цялата облята в пот,след около 5 мин вече ми беше адски студено и цялото ми тяло трепереше адски силно.Много се изплаших и даже незнаех дали ще дочакам сутринта.Много често ми се случва през деня да ми се вие свят докато съм седнала в офиса.Страх ме е да не припадна,дори вече най-големият ми страх е да не вляза в лудница,колкото и страшно и крайно да звучи.
Дали не се побърквам  newsm78


Следи Т в стаята в която спите ( опт. 18 градуса ) и да е проветрена. Може малко отворен проzореца.  ВечЕрята не след 18 до 19 чАса и нищ тежко. можеш да сложиш в спалнята малко леки аромати . Не гледай тежки филми вечЕр , по скоро чети нещо раzвлекателно, прикаzвайте си , но не zа деня и проблеми , а zа книги, филми, концерти и си планирайте хубаво уикенда  Wink Един успокоителен чай преди zаспиване или напоследък намерих една комбинация от Магнеzий & Б комплекс & Хмел & Маточина (мисля се превежда Melise) ... za спокойно събуждане беz болки в ставите  Laughing

# 755
  • Мнения: 852
Благодаряj  abata_dil  задължително още днес ще си го взема.

# 756
  • Мнения: 9 052
Благодаряj  abata_dil  задължително още днес ще си го взема.

Все пак питай амптекарката zа противопокаzания. Също отпускащо действа вечер баня със соли и аромати (ако и когато имаш въzможност ), както и zадължителна фиzическа активност преz деня е важно.
Моя съпру по предната седмциа се буди така в 3 сутринта всяка сутрин с кошмари и сърцетуп и стягане и "лоши мисли" ... ами като му раzкарах дебелия юрган и оставих малко проzореца отворен zа преz нощта ... вечЕ не повтори  Hug

# 757
  • Мнения: 375
Здравейте на всички!Бях писала преди време.В средата на 9 месец съм и ми предстои раждане,от което ужасно ме е страх.От 7 години съм с ПР+натрапливости и фобии.Изкарах цялата бременност на антидепресант,защото не мога да го спра след последния рецидив.При нужда взимам ривотрил.Сега съм пред дилемата секцио или нормално.И от двете изпитвам ужас,а време няма вече #Crazy.Бебето не е дребно над 3 килограма е досега.Моля за съвет.И ако някой е минал по този път нека ми пише моля.

# 758
  • София
  • Мнения: 426
Здравейте на всички!Бях писала преди време.В средата на 9 месец съм и ми предстои раждане,от което ужасно ме е страх.От 7 години съм с ПР+натрапливости и фобии.Изкарах цялата бременност на антидепресант,защото не мога да го спра след последния рецидив.При нужда взимам ривотрил.Сега съм пред дилемата секцио или нормално.И от двете изпитвам ужас,а време няма вече #Crazy.Бебето не е дребно над 3 килограма е досега.Моля за съвет.И ако някой е минал по този път нека ми пише моля.



Аз бях като теб.През цялото време на бремеността пиех антидепресант.Родих нормално и бебето ми беше 3800кг не се притеснявай всичко ще е ок

# 759
  • Мнения: 167
Здравейте на всички!Бях писала преди време.В средата на 9 месец съм и ми предстои раждане,от което ужасно ме е страх.От 7 години съм с ПР+натрапливости и фобии.Изкарах цялата бременност на антидепресант,защото не мога да го спра след последния рецидив.При нужда взимам ривотрил.Сега съм пред дилемата секцио или нормално.И от двете изпитвам ужас,а време няма вече #Crazy.Бебето не е дребно над 3 килограма е досега.Моля за съвет.И ако някой е минал по този път нека ми пише моля.

И моята бременност беше кошмарна от страна на ПР.
Родих със секцио.
Но при мен се наложи поради предходна операция от миома.
Каквото и да решиш леко раждане.
Чакаме да се похвалиш с бебче. Simple Smile

# 760
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Една ужасна аритмия и внезапни сърцебиения, които започнаха преди около 8-9 години, тъкмо когато ме приеха студентка, ме мъчат вече толкова време. Мисля, че точно те отключиха може би паническо разстройство и у мен. Имам вече едно дете, на 5 годинки е, сега съм бременна в 5 ти месец. Все ме е страх, че нещо лошо ми се случва, страх да не ми се разтупка сърцето, да излизам сама сред хора, като съм на работа, да не се изложа нещо. Сега ме е страх и на банкета по случай нова година да отида, ами да.... бременна, ще взема нещо да се почувствам зле...Не трябва да се мисли толкова отрицателно, нали, осъзнавам го. Но понякога лошите мисли и пристъпи на паника ме нападат без да го желая, прогонвам ги по-успешно от преди като че ли...трудно ми е. Гадно ми е като вляза и в магазини като мола например, метро, завива ми се свят, ами ако не мога да изляза навреме от там където съм като се почувствам зле? Ей такива неща са ми в главата. Около мен не срещам разбиране, напротив. Опитвала съм се да говоря за това с приятелки, но всички казват да се стегна и толкова. Никой не се опитва да поговори с мен и да разбере какво ми е. Гледам пред близките да не се издавам, още повече пред детето, това също може би е проблем- да задържаш всичко в себе си!

# 761
  • Мнения: 167
Цитат
напоследък намерих една комбинация от Магнеzий & Б комплекс & Хмел & Маточина (мисля се превежда Melise) ... za спокойно събуждане беz болки в ставите  Laughing

jabata_dil- това някакъв чай ли е или таблетки?

# 762
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Магнезият е много подходящ за сърцето, нервите, има антисклеротичен ефект, подобрява качеството на съня. В момента го пия за леки контракции, които имам, но усещам и другото му действие.

# 763
  • Мнения: 14
Здравейте на всички! ,пиша за първи път в мама.бг.Моят проблем е социална фобия , не знам какво да правя вече а най-много ме боли, че заради този проблем не си гледам детето като хората.Ако има някой с такъв проблем моля нека да сподели как се справя

# 764
  • София
  • Мнения: 426
Здравейте на всички!Бях писала преди време.В средата на 9 месец съм и ми предстои раждане,от което ужасно ме е страх.От 7 години съм с ПР+натрапливости и фобии.Изкарах цялата бременност на антидепресант,защото не мога да го спра след последния рецидив.При нужда взимам ривотрил.Сега съм пред дилемата секцио или нормално.И от двете изпитвам ужас,а време няма вече #Crazy.Бебето не е дребно над 3 килограма е досега.Моля за съвет.И ако някой е минал по този път нека ми пише моля.



Аз я родих в Тина Киркова.По време на бременността и 8 месеца след раждането бях забравила какво е ПА и после пак старата песен на ново.Но няма да изперкаш знам го от собствен опит и от лекаря си.Аз пиех Сероксат и валериан,валидол когато ми беше напрегнато ,но общо взето бременността ми беше най хубавия период от както получавах ПА.И сега като се замисля се чудя как съм се справила.Все си повтарях няма да ми стане лошо дръж се заради бебето и успях ще успееш и ти вярвай в това.Поздрави!

Изчисти си кутията.Съжалявам за поста

Общи условия

Активация на акаунт