Примерна схема за захранване

  • 191 575
  • 612
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 19 296
искам пак да попитам нещо.видях на пюрето на Хип с тиква и пуйка,че има и царевично масло.трябва ли да го въвеждам това масло преди това и как?

# 361
  • Мнения: 93
И аз да ви помоля за помощ ! Захранвам със зеленчуци(от седмица и половина) и засега съм въвела картоф, морков и тиква , но не харесва нищо освек картофа и отказва да яде повече от 5-6 лъжички . Как бихте постъпили- бихте дали плод , каша(но сме малко тежички) или бихте правили домашни пюрета с продукти от пазара ,за да откриете какво харесва на детето ви ? Благодаря ви за отговорите предварително!

# 362
  • Мнения: 498
honey_81, не е ли малко рано да се притесняваш? имай предвид, че целта на захранването в началото е детето да опитва и свиква с различна от млякото храна. Не е задължително , а и не е желателно изведнъж да почне да яде по 120 грама!!!

Казваш, че захранваш от по-малко от 2 седмици, а вече си въвела 3 неща.  newsm78

Захранвах Лина 2 месеца, като през това време и давах колкото иска....не съм я насилвала за количество. След като коремчето и свикна с новите храни, изведнъж почна да яде по 120 грама.

Не се притеснявай за това - като се научи да се храни с лъжица, което също е част от процеса по захранване, и като научи различните храни, ще почне да си хапва. Не го насилвай, нито настоявай излишно в началото  Peace

# 363
  • Мнения: 208
niki_vasileva  благодаря а отговора .Знам за пуешко и заешко ,но не мога да си харесам пюрета съдържащи тези меса.Ако споделете опит ще съм ви благодарна
а по повод на въвеждането на глутена , аз го въведох с едно пюре с тел,месо и то без да искам.Но нямаше проблеми

# 364
  • Мнения: 966
Фло,кашите наистина напомпват,затова се дават по нарядко-не всеки ден
Нова храна давай само до обяд,да няма последствия.
За мазнината незнам....по скоро се дава като бебето е захранено вече,аз я захраних на 6м. и от 7м. и малко вече бяхме на кухня,а там готвят и с мазнина

# 365
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
adi11 ето какви месни пюрета съм давала аз, при това Петър много ги ядеше:

моркови с картофи и пилешко месо на SUNVAL
броколи с пуешко месо на Bebivita
картофи с копър и заешко на HiPP
пилешко с зеленчуци и ориз на  HiPP
фина царевица с картофено пюре и пуешко месо на HiPP
тиква с пуйка на HiPP

При все, че Петър не яде нищо на Ганчев интересно е, че месото го хареса, та започнах да давам и тези:

пюре от пуешко месо с картофи и домати на Ганчев
пюре от заешко месо с картофи и домати на Ганчев
пюре от заешко месо със зеленчуци на Ганчев
пюре от пилешко месо с моркови и ориз на Ганчев
дори смея да твърдя, че са вкусни
избирала съм ги без мляко и без глутен
Правила съм и домашни месни пюрета, също много се харесваха.

ronja приготви следобедна закуска с овесени ядки например, става много вкусно и децата го обожават, или друг вариант купи плодово пюре /що не и зеленчуково/, което съдържа глутен. Има доста такива. И трети вариант вземи готова каша - глутенова, струва ми се няма значение каква.

fl0 на твоите въпроси:
1. Аз започнах да давам следобяд твърда храна, един месец след захранването
2. За кашите има такова твърдение, че изкуствено ошишкват децата - според мен е до дете, и все пак - каша два пъти в седмицата  Peace Макар, че аз давам всеки ден /е разбира се символични количества/. Синът ми не е от шишкавите.
3. Ако в пюрето има оризово нишесте, значи си въвела оризът, но аз ти предлагам, първо да въведеш ориза и после да дадеш такова пюре или да вземеш пюре с оризово нишесте, но само той да то да ти е новият продукт т.е. всичко друго да сте го яли до момента. А, ако си го дала по невнимание - здраве да е.  Joy
4. с мазнината изчакай - раничко е още.
5. Лапад не съм давала, но съм давала спанак, което долу-горе е същото - на осем месеца, но тук коментирахме по напред, че дори е хубаво да се изчака до 10 месец.

bubi0909 не въвеждаш маслото, само ако има царевично нишесте, е необходимо да въведеш преди това царевицата, а маслото си е масло независимо от какво е извлечено. Така мисля аз. В повечето пюрета слагат рапична мазнина, е рапица ли да тръгна да търся?

honey_81 и аз съм на мнението на ronja. Рано ви е да мислите за наяждане. Бебче сега опитва храните, нормално е да са му чужди вкусовете. Не насилвай нещата. Води се по детето и всичко ще се нареди.  Hug

# 366
  • Мнения: 498
Честит празник майчета!

Ники, под овесени ядки разбирам тези, които са за големи  newsm78 Малко трудно смилаеми ми изглеждат. Хрумна ми, че мога да предложа плодово пюре с бисквитки на ХИП, макар и да не знам дали ще се разтворят.

adi11, Лина харесва:

Пуешко на СЕМПЕР и на ХИП
Заешко - на ГЕРБЕР със зеленчуци и копър.
Пилешкото много много не го тачи.

Засега не смятам да въвеждам други меса до годинката,а вие?  newsm78

# 367
  • Мнения: 5 597
Пълна мъгла ми е това захранване,затова ще следя темата  newsm78

# 368
  • Мнения: 344
Честит празник майчета!

Ники, под овесени ядки разбирам тези, които са за големи  newsm78 Малко трудно смилаеми ми изглеждат. Хрумна ми, че мога да предложа плодово пюре с бисквитки на ХИП, макар и да не знам дали ще се разтворят.

adi11, Лина харесва:

Пуешко на СЕМПЕР и на ХИП
Заешко - на ГЕРБЕР със зеленчуци и копър.
Пилешкото много много не го тачи.

Засега не смятам да въвеждам други меса до годинката,а вие?  newsm78
Аз днес съм решила за следобедна закуска да й дам овесени ядки с банан.Всичко това пасирано.Дано й хареса.

# 369
  • Мнения: 8 242
bubi0909 не въвеждаш маслото, само ако има царевично нишесте, е необходимо да въведеш преди това царевицата, а маслото си е масло независимо от какво е извлечено. Така мисля аз. В повечето пюрета слагат рапична мазнина, е рапица ли да тръгна да търся?

Напротив!
Маслото е краве. Не е разстителен продукт. И е много рано да се дава на току-що захранено 6 месечно бебе.. Изчакай поне до 8м. (аз го въведох чак на 14м.). Можеш да слагаш зехтин (ако правиш домашни пюрета) или избирай такива с растителна мазнина. Не гледай етикета за колко месеца го дават пюрето, а чети състава със ситните буквички.

# 370
  • Мнения: 3 695
bubi0909 не въвеждаш маслото, само ако има царевично нишесте, е необходимо да въведеш преди това царевицата, а маслото си е масло независимо от какво е извлечено. Така мисля аз. В повечето пюрета слагат рапична мазнина, е рапица ли да тръгна да търся?

Напротив!
Маслото е краве. Не е разстителен продукт. И е много рано да се дава на току-що захранено 6 месечно бебе.. Изчакай поне до 8м. (аз го въведох чак на 14м.). Можеш да слагаш зехтин (ако правиш домашни пюрета) или избирай такива с растителна мазнина. Не гледай етикета за колко месеца го дават пюрето, а чети състава със ситните буквички.

Ама жената питаше за царевично масло, не за краве!

# 371
  • Мнения: 8 242
bubi0909 не въвеждаш маслото, само ако има царевично нишесте, е необходимо да въведеш преди това царевицата, а маслото си е масло независимо от какво е извлечено. Така мисля аз. В повечето пюрета слагат рапична мазнина, е рапица ли да тръгна да търся?

Напротив!
Маслото е краве. Не е разстителен продукт. И е много рано да се дава на току-що захранено 6 месечно бебе.. Изчакай поне до 8м. (аз го въведох чак на 14м.). Можеш да слагаш зехтин (ако правиш домашни пюрета) или избирай такива с растителна мазнина. Не гледай етикета за колко месеца го дават пюрето, а чети състава със ситните буквички.

Ама жената питаше за царевично масло, не за краве!

 Embarassed Embarassed Embarassed

Чела-недочела нали Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Видях само Хип, пуйка, масло ..

И понеже си препатих с едно такова пюре на Хип - пак с пуйка, но краве масло, затуй избързах да напиша..

# 372
  • Мнения: 1 449
За въвеждането на глутена – все пак да става бавно и постепенно т.е. половин-една лъжичка овесени ядки като за начало или трохи от бебешки бисквити/сухари/бишкоти. Понеже дечицата ни са вече по-големи, сме свикнали да поемат повече храна на едно ядене.
После – пак постепенно. Всеки успешно въведен продукт, приеман в по-големи количества, по-често и за кратко време (в рамките  на 5-10 мин.) може да бъде потенциален алерген. Това важи в голяма степен за глутена при късно захранените деца.

Смилаемостта на овесените ядки - точно овесът е от по-лесно смилаемите житни. Това важи и за ядките, въпреки че са богати на фибри. Освен това овесът е с ниско съдържание на глутен и е подходящ за въвеждане на глутеновите житни (както и ечемика). Nikki е дала и други хубави варианти – пюре с глутен или каша (но да не е преобладаващо пшенична).

# 373
  • Мнения: 435
Един въпрос и от мен  Simple Smile.
От кога започнахте да давате леща? Има ли нещо специфично за приготвянето и или просто варя и пасирам?

# 374
  • Мнения: 498
duhi-puhi, кое е това пюре на ХИП с пуйка и масло  Shocked, че се стреснах - аз съм давала с царевица което е ...дано няма там. И да питам - ти какъв зехтин ползваш? Питам се дали няма да лиша от нещо Лина, ако въведа късно маслото. Въпреки, че от кърмата получава мазнини, нали има там други важни неща от кравето масло  newsm78

Косе, Ники, благодаря за отговорите. МАй наистина ще видя за някакво пюре с глутен. А дали като въведа веднъж глутена да въвеждам бавно и останалите зърнени? Ще потърся и някоя ечемичена/овесена каша, но май от тях няма еднокомпонентни.

елид - според мен за леща ви е рано преди годинката, води се от трудносмилаемите храни.

Общи условия

Активация на акаунт