Примерна схема за захранване

  • 191 595
  • 612
  •   1
Отговори
# 345
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
аз да си повторя питането

Цитат
а как се захранва с месо. нали се редува един ден месно зеленчуково пюре един ден зеленчуково. как да проследя реакция за алергия ако не давам всеки ден 
Аз давах всеки ден месо като го вавеждах, въпреки че дето ми е предразположено към алергии. В състава на пуретата то е само 6 или 8%, така че мился , че не е фатално. Имай впредвид обаче, че аз го въведох чак на навършени 9 м., не знам при по-малко бебче.

# 346
  • Мнения: 8 242
аз да си повторя питането

Цитат
а как се захранва с месо. нали се редува един ден месно зеленчуково пюре един ден зеленчуково. как да проследя реакция за алергия ако не давам всеки ден 
Аз давах всеки ден месо като го вавеждах, въпреки че дето ми е предразположено към алергии. В състава на пуретата то е само 6 или 8%, така че мился , че не е фатално. Имай впредвид обаче, че аз го въведох чак на навършени 9 м., не знам при по-малко бебче.

И аз го давах всеки ден.. и сега рядко минава ден без месо. Въведох го на 7м. - заешко, пуешко, пилешко - в тоя ред  Peace

# 347
  • Мнения: 367
по моите сметки ще го въведа началото на 10 месец на 1 януари Simple Smile благодаря за споделения опит.

# 348
  • Мнения: 344
Аз започнах да давам пюренца с месце когато малката навърши 6 месеца.От тогава редувам.Един ден месно а на другия ден зеленчукаво пюре с полувин жълтък в него.Сега от другия месец ще я записвам на детска кухня и ще видя там какво ще предлагат за ядене.От този месец започнах да давам храна на пърченца.Има такива пюренца на ХИП от 8 месеца които са с парченца а не кремообразни.Подготвям я за детската кухня.

# 349
  • Мнения: 250
И ние започнахме със захранването.Четири дни пробвахме оризова каша на нестле и горе долу я прие доста добре,но количествата са символични.Днес обаче му дадох картоф-чист с малко кърма-реакцията беше сякаш му дадох най-отвратителното нещо на света.Утре мисля да го смеся с оризовата каша.Какво ще кажете за комбинации-каша и зеленчук става ли?

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 187
И ние се захранваме вече от няколко дни. Започнахме с пюре от моркови-5 дни,папкаше си го с удоволствие. От вчера пробвам да давам картофено пюре разредено с кърма и изобщо не го иска, утре смятам да предложа пюре от тиква (пак домашно) и ако го хареса после ще я смеся с картофено пюре за да въведа и картофа. Дано така да и хареса повече.

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 187
А тиквата варена или печена?

# 352
  • Мнения: 8 242
Какво ще кажете за комбинации-каша и зеленчук става ли?
Може  Peace

А тиквата варена или печена?
И двете става. Ако е варена за начало мисля, че е по-добре, за да можеш да разредиш с малко от водичката, в която е вряла.. Ако разреждаш с кърма - и печена става  Wink

# 353
  • Мнения: 3 695
Няколко въпроса към Косе Босе или който знае (пиша ги тук, защото мисля, че ще интересуват и други) - за накисването при домашните зърнени каши преди варенето - колко часа горе долу е добре да се киснат? После сменя ли се водата? А за кашите от брашно - и брашното ли се накисва?

# 354
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Изказвам мнение относно картоф и кърма- ние не го харесахме, но виж като вкарах картоф и тиква си хапна.

Опитах се и аз да смеся оризова каша с картоф + тиквичка, но не искаше да го яде. Но може би е случайно, тъй като днес ни изби зъб и предполагам затова е отказвал да яде.

# 355
  • Мнения: 1 531
ще следя темата  Peace

# 356
  • Мнения: 1 449
Няколко въпроса към Косе Босе или който знае (пиша ги тук, защото мисля, че ще интересуват и други) - за накисването при домашните зърнени каши преди варенето - колко часа горе долу е добре да се киснат? После сменя ли се водата? А за кашите от брашно - и брашното ли се накисва?

Накисване на зърна/пълнозърнесто брашно
Необходимо време:
- 7 часа минимум, за да се неутрализира голяма част от фитиновата киселина
- 12 часа е напълно достатъчно време
- 24 часа е най-добре, ако има възможност

* Кафявият ориз, елдата и просото съдържат по-малко фитати (затова са и по-лесно смилаеми), така че времето за накисване е по-малко. Другият вариант за елиминиране на фитиновата киселина е да къкрят на много тих огън около 2 часа.
* Овесът и другите глутенови зърнени храни е добре да престоят 24 часа.
* Брашното също се накисва - когато е за каша. Иначе за приготвяне на хляб се предпочита технологията на ферментацията.

Вода:
Зърната се накисват във вода със стайна температура или леко затоплена. Може в леко подкиселена вода или кисело мляко. Съдът - на стайна температура.
Водата се изхвърля по принцип. Виждала съм тази препоръка на опаковките (не тук). С водата (особено от скълцани зърна или брашно) вероятно се изхвърлят и някои хранителни съставки, разтворими във вода.

/Ще добавя линкове/

# 357
  • Мнения: 498
Момичета, я споделете опит..Как да въведа глутена. Лина не харесва бисквити и се задавя с тях. Мога лида дам направо от безмлечната 7 зърнена на Милупа???

# 358
  • Мнения: 337
захранвам от 20тина дена до тука е ял каротф,морков,тиквичка,тиква и пащернак.Не замествам хранене,продължавам да кърмя на поискаване.Предлагам пюретат на обяд.Ето и някаолко въпроса:

-кога мога да давам твърда храна и след обяд(пр тиква или плод)
-вярно ли е ,че кашите "напомпват" бебетата(малко сме шишави и затова не съм прелагала каши до сега)
-ако приеме оризово нишесте в готовите пюрета ,брои ли се че е въведен и ориза
-от кога мазнаина в пюретата
-от кога може да се дава лапад

благодаря ви за отговорите предварително Simple Smile

# 359
  • Мнения: 498
Фло, отговарям на някои от въпросите Simple Smile

кога мога да давам твърда храна и след обяд(пр тиква или плод)
 - Според мен при толкова въведени зеленчуци може да почнеш плодовете. Обикновено новата храна се дава наобед, а вече въведенето следобед  Peace
ако приеме оризово нишесте в готовите пюрета ,брои ли се че е въведен и ориза?
 - Да, брои се

Общи условия

Активация на акаунт