Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 525
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 818
Ensalada de salmon y langostinos      Салата от сьомга и скариди



Правим подложка от зелена салата,нареждаме скариди ,лентички от пушена сьомга,малки доматчета cherry,разрязани на две,орехови ядки .Подправяме салатата на вкус със зехтин или олио,сол,лимон...Може да се прибави майонеза.

# 76
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Момичета , там където живеете в Испания има ли ГРИС ? Как се превежда "грисът" на испански ??? Никога не съм обръщала внимание дали се продава и как се казва на испански.
semola de trigo - грис

# 77
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Гери,лангостините ,според мен, стават най-вкусни направени по най-простия начин-а la plancha или казано по нашенски на тиган.Слагаш малко зехтин,загряваш добре тигана,поръсваш дъното с едра сол и когато е добре загрята слагаш лангостините.Държат се около 2 мин.от всяка страна(зависи от големината-приблизително).Като ги извадиш ги заливаш обилно с лимон и "a chupar la cabeza" Grinning.

# 78
  • Мнения: 1 128
На тигана стават хубаво las gambas,лангостините аз най ги харесвам по най,най простия начин.Тоест ако са замразени сварени само размразяваме,белиме  и нагъваме.Брат ми и мъжлето се състезават кой най много CrazyТака им се усеща истинския вкус
Момичета,браво на вас за темичката Hug

# 79
  • Мнения: 4 370
Скоро правих пържените филии с канела (не помня кой написа рецептата). Мъжа ми ги одобри, но тази канела им придава един специфичен вкус и аз не мога да определя дали са ми по вкусни ако са без канела. Или просто очаквах да са някакви супер превъзходни, а те пак са си пържени филийки.  Laughing

# 80
  • Мнения: 1 818
Ани,и аз ги правя без канела...ами пържени филийки са,какво друго.Испанците да не мислят,че те са ги открили Mr. Green

Ето една бързо ястие-Зеле с боб и ребърца на фурна



За испанските мами-2 буркана зрял боб,2 буркана кисело зеле,2 пакета вакуумирани свински ребърца от 2 евро от Меркадона+2 глави лук.Всичко се мята в гювеча и се забравя за 40 мин.  chef

# 81
  • Мнения: 1 128
Много хубави тези испански морски специалитети,но много бавно се ядат.
Изгледахме целия филм КРЪСНИКА докато хапнем Mr. Green,голяма занимавка.....

# 82
  • Мнения: 1 818
Много хубави тези испански морски специалитети,но много бавно се ядат.
Изгледахме целия филм КРЪСНИКА докато хапнем Mr. Green,голяма занимавка.....
Joyа той" Кръстникът" е доста дългичък

# 83
  • София
  • Мнения: 2 019
sylya, направих парфето и всички много го харесахме. От кога търся нещо по-различно? Много благодаря. Направих го на тортичка и влиза в тефтера с рецепетите ми.  Peace http://www.snimka.bg/album.php?album_id=16678&photo=26

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 14:21 от shoshi

# 84
  • Мнения: 465
gaby_s,направих поничките ! newsm44 супер са!http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125200  Благодаря!

# 85
# 86
  • Мнения: 1 818
 Hug HugБраво,shoshi!Браво,zen!Тортичката и поничките изглеждат чудесно!

# 87
  • Мнения: 1 818
Лятна салата



продукти
зехтин,3 главички лук,4-5 домата,2 зелени чушки,3 картофа големи,3 яйца,2 консерви риба тон

Сваряваме картофите и яйцата                                          Нарязаме сварените картофи
 

...и твърдо сваренит яйца                                                  Прибавяме нарязаните домати
 

...чушките нарязани на ивички                                         ... лука
 

Добавяме сол...                                                                  ... лимон
 

...зехтин                                                                            ... една-две консерви риба тон
 

Разбъркваме добре


...и сервираме.По желание може да се прибави майонеза.


# 88
  • Мнения: 1 818
                      Мерлуза на фурна върху картофи


 

продукти 1 1/2 кг.мерлуза,1 глава лук,1 зелена чушка,6 скилидки чесън,магданоз,1 кг.картофи,1 домат,зехтин,сол

 
1.- Нрязваме лука,чушката и чесъна и ги запържваме в 2 чашки зехтин
2.- Нарязваме обелените картофи на кръгчета,изплакваме ги с вода и ги изцеждаме.
3.- Прибавяме ги към сместта от лук,чушка и чесън.Слагаме и магданоз

 

4.- Докато се пържи сместта с картофите счукваме чесън в хаванче
5.- Посоляваме...по-добре с малко по-едра сол
6.- Слагаме магданозче

 

7.- Идва ред на зехтина
8.- Разбъркваме всичко много добре
9.- Изцеждаме добре изпържените зеленчуци

 

10.- Слагаме ги в огнеупорна тавичка
11.- Монтираме филетата от мерлуза върху картофите
12.- Посоляваме

   

13.- Намазваме рибата с чесновата смес
14-  Отгоре подреждаме домата,нарязан на гръгчета
15.- Печем 20 мин. във загрята на 200 градуса фурна       

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 12:52 от gaby_s

# 89
  • Мнения: 1 818
Печени гъби със сирене

продукти
гъби,масло,настърган кашкавал и сирене / en lonchas,риган,лимон

 

1.Изчистваме,измиваме и натръркваме гъбите с лимон

            

2.Подреждаме гъбите във тавичка,във всяка гъбка слагаме парче сирене,а върху него настърган кашкавал

 

3.Слагаме паряенце масло върху всяка гъбка и поръсваме с риган

 

4.Печем в предварително загрята фурна до зачервяване


Общи условия

Активация на акаунт