Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 533
  • 285
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 370
направих лятната салата на gaby_s. С мъжа ми много я харесахме!

# 151
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Край, отиде ми диетата  Simple Smile

# 152
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ето една сладка рецепта от мен пак за магдалени - видях я тези дни в едно списание за термомикс .

МЪФИНИ С НЕКТАРИНИ И МАЛИНИ

 250 гр брашно (harina de fuerza *)
   50 гр настъргани бадеми
 130гр  масло (меко )
 220 гр кафява  захар
    3 яйца
    2 кис млека (или 250 гр общо  - 4е ако в бг някои по4не да готви Simple Smile мерките и теглилките са съвсем други)
    1 пакет4е хими4еска мая (мая на прах -15 гр )
    1 ч. л. канела
    малко есенция от ванилия (може и ванилия на прах)
    щипка сол

120 гр малини
  80 гр бадеми
    3 нектарини

приготвяне - смесват се вси4ки продукти без малините , бадемите и нектарините
 след като се направи сместа се добавят и малините и внимателно се разбърква пак.
във всяка форми4ка се слага от тестото като се напълва до половина след което отгоре се слага резен нектарина и се поръсва с кафява  захар
 пе4е се приблизетелно 40 мин на 180 градува в предварително затоплена фурна
   * harina de fuerza - Harina de Fuerza  (en algunos sitios: harinas de primavera) son de un trigo pequeño de secano de grano duro, las hay de distintos tipos de trigo y se caracteriza por ser muy rica en gluten y tiene muchas proteinas.

En cocina se caracteriza por una mayor capacidad de absorción de líquido y una gran resistencia al estirado. y son las mejores para hacer repostería de tipo: bollos, hojaldres, croissants, roscon de reyes, etc. En algunos de estos productos se utilizan las harinas de media fuerza.

Suelen tener de este tipo de harina (de fuerza) en las panaderías o pastelerías. 

 но аз си мисля 4е това и с обикновено брашно си става - незнам какво е това което се продава по магазините .

# 153
  • Spain
  • Мнения: 3 750
попаднах тук на рецепти за отслабване Simple Smile
 http://www.euroresidentes.com/Alimentos/adelgazar/recetas_cocina_adelgazar.htm

# 154
  • Мнения: 1 101
Испански мами ползва ли се това при вас и за какво?

това е farinha de mandioca
Тук в Португалия я запържват с масло и се яде върху фежоада(месо с фасул и зеле),но ми се 6те да я изпробвам и в други не6та newsm78
На мен ми прили4а на грис но....май не е ooooh!

# 155
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Лозева, не мога да ти помогна, защото таквоз нещо си купих именно в португалия Joy
видя ми се интересно, а тук не бях срещала. сега седи разсипано в шкафа Blush
но пък ядох един ориз в оранжев сос и лангустини в португалско, още го сънувам...

# 156
  • Мнения: 4 380
Цитат
3 с.л. agar-agar /това не знам какво е/

Агвр-агара е вид желатин, но не е животински и малко по-различно желира.

Силвия, може ли превода на останалата част на рецептата?

Лозева, тази мандиока трябва да е маниока. Или юка. Ние тук я обсъждахме наскоро. Брашно не съм виждала, но ползвам нишесте от маниока така както обикновено нишесте.

Това е май нещо като нашия качамак?

http://www.maria-brazil.org/farofa.htm

В нета има доста рецепти с това брашно, но всичко на испански. Blush

# 157
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Испански мами ползва ли се това при вас и за какво?

това е farinha de mandioca
Тук в Португалия я запържват с масло и се яде върху фежоада(месо с фасул и зеле),но ми се 6те да я изпробвам и в други не6та newsm78
На мен ми прили4а на грис но....май не е ooooh!
това е някакво брашно от маниока - поне така  си го преведох
 ето в този саит има една рецепта за маниока
http://www.euroresidentes.com/Recetas/cocina-brasilena/farofa.htm
 зна4и това се оказа тукашната юка  още му викат мандиока (справка на испански )

http://www.euroresidentes.com/Recetas/cocina-brasilena/cocina-brasilena.htm

# 158
  • Мнения: 1 101
Аз фарофата си я правя мислех 4е има други не6та,а пък и исках да е изпитано....ина4е и аз намерих в нета разни описания.Понеже има вид на галета може би става за панировка,май го слагат и в една супа papas de sarabulho(супа с кръв..невероятно вкусна макар 4е се мръ6тех в на4алото)
Благодаря ви все пак за отговорите Hug

# 159
  • Мнения: 4 380
Ти ако чакаш изпитано, има да си чакаш много. Laughing Пък и изпитано не значи задължително хубаво. Ако знаеш колко ужасни рецепти съм пробвала от този форум.... ooooh! И все изпитани уж. Вкусът е нещо много индивидуално.

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 686
За пудинга от кромид и зелени чушки:

/довършвам/

Сложи кромида в достатъчно олио на много бавен огън за около 2 часа, разбърквайки на всеки 15 мин. в съд с дебело дъно и похлупен. /2 часа ми се виждат много за кромид, така че ти по-добре гледай когато е готов/.

Нарежи чушките и също запържи, но не е необходимо толкова време, само докато омекнат, могат да се сложи домат в същия съд на 4 парчета.

През това време измий патладжаните, нарежи на парченца ор половин сантиметър, посоли ги и остави да се отцедят. Изпържи ги в малко олио и ги остави в абсорбираща хартия.

Отцеди добре кромида и чушките.

Сложи на огъня 5 с.л. прясно мляко, повече сметана, и "diluir el agar-agar"/това не го знам какво е, но някой каза, че било желатин, така,че сигурно имат в предвид да разтвориш желатина/. Вари 5 мин. при непрекъснато бъркане, добавяш раздробения домат/или на доматен сок/ и разбъркваш.

В кристална форма нареди на пластове кромида с чушките и патладжаните. Посоли малко и полей с крема приготвен с agar.

Остави да се охлади за 1 час.

# 161
  • Мнения: 836
Да ви кажа, побърквате ме с вашите рецепти! Направих Каталунския крем-превъзходен!
Сега наред ще е кексокарамела.
За да е пълна програмата с приготвянето, слушам си Julio Iglesias Wink

Поздрав за вас, от мен:

http://www.vbox7.com/play:ab1319da

# 162
  • Мнения: 1 531
Chicas, estoy encantada del tema  Hug  bouquet !
Търся две рецепти, които съм яла в работата в стола, но нямам. Ако някоя от вас може да ми ги даде, ще съм й много благодарна:
едната е готвена риба по баски
другата - пак готвено по баски, но калмари.

Също така, търся диетични рецепти с калмари, щото както виждате от лентичката ми съм на режим за отслабване!
Прегръдки от мен! Страшни сте!

# 163
  • Мнения: 1 818
 Hug Hug Hug Прегръдки за всички момичета,които четат рецептите ни bouquet  bouquet  bouquet

Sunbeam,утре ще видя какво мога да намеря за теб Heart Eyes
SilIli,благодаря за поздрава! Peace

# 164
  • Мнения: 4 380
За пудинга от кромид и зелени чушки:

/довършвам/

Сложи кромида в достатъчно олио на много бавен огън за около 2 часа, разбърквайки на всеки 15 мин. в съд с дебело дъно и похлупен. /2 часа ми се виждат много за кромид, така че ти по-добре гледай когато е готов/.

Нарежи чушките и също запържи, но не е необходимо толкова време, само докато омекнат, могат да се сложи домат в същия съд на 4 парчета.

През това време измий патладжаните, нарежи на парченца ор половин сантиметър, посоли ги и остави да се отцедят. Изпържи ги в малко олио и ги остави в абсорбираща хартия.

Отцеди добре кромида и чушките.

Сложи на огъня 5 с.л. прясно мляко, повече сметана, и "diluir el agar-agar"/това не го знам какво е, но някой каза, че било желатин, така,че сигурно имат в предвид да разтвориш желатина/. Вари 5 мин. при непрекъснато бъркане, добавяш раздробения домат/или на доматен сок/ и разбъркваш.

В кристална форма нареди на пластове кромида с чушките и патладжаните. Посоли малко и полей с крема приготвен с agar.

Остави да се охлади за 1 час.


Ох, това ще се пробва. Няма брашно и е доста диетично. Никога не съм пробвала сос с агар-агар, сега ще го видим на какво прилича. newsm78

И аз искам диетични рецептички. Може и да не са калмари. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт