Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 526
  • 285
  •   1
Отговори
# 195
  • Spain
  • Мнения: 3 750
като заговорихме за торти ядох една превъзходна - оба4е беше на един рд и незнам дали е поръ4ана или готова купена . иве вътре все едно ле4е кондензата сварена (както го правят руснаците ) , после нещо като целувки с ягоди (това като плънка отвътре ),а отгоре и отдолу балтовете . най отгоре не си спомням какъв беше крема . предполагам е нещо аржентиско ..ама  и за това не съм сигурна . някои ако знае такава рецепта да дава насам .

# 196
  • Мнения: 4 370
Направих картофената салата на gaby_s. Голям бъркоч стана, но пък страшна вкусотия!

# 197
  • Мнения: 22 867

Ще преведа това, но ще е след 2-3 дни. Била някаква типична и много изискана торта от някакво заведение в Испания. Рецептата е типична за областта ХИХОН /GIJON/.

Не минаха ли тия 2-3 дена? Много моля, някой испаночетящ да преведе рецептата, само проверявам и преглъщам...... CryТук е!

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 686
   


     Аз бях обещала да я преведа, но ще бъде тази вечер, понеже тази събота бях на о-в Тасос и Кавала и се върнах много изморена от там. Дори снимките не си свалих. Тази вечер, като се върна в къщи ще преведа. Запалихте ме по оризовите кюфтета и мен. Видя се то ще ги правя, НО искам изпитана рецепта за нахуд /garbanzos/.
      Като фасул или леща ли се прави? Испанците много добре го приготвят. Но в България никога не съм го правила.
Тази събота в LIDL -а в Драма видях и то 1кг=0.88 EURO, не си купих, а тук в Пловдив 0.5кг=2 лева и нещо.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 686



КРЕМ  супа  от  ЛЕЩА


CREMA  de  LENTEJAS



200 г. леща
1 глава праз
1 морков
1 яйце
1 ч.ч. прясно мляко
масло, сол и олио         

Сложи лещата в тенжера с вода и сол. Запържи моркова и праза в маслото и ги добави към лещата. Свари всичко много добре и пасирай. Добави млякото и жълтъка на яйцето и разбий. Сервира се с бита сметана или кисело мляко. 

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ПЮРЕ  от  МОРКОВИ  и  ФАСУЛ  в  БИЛКИ


Puré de Zanahorias y Judías a las Hierbas


няколко моркова
200 гр. фасул
връзка подправки по желание (магданоз, мащерка, розмарин, дафинов лист)
1 л. пилешки бульон /може и от кубче/
4 с.л. сметана, сол и пипер
4 филийки стар хляб





Свари фасула и хвърли водата. Сложи го в друга вода и започни да вариш заедно с подправките. Когато е на половина сварен добави пилешкият бульон и нарязаните моркови. Свари всичко и пасирай. Прибави сметаната за да бъде по-кремаво, пасирай до гладко пюре. Нарежи филийките хляб на кубчета и ги запържи до златисто в малко олио. Добави ги към пюрето при сервиране.


# 201
  • London, baby
  • Мнения: 800
Страхотни рецепти давате!!!  Hug  bouquet Искам обаче превод за тази тортичка, страхотно изглежда!

# 202
  • Мнения: 1 818
Заповядайте!  bouquet  bouquet  bouquet



TARTA GIJONESА


източник http://canekositas.blogspot.com/2006/12/tarta-gijonesa.html



продукти

225 gr. сметана semi-montada (два малки брика
100 gr. краве масло,разбито де крем
100 gr. крокант от лешници (в Испания може да се намери в пакетчета на марката Vahin?)   Може да си го приготвите по следния начин и в БГ... В тиган слагате захар на око и      бъркате докато се карамелизира,когато карамела придобие златист цвят се прибавят нарязани на малки парченца бадеми,обелени.Върху кухненския плот слагаме домакинска хартия и разстиламе кроканта.Като изстине го натрошаваме на ситно
3 листа желатин/аз слагам 5
1 bizcocho genovеs /този пандишпанен блат се продава готов в Испания,но вие можете да си го направите сами...с 4 яйа ,100 гр. захар и 100 гр.брашно
1 чашка ликьор от бадеми или лешници /бадемов аперитив- 90gr
За напояване на блата е необходимо да приготвим захарен сироп от половин чашка захар и малко вода...една минута във микровълновата фурна

Разделяме блата на две

Върху разбитото масло слагаме лешниковия крокант


Изсипваме целия пакет и разбъркваме


Разтваряме желатина в 90 гр. ликьор и леко го затопляме


Прибавяме го към маслената смес


Много внимателно с леко разбъркване прибавяме разбитата сметана




В тортена форма  слагаме едната половина от разрязания блат ,напоена със захарен сироп


Изливаме получения крем,като внимаваме да не остава празно място


Покриваме с другата част на блата ,напръскваме и него със захарен сироп


И... в хладилника.На следващия ден тортата е готова за украса

# 203
  • Мнения: 22 867
 gaby_s, хиляди благодарности и целувки!  bouquet  bouquet  bouquet
Откога я чакам преведена тая рецепта.  Grinning Имам един въпрос - един лист желатин колко грама е? Защото в България поне аз не съм намирала на листчета, само знам, че майка ми едно време е ползвала такъв. Масово е този смления в пакетчета.

# 204
  • Мнения: 1 818
labrex,аз не ползвам листа желатин , купувам си в пакетчета,ето от тези,които са по 10 гр.,ако не се лъжа.Едно пакетче е една пълна супена лъжица...и го слагам за 1/4 литра течност.На пакета пише-1 пакетче=на 6 листа желатин newsm78...дали е възможно
  bouquet

# 205
  • Мнения: 22 867
labrex,аз не ползвам листа желатин , купувам си в пакетчета,ето от тези,които са по 10 гр.,ако не се лъжа.Едно пакетче е една пълна супена лъжица...и го слагам за 1/4 литра течност.На пакета пише-1 пакетче=на 6 листа желатин newsm78...дали е възможно
  bouquet

Благодаря ти, gaby_s! И аз ползвам такъв желатин, но обикновено на д-р Йоткер, защото още не ме е подвеждал. Още една седмица на работа и като изляза в отпуска тази торта ще е първото, което ще направя. Ще видим какво ще се получи. Прилича ми на една торта, която правеше свекърва ми - с маслен крем с орехов крокант и беше страшно вкусна. Само че тя не използваше сметана. Като я направя, ще пусна снимки и ще споделя впечатления, но отсега си усещам, че ще е вкусотия.

# 206
  • Мнения: 836
gaby_s , старохотна си! И аз чаках с нетърпение тази рецепта.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 207
  • Мнения: 1 818
За нищо   bouquet

Който направи първи тортата,ще казва дали си заслужава Heart Eyes

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 686
   


ПЪРЖЕНИ  ФИЛИЙКИ  от  КРЕМ


TOSTADAS  de  CREMA


1 л. прясно мляко
110 гр. нишесте
200 гр. захар
2 жълтъка
кора от 1 лимон-цяла

олио, брашно, яйца  -  за пърженето





Загрей млякото(преди това отдели 1/2 ч.ч. от него) + лим.кора + захарта. В отделената 1/2 ч.ч. мляко добави нишестето и жълтъците и разбий добре. Когато млякото се свари добави към него сместа при непрекъснато бъркане, намаляме огъня и продължаваме да бъркаме докато започне отново да ври. Махаме от котлона, оставяме да изстине, като разстелим крема в тавичка. Режем филийките, прекарваме през брашно и рабито яйце и пържим в горещо олио. Готовите слагаме в абсорбираща хартия и поръсваме със захар и канела!!!


P.S. Лимоновата кора я махаме по някое време от крема.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ТРЕНЗА  от  ПРАСКОВИ  и  СТАФИДИ


За 6 порции

За тестото: 300 гр. брашно, 50 гр. масло, 1 яйце, 30 гр.захар, щипка сол, 100 гр. вода
За плънката: 150 гр. стафиди, 4 средни нарязани половинки от праскови в сироп/компот/, 50 гр. кафява захар, 1 яйце

Прави се тесто, което се разточва и се слага върху прозрачно флио. Оставя се минимум 15 мин. да стои така. После гледай снимките и прави същото.


Като сложиш плънката направи диагонални разрези на останалото тесто.

Направи плетката и когато е готова намажи с яйце.

Печи около 20 мин. в предварително загрята фурна до 180'С.

Когато е готова, извади и сервирай топла.




Общи условия

Активация на акаунт