Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 519
  • 285
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 836
sylya , това изглежда страхотно!  bouquet

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 686



TOFEES


Това са онези бонбонки - карамелените, които се продават тук.

Време: 25 мин.
За 80 бр. бонбончета
Има нужда от форма: 20 см Х 20 см. Аз до правя с вдойно алуминиево фолио, по практично е!



50 гр. масло
300 гр. захар
500 мл. сметана
150 мл. мед /или меласа/
1 лъжичка ванилена захар


Сложи всичко в купа. Вари се около 25 мин., разбърквай от време на време. Пробва се като се капват капки в чаша студена вода. Трябва да падат цели топченца във водата, а не да се разтварят. Маха се от котлона и се слага във формата да изстине. Като изстине се реже на квадратчета и се завиват с хартия.





# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ЯБЪЛКОВА  ТОРТА  КАБРИОЛА


TARTA  de  MANZANAS  CABRIOLA


"страхотна, страхотна, страхотнааа...."

750 гр. ябълки, 200 гр. брашно, 200 гр. захар, 100 гр.масло, 4 яйца, 4 ванилии, 175 гр. течна сметана, филирани бадеми, 1 лимон, пудра захар

За тестото: В купа се слага брашното, 5 с.л. захар, ванилиите, маслото на парченца, жълтъка от 1-то яйце и 2 с.л. студена вода/почти ледена/. Всичко това се разбива и се оставя да престои 30 мин.

За останалото: Ябълките се нарязват на фини парченца и се разбъркват със сока на лимона, за да не се окислят. Престоялото тесто се слага и оформя в намаслена и набрашнена форма, и се дупчи с вилица.
      Рабива се сметаната + останалите яйца + останалата захар и се изсипва върху надупченото тесто. Декорира се с парченцата ябълки и филетираните бадеми и се пече в предварително загрята фурна на180'С за 45 мин.

      Когато е студена се маха от формата и се наръсва с пудра захар.




# 213
  • Мнения: 4 380
Тези испанци само сладкиши ли ядат бе? Сто кила станахме с тези тортички...Не може ли малко по-лятна кухня? newsm78

# 214
  • Мнения: 1 818
Салата с паста тип Панделки/Farfalle



продукти
паста тип Панделки,2-3 малки консерви риба тон,консерва царевица,зелени маслини без костилки,глава лук,1 домат,1 червена чушка,сол,зехтин,лимон,риган



приготовление1.В голяма тенджера слагаме вода със сол и олио.Когато заври прибавяме макароните.Варим около 9 минути /Следвайте инструкциите на пакета



2. Нарязваме на парченца маслините,лука,чушката и доматите



3. Изцеждаме добре панделките и ги оставяме да изстинат



4. В голяма купа разбъркваме  нарязаните продукти,заедно с царевицата и рибата тон



5. Прибавяме панделките и подправяме на вкус със зехтин,лимон,сол,черен пипер,риган...

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ТОРТИЯ  от  ГРАХ


TORTILLA  de  GUISANTES


грах - сварен от консерва
4-5 яйца
сол
зехтин




"Тази рецепта я знам от майка ми..."

Изцеждаме варения грах от водата в концервата и на бавен огън го запържваме в малко олио/зехтин и посоляваме. Когато е готов го отцеждаме и от олиото, и го оставяме леко да изстине в купа. Добавяме към граха разбитите с вилица яйца, разбъркваме и пържим от 2-те страни в тефлонов тиган с незалепващо покритие с много малко олио/като се загрее олиото го изливаш и на негово място слагаш сместа/.  НЕ СЕ РАЗБЪРКВА ПОВЕЧЕ !!! Като се втвърди от горе, се обръща в същия тиган с помоща на капак или чиния. На слаб огън се пържи още около 5 мин. и е готово!



# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 686


КЮФТЕНЦА  ала  СЕВИЯНА


Albondigas a la SEVILLANA


500 гр. кайма /1/2 свинска и 1/2 телешка/
1 яйца
настърган хляб /галета/
брашно
3 скилидки чесън /1 за каймата, 2 за соса/
магданоз, олио
1 глава кромид
2 кубчета бульон от месо /1 за каймата и 1 за соса/
бяло вино, вода, нарязана шунка



Направи кюфтетата с : кайма, настърган хляб, 1 кубче бульон, магданоз, чесън, яйце. Оваляй в брашно и запази.

В тавичка сложи олио, фино нарязан чесън-2 скилидки, нарязан кромид, нарязана шунка, кюфтенцата, 1 кубче бульон и бяло вино. Опечи във фурната.

!!! ВАЖНО Е  кюфтенцата да са набрашнени !

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 686



КЮФТЕНЦАТА  на  СВЕКЪРВА МИ


ALBONDIGAS  de  mi  SUEGRA


За кюфтетата:                         За соса:
500 гр. кайма                                1 глава кромид
1 глава кромид                              2 килидки чесън
1 яйце                                            шафран, червен пипер
настърган хляб                              1 пръчка канела
чер.пипер-смлян, магданоз           2 ч.ч. вода
канела, сол                                    1 кубче пил бульон


      Кюфтенцата се правят от горната смес и се оставят в хладилника за 1 час, за да се овкусят/дори може от предния ден/. Правят се топчета от каймата и се овалват настърган хляб/галета или брашно, пържат се и се оставят в отделна чиния.
      Междувременно изхвърли олиото от тигана и в същия тиган изпържи ситно нарязаните чесън, кромид, добави за 2 сек. червения пипер - 1 с.л., няколко капки доматен сос от бутилка, пръчката канела. Разбъркай и добави 2 ч.ч. вода. Когато ври вече 5 мин., добави и кюфтенцата вече изпържени и остави да ври на бавен огън леко разбърквайки от време на време. Махни причката канела и сервирай !!!

Ето го:





# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Само да добавя, че не става въпрос за моята всекърва, а просто рецептата е такава.

   СЕГА за канелата. Ние сме свикнали да слагаме канела само на сладкишите. Но испанците слагат и на месата. Интересното е, ако ядеш тяхно ядене - месо подправено с пипер, други подправки и канела, канелата въобще не се усеща, както при сладкишите. Ако не прекаляваш с нея създава чудесен вкус!

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ПИЛЕШКИ  БУТЧЕТА  на  ФУРНА


JAMONCITOS de POLLO al HORNO


8 пил.бутчета
1 кубче пил.бульон
ригън, мащерка, чер.пипер, дафинов лист
1 ч.ч. бяло вино
няколко капки лимон, сол

Сложете бутчетата в намазнена тава, сложете отгоре всички съставки и печете на 200'С обръщайки от време на време, докато се опекат от вътре и от вън.




# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ПИЛЕШКИ  КРИЛЦА  С  ГОРЧИЦА


ALITAS  de  POLLO  a  la  MOSTAZA


500 гр. пил. крилца
2 с.л. лимонов сок
2 с.л. горчица
3 скилидки чесън
олио, сол, пипер

Обели, счукай чесъна и го смеси с лимоновия сок, горчицата, пипера и солта. Излей го върху крилцата и остави 30 мин. да се овкуси. Изпържи ги на бавен огън. Сервирай топли.




# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ПИЛЕШКИ  КРИЛЦА  с  ЛИМОН


ALITAS  de  POLLO  al  LIMON




Рецептата е за диетично хранене. Не изисква никакво олио. Мазнината от крилцата е напълно достатъчна.

10 крилца
сок от лимон
3 скилидки чесън
сол

Измиват се, почистват се, осоляват се и се подправят със сока на половин лимон и счукан чесън. Поставят се в хладилника за следващия ден.



Пекат се на тефлонов тиган без олио на бавен огън. Обръщат се често.



# 222
  • Мнения: 4 380
Дайте нещо по-различно де, това и ние си го знаем. Не е испанска кухня, а международна. Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 1 818
Един иска сладичко,друг иска соленичко,трети иска ...не знам и аз какво.В края на краищата в НЕТ-а има за всекиго по нещо.Може да си изберете там каквото ви душа иска!А пък който разбира на испанската кухня,моля...да заповяда да пише...Ядосах се,извинете ме.Взех днес няколко списания готварски-с леки летни ястия.Принтирвах,превеждах...за вас го правя..аз и другите момичета.За какво обаче...понякога за едно Благодаря.Аз лично се отказвам да пиша тук...няма смисъл.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 18:20 от gaby_s

# 224
  • Мнения: 22 867
Един иска сладичко,друг иска соленичко,трети иска ...не знам и аз какво.В края на краищата в НЕТ-а има за всекиго по нещо.Може да си изберете там каквото ви душа иска!А пък който разбира на испанската кухня,моля...да заповяда да пише...Ядосах се,извинете ме.

Габи, не се ядосвай! Вършите страхотна работа ти и другите момичета, като превеждате рецептите. Огромни благодарности за това!  bouquet  bouquet  bouquet
xenia си е малко рязка, вероятно е до характер. В началото и аз се дразнех, но понеже изчетох доста нейни постове и в други теми, и дори взе да ми харесва това, че е доста пряма. Иначе си права, че има голяма разнообразие от преведени рецепти и всеки може да избира.

xenia нищо лично!
Уф, оспамих и офлудих - няма повече! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт